Mądre Sowy

"Bal na wiosennej łące"
"Bal na wiosennej łące"
czerwiec 2021

"Kiedy świeci słoneczko
to na łące nad rzeczką
świerszcze stroją skrzypeczki
do wiosennej poleczki"

Słowami tej pisoenki rozpoczęliśmy BAL, którego tematyka zwiazana była z łąką. Na naszych przedszkolaków czekało przystojone przedszkole oraz sala. Oni sami ubrani byli w piękne kolorowe stroje. W rytmie znanych i lubianych utworów tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie! 
 

Prace ogrodowe
Prace ogrodowe
maj 2021

Starszaki rozpoczęły prace ogrodowe. Same zasiały rzodkiewki, marchewkę, pietruszkę itd. Zajęcia miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas dogladania i pielęgnowania roślin.

Urodzinki
Urodzinki
kwiecień 2021

W piątek obchodziliśmy kolejne urodzinki. Dzieci zaśpiewały głośne "Sto lat". Solenizanci ubrani w  koronę rozdawali dla każdego słodki upominek. Nie zabrakło również wspólnych zabaw.

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2021

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
Dużo radości. 

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
Każdego dnia dobry uczynek - 
To jest od chłopców upominek"

Zbigniew Jeżyna 

"MOJE CIAŁO"
"MOJE CIAŁO"
marzec 2021

W minionym tygodniu w ramach wewnatrzprzedszkolnego systemu doradzctwa zawodowego realizowaliśmy temat "Moje ciało - poznajemy gabinet fizjoterapii". Z uwagi na zaistniałą sytuację nie mogliśmy odwiedzić gabinetu fizjoterapeuty. Tutaj jednak z pomocą przyszedł tata Marianny Kurnatowskiej, który nagral dla nas film i odpowiedział o zawodzie. Przybliżył dzieciom poszczególne części ciała i partie mieśni, które są bardzo ważne dla organizmu i dla zdrowia. Tacie Marianny bardzo dziękujemy.

"BAL KARNAWAŁOWY"
"BAL KARNAWAŁOWY"
luty 2021

Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, balonowy wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki  8 lutego podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Radosny, szeroki uśmiech na buziach to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Bal umożliwił dzieciom wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze.

"KONKURS"
"KONKURS"
grudzień 2020

W Grudniu dzieci z grupy Mądre Sowy wzięły udział w Festiwalu Kolęd organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską Gminy Gostyń. Nagralismy kolędę  "Gdy Śliczna Panna" i dostaliśmy wyróżnienie. Mali wykonawcy nagrodzeni zostali zapachowymi zestawami artystycznymi.

ŚWIĄTECZNY DZIEŃ
ŚWIĄTECZNY DZIEŃ
grudzień 2020

Gwiazdor lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na świecie. Dnia 22 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci z radością powiedziały przygotowany wcześniej wiersz i zaśpiewały kolędę. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia. Dzieci w tym dniu przy akompaniamencie gitary zaśpiewały najpiękniejsze kolędy, złożyliśmy sobie wspólnie życzenia. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego obiadu, na którym nie zabrakło świątecznych potraw. Na stole nakrytym białym obrusem zagościły także słodkości. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycjo i zwyczajów świątecznych lecz różnież wzmacniają bliskie, serdeczne relacje.

"MIKOŁAJKI"
"MIKOŁAJKI"
grudzień 2020

"Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi .
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika.

7 grudnia, Mądre Sowy od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Dzieci wyczekiwały gościa i obserwowały jego przybycie przez okno. Gdy tylko sie pojawił zaśpialiśmy "Dzisiaj Betlejem", tak głośno żeby zdołał nas usłyszeć. Preznety, które zostawił pod drzwimi bardzo ucieszyły dzieci.

WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
grudzień 2020

To już kolejne warsztaty online z Panem Pianką. Tym razem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały z "magicznych" pianek Mikołaja z reniferem. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w wykonywanie zadania. Uważnie słuchały poleceń, dzięki czemu już po kilku minutach powstały piękne kolorowe prace.

URODZINKI
URODZINKI
grudzień 2020

W piątek obchodziliśmy kolejne urodzinki. Dzieci zaśpiewały Frankowi  głośne "Sto lat". Solenizant ubrany w  koronę rozdawał dla każdego słodki upominek. Nie zabrakło wspólnych zabaw. 

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
grudzień 2020

Kodowanie to fajna zabawa. Mogły się o tym przekonać nasze przedszkolaki. Przez cały tydzień były zadania z matą do kodowania. Ćwiczenia ruchowe na interaktywnym dywanie. Układanie i rozwiązywanie zagadek. Nie zabrakło również zabawy z Cody Robotem. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, które wymagały od nich kreatywności i współpracy z innymi.

DOKARMIANIE PTAKÓW
DOKARMIANIE PTAKÓW
grudzień 2020

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji kilka karmników, które uzupełniamy ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

CHOINKA
CHOINKA
grudzień 2020

"Choinka’’
B.Forma

W kącie naszej sali pięknie przystrojona,
Panna choineczka uśmiecha się do nas.
Na niej bańki, łańcuch, lampki kolorowe.
Gwiazdeczki prześliczne, złocone, bajkowe.
Na jednej gałązce piernikowe ludki,
A na innej siedzą małe krasnoludki.
Pajacyk, kogucik maleńkie serduszka,
Chrupiące ciasteczka, pachnące jabłuszka.
Wkoło tańczą dzieci, kolędy śpiewają,
Na choince świecidełka radośnie wieszają.

Jednym z zadań z kalendarza adwentowego było wspólne ubierania choinki. Dzieci z pełnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. I już po kilku minutach stała w naszej sali pięknie przystrojona choinka. 

URODZINKI W LISTOPADZIE
URODZINKI W LISTOPADZIE
listopad 2020

Ostatniego dnia listopada obchodziliśmy kolejne urodzinki. Dzieci zaśpiewały Maciusiowi głośne "Sto lat". Solenizant ubrany w  koronę rozdawał dla każdego słodki upominek. 

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2020

Andrzejkowe wróżby znam
Z wosku dziś powróżę wam
Spójrz tu konik a tu kwiatek
A to duży piękny statek
Wróżby bardzo są magiczne
Spełnia się marzenia liczne
W listopadzie ciepło bywa
Magia czarów dziś ożywa

"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"
"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"
listopad 2020

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci podczas zajęć bawiły i uczyły się razem z misiem. Układały misie od największych od najmniejszych, liczyły, rozmawiały o uczuciach, rozwiązywały i układały zagadki. Przypomniały sobie również historię jak powstał pierwszy pluszowy miś.  Nie zabrakło tego dnia wspólnych wesołych zabaw. Największą atrakcją tego dnia okazały się  warsztaty online z Panem Pianką, dzięki którym wykonały piękne prace plastyczne.

OGÓRDKOWE ZBIORY
OGÓRDKOWE ZBIORY
listopad 2020

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w obserwacji wzrostu warzyw w przedszkolnym ogródku. Teraz przyszedł czas na zbiory. Mądre Sowy samodzielnie wyrwały dojrzałą już marchewkę. Następnie umyły ją i obrały. Gotowa marchewka trafiła do przedszkolnej kuchni, a tam ciocie przygotowały dla nas zdrową przekąskę. Na koniec dnia do obiadku na stołach zagościła surówka z marchewki, którą dzieci zajadały z apetytem

URODZINKI
URODZINKI
październik 2020

Ostatniego dnia września obchodziliśmy urodzinki, dzieci urodzonych w lipcu, sierpniu i wrzesniu. Solenizanci ubrani u korony odebrali życzenia. Dla kazdego przewidziany byl slodki prezent. Bylo także głośne "Sto lat" i mnóstwo wesołych zabaw.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2020

"Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego  święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!"

 
30 września dziewczynki nie zapomniały o swoich kolegach. Złożyły im życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw. Dla chłopców czekała również fotobudka - każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był dzień pełen wrażeń i radości.

JESIENNE PORZĄDKI W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
JESIENNE PORZĄDKI W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2020

"Jeszcze na grządkach rosną
marchewki, ziemniaki, pory, buraki też.
Wszystkie warzywa są już dojrzałe,
trzeba je zebrać, by zimą jeść.
Każdy kopie i wyrywa,
z grządek zbiera swoje plony.
Grabi, zrywa i układa
- widać pracę z każdej strony"

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Dzień Przedszkolaka obchodzilismy 21 września. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności. Święto to jest też dobrą okazją do tego, by zjeść coś słodkiego.

DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI
DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI
wrzesień 2020

Jak się segreguje śmieci,
muszą wiedzieć nawet dzieci.
Chcesz mieć piękne drzewa,
papier wrzucaj tam gdzie trzeba.
Do tego niebieski worek mamy,
więc gazety i stare książki tam wkładamy.
Zielony pojemnik na szkło jest przeznaczony,
chce być butelkami i słoikami wypełniony.
Do żółtego kosza plastik i metal wrzucamy,
dzięki temu recykling zaczynamy.
Worki, torby, reklamówki,
mogą być częściami małej ciężarówki.
Puszki i kolorowe metal,
nie zmarnują się wcale.
Powstanie z nich metal nowy,
na garnek lub rower wystrzałowy.
Z brązowego kosza korzystamy,
gdy bioodpady posiadamy.
Ogryzka od jabłka, trawę i liście,
wrzucamy tam oczywiście.
Warto segregować
by przyrodę i świat ratować.
Dzieci segregujcią śmieci!

POCZĄTEK ROKU
POCZĄTEK ROKU
wrzesień 2020

Poczatek Roku to wielkie wydarzenie. Nowa sala, nowa nazwa grupy, jednak Mądre Sowy nie mają z tym zupełnie problemu. Już zdążyli zaprzyjaźniać się ze swoją nowa nazwą i z radością przyjeli miano najstarszej grupy w przedszkolu.