Króliczki

wrzesień 2019

30 września w grupie Króliczków świętowaliśmy  Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały kolorowe laurki i złożyły kolegom piękne życzenia. Nie zabrakło niespodzianek i atrakcji... Dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień.

wrzesień 2019

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na dzieci z grupy Króliczki czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, teatrzyk oraz drobne upominki. W tym szczególnym dniu wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.

„KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE, ŻE ŚWIAT SPRZĄTA SIĘ…”
wrzesień 2019

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci z grupy Króliczki pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu wokół przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Posłuchaj mnie, proszę – to ważne zasady.
Są tak samo cenne jak najlepsze rady.
Mówimy bez krzyku, z każdym się witamy.
Proszę, przepraszam, dziękuję – o tym pamiętamy.
Zabawki są wspólne – dla mnie i dla ciebie.
Dziel się nimi chętnie, gdy ktoś jest w potrzebie.
Wszystkie przedszkolaki o zabawki dbają,
Po każdej zabawie na półki odkładają.
Z wielkim apetytem posiłki zjadamy.
Gdy wstajemy od stołu, krzesło przysuwamy.
Mydła używamy, gdy ręce są brudne.
Wodą płuczemy, ręcznikiem suszymy – to nie takie trudne.
W ogrodzie biegamy, w berka się bawimy.
W sali i w łazience po prostu chodzimy.
Na wycieczce, na spacerze pary maszerują.
Nikt od grupy nie odchodzi, wszyscy się pilnują.
Bawimy się zgodnie z uśmiechem na twarzy.
W miłej atmosferze nic złego się nie zdarzy.”

*(wiersz pochodzi z Przewodnika Nauczyciela Przedszkola)

DZIEŃ KROPKI
wrzesień 2019

Dnia 16.09.2019 w grupie KRÓLICZKI odbył się DZIEŃ KROPKI. Na tą okazję ubrania dzieci zdobiły piękne kropeczki. W sali przygotowaliśmy dla każdego opaskę z kolorowa kropką, która służyła nam do zabaw ruchowych. Na koniec dzieci  wykonały kropeczkową pracę plastyczną oraz wysłuchały opowieści pt. "Kropka".