Tygryski 2022/2023

KOTKA NINA
KOTKA NINA
kwiecień 2023

Do Tygrysków zawitał czworonożny gość- kilkumiesięczna kotka Nina. W ostatnich tygodniach realizujemy projekt KOT, dlatego z ogromną ciekawością mogliśmy obserwować tak ciekawe zwierzę , jakim jest kot. 

POZNAJEMY ZAWÓD WETERYNARZA
POZNAJEMY ZAWÓD WETERYNARZA
kwiecień 2023

Tygryski udały się do gabinetu weterynaryjnego pani Marii Kurnatowskiej- Kordus w celu zapoznania się z zawodem weterynarza.Podczas naszej wizyty mogliśmy obserwować badanie dwóch wspaniałych kotów. Pani weterynarz opowiedziała o swojej pracy i pacjentach, których gości w swoim gabinecie.  Każde dziecko mogło nawet osłuchać stetoskopem kociego pacjenta! Mogliśmy także zrobić prawdziwy zastrzyk na pluszowym fantomie, co wywołały niezwykłe wrażenie na dzieciach. Z pewnością zawód weterynarza wymaga wielu lat nauki i poświęceń, na które stać tylko nielicznych.  Niemniej potrafi on też przynosić sporo satysfakcji i radości.

Dziękujemy pani Marii za wspaniałe przyjęcie i poświęcony nam czas.
 

DZIEŃ DINOZAURA
DZIEŃ DINOZAURA
kwiecień 2023

Dzień dinozaura to świetny moment na poszerzenie wiedzy o tych przerażających gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi. Tygryski budowały szkielety dinozaurów, robiły dinozaury z balonów oraz poznały wiele ciekawostek o nich. Dinozaury to temat tak szeroki i fascynujący, że można w nim przemycić mnóstwo wartościowych treści o świecie sprzed milionów lat...

WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM
WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM
kwiecień 2023

Dzieci z grupy Tygryski udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły akwaria z kolorowymi rybkami. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2023

Dzień Kobiet to święto, które poświęcone jest wszystkim kobietom na świecie. Dzień ten jest szczególnie ważny, ponieważ pozwala dzieciom na zrozumienie, jak ważne są kobiety w ich życiu i w społeczeństwie. W tym roku dziewczynki miały okazję zamienić się w prawdziwe damy. Małe kobietki korzystały ze strefy urody w sali Tygrysków, miały do dyspozycji kosmetyki, perfumy, biżuterię .Dzień Kobiet w przedszkolu był pełen pozytywnych emocji i ważnych przesłań.

WIZYTA W WARZYWNIAKU
WIZYTA W WARZYWNIAKU
marzec 2023

Tygryski w dniu 16 marca wybrały się do pobliskiego sklepu warzywnego. Dzieci podziwiały różnorodność warzyw i owoców oraz zrobiły też drobne zakupy. Zakupione warzywa zostały wykorzystane do przygotowania zdrowych kanapek na śniadanie.

ROBIMY ZDROWE KANAPKI
ROBIMY ZDROWE KANAPKI
marzec 2023

W zeszłym tygodniu Tygryski przygotowywały zdrowe kanapki.  Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
styczeń 2023

W okresie zimowym ptakom trudno znaleźć pożywienie, dlatego Tygryski postanowiły zadbać o to, aby ptaki w okolicy przedszkola miały co jeść. Przedszkolaki w czasie zajęć dowiedziały się jak odpowiedzialnie dokarmiać ptaki zimą, rozwiesiły w przedszkolnym ogrodzie gotowe przysmaki oraz wsypały ziarna do karmników. W czasie zajęć dzieci uświadomiły sobie, ze bez naszej pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć zimy. Dokarmianie ptaków jest okazja do kształtowania odpowiedzialności i wrażliwości na losy zwierząt.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
grudzień 2022

Tygryski oczekiwały na święta Bożego Narodzenia i każdego dnia otwierały magiczny domek z kalendarza adwentowego w którym czekało zadanie i słodki upominek. Wykonaliśmy także ekologiczne bombki ze zużytych żarówek, które zawisły na naszej choince.

Mikołajki 2022
Mikołajki 2022
grudzień 2022

6 Grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Odwiedził nas Mikołaj, którego mogliśmy zobaczyć w ogrodzie przedszkolnym i podarował upominki, a my przekazaliśmy własnoręcznie wykonane rysunki. W tym dniu wszyscy mieliśmy na głowach mikołajkowe czapki.

ZWIEDZAMY GOSTYŃSKI RYNEK
ZWIEDZAMY GOSTYŃSKI RYNEK
grudzień 2022
ZABAWY DYDAKTYVCZNE Z DARAMI JESIENI
ZABAWY DYDAKTYVCZNE Z DARAMI JESIENI
grudzień 2022
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
grudzień 2022

Jeden z listopadowych tygodni poświęcony został tematyce bajek. Tygryski poznały postacie z bajek, które oglądali ich rodzice i dziadkowie, wykonali prace plastyczne a także obejrzeli teatrzyk "O trzech świnkach".

Andrzejki 2022
Andrzejki 2022
listopad 2022

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia Dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata wróżek i wspólnie odbyliśmy podróż pełna magii i czarodziejskich sztuczek. Nie zabrakło również wspólnych tańców oraz Andrzejkowych wróżb - lanie wosku oraz sprawdzanie imion swoich przyszłych mężów oraz żon :) 

Robimy owocowe szaszłyki!
Robimy owocowe szaszłyki!
grudzień 2022

Jesień jest porą zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego też dzieci z grupy Tygryski wykonały szaszłyki owocowe. Przedszkolaki zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

JESIENNE RÓŻE
JESIENNE RÓŻE
grudzień 2022

Kto nie przyzna Tygryskom racji,
Że róża jest piękniejsza od akacji?
Róża czerwona, róża pachnąca...

Tygryski podziwiają jesienne róże- stymulują zmysły :)

Dzień życzliwości
Dzień życzliwości
listopad 2022

Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.  W tym dniu dzieci między innymi, tworzyły kodeks życzliwości, podawały cechy charakteru osoby życzliwej, mówiły sobie miłe, ciepłe słowa, obdarowywały się uśmiechem, niespodziankami. Tygryski tworzyły indywidualne plakaty o tym szczególnym dniu.

Tygryski w bibliotece
Tygryski w bibliotece
listopad 2022

W listopadowy poranek wybraliśmy się do Oddziału Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Zapoznaliśmy się z fantastycznym księgozbiorem biblioteki oraz poznaliśmy zasady korzystania z czytelni i biblioteki. Dziękujemy Paniom za wspaniałe opowiedzenie o swojej pracy i zachęcenie do skorzystania z oferty biblioteki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2022

Tygryski zapoznały się z misiowymi bohaterami bajek. Sala Tygrysków wypełniła się pluszowymi przyjaciółmi dzieci. Było wiele zagadek związanych z tematyką pluszowych misiaków. Tygryski stworzyły także własnego misia z papieru, kukurydzy,  czerwonego ryżu albo guzików. Każda praca była inna i wyjątkowa.

"Dbamy o środowisko"
"Dbamy o środowisko"
wrzesień 2022

We wrześniu Tygryski dowiedziały się jak dbać o środowisko. Segregacja śmieci jest bardzo ważnym elementem ekologii. 

Kolorowe ćwiczenia
Kolorowe ćwiczenia
wrzesień 2022

Jesień jest już z nami! Kolorowe ćwiczenia logopedyczne oraz puzzle z darami jesieni przekonały Tygryski, że jesień to nie tylko deszcz i słota ale wielobarwna przyroda i nasze otoczenie. 

"Bezpieczeństwo na drodze"
"Bezpieczeństwo na drodze"
wrzesień 2022

Każdy przedszkolak wie jak ważne jest bezpieczeństwo. Czerwony na górze, zielony na dole - to dla dzieci najważniejsze światła drogowe. Od teraz droga do przedszkola nam nie straszna!