Hefalumpki 2022/2023

Projekty

„MŁODY CHEMIK”

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać,
a zrozumiem!"

Konfucjusz

W październiku rozpoczęliśmy projekt „MŁODY CHEMIK”. Celem  projektu jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i wnioskowania w oparciu o przeprowadzone eksperymenty, doświadczenia i zabawy badawcze, aktywizowanie mowy i myślenia oraz nabywanie umiejętności obserwowania, wzbudzenia zaciekawienia różnymi zjawiskami. Projekt będziemy realizować przez cały rok szkolny. Raz w miesiącu spośród przedszkolaków zostanie wytypowanych dwóch „chemików” do wykonania wybranego eksperymentu zgodnie z instrukcją nauczyciela. Po wykonaniu zadania dzieci otrzymają certyfikat Młodego Chemika.

  • W związku z powyższym 27.10.2022r. na drzwiach sali Hefalumpków pojawiła się tabliczka „UWAGA! Strefa Młodego Chemika”. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie zajęciami i nie mogą doczekać się kolejnego ciekawego eksperymentu. FOTORELACJA.
  • Eksperyment "Skaczący olej" - w roli chemików Laura i Natalka (listopad 2022). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Sztuczny śnieg"- w roli chemików Adam i Mieszko (grudzień 2022). FOTORELACJA
  • "Kryształki soli"- w roli chemików Marianka i Marysia (styczeń 2023). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Tańczące rodzynki"- w roli chemików Stefania i Milena (luty 2023). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Barwimy tulipany"- w roli chemików Jagoda i Bartosz (marzec 2023). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Wędrująca woda"- w roli chemików Lenka i Paweł (kwiecień 2023). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Mini wulkan"- w roli chemików Stasiu i Szymon (maj 2023)). FOTORELACJA
  • Eksperyment "Ciecz nienewtonowska"- w roli chemików Oliwia i Jaś (czerwiec 2023). FOTORELACJA
Wycieczka do szkoły
Wycieczka do szkoły
czerwiec 2023

W czerwcu Hefalumpki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu. Dzieci poczuły się jak uczniowie zasiadając w szkolnych ławkach i rozwiązując zadania na tablicy multimedialnej z wychowawcą klasy. Największe wrażenie na przyszłych uczniach zrobiła "zielona klasa". Serdecznie dziękujemy mamie Marianki- Pani Agnieszce Walczak-Kobus za spotkanie i zapoznanie dzieci z wizerunkiem szkoły.

Mam Talent!
Mam Talent!
czerwiec 2023

2 czerwca zorganizowaliśmy w naszej grupie "Mam Talent!". Hefalumpki na forum grupy zaprezentowały swoje SuperMoce- pochwaliły się posiadanymi talentami. Dzieci przygotowały piękne prezentacje. Obejrzeliśmy triki z piłkami, układy taneczne, ciekawe techniki malarskie, układy akrobatyczne i wiele innych talentów naszych przedszkolaków. Gratulujemy każdemu talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
czerwiec 2023

1 czerwca w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele atrakcji. Przedszkolaki w salach brały udział w grupowych zabawach i konkursach. Naszą grupę odwiedził też wesoły jednorożec, z którym świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy mamie Milenki za atrakcję. W ramach drugiego śniadania zorganizowaliśmy piknik na placu zabaw. Ogromną radość sprawiły dzieciom również zabawy na dmuchanych zamkach.

Mali ogrodnicy
Mali ogrodnicy
czerwiec 2023

Cierpliwie oczekując na obfite plony w naszym ogródku warzywnym z dużym zaangażowaniem usuwamy chwasty i systematycznie podlewamy warzywa.

Konkurs plastyczno-techniczny "Moja ulubiona postać z bajki/baśni"
Konkurs plastyczno-techniczny "Moja ulubiona postać z bajki/baśni"
maj 2023

25 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w grupie Hefalumpkòw w ramach projektu "W świecie bajek i baśni". Wszystkie prace były bardzo kreatywne i wykonane starannie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jury w składzie Pani Dyrektor Jolanty Skrzypek, Pani Marty Stanisławskiej i Pani Katarzyny Woźnej wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce Lena Stańczyk
II miejsce Marianna Kobus
III miejsce Oliwia Farulewska
Wyróżnienia: Milena Ziemlinska, Natalia Turkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

Aktywnie spędzamy czas
Aktywnie spędzamy czas
maj 2023

Hefalumpki korzystają ze słonecznej pogody i aktywnie spędzają czas w ogrodzie przedszkolnym. Pomysłów na zabawy ruchowe dzieciom nie brakuje. Ponadto zaglądamy do naszego ogródka warzywnego i systematycznie obserwujemy oraz podlewamy marchewkę i groszek.

Wycieczka do salonu kosmetycznego - realizacja wewnątrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego
Wycieczka do salonu kosmetycznego - realizacja wewnątrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego
kwiecień 2023

28 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do studia urody "Sztukateria piękna". Właścicielka studia-Pani Ewa Łagódka zapoznała Hefalumpki z tajnikami pracy kosmetyczki. Przedszkolaki były pod dużym wrażeniem wyglądu salonu kosmetycznego i chętnie skorzystały z usługi malowania paznokci oraz pielęgnacji dłoni. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i miłą słodką niespodziankę!

Wycieczka do mechanika - realizacja wewnątrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego
Wycieczka do mechanika - realizacja wewnątrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego
kwiecień 2023

20 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do warsztatu samochodowego ZAWIEJA. Głównym celem wycieczki było poznanie tajników pracy mechanika samochodowego. Pan Filip Zawieja oprowadził nas po stacji kontroli pojazdów oraz pokazał nam wyposażenie warsztatu. Dowiedzieliśmy się również jakie usługi świadczy firma. Dzięki uprzejmości Pana Filipa mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób zmienia się opony, obejrzeć przeróżne maszyny oraz zobaczyć w jaki sposób działa i do czego służy podnośnik.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie w bardzo miłej atmosferze i przygotowaną dla dzieci niespodziankę!
 

Wycieczka do muzeum
Wycieczka do muzeum
kwiecień 2023

19 kwietnia nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Muzeum w Gostyniu. Dla większości z dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się eksponaty muzealne. Wychowankowie poznali historię naszego regionu. Dzieci z ogromnym zaciekaniem oglądały eksponaty, miały również wiele pytań. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć wystawę obrazków. Wycieczka do muzeum sprawiła dzieciom ogromną radość. 

Wiosenne prace w ogrodzie
Wiosenne prace w ogrodzie
kwiecień 2023

17 kwietnia wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby zadbać o nasz ogródek warzywny. Wykorzystując haczki, grabki i inne narzędzia odpowiednio przygotowaliśmy ziemię. W grządkach zasialiśmy marchewkę i groszek, które z pewnością wykorzystane zostaną przez ciocie kucharki do ugotowania przepysznych zup. Z niecierpliwością czekamy na plony i nie możemy doczekać się zbiorów.

Sałatka jarzynowa - kultywujemy tradycje wielkanocne
Sałatka jarzynowa - kultywujemy tradycje wielkanocne
kwiecień 2023

4 kwietnia wspólnie przygotowaliśmy sałatkę jarzynową. Na początku utrwaliliśmy nazwy warzyw, później poznaliśmy etapy przygotowania sałatki, a następnie przystąpiliśmy do jej wykonania. Dzięki uprzejmości cioć kucharek warzywka mieliśmy już ugotowane i obrane. Z dużym zaangażowaniem, zachowując zasady bezpieczeństwa powstała przepyszna sałatka, którą mogliśmy zajadać się podczas śniadanka wielkanocnego.

Śniadanko wielkanocne
Śniadanko wielkanocne
kwiecień 2023

5 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu śniadanko wielkanocne. Dzieci aktywnie włączyły się w przygotowania. Dzień wcześniej robiły wspólnie  sałatkę jarzynową. Na stole nie zabrakło także jajek, szynki i innych smacznych potraw, które przygotowały nam ciocie kucharki. Tradycyjnie dzieci szukały prezentów od zajączka wielkanocnego. Najpierw jednak musiały wykonać kilka zadań, które dla nich zostawił. Po wykonaniu wszystkich prawidło zadań przedszkolaki odnalazły słodkie upominki.  Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Ogródek w naszej sali
Ogródek w naszej sali
marzec 2023

W marcu utworzyliśmy ogródek w naszej sali. Zasialiśmy owies wielkanocny, szczypiorek i rzeżuchę. Podczas zajęć utrwaliliśmy nazwy narzędzi ogrodniczych oraz wzbogaciliśmy wiedzę na temat warunków, jakie potrzebują do życia rośliny. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2023

21 marca na dziedzińcu przedszkolnym pożegnaliśmy Marzannę- zimową Pannę oraz powitaliśmy bociana i Panią Wiosnę. Następnie wyruszyliśmy kolorowym korowodem ulicami miasta ogłosić przechodniom nową porę roku - wiosnę. Rozdawaliśmy naklejki motywacyjne, które wywołały na wielu twarzach uśmiechy. Poszliśmy również do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik",  gdzie przedstawiciele „Nadleśnictwa Piaski" wręczyli nam sadzonki drzew. Odwiedziliśmy też Urząd Miasta. Podczas spotkania z włodarzem Gostynia poznaliśmy tajniki pracy burmistrza oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Gostyniu.

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
marzec 2023

W trosce o harmonijny rozwój naszej planety Hefalumpki zasadziły drzewo podarowane przez przedstawicieli "Nadleśnictwa Piaski". Ponieważ sadzenie drzewa wymaga odpowiedniej siły poprosiliśmy o pomoc Pana Janusza. Dzieci poznały etapy sadzenia drzewa oraz narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Chłopcy z pomocą Pana Janusza wykopali dziurę, w której umieściliśmy naszą sadzonkę. Niewątpliwie nasze drzewo wzbogaci estetyczne walory ogrodu przedszkolnego oraz da cień i schronienie podczas upalnych dni.

"Od ziarenka do bochenka"
"Od ziarenka do bochenka"
marzec 2023

W celu poznania etapów powstania pieczywa Hefalumpki z pomocą naszej wspaniałej cioci Atlety- szefowej przedszkolnej kuchni upiekły pyszne mleczne bułeczki. Przygotowane wypieki zajadaliśmy podczas śniadania. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pieczywa. Było bardzo smaczne.

Zimową porą dbamy o ptaki
Zimową porą dbamy o ptaki
luty 2023

W dniach 20-24.02.2023r. uczyliśmy się o ptakach. Poznaliśmy różne ptaki i ich zwyczaje oraz nauczyliśmy się, że należy o nie dbać szczególnie zimową porą. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych skrzydlatych przyjaciół stołòwkę ze smakołykami. Następnie wybraliśmy się do parku i przedszkolnego ogrodu, by je dokarmić. Wcieliliśmy się w rolę ornitologów, prowadząc obserwacje ptaków za pomocą lornetek i lup.

Dzień kota
Dzień kota
luty 2023

17 lutego obchodziliśmy w naszej sali Dzień Kota. Atrakcji w tym dniu nie brakowało. Hefalumpki chętnie brały udział w wielu zabawach. Podczas oglądania filmu edukacyjnego "Koty" dzieci poznały zasady opiekowania się kotami domowymi. W sali czekały na dzieci: "Koci bilard", zabawa manualna "Kotek goni myszkę", "Koci slalom", "Kòłko-krzyżyk" z kotkiem i myszką i wiele innych niespodzianek. Głównym celem organizacji Dnia Kota było zapoznanie dzieci z pojęciem odpowiedzialność.

Z matematyką za pan brat - KODOWANIE NA DYWANIE
Z matematyką za pan brat - KODOWANIE NA DYWANIE
luty 2023
Pączkowy zawrót głowy!
Pączkowy zawrót głowy!
luty 2023


Jak tradycja stara każe
w domu, sklepie, biurze, w barze,
wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy,
wszędzie moc pysznych słodyczy!

Bal karnawałowy
Bal karnawałowy
luty 2023

W karnawale, w karnawale
dookoła wielkie bale,
gdy orkiestra pięknie gra
dobry humor każdy ma.

Wszędzie sami przebierańcy,
Zorro w czarnej masce tańczy
i Smerfetka razem z nim,
nie wiadomo kto jest kim...

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
styczeń 2023

W dniu tak uroczystym,
W dniu Waszego święta,
O Was pamiętamy,
Życzenia Wam składamy,
By życie Wasze było kwiatami usłane,
Tak piękne i czyste, jak letni poranek...

Wycieczka do studia fotograficznego
Wycieczka do studia fotograficznego
styczeń 2023

W ramach przedszkolnego systemu doradztwa zawodowego 9 stycznia Hefalumpki wybrały się na wycieczkę do studia fotograficznego Foto IRIS. Serdecznie dziękujemy Państwu Sylwii i Tomaszowi Cyprian za poświęcony czas i zapoznanie z tajnikami pracy fotografa.

"Kolędnicy - wędrownicy"
"Kolędnicy - wędrownicy"
styczeń 2023

5 i 10 stycznia Hefalumpki w roli kolędników odwiedziły z programem świąteczno- noworocznym Przedszkole Miejskie nr 7, Dzienny Dom Senior+ oraz Przedszkole Miejskie nr 2. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem śpiewały kolędy i pastorałki oraz recytowały wiersze. Za występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodyczami. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie kolędników i bardzo miłą atmosferę podczas spotkań!

Z wizytą w Żłobku Kraina Baśni
Z wizytą w Żłobku Kraina Baśni
grudzień 2022

W grudniu Hefalumpki wybrały się do Żłobka Kraina Baśni z przedstawieniem pt. "Koza Kłamczucha". Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne w naszym życiu jest mówienie prawdy. Młodsi koledzy z dużym zaciekawieniem oglądali występ przedszkolaków.  Aktorzy za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Rozwijamy zmysły wzroku i dotyku podczas zabaw sztucznym śniegiem.
Rozwijamy zmysły wzroku i dotyku podczas zabaw sztucznym śniegiem.
grudzień 2022

Do zabawy sensorycznej Hefalumpki wykorzystały sztuczny śnieg, wykonany podczas grudniowego Dnia Chemika. Zabawa dostarczyła przedszkolakom wiele radości.

Pieczemy świąteczne pierniczki
Pieczemy świąteczne pierniczki
grudzień 2022

W grudniu zgodnie z przedświąteczną tradycją Hefalumpki upiekły pyszne pierniczki. W całym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci zadbały o czyste rączki, założyły fartuszki i przystąpiły do pracy. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem samodzielnie wałkowały ciasto oraz wykrawały ciasteczka. Pełne blaszki pierniczków zanieśliśmy do kuchni. Pod czujnym okiem cioć kuchareczek pierniki nabierały pięknych kolorów. Na koniec Hefalumpki polukrowaly oraz ozdobiły posypką pierniczki i z radością degustowały się wypiekami.

Kolędowanie z dziadkiem i mamą Milenki
Kolędowanie z dziadkiem i mamą Milenki
grudzień 2022

19 grudnia Hefalumpki odwiedzili mili goście: dziadek i mama Milenki. Pan Grzegorz Ziemliński uświetnił kolędowanie wspaniałą grą na gitarze. Wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy, dzięki czemu zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz pyszną niespodziankę!

UBIERAMY CHOINKĘ
UBIERAMY CHOINKĘ
grudzień 2022


Choinko, choinko,
świąteczną masz minkę!
Łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę!
Stanęłaś w sali
na naszym dywanie
i cień twój iglasty
zatańczył na ścianie.
Usiądziemy przy tobie!
I podamy ci rękę.
To nic,
że masz trochę
kłującą sukienkę!

Poczta Mikołajowa
Poczta Mikołajowa
grudzień 2022

Obok sali Hefalumpków pojawiła się Poczta Mikołajowa. W skrzynce znaleźliśmy list od Świętego Mikołaja, który wspólnie odczytaliśmy. Mikołaj przygotował dla przedszkolaków specjalne zadania. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały w domu z Rodzicami listy do Świętego Mikołaja. Wszystkie listy już odebrał i na pewno postara się spełnić życzenia Hefalumpków.

Barbórka
Barbórka
grudzień 2022

5 grudnia Hefalumpki zapoznały się z tajnikami pracy górników. Podczas oglądania filmu edukacyjnego dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest jedną z najbardziej niebezpiecznych oraz poznały wygląd górniczego stroju galowego i roboczego. Dowiedziały się również skąd się bierze węgiel i samodzielnie wykonały czako górnicze.

Strażnicy czasu
Strażnicy czasu
grudzień 2022

W sali Hefalumpków wprowadziliśmy kalendarz graficzny. Na początku tygodnia wybieramy dyżurnego "Strażnika czasu", który ma za zadanie codziennie przekładać kartki w kalendarzu. Dzięki temu dzieci uczą się obowiązkowości oraz utrwalają dni tygodnia, miesiące, pory roku, cyfry i liczby.

Z wizytą w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
Z wizytą w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
listopad 2022

W listopadzie Hefalumpki wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Atrakcji nie brakowało. Dzieci wykonały ciekawy eksperyment, ćwiczyły narządy mowy oraz doskonaliły równowagę i słuch. Duże wrażenie zrobił na dzieciach specjalny dywan przeznaczony do relaksacji. Zajęcia przygotowane przez pracowników Poradni bardzo podobały się dzieciom. Serdecznie dziękujemy za gościnność.

Wycieczka do fizjoterapeuty
Wycieczka do fizjoterapeuty
listopad 2022

W ramach wewnątrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego w listopadzie Hefalumpki wybrały się na wycieczkę, podczas której zostały zapoznane z tajnikami pracy fizjoterapeuty. Dzięki gościnności Pani Marii Gierczyńskiej dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach korzystamy z pomocy fizjoterapeuty oraz poznały wyposażenie gabinetu, w którym przyjmuje pacjentów. Pani fizjoterapeutka pokazała nam również, jak poprawnie wykonywać różne ćwiczenia i na co zwracać uwagę. Dziękujemy za spotkanie!

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
listopad 2022

7 listopada obchodziliśmy „Dzień postaci z bajek”. Tym dniem rozpoczęliśmy całoroczny projekt „W świecie bajek i baśni”. Hefalumpki przebrały się za swoje ulubione postacie książkowe. Dzięki zaczarowanej miksturze, którą przygotowała Czarownica, dzieci mogły przenieść się do świata najpiękniejszych bajek i baśni. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych baśni, a następnie rozpoznawały ich tytuły i trafnie segregowały bajkowe rekwizyty. Dużą radość przyniosła przedszkolakom zabawa w „Zatrute jabłko”, podczas której doskonaliły szybką reakcję na przerwę w muzyce. Nasze wspaniałe postacie z baśni i bajek wybrały się również karocą na pokaz strojów do Wioski Smerfów (sali Maleństw). Podczas prezentacji na czerwonym dywanie młodsi koledzy mieli za zadanie zgadywać, z której baśni przybyła do nas postać. Następnie bawiliśmy się i tańczyliśmy ze Smerfami przy skocznej muzyce. Było bardzo wesoło!

Występ patriotyczny dla Seniorów
Występ patriotyczny dla Seniorów
listopad 2022

16 listopada odwiedziliśmy Seniorów z przedstawieniem pt. „Polska niepodległa”. Hefalumpki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Wspólnie z Seniorami odśpiewaliśmy również hymn Polski. Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką i pięknym obrazem wykonanym przez pana Mariana.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Kultywowanie tradycji pieczenia rogalików
Kultywowanie tradycji pieczenia rogalików
listopad 2022

Hefalumpki nawiązując do poznańskiej tradycji pieczenia rogali na św. Marcina, uczestniczyły  w wypieku rogalików. Zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków, a największą radość sprawiła dzieciom degustacja przygotowanych słodkości.

DZIEŃ SZEFA KUCHNI
DZIEŃ SZEFA KUCHNI
październik 2022

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni 20 października Hefalumpki wcieliły się w rolę kucharzy i kucharek. Przedszkolaków odwiedziła ciocia Arleta- szefowa naszej przedszkolnej kuchni. Podczas pogadanki opowiedziała dzieciom o obowiązkach szefa kuchni i odpowiadała na liczne pytania ze strony Hefalumpków. Następnie zaprosiła dzieci na wycieczkę do kuchni, podczas której obejrzały wiele sprzętów niezbędnych w pracy kucharza m.in. blender, patelnie, piece, itp. Ciocia Justyna zaprezentowała dzieciom maszynę do obierania ziemniaków, natomiast ciocia Ela omówiła pracę zmywarki. Serdecznie dziękujemy ciociom kucharkom za serwowanie pysznych posiłków oraz za poświęcony czas na spotkanie.

Przedszkolaki w tym dniu również z dużym zaangażowaniem samodzielnie komponowały pyszne, kolorowe kanapki. Na koniec nadszedł czas na prezentację ciekawych kompozycji na talerzu i degustację pełnowartościowych kanapek. Było przepysznie!

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
październik 2022

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

 
Hefalumpki hucznie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.20 września dzieci brały udział w przygotowanych przez ciocie zabawach i konkursach w salach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach, m.in: sesja w fotobudce, ścieżka sensoryczna, zabawy z chustą animacyjną, taniec na gazecie, tańce i zabawy przy skocznej muzyce itp.22 września natomiast dzieci korzystały z atrakcyjnych dmuchanych zamków. Nie obyło się bez dużej ilości świetnej zabawy i uśmiechów.

Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

WITAMINOWY ZAWRÓT GŁOWY- WYCIECZKA DO WARZYWNIAKA
WITAMINOWY ZAWRÓT GŁOWY- WYCIECZKA DO WARZYWNIAKA
październik 2022

W celu podsumowania tematu kompleksowego „JESIEŃ W SADZIE I OGRODZIE” Hefalumpki poszły na wycieczkę do WARZYWNIAKA. Podczas spotkania z właścicielem sklepu dzieci podsumowały wiadomości zdobyte na zajęciach. Na wycieczce przedszkolaki poznały wygląd sklepu oraz utrwaliły nazwy owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy właścicielom sklepu za spotkanie oraz podarowanie dzieciom pysznych owoców.

WYCIECZKA DO LASU
WYCIECZKA DO LASU
październik 2022

W październiku Hefalumpki wybrały się również na wycieczkę do lasu. Dzieci mogły dostrzec i podziwiać piękno urokliwych zakątków naszego miasta. Za pomocą lup obserwowały las jesienią i porównywały go z wcześniej obserwowanym parkiem. Duże zainteresowanie wzbudziły także umieszczone na drzewach budki lęgowe ptaków. Na pamiątkę wycieczki Hefalumpki zebrały cenne dary w postaci kasztanów, żołędzi, jarzębiny, liści itp.

WYCIECZKI DO POBLISKICH PARKÓW
WYCIECZKI DO POBLISKICH PARKÓW
październik 2022

Hefalumpki wybrały się do dwóch pobliskich parków. Celem wycieczek było zachęcenie dzieci do obserwacji środowiska przyrodniczego, jakim jest park w jesiennej szacie. Hefalumpki poznały rolę parku w mieście, zwróciły uwagę na jesienny koloryt i piękno przyrody o tej porze roku, poznawały wielozmysłowo otaczającą przyrodę (za pomocą słuchu, węchu, wzroku) oraz zebrały różne dary jesieni (kasztany, żołędzie, jarzębinę, liście itp.).

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2022

30 września obchodziliśmy w naszej grupie Święto Chłopaków. Dziewczynki zaśpiewały uroczyste "Sto lat", a następnie złożyły życzenia i wręczyły dyplomy. Niespodzianką dla chłopców był  stół do piłkarzyków, który sprawił im wiele radości.  To był dzień wielu radości i uśmiechów. 

Wizyta Pana Policjanta
Wizyta Pana Policjanta
wrzesień 2022

27 września nasze przedszkole odwiedził policjant. Przeprowadził on rozmowę  na temat bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjant uświadomił dzieci, że nie należy ufać osobą nieznajomym. I jakie konsekwencje może mieć takie spotkanie. Spotkanie z policjantem bardzo podobało się dzieciom. 

Wycieczka na skrzyżowanie
Wycieczka na skrzyżowanie
wrzesień 2022

Światła sygnalizatora
Dorota Gellner

"Idą dzieci, idą dzieci,
a nad jezdnią sygnał świeci.
Mam czerwone
wielkie oko,
mam buzię jak mak,
gdy pokażę się nad jezdnią,
wołam do was tak:
Uwaga! Czerwone światło!
Stój! O wypadek łatwo!

Mam zielone
piękne oko,
zielone jak liść.
Gdy się zazielenię w górze,
to możecie iść.
Zielone światło, zielone"

 
Przedszkolaki udały się na pobliskie skrzyżowanie. Przez cały tydzień rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze, znakach drogowych i numerach alarmowych. Podczas wycieczki dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. 
 

NIESPODZIANKA DLA MALEŃSTW
NIESPODZIANKA DLA MALEŃSTW
wrzesień 2022

15 września Hefalumpki wcieliły się w role Kubusiowych Przyjaciół i przygotowały dla najmłodszych kolegów i koleżanek krótki występ. Dzieci z grupy Maleństw  chętnie brały udział w zabawach integracyjnych. Niespodzianka sprawiła dzieciom dużo radości.

Zabawy w naszej sali
Zabawy w naszej sali
wrzesień 2022

Hefalumpki po wakacjach wróciły do swojej ulubionej sali. Wszyscy bardzo stęsknili się za przedszkolem. Od września mamy nowych kolegów i koleżankę w naszej grupie.