Króliczki

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom"

Ze względu na sytuację epidemiologiczną bliscy Króliczków nie mogą odwiedzać przedszkola w celu przeczytania dzieciom bajek. Jednak wykorzystując współczesne technologie informatyczne, dzieci mogą obejrzeć i wysłuchać książeczek czytanych przez najbliższych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i odwagę!

Urodzinki

W tym roku urodzinki wyglądają nieco inaczej niż w poprzednich latach. Dzieci urodzone w danym miesiącu świętują wspólnie w ostatnim dniu miesiąca. Są wówczas wspólne tańce, życzenia, dyplomy oraz poczęstunek - pudełko z cukierkami. Króliczkom życzymy zdrówka, szczęścia, cudownego dzieciństwa, dużo uśmiechu i niezapomnianej zabawy. Sto lat!

FERIE TO FAJNA SPRAWA!
FERIE TO FAJNA SPRAWA!
styczeń 2021

Króliczki podczas ferii zimowych mają dużo czasu na zabawę i wspólną integrację. Podczas zabaw kierowanych przez nauczyciela dzieci poznają nowe gry i zadania, rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie, współpracę i relacje koleżeńskie. Dzieci cierpliwie oczekują na swoją kolej i chętnie sobie pomagają. Nie brakuje również zabaw inicjowanych przez dzieci, wg ich pomysłu. Króliczki najchętniej bawią się lalkami, klockami, kuchnią i autami. Bardzo lubią kolorować, łączyć elementy i układać puzzle. Dzieci wzbogacają swoje słownictwo oraz rozwijają sprawność manualną. Czas wypełniony jest beztroskimi chwilami.

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
grudzień 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i bardzo wyjątkowy czas. 22 grudnia Króliczki w przepięknych, eleganckich strojach zasiadły do wigilijnego stołu. Zanim to się jednak stało, dzieci odwiedził gwiazdor, by wręczyć każdemu prezent. Dzieci przywitały go wierszykiem i kolędą. Podarowały mu również kartkę. Wspaniałe prezenty od gwiazdora dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Przed rozpoczęciem uroczystej Wigilii dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Następnie czekały na nich pyszne, tradycyjne potrawy – barszcz, ryba, kapusta z grzybami, ziemniaki a na deser ciastka, mandarynki i cukierki. Tego dnia śpiewaliśmy wspólnie kolędy i słuchając pastorałek stworzyliśmy świąteczny klimat. Ten dzień pozostanie zapewne w pamięci dzieci na długo, bowiem towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji.

ŚWIĄTECZNA BAJKA O DZIECIACH Z NASZEJ GRUPY
ŚWIĄTECZNA BAJKA O DZIECIACH Z NASZEJ GRUPY
grudzień 2020

W dniu przedszkolnej Wigilii na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka – bajka „Przedszkolaki ratują święta” napisana przez mamę Mileny. W roli głównej wystąpiły dzieci z naszej grupy „Króliczki”. Przedszkolacy podczas wspaniałego snu stali się pomocnikami św. Mikołaja i miały okazję zwiedzić fabrykę zabawek, poznać elfy i renifery. Dzięki ich pomocy i współpracy wszystkie grzeczne dzieci będą mogły otrzymać prezent na święta. Bajka bardzo spodobała się dzieciom i wywołała radość na ich twarzach.

Serdecznie dziękujemy mamie Milenki za piękną niespodziankę i pamiątkę!

NASZE TWÓRCZE PRACE
NASZE TWÓRCZE PRACE
grudzień 2020

Króliczki podczas zajęć plastycznych mają okazję tworzyć prace, które są ich własną interpretacją podanego tematu. Tym razem hasłem przewodnim był „zimowy krajobraz”. Dzieci na gazetach rysowały i wycinały elementy będące owym krajobrazem. Takie prace rozwijają wyobraźnię, logiczne myślenie oraz własną twórczość. Uzupełnieniem pracy był śnieg malowany białą farbą, który powstał odciskany paluszkiem przez dzieci. Każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna!

NAUKA PROGRAMOWANIA Z ROBOTEM CODEY ROCKY
NAUKA PROGRAMOWANIA Z ROBOTEM CODEY ROCKY
grudzień 2020

Króliczki uczą się podstaw programowania dzięki specjalnej aplikacji i robota, który wyglądem przypomina słodką pandę. Dzieci podczas tego zadania wyznaczały trasę, którą robot pokonywał na dywanie, wybierały kolory na które reagował, emocje, które pojawiały się na jego ekranie, tempo i kierunek jazdy. Przedszkolacy uczą się podczas takich zajęć logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Króliczki doskonaliły również szybką reakcję, spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Codey Rocky bardzo zainteresował dzieci, więc z chęcią będziemy powracali do zajęć z jego udziałem.

WYKONUJEMY ZADANIA Z KALENDARZA ADWENTOWEGO
WYKONUJEMY ZADANIA Z KALENDARZA ADWENTOWEGO
grudzień 2020

Od momentu pojawienia się kalendarza adwentowego w sali Króliczków, dzieci codziennie wykonywały specjalne zadania. W tym roku realizowały je wspólnie, z całą grupą. Wśród nich były między innymi takie: dokarmianie ptaków, ubieranie choinki, wykonywanie świątecznych prac i zadań, śpiewanie kolęd, pomaganie innym i obdarowywanie innych dobrym słowem. Św. Mikołaj pozostawił nam w sali cukierki i świąteczne naklejki, które były nagrodą za podejmowane działania. Króliczki już z niecierpliwością oczekują na święta Bożego Narodzenia.

KOLORUJEMY CHOINKĘ XXL
KOLORUJEMY CHOINKĘ XXL
grudzień 2020

Króliczki na zajęciu plastycznym pokolorowały ogromną choinkę, która składa się z 22 kartek A4! Było to bardzo pracochłonne zadanie, ponieważ najpierw dzieci kolorowały każdy element a następnie wspólnie wycinaliśmy i łączyliśmy poszczególne kartki. Podczas tego zadania ponownie ćwiczyliśmy współpracę oraz cierpliwość. Efekt końcowy jest zaskakujący! 

WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
grudzień 2020

11 grudnia Króliczki ponownie uczestniczyły w warsztatach online z Panem Pianką. Tym razem dzieci przygotowały z pianek Świętego Mikołaja z prezentami! Nieodzownymi narzędziami pracy okazały się nożyczki, magiczna gąbeczka, podkładka i oczywiście kolorowe pianki. Współpraca i cierpliwość okazały się bardzo ważne i potrzebne. Zadanie nie należało do prostych, jednak dzieci uważnie słuchając instrukcji Pana Pianki, poradziły sobie wspaniale! Po wykonaniu wspólnie św. Mikołaja z prezentem każdy przedszkolak w dowolny sposób ozdobił swoją tekturkę, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Warsztaty sprawiły Króliczkom mnóstwo radości i były fantastyczną zabawą!

ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
grudzień 2020

Grudzień to czas, w którym na zajęciach plastycznych dominuje tematyka nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia. Króliczki wykonały prace pt. „Święty Mikołaj” oraz „Świąteczny wieniec”. Podczas tego zadania dzieci ćwiczyły odrysowywanie z szablonu, które jest niezwykle ważną umiejętnością podczas działań manualnych i rozwoju przedszkolaka. Nie zabrakło również wycinania, przyklejania elementów, rysowania, wyklejania bibułą. Jak zwykle nie zabrakło współpracy - starsze dzieci chętnie pomagały młodszym. Każdy przedszkolak z pełnym zaangażowaniem przystąpił do pracy a efekt działań naszych 4,5,6-latków jest wspaniały!

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
grudzień 2020

Króliczki przypomniały sobie bardzo lubianą i ciekawą metodę - kodowanie na dywanie. Współpracowały w grupach, w których liderami były dzieci 6-letnie. Na specjalnych matach do kodowania dzieci za pomocą kolorowych kubeczków rozegrały między sobą grę, wykazując się niezwykłym zaangażowaniem i skupieniem. Dzieci rzucały kostkami i układały kubeczki zgodnie z wylosowaną liczbą oczek. Do innych zadań dzieci należało ustawienie kubeczka na planszy według kodu podanego przez nauczyciela oraz odwzorowywanie na macie ułożonego wzoru, który został zakodowany. Następnie Króliczki układały kubeczki według wzoru z kart. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z kubeczkami i możliwość tworzenia własnych konstrukcji. Metoda „Kodowanie na dywanie” rozwija wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Króliczki wspaniale współpracowały w mniejszych grupach i wykazały się niezwykłą kreatywnością, co widać na zdjęciach. Było wesoło i kolorowo!

ZABAWY RUCHOWE Z GAZETAMI
ZABAWY RUCHOWE Z GAZETAMI
grudzień 2020

Zajęcia gimnastyczne można uatrakcyjniać na wiele sposobów, aby zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Tym razem Króliczki wykorzystały na zajęciach gazety. Do zadań dzieci należało między innymi: przeskakiwanie przez gazety, szukanie wolnego miejsca na gazecie, siadanie na nich, bieganie, dotykanie gazet, podskakiwanie, robienie przysiadów. Przedszkolacy ćwiczyli szybką reakcję na sygnał dźwiękowy, zwinność i spostrzegawczość. Zajęcia wywołały wiele radości i zainteresowania wśród dzieci.

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2020

Mikołajki to święto bardzo radosne i długo wyczekiwane przez dzieci. Tego dnia na Króliczki czekały niespodzianki od św. Mikołaja. Aby je otrzymać dzieci już od samego rana wykonywały świąteczne zadania. Po drugim śniadaniu za oknami pojawił się ten wspaniały gość – św. Mikołaj! Podczas gdy dzieci wyglądały przez okno, on pozostawił za drzwiami sali dla nich prezenty. Króliczki były bardzo zaskoczone i szczęśliwe. Tego dnia nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w czapkach. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – mama Milenki przygotowała dla nich bajkę pt. „Śnieżna kula św. Mikołaja”. Dzieci wysłuchały opowiadania podczas odpoczynku po obiedzie. Serdecznie dziękujemy!

UBIERAMY CHOINKĘ
UBIERAMY CHOINKĘ
grudzień 2020

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki. Króliczki udekorowały świąteczne drzewko 4 grudnia, aby zdobiło naszą salę przed odwiedzinami św. Mikołaja. Przedszkolacy z wielką radością przystąpili do zadania i chętnie zawieszali piękne dekoracje. Dla dzieci było to bardzo radosne i ciekawe wydarzenie. Również wystrój naszej sali uległ zmianie – pojawiły się piękne stroiki, kalendarz adwentowy i świąteczne dekoracje. Całość tworzy cudowny klimat a Króliczki już czują magię zbliżających się świąt.

BARBÓRKA
BARBÓRKA
grudzień 2020

4 grudnia świętujemy Barbórkę, czyli Dzień Górnika. Króliczki poznały tego dnia wiele ciekawych informacji na temat tego zawodu. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wygląda strój górnika, na czym polega jego praca i jakie są jej etapy, w jaki sposób i gdzie wydobywa się węgiel, jakie narzędzia do pracy potrzebuje pracownik kopalni. Zabawy dydaktyczne uatrakcyjniły zajęcia, zachęciły dzieci do zadawania pytań i poszerzyły wiedzę z omawianego tematu. Zadania zostały dostosowane do wieku dzieci z naszej grupy. Króliczki poradziły sobie wspaniale!

POZNAJEMY PRACĘ FOTOGRAFA
POZNAJEMY PRACĘ FOTOGRAFA
grudzień 2020

W pierwszym tygodniu grudnia Króliczki w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego poznały zawód fotografa. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły osobiście udać się do studia fotograficznego lub zaprosić fotografa do przedszkola. Mimo to dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tego zawodu i sposobu robienia zdjęć. Króliczki miały okazję obejrzeć aparat, poznały różne rodzaje zdjęć – tradycyjne, z instaxa, z fotobudki oraz sposoby ich przechowywania – ramki, albumy. Przedszkolaków szczególnie zainteresowała fotoksiążka. Dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć z różnymi gadżetami. Prace plastyczne także nawiązywały do tematu – dzieci wykonały aparat i ramkę na zdjęcie – ćwiczyły odrysowywanie, wycinanie i rysowanie.

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
grudzień 2020

Króliczki na zajęciach gimnastycznych bardzo chętnie korzystają ze ścieżki sensorycznej. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku określały właściwości dotykanych elementów. Każdy przedszkolak wskazywał, która struktura była dla niego najprzyjemniejsza. Ścieżka sensoryczna rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe oraz jest wspaniałą zabawą!

ZABAWA ANDRZEJKOWA
ZABAWA ANDRZEJKOWA
grudzień 2020

30 listopada Króliczki przeniosły się do magicznego świata wróżb i przypomniały sobie zwyczaje andrzejkowe. Każde dziecko miało okazję z pomocą cioci lać wosk przez magiczny klucz, brało udział w zabawie z butami oraz wylosowało imię przyszłego męża/żony i wykonywany w przyszłości zawód. Nie zabrakło oczywiście zabawy tanecznej z balonami, podczas której przedszkolacy bawili się wspaniale. Na dzieci czekał tego dnia słodki poczęstunek. Króliczki chętnie pozowały do zdjęć i uczestniczyły w zabawach. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!

ROZWIJAMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ
ROZWIJAMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ
listopad 2020

Króliczki uwielbiają działać plastycznie, w ten sposób rozwijają sprawność manualną, poznają nowe techniki oraz zdobywają nowe umiejętności. W ostatnim tygodniu listopada dzieci wykonały prace pt. „Zwierzęta leśne” oraz „Ekologiczny Miś”, ponieważ temat tygodniowy dotyczył przygotowania zwierząt do zimy. Pierwsza praca była bardzo czasochłonna i wymagała dokładności. W drugiej dzieci wykazały się kreatywnością. Wszystkie przedszkolaki spisały się wspaniale a starsze dzieci chętnie pomagały młodszym w odrysowywaniu z szablonu, wyklejaniu i wylepianiu. Każda praca jest piękna i niepowtarzalna.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2020

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na Króliczki czekało mnóstwo atrakcji: dzieci przypomniały sobie misie z różnych bajek, filmów i reklam, zagrały w misiowe memory, obejrzały prezentację multimedialną, układały misie w określonej kolejności, współpracowały w grupach układając puzzle. Zadaniami, które sprawiły przedszkolakom najwięcej radości było: pozowanie do zdjęć w misiowej fotobudce oraz stworzenie własnego, papierowego misia. Tego dnia dzieci uczestniczyły również w warsztatach z Panem Pianką, które w tym roku, ze względu na epidemię odbyły się online. Każde dziecko wykonało pięknego misia z pianek, wykazując się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. To był bardzo ciekawy i intensywny dzień!

KREATYWNE UKŁADANKI
KREATYWNE UKŁADANKI
listopad 2020

Króliczki zwyciężyły w konkursie organizowanym przez zakład stolarski „Warsztat na Maxa” i otrzymały nagrodę – drewniane układanki dla całej grupy. Zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo, układanki zostały dokładnie zeszlifowane zanim trafiły w ręce dzieci. Króliczki z ogromną radością i zainteresowaniem pomalowały farbami układanki według własnego pomysłu. Podczas tego zadania wykazały się kreatywnością, precyzją i chęcią pomagania innym.

SŁODKA POMOC
SŁODKA POMOC
listopad 2020

Tata Melanii wylicytował na aukcji charytatywnej dla Marcelka z Krotoszyna tort o smaku ciastek oreo. Podarował go Króliczkom, które z chęcią zjadły słodki wypiek. Tort upiekła ciocia Beata – wychowawca grupy, która wystawiła go wcześniej na charytatywną licytację.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Melanii za podwójną pomoc i radość.

BAJKOWY TYDZIEŃ
BAJKOWY TYDZIEŃ
listopad 2020

W trzecim tygodniu listopada Króliczki rozmawiały o bajkach i baśniach. Na dzieci czekało mnóstwo interesujących zadań: zabawy dydaktyczne, historyjki obrazkowe, gra „memory”, prace plastyczne, nie zabrakło oczywiście codziennego czytania baśni i bajek. Dzieci w wykonane prace plastyczne włożyły mnóstwo serca, efekt końcowy jest wspaniały. Wielką radością jest obserwowanie tak wspaniałego rozwoju manualnego naszych dzieci.

KOLOROWE ZABAWY
KOLOROWE ZABAWY
listopad 2020

Króliczki uwielbiają się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Często biorą udział w zabawach pobudzających wyobraźnię i orientację przestrzenną. Jedną z takich zabaw są kolorowe patyczki. Dzieci odwzorowywały zaproponowane układy patyczków oraz tworzyły własne, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Podczas tej zabawy niewątpliwie ważna jest również współpraca, z którą Króliczki radzą sobie doskonale.

DOKARMIAMY PTASZKI
DOKARMIAMY PTASZKI
listopad 2020

Za oknami sali Króliczków pojawił się dodatkowy karmnik dla ptaków. Późna jesień i zima to bardzo trudny okres dla ptaków. Króliczki pragną im pomóc, dlatego rozpoczęły ich dokarmianie. Dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, by powiesić zawieszki z karmą oraz uzupełniły karmniki dla ptaków za oknem przedszkolnej sali. Do karmnika chętnie przylatują ptaszki a przedszkolacy z wielką radością je obserwują. 

POZNAJEMY INSTYTUCJĘ STRAŻ POŻARNA
POZNAJEMY INSTYTUCJĘ STRAŻ POŻARNA
listopad 2020

W dniach 9-13.11 Króliczki w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego poznały instytucję oraz zawód strażaka. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły osobiście udać się do jednostki straży pożarnej. Mimo to nie brakowało dzieciom atrakcyjnego poznania tego tematu. Przedszkolacy mogli zobaczyć oraz przymierzyć strój strażaka, uczestniczyć w licznych grach dydaktycznych, pokolorować mega kolorowankę, wykonali wspaniałe prace plastyczne, nauczyli się piosenki o strażaku. Niezwykle ważną sprawą jest również zapamiętanie numeru alarmowego. Króliczki jednogłośnie uznały, iż strażak to prawdziwy bohater.

OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY
OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY
listopad 2020

Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy, dlatego kilka miesięcy wcześniej Króliczki zasiały ją w przedszkolnym ogródku. W minionym tygodniu korzystając z pięknej pogody dzieci wybrały się na ogródek przedszkolny właśnie po marchewki. Na drugim śniadaniu Króliczki z chęcią spróbowały marchewek. Po takiej dawce witamin, na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

MYDŁO LUBI ZABAWĘ
MYDŁO LUBI ZABAWĘ
październik 2020

"Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane."


Piątek dla Króliczków był dniem kolorowym i pachnącym. W tym dniu przedszkolaki zostały oczarowane mydełkami. Dzięki wygranej dzieci poznały tajniki tworzenia mydła. Robienie mydełek to świetna i wciągająca zabawa. Króliczki wybierały jaką formę będą miały mydełka, jaki kolor oraz zapach. Mydełka nie tylko pięknie pachną ale również bardzo dobrze się pienią. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci na długo.

NOWE ZABAWKI
NOWE ZABAWKI
październik 2020

W naszej sali zapanowała niedawno ogromna radość. Powodem tej radości była niespodzianka, a mianowicie prezenty w postaci zabawek. Żeby było sprawiedliwie zabawki tym razem otrzymały dziewczynki. Dziewczynki dostały pralkę, żelazko z deską do prasowania, lalki, zestaw lekarza, koniki i wózek do lalek. Największą radość jednak sprawił domek, w którym dzieci mogą bawić się w rodzinę, daje on dzieciom możliwość integrowania się w zespoły i umożliwia rozwijanie postaw społecznych. Wszystkie zabawki otrzymały swoje stałe miejsce,a Króliczki zobowiązały się dbać o nowe zabawki.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2020

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę." Takim oto wierszykiem zaczęliśmy dzisiejszy dzień. Na wszystkie Króliczki tego dnia czekało wiele atrakcji. Były konkursy - taniec z balonem i woreczkami, rzut do celu, foto-budka, a także życzenia. Dziewczynki wręczyły chłopcom medal "Super chłopaka",a na koniec chłopcy otrzymali sporo prezentów w postaci zabawek, którymi się będą mogli bawić w przedszkolu. Radości i uśmiechu było co niemiara. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale za rok Dzień Chłopaka będzie znów!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Poniedziałek 21 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka ponieważ świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na Króliczki czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Dzieci bawiły się przy największych przebojach. Główną niespodzianką tego dnia był przepyszny tort. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości!
 

WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
wrzesień 2020

Wykorzystując słoneczne dni Króliczki bardzo chętnie korzystały z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, drewniane domki, huśtawki. Dzieci z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji i wspaniale się bawiły, co widać na zdjęciach. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich, aktywność fizyczna i rozwijanie motoryki dużej.

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
wrzesień 2020

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Króliczki wraz z wychowawcą miło spędziły czas z chustą animacyjną na świeżym powietrzu. Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Zaskakuje swą wszechstronnością: można ją podrzucać, chować się pod nią, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią. Chusta animacyjna to jednak nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka. Króliczki podczas zabaw z chustą uczą się między innymi: współpracy w grupie, ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz orientację przestrzenną.

GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
wrzesień 2020

Na zajęciu muzycznym Króliczki przypomniały sobie jak wyglądają i nazywają się instrumenty muzyczne. Po instrukcji dzieci miały okazję zagrać do podkładu muzycznego na: grzechotkach, talerzach, bębenkach, dzwonkach i tamburynach. Z tym wyzwaniem poradziły sobie wspaniale! Celem takich zajęć jest rozwijanie: wrażliwości i wyobraźni muzycznej, umiejętności rozróżniania barwy dźwięków, poczucia rytmu i inwencji twórczej. Te zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków i sprawiły im mnóstwo radości.

JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
wrzesień 2020

Każdy Króliczek wita się z ciociami i kolegami z grupy wybierając dowolny obrazek, przedstawiający różne formy witania się. Ze względu na trwającą epidemię są to powitania „na odległość” Dzieci mogą: zrobić serduszko, pomachać, przywitać się stopami, zrobić żółwika na odległość, przywitać się za pomocą czółka lub zrobić żaróweczki. Króliczki bardzo lubią witać się na wszystkie możliwe sposoby. Taka forma witania się sprawia, iż każde dziecko jest traktowanie indywidualnie, czuje się ważne i ma możliwość wyboru. Wśród dzieci nieśmiałych forma ta eliminuje barierę wstydu.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA
WAKACYJNE WSPOMNIENIA
wrzesień 2020

Drugi tydzień września Króliczki poświęciły wakacyjnym wspomnieniom. Aktualnie dzieci nie mogły przynieść zdjęć do przedszkola, jednak dzięki współczesnym technologiom rodzice przesłali nauczycielom zdjęcia dzieci z wakacji. W ten sposób mogliśmy powrócić do okresu gdy trwały wakacje i powspominać. Rozwijanie mowy i poprawne formułowanie zdań jest niezwykle ważne, dlatego warto wykorzystać każdą okazję, by móc nawiązać dialog. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach z najbliższymi. Wydrukowane zdjęcia pełniły funkcję nie tylko pomocy podczas zajęć, ale również gazetki tematycznej, która towarzyszyła nam cały tydzień. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne, podczas których połączyły następujące techniki: rysowanie, kolorowanie, wycinanie i przyklejanie. 

RUCH TO ZDROWIE
RUCH TO ZDROWIE
wrzesień 2020

Gdy za oknem pada deszcz, Króliczki wcale się nie nudzą! Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych. W ten sposób współpracują w grupie, utrwalają zasady bezpieczeństwa, ćwiczą motorykę dużą, doskonalą reakcję na sygnał dźwiękowy i czerpią z tego mnóstwo radości – co można zaobserwować na zdjęciach. Do zadań przedszkolaków należało m. in. naśladowanie zwierząt, elementów przyrody, schronienie się przed deszczem, zbieranie grzybów i kasztanów oraz spacerowanie w parku i ZOO.  Króliczki wiedzą, iż ruch to zdrowie, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych i czerpią z tego mnóstwo radości.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Króliczki”. Dzięki prostej, obrazkowej formie dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady i reguły. Szczególnie ważnymi punktami kodeksu jest: mówienie magicznych słów, pomaganie innym, rozwijanie samodzielności, słuchanie podczas zajęć i zgłaszanie się, zgodna zabawa. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Króliczki zatwierdziły go, odciskając paluszek przy swoimi imieniu. Chętne dzieci podpisały się. Kodeks przedszkolaka wisi w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

KALENDARZ URODZIN
KALENDARZ URODZIN
wrzesień 2020

Urodziny to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Króliczki” stworzyły z ciocią kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. Ze względu na obowiązujące obostrzenia urodzinki w tym roku będą wyglądały nieco inaczej, jednak nie zmienia to faktu, iż będziemy wspólnie świętowali i pielęgnowali tradycje urodzin. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym.

ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
wrzesień 2020

Nasza grupa została laureatem konkursu organizowanego przez „Akademię Małego Kuchcika”. Nagrodą był wspaniały zestaw do wykonania świeczek dla całej grupy. Króliczki do zadania przystąpiły już w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Dzieci poznały różne struktury, zapachy i elementy, które można wykorzystać do zrobienia świeczki. Przedszkolacy samodzielnie dekorowali swoje świeczki a ciocia napełniła je podgrzanym żelem. Zajęcie to bardzo zaciekawiło przedszkolaków a efekt końcowy zaskoczył nie tylko dzieci, ale i pracowników przedszkola. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspieranie naszej grupy podczas trwania konkursu.

WITAMY W PRZEDSZKOLU
WITAMY W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2020

Króliczki po wakacjach i długiej przerwie bardzo chętnie powróciły do przedszkola. Zmieniła się nie tylko nazwa grupy, sala, ale i jej skład. Przedszkolacy z zaciekawieniem poznają nowych kolegów i zabawki. Podczas zabaw swobodnych dzieci mają okazję: rozwijać zdolności manualne, zacieśniać relacje koleżeńskie, usprawniać motorykę, rozwijać wyobraźnię i zainteresowania, kształtować samodzielność i budowanie dialogu, ale przede wszystkim dzieci uczą się i odkrywają nowe rzeczy.

Zachęcamy do obejrzenia swoich pociech w naszej galerii zdjęć.