Króliczki

Urodzinki

Dzieci urodzone w danym miesiącu świętują wspólnie w ostatni piątek miesiąca. Są wówczas życzenia, upominki oraz poczęstunek - pudełko z cukierkami. Króliczkom życzymy zdrówka, szczęścia, cudownego dzieciństwa, dużo uśmiechu i niezapomnianej zabawy. Sto lat!

Odkrywca Jesieni
Odkrywca Jesieni
wrzesień 2022

23 września nasza pora roku uległa zmianie i z racji tego "Króliczki" w tym dniu zostały "Odkrywcami Jesieni". Dzieci dostały plansze z jesiennymi zadaniami, które będą wykonywać wraz z rodzicami. Zabawa będzie trwać do końca października, na zakończenie obejrzymy wspólnie prezentację zdjęć nadesłanych przez rodziców. "Odkrywca Jesieni" ma na celu rozwijanie twórczej aktywności dzieci i rodziców, zachęcenie do wspólnego spędzania czasu, rozwijanie zainteresowania przyrodą i pięknem nas otaczającym.

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
wrzesień 2022

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem "Muzycznego pudełka", z którego same losowały muzykę. Brały udział w zabawie matematycznej "Najdłuższy bucik", a także w zabawie klasyfikującej "Gdzie to pasuje?", wykonały kolorowankę, zrobiły sobie zdjęcia w fotobudce i wzięły udział w "seansie kinowym". Po wszystkich zabawach wybrały się na poszukiwanie skarbu. Odnalazły medale i zakładki do książek,  których dzielnie pilnował Policjant Playmobile. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie Ciocie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu dyplom Super Przedszkolaka.

Wycieczka na skrzyżowanie
Wycieczka na skrzyżowanie
wrzesień 2022

"Króliczki" po intensywnych ćwiczeniach przechodzenia przez przejście dla pieszych, wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie. Mogły doświadczyć w praktyce, to czego nauczyły się podczas zajęć.  Podczas wycieczki oglądaliśmy również znaki drogowe i nazywaliśmy je. 

Bezpieczna droga do przedszkola
Bezpieczna droga do przedszkola
wrzesień 2022

"Króliczki" rozmawiały na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, znaki drogowe, numery alarmowe. Miały także okazję poćwiczyć, jak prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych.

Kodeks Przedszkolaka
Kodeks Przedszkolaka
wrzesień 2022

Dwa tygodnie przedszkola już za nami,  więc dzieci poznały jakie zasady panują w naszej grupie przedszkolnej. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad panujących w "Króliczkach" stworzyliśmy "Kodeks Przedszkolaka", który dzieci przypieczętowały swoimi paluszkami.

"Kolorowe żaglówki"
"Kolorowe żaglówki"
wrzesień 2022

Króliczki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą żaglówkę. Użyliśmy do stworzenia jej: farby, rolki po papierze toaletowym, gotowe elementy papierowe, klej i pastele. Efekt pracy bardzo spodobał się dzieciom.

Jesteśmy już ,,Króliczkami"...
Jesteśmy już ,,Króliczkami"...
wrzesień 2022

Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich grupowego króliczka poprzez kolorowanie, stemplowanie paluszkiem i wycinanie.