Słoneczka 2019/2020

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W grupie Słoneczka rozpoczęliśmy kampanię "Cała  Polska czyta dzieciom ". W styczniu ze względu na obchody Dnia Babci i Dziadka zapraszaliśmy do nas właśnie Babcie i Dziadków. Odwiedziły nas babcia Jędrzeja, Olivera i Marcela, dzieci słuchały Panie z ogromną ciekawością:-) Na koniec każdej wizyty Słoneczka popisały się swoimi zdolnościami wokalnymi i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę:-) dziękujemy za przybycie i poświęcony czas.

URODZINKI / IMIENINKI

 • URODZINY MICHAŁA - ZDJĘCIA
 • IMIENINY OLIWII - ZDJĘCIA
 • URODZINY LENY K. - ZDJĘCIA
 • URODZINY WERONIKI - ZDJĘCIA
 • URODZINY OLKA - ZDJĘCIA
 • URODZINY ZOSI - ZDJĘCIA
 • URODZINY SZYMONA - ZDJĘCIA
 • URODZINY TOMKA
  Kolejne urodziny, kolejne życzenia ...:-) 14 października świętowaliśmy 3 urodziny Tomka :-) - 
  ZDJĘCIA
 • URODZINY GABRYSI I MARCELINY
  16 września odbyły się kolejne urodziny, tym razem podwójne :-) w związku z tym Słoneczka z podwójną siłą odśpiewały "sto lat", złożyły życzenia Gabrysi i Marcelinie od których otrzymały podwójne słodkości i oczywiście wykonały dla sióstr prezent w postaci książeczek z kolorowankami - 
  ZDJĘCIA
 • URODZINY JĘDRZEJA
  Jako pierwszy w grupie Słoneczek urodziny obchodził Jędrzej, który 13 września obchodził swoje 3 urodziny. Słoneczka zaśpiewały solenizantowi "100lat", a potem przyszedł czas na indywidualne życzenia a w zamian za nie słodki poczęstunek od Jędrzeja. Dzieci wykonały również dla solenizanta książeczkę z własnoręcznie wykonanymi kolorowankami :-) - 
  ZDJĘCIA
#ZOSTAŃWDOMU
#ZOSTAŃWDOMU
kwiecień 2020

Kolejny tydzień w domu a Słoneczka nadal maja mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę! Brawo Wy! Gratulacje dla Oliviera z okazji narodzin siostry!:-) Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci, które "w tym czasie obchodzą urodziny" :-)

#ZOSTAŃWDOMU
#ZOSTAŃWDOMU
marzec 2020

Kolejny tydzień w domu, a Słoneczka mają nadal mnóstwo super pomysłów na zabawę:-) tak trzymać!

#ZOSTAŃWDOMU
#ZOSTAŃWDOMU
marzec 2020

Nawet najmłodsze Słoneczka wiedzą, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie trzeba zostać w domu:-) W domu też można bawić się świetnie! Oni się nie nudzą:-) #zostańwdomu

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2020

8 marca - Święto wszystkich Kobiet. Tego dnia świętowaliśmy w naszym przedszkolu.Sala Słoneczek zamieniła się w gabinet kosmetyczny, salon fryzjerski i SPA. Małe kobietki  mogły skorzystać z usługi wykonania fryzury, pomalowania paznokci oraz masażu. Nasi panowie spisali się na medal. Oprócz wszystkich dziewczyn z usług również skorzystały nasze ciocie:-) Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla dziewczyn, które sami chłopcy dla nich wykonali. tego dnia również chłopcy wręczyli dziewczyny z obowiązku sprzątania zabawek.

SŁONECZKA POZNAJĄ URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE
SŁONECZKA POZNAJĄ URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE
marzec 2020

Przez cały tydzień w grupie Słoneczka rozmawialiśmy o urządzeniach elektrycznych.Dzieci nazywały urządzenia, które nie działają bez prądu, naśladowały ich dźwięki i poznały ich funkcje. Dowiedziały się, że wszystkie te urządzenia są bardzo potrzebne i pomocne ale nie wolno ich włączać i obsługiwać bez nadzoru osoby dorosłej. Zwiedziliśmy przedszkole, żeby odszukać wszystkie urządzenia - ich skarbnicą okazała się kuchnia, ale najbardziej zaciekawiła dzieci niszczarka do papieru :-) na koniec tygodnia zrobiliśmy prace plastyczną pt:" Pralka automatyczna".

TYDZIEŃ MUZYCZNY
TYDZIEŃ MUZYCZNY
luty 2020

Ubiegły tydzień poświęciliśmy muzyce. Słoneczka przyniosły z domu swoje ulubione instrumenty muzyczne, na których wygrywaliśmy piękne melodie:-) Dzieci poznały mnóstwo instrumentów, dowiedziały się ich fachowych nazw. Wiedzą, że można grać na klawiszach, strunach, dzwonkach....Słoneczka poznały również metodę  kolorowych dźwięków poprzez zabawy ruchowe ma macie muzycznej. Tydzień zakończyliśmy wizytą w szkole muzycznej, tam dzieci usłyszały grę na klarnecie i  saksofonie; spróbowały zagrać na fortepianie, perkusji, kotłach, wibrafonie, ksylofonie:-)

DZIEŃ DINOZAURA
DZIEŃ DINOZAURA
luty 2020

W ubiegły wtorek  obchodziliśmy Dzień  Dinozaura. Słoneczka przyszły ubrane w bluzki z postaciami tych zwierząt. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od zaprezentowania przyniesionych z domu dinozaurów, które nam towarzyszyły przez cały dzień. Dzieci poznały historię dinozaurów, warunki życia oraz ich rodzaje. Bawiły się przy piosenkach o dinozaurach. W prehistoryczny świat przeniosły nas książki przyniesione przez dzieci. Słoneczka dobierały figurkę dinozaura do jego zdjęcia, dopasowywały cienie, układały od największego do najmniejszego. Na koniec dnia zrobiły pracę plastyczną - dinozaura z talerzyka papierowego. Dzień na upłynął bardzo miło.

ZABAWY ZE SZTUCZNYM ŚNIEGIEM
ZABAWY ZE SZTUCZNYM ŚNIEGIEM
luty 2020

W tym roku w naszym regionie nie jest nam pisane zobaczyć śnieg, dlatego postanowiliśmy pobawić się trochę sztucznym śniegiem. Słoneczka ulepiły igloo z kostek cukru i lukru oraz zrobiliśmy śnieg z pampersów:

WIELKI BAL MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW
WIELKI BAL MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW
luty 2020

W piątek Słoneczka były na swoim pierwszym dużym balu :-) dzieci przyszły pięknie przebrane. Na początek naszej zabawy przenieśliśmy się do sali "Kangurków", która zamieniła się w cudowna salę balową. Tam wszystkie grupy wspólnie się bawiły przy tanecznych hitach i wspólnych zabawach. W sali odbył się "pokaz mody" - prezentacja strojów na czerwonym dywanie oraz tańce w parach i z balonami. Zmęczeni tańcami odpoczywaliśmy przy słodkiej przekąsce. Tego dnia obchodziliśmy również Święto Zakochanych, więc każde dziecko wykonało "Walentynkę" dla wybranej osoby.

DZIEŃ POPCORNU
DZIEŃ POPCORNU
styczeń 2020

W minionym tygodniu w grupie Słoneczka obchodziliśmy Dzień Popcornu. Popcorn kojarzy się głównie z kinem, ale postanowiliśmy przyjrzeć mu się troszkę bliżej, zobaczyliśmy, że każdy ma inny kształt, który może przypominać dosłownie wszystko. Z popcornu stworzyliśmy pracę plastyczną - zimowe drzewo. Na koniec zabawiliśmy się w kino i każdy mógł skosztować naszego przysmaku.

KALENDARZ ADWENTOWY
KALENDARZ ADWENTOWY
grudzień 2019

Pierwszy kalendarz adwentowy powstał podobno w 1851 roku i od tego dnia prawie we wszystkich domach dzieci otwierają okienka z czekoladką.Słoneczka również przez cały grudzień odliczały dni do Świąt poprzez znikające woreczki z cukierkami z naszego kalendarza adwentowego :-) 

WIGILIA
WIGILIA
grudzień 2019

Czas oczekiwania na Święta w przedszkolu zakończył się spotkaniem z Gwiazdorem, Jasełkami i przedszkolną Wigilią. 19 grudnia był bardzo emocjonujący - najpierw obejrzeliśmy przepiękne Jasełka w wykonaniu koleżeństwa z kółka teatralnego, następnie odwiedził nasz długo wyczekiwany Gość, który wszystkim  Słoneczkom zostawił pod choinką super prezenty. Po otrzymaniu paczek podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Wspólnie usiedliśmy do wigilijnego stołu, przy  którym zjedliśmy tradycyjne polskie wigilijne potrawy. Na koniec pośpiewaliśmy wspólnie kolędy:-) Jeszcze raz życzę wszystkim dzieciom i całym rodzinom - Wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie piękny czas :-)

KOLĘDOWANIE
KOLĘDOWANIE
grudzień 2019

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu. Słoneczka przed swoimi rodzicami zaprezentowały piosenki świąteczne i wiersze, następnie wspólnie przy dźwiękach gitar zaśpiewaliśmy piękne pastorałki i najpiękniejsze polskie kolędy. Była bardzo miła przedświąteczna atmosfera :-)

"PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ"
"PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ"
grudzień 2019

"Nie liczy się ile posiadasz,
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz..."

W grupie Słoneczka została zorganizowana akcja "Podziel się zabawką". Każde dziecko miało wybrać choć jedną zabawkę i przynieść do przedszkola, żeby podzielić się z innymi dziećmi ....Okazało się, że nasze małe Słoneczka są tak kochane, że podzieliły się MNÓSTWEM swoich zabawek. Wszystkie te prezenty zawiezione zostały do gostyńskiego szpitala na oddział dziecięcy:-) Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i złote serca! !!!

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA
grudzień 2019

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest ubieranie zielonego drzewka. Słoneczka również bardzo chętnie przystąpiły do tego zajęcia:-) Przy dźwięku kolęd samodzielnie zawieszały bombki i łańcuchy.Oczywiście strojenie drzewka zakończyło się tańcami przy świątecznej muzyce. Teraz już w naszej sali czuć Święta... :-)

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2019

W miniony piątek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Zaraz po śniadaniu całe przedszkole wspólnie bawiło się przy najlepszych dziecięcych hitach. Po zabawach w swoich salach czekał na nas pyszny poczęstunek. Słoneczka  mogły „poznać swoją przyszłość” – „kim będę w przyszłości”, "jak będzie miała na imię moja żona/mój mąż", "która dziewczyna wyjdzie pierwsza za mąż.  Rzucały grosik do "magicznej studni", żeby spełnić swoje marzenia. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2019

Miś pluszowy, miś kudłaty,
Biały, czarny lub łaciaty,
Wszystkie misie my kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy  :-)

25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia, tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie odegrane przez starszych kolegów, pt:" Niespodzianka dla Misia", a potem w swojej grupie czekało nas mnóstwo atrakcji. Słoneczka poznały historię Pluszowego Misia, obejrzeliśmy zdjęcia tych prawdziwych dużych misiów, poznały misie bajkowe, układaliśmy puzzle i kolorowaliśmy. Pluszaki towarzyszyły nam przez cały dzień w wspólnych zabawach.
 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
listopad 2019

Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają również swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców i  opiekunów z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane.

DZIEŃ DYNI
DZIEŃ DYNI
październik 2019

31 października w grupie Słoneczka obchodziliśmy Dzień dyni. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Uzyskały  kilka cennych informacji na temat różnorodności dyni i jej wartości odżywczych. Dzieci porównywały wielkości warzywa i dopasowywały cienie. Odbyły się zawody sportowe - dyniowe kręgle i slalom z dynią a na obiad zjedliśmy przepyszną  dyniową zupę.

PAMIĘTAMY ...
PAMIĘTAMY ...
październik 2019

Jest taki dzień w roku...
Kiedy refleksja w serce się wkrada,
deszczowy zazwyczaj i zimny...
dzień... 1-go listopada.
To taki czas zadumy,
modlitwy nad zmarłych duszami.
Choć Ich już nie ma wśród nas...
kochamy nadal, więc pamiętamy.

Przed Świętem Wszystkich Świętych Słoneczka zapaliły znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich aby uczcić pamięć zmarłych związanych z historią naszego miasta. 
 

ZABAWY JESIENNE W SALI I NA DWORZE
ZABAWY JESIENNE W SALI I NA DWORZE
październik 2019

Jesień daje nam mnóstwo pomysłów do zabawy. Dzięki jesiennemu słońcu możemy pozwolić sobie na częste spacery a na nich zbieramy liście, szuramy w nich  butami, obserwujemy jak opadają, doskonalimy znajomość kolorów, robimy bukiety a nawet podrzucamy  na folii - bawiąc się w "tańczące liście", natomiast parasol, płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze wykorzystaliśmy bawiąc się w sali, gdy stworzyliśmy sobie sztuczne kałuże:-) 

DEGUSTACJA OWOCÓW
DEGUSTACJA OWOCÓW
październik 2019

Jesienią owoce są najsmaczniejsze, bo w pełni dojrzałe. Przekonały się o tym najmłodsze przedszkolaki. Każdy z nich mógł spróbować wybranych owoców. Dzieci musiały rozpoznać owoc za pomocą zmysłu smaku. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

MY KUBUSIE
MY KUBUSIE
październik 2019

W ramach tygodniowego tematu o naszym patronie - Kubusiu Puchatku bawiliśmy się w foto budkę, tak aby każdy mógł się wcielić w postać naszego bohatera 

DZIEŃ ZWIERZĄT
DZIEŃ ZWIERZĄT
październik 2019

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.Wszystkie przedszkolaki słuchały książek o zwierzętach, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób ich chodzenia. Świetnie poradziły sobie z podziałem na zwierzęta wiejskie i dzikie, a na koniec każdy ozdobił maskę i odgrywał rolę zwierzaka:-)

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
październik 2019

..."Czerwone na górze,
zielone na dole,
to dla dzieci -
- podstawowe światła drogowe..."

W ramach tygodniowego tematu o bezpieczeństwie uczyliśmy się zasad prawidłowego poruszania się na przejściu dla pieszych i zwracania uwagi na kolor światła na sygnalizatorze. Mimo brzydkiej pogody - świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem w sali :-)

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

Jak co roku 30 września obchodzimy święto wszystkich chłopaków:-) W tym szczególnym dniu traktujmy Ich wyjątkowo:-) chłopcy z grupy Słoneczek zaprezentowali nam się na dywanie jako Misterzy ;-) każdy z chłopaków sprawdził się jako piłkarz, koszykarz i "kierowca - rajdowca", który potrafi jeździć nawet ze zasłoniętymi oczami ;-)  po wszystkich zabawach dziewczynki rozdały każdemu koledze "Legitymację super chłopaka" i lizaka. Wdzięcznością były uśmiechy naszych małych mężczyzn:-)

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

We wrześniu w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w którą również zaangażowało się nasze przedszkole, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Słoneczka zaopatrzone w rękawice i worki  wyruszyły żeby posprzątać przedszkolny plac zabaw. A na koniec radośnie bawiły się na wysprzątanym obiekcie:-)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka - to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, tego dnia również Słoneczka zostały zaproszone do wspólnej zabawy:-). najpierw wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk pt." Kot w butach", potem bawiliśmy się w sali: były zabawy z balonami, wyścigi między pachołkami i tańce przy muzyce. Po wykonaniu konkurencji dzieci otrzymały medale:-) Każdy przedszkolak dostał również balonik i lizak:-)

PIERWSZE SPACERY
PIERWSZE SPACERY
wrzesień 2019

Już w pierwszych dnich pobytu w przedszkolu Słoneczka wyruszyły na spacery dookoła przedszkola. W sprawnym poruszaniu pomagał nam "wąż", ale trzeba przyznać,że maluszki radziły sobie doskonale :-)