Króliczki 2019/2020

URODZINKI

W tym roku urodzinki wyglądają nieco inaczej niż poprzednio. Dzieci urodzone w danym miesiącu będą świętowały wspólnie. W miesiącu wrześniu urodzili się: Natalka, Milenka i Aleksander.I to dziś świętowaliśmy ich urodziny. Były wspólne tańce, życzenia, dyplomy oraz poczęstunek - wielkie  pudełko z cukierkami. Króliczkom urodzonym we wrześniu życzymy samych cudownych dni, dużo uśmiechu i niezapomnianej zabawy. Sto lat!

MYDŁO LUBI ZABAWĘ
MYDŁO LUBI ZABAWĘ
październik 2020

"Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane."


Piątek dla Króliczków był dniem kolorowym i pachnącym. W tym dniu przedszkolaki zostały oczarowane mydełkami. Dzięki wygranej dzieci poznały tajniki tworzenia mydła. Robienie mydełek to świetna i wciągająca zabawa. Króliczki wybierały jaką formę będą miały mydełka, jaki kolor oraz zapach. Mydełka nie tylko pięknie pachną ale również bardzo dobrze się pienią. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci na długo.

NOWE ZABAWKI
NOWE ZABAWKI
październik 2020

W naszej sali zapanowała niedawno ogromna radość. Powodem tej radości była niespodzianka, a mianowicie prezenty w postaci zabawek. Żeby było sprawiedliwie zabawki tym razem otrzymały dziewczynki. Dziewczynki dostały pralkę, żelazko z deską do prasowania, lalki, zestaw lekarza, koniki i wózek do lalek. Największą radość jednak sprawił domek, w którym dzieci mogą bawić się w rodzinę, daje on dzieciom możliwość integrowania się w zespoły i umożliwia rozwijanie postaw społecznych. Wszystkie zabawki otrzymały swoje stałe miejsce,a Króliczki zobowiązały się dbać o nowe zabawki.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2020

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę." Takim oto wierszykiem zaczęliśmy dzisiejszy dzień. Na wszystkie Króliczki tego dnia czekało wiele atrakcji. Były konkursy - taniec z balonem i woreczkami, rzut do celu, foto-budka, a także życzenia. Dziewczynki wręczyły chłopcom medal "Super chłopaka",a na koniec chłopcy otrzymali sporo prezentów w postaci zabawek, którymi się będą mogli bawić w przedszkolu. Radości i uśmiechu było co niemiara. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale za rok Dzień Chłopaka będzie znów!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Poniedziałek 21 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka ponieważ świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na Króliczki czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Dzieci bawiły się przy największych przebojach. Główną niespodzianką tego dnia był przepyszny tort. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości!
 

WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
wrzesień 2020

Wykorzystując słoneczne dni Króliczki bardzo chętnie korzystały z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, drewniane domki, huśtawki. Dzieci z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji i wspaniale się bawiły, co widać na zdjęciach. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich, aktywność fizyczna i rozwijanie motoryki dużej.

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
wrzesień 2020

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Króliczki wraz z wychowawcą miło spędziły czas z chustą animacyjną na świeżym powietrzu. Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Zaskakuje swą wszechstronnością: można ją podrzucać, chować się pod nią, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią. Chusta animacyjna to jednak nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka. Króliczki podczas zabaw z chustą uczą się między innymi: współpracy w grupie, ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz orientację przestrzenną.

GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
wrzesień 2020

Na zajęciu muzycznym Króliczki przypomniały sobie jak wyglądają i nazywają się instrumenty muzyczne. Po instrukcji dzieci miały okazję zagrać do podkładu muzycznego na: grzechotkach, talerzach, bębenkach, dzwonkach i tamburynach. Z tym wyzwaniem poradziły sobie wspaniale! Celem takich zajęć jest rozwijanie: wrażliwości i wyobraźni muzycznej, umiejętności rozróżniania barwy dźwięków, poczucia rytmu i inwencji twórczej. Te zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków i sprawiły im mnóstwo radości.

JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
wrzesień 2020

Każdy Króliczek wita się z ciociami i kolegami z grupy wybierając dowolny obrazek, przedstawiający różne formy witania się. Ze względu na trwającą epidemię są to powitania „na odległość” Dzieci mogą: zrobić serduszko, pomachać, przywitać się stopami, zrobić żółwika na odległość, przywitać się za pomocą czółka lub zrobić żaróweczki. Króliczki bardzo lubią witać się na wszystkie możliwe sposoby. Taka forma witania się sprawia, iż każde dziecko jest traktowanie indywidualnie, czuje się ważne i ma możliwość wyboru. Wśród dzieci nieśmiałych forma ta eliminuje barierę wstydu.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA
WAKACYJNE WSPOMNIENIA
wrzesień 2020

Drugi tydzień września Króliczki poświęciły wakacyjnym wspomnieniom. Aktualnie dzieci nie mogły przynieść zdjęć do przedszkola, jednak dzięki współczesnym technologiom rodzice przesłali nauczycielom zdjęcia dzieci z wakacji. W ten sposób mogliśmy powrócić do okresu gdy trwały wakacje i powspominać. Rozwijanie mowy i poprawne formułowanie zdań jest niezwykle ważne, dlatego warto wykorzystać każdą okazję, by móc nawiązać dialog. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach z najbliższymi. Wydrukowane zdjęcia pełniły funkcję nie tylko pomocy podczas zajęć, ale również gazetki tematycznej, która towarzyszyła nam cały tydzień. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne, podczas których połączyły następujące techniki: rysowanie, kolorowanie, wycinanie i przyklejanie. 

RUCH TO ZDROWIE
RUCH TO ZDROWIE
wrzesień 2020

Gdy za oknem pada deszcz, Króliczki wcale się nie nudzą! Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych. W ten sposób współpracują w grupie, utrwalają zasady bezpieczeństwa, ćwiczą motorykę dużą, doskonalą reakcję na sygnał dźwiękowy i czerpią z tego mnóstwo radości – co można zaobserwować na zdjęciach. Do zadań przedszkolaków należało m. in. naśladowanie zwierząt, elementów przyrody, schronienie się przed deszczem, zbieranie grzybów i kasztanów oraz spacerowanie w parku i ZOO.  Króliczki wiedzą, iż ruch to zdrowie, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych i czerpią z tego mnóstwo radości.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Króliczki”. Dzięki prostej, obrazkowej formie dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady i reguły. Szczególnie ważnymi punktami kodeksu jest: mówienie magicznych słów, pomaganie innym, rozwijanie samodzielności, słuchanie podczas zajęć i zgłaszanie się, zgodna zabawa. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Króliczki zatwierdziły go, odciskając paluszek przy swoimi imieniu. Chętne dzieci podpisały się. Kodeks przedszkolaka wisi w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

KALENDARZ URODZIN
KALENDARZ URODZIN
wrzesień 2020

Urodziny to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Króliczki” stworzyły z ciocią kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. Ze względu na obowiązujące obostrzenia urodzinki w tym roku będą wyglądały nieco inaczej, jednak nie zmienia to faktu, iż będziemy wspólnie świętowali i pielęgnowali tradycje urodzin. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym.

ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
wrzesień 2020

Nasza grupa została laureatem konkursu organizowanego przez „Akademię Małego Kuchcika”. Nagrodą był wspaniały zestaw do wykonania świeczek dla całej grupy. Króliczki do zadania przystąpiły już w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Dzieci poznały różne struktury, zapachy i elementy, które można wykorzystać do zrobienia świeczki. Przedszkolacy samodzielnie dekorowali swoje świeczki a ciocia napełniła je podgrzanym żelem. Zajęcie to bardzo zaciekawiło przedszkolaków a efekt końcowy zaskoczył nie tylko dzieci, ale i pracowników przedszkola. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspieranie naszej grupy podczas trwania konkursu.

WITAMY W PRZEDSZKOLU
WITAMY W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2020

Króliczki po wakacjach i długiej przerwie bardzo chętnie powróciły do przedszkola. Zmieniła się nie tylko nazwa grupy, sala, ale i jej skład. Przedszkolacy z zaciekawieniem poznają nowych kolegów i zabawki. Podczas zabaw swobodnych dzieci mają okazję: rozwijać zdolności manualne, zacieśniać relacje koleżeńskie, usprawniać motorykę, rozwijać wyobraźnię i zainteresowania, kształtować samodzielność i budowanie dialogu, ale przede wszystkim dzieci uczą się i odkrywają nowe rzeczy.

Zachęcamy do obejrzenia swoich pociech w naszej galerii zdjęć.