Króliczki 2023/2024

Urodzinki

Dzień urodzin to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka, bo to właśnie tego dnia czuje się bardzo wyjątkowo. Naszym Króliczkom życzymy wszystkiego co najlepsze: "co piękne i wymarzone niech będzie spełnione, niech życie słodko płynie, a wszystko, co złe niech szybko minie".

Poznajemy zawód krawcowa
Poznajemy zawód krawcowa
luty 2024

Nasza ciocia Aga z zawodu krawcowa oprócz tego, że bardzo dokładnie opowiedziała Króliczkom na czym ta praca polega to przyniosła przeróżne przybory potrzebne do wykonywania tego zawodu. Z kolei w inny dzień wybraliśmy się do pobliskiego pogotowia krawieckiego, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się i zasiąść przy prawdziwej maszynie do szycia.

Wszyscy bawią się wspaniale
Wszyscy bawią się wspaniale
luty 2024

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna zabawa, w takiej atmosferze bawiliśmy się podczas balu karnawałowego.

Styczniowa "Cała Polska czyta dzieciom"
Styczniowa "Cała Polska czyta dzieciom"
luty 2024

Mama Emilki przeczytała Kubusiową bajkę, a Króliczki ćwiczyły rozumienie słuchanego tekstu.

Śnieżne domy
Śnieżne domy
luty 2024

Temat "lodowej krainy" bardzo zainteresował Króliczki, dlatego w ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy igloo z mieszkającym w nim Eskimosem technikami: wycinanie i stemplowanie palcem.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
styczeń 2024

18 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka, dlatego w przedszkolu zrobiło się żółto-czerwono. Była to świetna okazja do spotkania z Kubusiem i zabaw w tematyce Puchatkowych przygód.

Grudniowa "Cała Polska czyta dzieciom"
Grudniowa "Cała Polska czyta dzieciom"
grudzień 2023

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w naszej sali tatę Helenki i mamę Blanki. Wspólnie rozbudzaliśmy zainteresowania czytelnicze.

W ten świąteczny czas
W ten świąteczny czas
grudzień 2023

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię. Atmosfera świąt unosi się w powietrzu i widać ją na każdym kroku. Rozpoczynając od świątecznych dekoracji, a kończąc na spotkaniu przy wigilijnym stole. Świąteczny czas to piękny czas.

Śnieżne zabawy
Śnieżne zabawy
grudzień 2023

Zima jeszcze nie zawitała do nas, a białego puchu było co niemiara. Chętnie wykorzystaliśmy zimową aurę na śnieżne zabawy.

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
listopad 2023

"Dzisiaj wielkie święto mamy,
świętujemy dziś z misiami.
Każdy misio cieszy się,
każdy dziś świętować chce."

Spacerkiem po Gostyniu
Spacerkiem po Gostyniu
listopad 2023

Wyjście poza teren przedszkola tworzy okazję do nauki uważności i przestrzegania różnorodnych zasad bezpieczeństwa. Podczas tego wyjścia dzieci poznawały obiekty i nazwy paru ważniejszych miejsc w Gostyniu. Nasz spacer krótki nie był, ale żaden Króliczek nie narzekał.

Witajcie w naszej bajce
Witajcie w naszej bajce
listopad 2023

W "Dniu Postaci z Bajek" każdy Króliczek przemienił się w... i nasza sala zamieniła się w krainę bajkowych postaci, dlatego ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

Króliczki w lesie
Króliczki w lesie
październik 2023

Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Niektórym udało się nawet dostrzec wiewiórkę, która próbowała ukryć się przed nami przeskakując z gałęzi na gałąź i wspinając się bardzo wysoko. A czy Wy ją dostrzegacie na jednym ze zdjęć?

"W Szkółce Zębowej"
"W Szkółce Zębowej"
październik 2023

O tym jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej opowiedziała nam higienistka stomatologiczna. Był teatrzyk, rozmowy i wiele zabaw uczących poprawnego mycia zębów.

Z wizytą w warzywniakach
Z wizytą w warzywniakach
październik 2023

W celu sprawdzenia, gdzie i jakie owoce, warzywa można kupić wybraliśmy się do pobliskich warzywniaków. Była to "bardzo zdrowa wycieczka".

Spotkanie  z Policjantem
Spotkanie z Policjantem
październik 2023

12 października nasze przedszkole odwiedził Policjant! Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń . Policjant ostrzegał też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomocy w razie potrzeby.

"Kodeks przedszkolaka" - ustalamy zasady
"Kodeks przedszkolaka" - ustalamy zasady
październik 2023

Zadaniem "Kodeksu Przedszkolaka" jest uświadamianie dzieciom, że aby w przedszkolu czuły się dobrze i bezpiecznie to wszyscy musimy starać się przestrzegać pewnych norm postępowania. Wspólnie omówiliśmy nasze grupowe zasady i na znak akceptacji każdy Króliczek podpisał się pod nimi poprzez przybicie piątki oraz odbicie uśmiechniętej pieczątki.

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
wrzesień 2023

W tym dniu nasi super chłopcy mieli poczuć się bardzo wyjątkowo i mamy nadzieję, że tak właśnie było. Życzenia, prezenty, fotobudka i dobra zabawa dodatkowo umiliły ten dzień.

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
wrzesień 2023

20 września obchodziliśmy w przedszkolu bardzo ważny dzień! Dzień Przedszkolaka :) Z tej Dzieci z grupy Króliczki otrzymały dyplom "Najlepszego przedszkolaka". Był to bardzo aktywny dzień, ponieważ otrzymaliśmy zaproszenie od Pana Norberta Wojtkowiaka - trenera personalnego na wspólne zajęcia ruchowe w studio "Norbi Body Revolution". Przedszkolaki dzielnie pomaszerowały na trening, gdzie razem ćwiczyliśmy i dobrze się bawiliśmy. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na zasłużony wypoczynek do parku.

Bezpieczeństwo w przedszkolu oraz poza nim
Bezpieczeństwo w przedszkolu oraz poza nim
wrzesień 2023

We wrześniu jednym z głównych tematów naszych zajęć było bezpieczeństwo w przedszkolu oraz poza nim. Dzieci dowiedziały się jak w bezpieczny sposób przejść przez przejście dla pieszych, co to jest "zebra", jak wygląda sygnalizacja świetlna i do czego służy. Umiejętności te ćwiczyliśmy w sali przedszkolnej wykorzystując pomoce dydaktyczne, jak również wybraliśmy się na prawdziwe przejście dla pieszych, aby samodzielnie doświadczyć praktycznych umiejętności w życiu codziennym. Dzieci z grupy "Króliczki" wykonały również prace plastyczną metodą malowania farbami.

Miło wrócić do przedszkola
Miło wrócić do przedszkola
wrzesień 2023

Początek września w grupie "Króliczki" rozpoczął się przywitaniem nowej sali. Powróciły wspólne zabawy, integracja oraz nawiązywanie przyjaźni. Dzieci bawiły się wesoło podczas zabawy na przedszkolnym placu zabaw, a pogoda dopisywała!