Mądre Sowy

Urodzinki

Człapie sobie Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem,
A zaraz za nim Mądra Sowa  z Hefalumpkiem.
Podążają na urodziny z ciekawymi prezentami,
Obsypać Was tym, co lubicie, czyli zabawkami.
Z okazji urodziny przyjmijcie  też nasze życzenia,
Niech się spełnią wszystkie Wasze  marzenia.

W przedszkolu urodzinki  będziemy świętować w ostatni piątek miesiąca. Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Tradycją naszego przedszkola stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu, ale jest okazją do świetnej zabawy. Wszystkim jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego! 

Wycieczka do Łaciatej Wsi
Wycieczka do Łaciatej Wsi
czerwiec 2022

W minionym tygodniu udaliśmy się na wycieczkę do "Łaciatej wsi", czyli wioski tematyczneh znajdującej się w okolicach Pogorzeli. Na naszych przedszkolaków czekało tam wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie wiejskiej zagrody czy muzeum, wypełnionego tajemniczymi  sprzętami, jakie dawnej używało się na wsi. Dzieci wzięły również udział w  warsztatach z malowania talerzy., a gry i zabawy w plenerze oraz słodki poczęstunek były cudownym zakończeniem naszej wyprawy.

Z wizytą w szkole
Z wizytą w szkole
czerwiec 2022

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły szkole podstawową nr 5 i nr 1 w Gostyniu. Dzięki uprzejmości nauczycieli nasze dzieci  miały okazję zwiedzić największe zakamarki budynków szkolnych,zasiąść w ławkach szkolnych oraz uczestniczyć w lekcji pokazowej. Wszystko po to, by od września zacząć naukę w szkole.

Wycieczka z rodzicami
Wycieczka z rodzicami
czerwiec 2022

Tradycją naszego przedszkola jest wycieczka dzieci z najstarszej grupy z rodzicami do Krainy Zabaw Bogilu. Nasze Przedszkolaki również wybrały się na wycieczkę z rodzicami, podczas której wszyscy wspaniale się bawili i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem.

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
czerwiec 2022

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany. W naszym przedszkolu Święto Dzieci trwało dwa dni i był to czas pełen atrakcji i wspaniałej zabawy.

Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty
maj 2022

Mama i tata to świat nasz cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały, to dobre, czułe, pomocne ręce i kochające najmocniej serce. To są wyprawy do kraju baśni, wakacje w górach, nad morzem, na wsi, loty huśtawką, prawie do słońca, oraz cierpliwość, co nie ma końca.... (J. Koczanowska)

Poznajemy zawód fizjoterapeuta
Poznajemy zawód fizjoterapeuta
maj 2022

W ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, Mądre Sowy" spotkały się z panem fizjoterapeutą. Dzieci podczas spotkania poznały tajniki tego interesującego zawodu. Przedszkolacy zobaczyli  specjalistyczny sprzęt oraz mogły pogimnastykować się pod okiem fachowca. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie bogate w bardzo cenne dla przedszkolaków informacje.

Kubusiowi Przyjaciele Natury- sałatka owocowa
Kubusiowi Przyjaciele Natury- sałatka owocowa
kwiecień 2022

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki wzięły udział w programie edukacyjnym "Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który jest poświęcony tematyce ekologicznej. W ramach projektu dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych podczas, których uczyły  się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.
W ramach podsumowania zajęć dzieci wykonały przepyszną i smaczną sałatkę owocową.

Nasz ogródek
Nasz ogródek
kwiecień 2022

Wiosna to czas wzmożonych prac w ogródku, dlatego nasi mali podopieczni założyli własny ogródek warzywny. Dzieci samodzielnie przygotowały ziemię pod uprawę, sadziły sadzonki kalarepy, sałaty  i siały nasionka m.in. fasoli oraz grochu. Przedszkolaki muszą teraz pielęgnować roślinki i czekać na obfite i zdrowe plony.

Wielkanoc
Wielkanoc
kwiecień 2022

Wspólne śniadanko wielkanocne jest tradycja naszego przedszkola. W minioną środę wszystkie dzieci przyszły elegancko ubrane, zasiedliśmy do pięknego, wielkanocnego stołu. Pojawiły się na nim pyszne, tradycyjne potrawy: wędliny, jajka, sałatki, chleb, babki Po uroczystym śniadanku zajączek odwiedził nasze przedszkole. Jednak zanim Mądre Sowy mogły udać się do ogrodu przedszkolnego w celu szukania upominków, musiały wykonać określone zadania. Zajączek napisał do dzieci list, w którym poprosił ich m.in: naśladowanie ruchów zająca do piosenki „Hopla, hopla!”, rozwiązanie zagadek  i ułożenie wielkanocnego obrazka. Po wykonaniu tych zadań dzieci rozwiązały łamigłówkę, która doprowadziła ich do miejsca, w którym były ukryte koszyczki. Radość obdarowanych dzieci była ogromna.

WYCIECZKA DO  NADLEŚNICTWA W PIASKACH
WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W PIASKACH
kwiecień 2022

Przedszkolaki udały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa w Piaskach. Głównym celem naszej wyprawy było rozbudzanie u dzieci zainteresowania leśną przyrodą oraz zdobycie ciekawych informacje na temat mieszkańców lasu, w tym ptaków.  Po pełnej wrażeń przejażdżce autokarem, na miejscu przywitała nas pani Monika, która  barwnie opowiedziała nam o roślinności i mieszkańcach lasu. Z uwagą słuchaliśmy oglądając eksponaty Izby Leśnej. Wspólnie podziwialiśmy owady w gablotach, przyglądaliśmy się sylwetom zwierząt, a także wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków. Po wysłuchaniu tych ciekawych informacji udaliśmy się długi i fascynujący spacer.

Ogródek w naszej sali
Ogródek w naszej sali
kwiecień 2022

Mądre Sowy podczas zajęć miały okazję poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy, a to za sprawą sadzenia i siania roślinek w naszym kąciku przyrodniczym. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dowiedziały się, co jest niezbędne roślinom, by urosły i jak należy o nie dbać. Dzieci bardzo chętnie zasiały rzeżuchę,  żyto i owies, założyły hodowlę fasolki oraz zasadziły cebulki. Przedszkolaki obiecały również, że będą codziennie obserwowały zachodzące zmiany i nie zapomną o podlewaniu roślinek. 

Projekt edukacyjny ptaki
Projekt edukacyjny ptaki
kwiecień 2022

W marcu Mądre Sowy realizowały projekt edukacyjny Ptaki. Celem projektu był m. in.  edukacja na temat ptaków, poznanie ich nazw, umiejętności i nawyków. W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i bezpośrednie doświadczanie. Dzieci w tym okresie podejmowały bardzo dużo ciekawych inicjatyw i działań, m. in. przygotowywały prace plastyczne na temat ptaków, stworzyły album gatunków występujących w Polsce. Nie zabrakło również książek i filmów edukacyjnych oraz zabaw dydaktycznych. w ramach zakończenia projektu udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Piaskach, gdzie poznały m.in. nawyki i zwyczaje sów. Serdecznie dziękujemy  za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

Czekamy na wiosnę
Czekamy na wiosnę
marzec 2022

Nasze Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę i wypatrują jej pierwszych oznak. Dzieci z wielką przyjemnością spacerują i obserwują wszystko co dzieje się wokół. W przedszkolu wykonują prace plastyczne i nie tylko.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet
marzec 2022

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim ciociom  Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków.. Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień,a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

Niech żyje bal!
Niech żyje bal!
luty 2022

11lutego w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia  już od rana w sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  W naszej sali bawiliśmy się wesoło, ponieważ atrakcji nie brakowało- muzyka porwała nas do tańca,  śpiewaliśmy znane piosenki nie zabrakło również wspólnych zabaw i gier. Wspólna zabawa w miłej atmosferze przyniosła przedszkolakom wiele radości.

Maski karnawałowe
Maski karnawałowe
luty 2022

Karnawał w pełni!  W tym okresie nie może zabraknąć hucznych zabaw i bali. Jednym z elementów karnawału są piękne, kolorowe maski. I takie właśnie wykonały przedszkolaki z naszej grupy. Dzieci najpierw samodzielnie odrysowywały maski, następnie wycinały je i dekorowały wg własnego pomysłu. Powstały piękne prace.

Ptaki Zimą
Ptaki Zimą
styczeń 2022

Gdy nachodzi zima poruszamy z dziećmi tematy dotyczące pomocy zwierzętom, które niejednokrotnie w ciężkich, zimowych warunkach muszą zdobywać pożywienie. Zima to trudny czas dla ptaków. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają wszystkie przedszkolaki. Pamiętają, aby karmniki w przedszkolnym ogrodzie były pełne ziarenek. Grupa „Mądre Sowy” poznały kilka gatunków ptaków m.in.: wróbla, sikorkę, gila i dzięcioła. Dowiedziały się także, że nie wszystkie ptaki pozostają w naszym kraju na zimę. W związku z tym dzieci zostały również uwrażliwione na to, iż należy dokarmiać ptaki, które goszczą u nas przez cały rok. 

Samodzielnie wykonały pracę plastyczną  pt.” Ptaki w karmniku”. Nasze dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem ziarenek w karmniku oraz dzieleniem nazw ptaków na sylaby.

Dokarmiając ptaki, dzieci uczą się empatii i rozbudzają swoje zainteresowania. Uwrażliwiają się także na przyrodę zyskując poczucie, że robią ,,coś dobrego”.

Zabawy z literkami
Zabawy z literkami
styczeń 2022

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zabawach z wykorzystaniem liter.  Podczas  zajęć dzieci utrwalają poznane litery, tworzą wyrazy i pomagają sobie nawzajem. Przedszkolaki również chętnie  czytają wierszyki lub krótkie bajeczki swoim kolegą z grupy.

Spotkanie z Gwiazdorem
Spotkanie z Gwiazdorem
grudzień 2021

W środę  od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. W tym dniu dzieci odwiedził Gwiazdor, który przyniósł prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Przedszkolaki przywitały go piosenką  i wierszem, przygotowały również małą niespodziankę dla długo wyczekiwanego gościa. To był wspaniały dzień.

Wigilia
Wigilia
grudzień 2021

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najwspanialszych  dni w roku. W naszym przedszkolu  obchodzimy go bardzo uroczyście i  nie zapominamy o tradycjach związanych ze świętami. Związku z tym przed rozpoczęciem uroczystej wigilii dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły wzajemnie życzenia. Następnie czekały na nich pyszne potrawy – barszcz, ryba, kapusta z grzybami, a na deser pierniki, mandarynki i cukierki.  Oczywiście nie zabrakło wspólnych kolęd i pamiątkowych fotografii. Na koniec dnia dzieci wysłuchały bajkę czytaną przez mamę Adasia. To był wspaniały dzień.

Mądre Sowy, Świąteczne życzenia
Mądre Sowy, Świąteczne życzenia
grudzień 2021

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Mądre Sowy złożyły świąteczne życzenia i podziękowały za współpracę pracownikom oraz podopiecznym Domu Dziennego "Senior+" w  Gostyniu.  Jak widać współpraca miedzypokoleniowa układa nam się wyśmienicie, a naszym" Sąsiadom" życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

Gimnastyka z szarfami
Gimnastyka z szarfami
grudzień 2021

W piątek 17 grudnia odbyła się gimnastyka z użyciem szarf. Przedszkolaki uwielbiają taką formę zabawy ruchowej. Ruch to nieodzowny element rozwoju dziecka i jego naturalna potrzeba. Uwzględniając ją należy jak najczęściej stymulować dzieci i dać im możliwość zabawy i rozwoju fizycznego. Zajęcia z szarfami były jedną z wielu form  rozwoju fizycznego dzieci. Przyniosły one dużo  radości i przyjemności. Manipulując szarfami dzieci uczyły się koordynacji ruchowej, orientacji, reakcji na sygnał oraz koncentracji uwagi. Wszystkie ćwiczenia wymagały u dzieci zgodnego współdziałania, z czym bardzo dobrze sobie poradziły. Wykorzystując powyższe przybory można ciekawie i atrakcyjnie zachęcić dzieci do zabaw i ćwiczeń a w efekcie tego rozwijać ich zainteresowanie ruchem.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
grudzień 2021

6 grudnia przedszkolaki udały się autokarem na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Centrum Gwiazdkowego w Brzeziu. Wśród przystrojonych choinek, tysiąca lśniących światełek, zapachu pierników, poczuliśmy magiczną aurę zbliżających się świąt. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieciaczki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę i wyrecytowały wierszyk. Każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie Mikołajem, które będzie wspaniałą pamiątką tego spotkania. Po powrocie  na przedszkolaki czekały prezenty zostawione przez Mikołaja w sali. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i zapewne na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Ubieramy Choinkę
Ubieramy Choinkę
grudzień 2021

Ubieranie choinki jest jednym z wielu pięknych, polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Tuż przed wizytą Św. Mikołaja zabraliśmy się do ozdabiania świątecznego drzewka. Przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy.  W salach od razu zrobiło się świątecznie. Teraz będziemy z niecierpliwością oczekiwać na kolejne grudniowe wydarzenia.

Andrzejki u Mądrych Sów
Andrzejki u Mądrych Sów
listopad 2021

W ostatni dzień listopada przedszkolaki bawiły się podczas zabawy andrzejkowej. W tym dniu dzieci poznały tradycję związane z tzw. Andrzejkami.  Każde dziecko miało okazję z pomocą cioci lać wosk przez magiczny klucz, brało udział w zabawie z butami, losowało swój przyszły zawód . Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i  zabawy tanecznej podczas której dzieci bawiły się świetnie. To był wspaniały dzień!

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
listopad 2021

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.

Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Misiowi Przyjaciele”. Po tym miłym wstępie, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z misiami w roli głównej. Przedszkolaki już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Symbole Narodowe
Symbole Narodowe
listopad 2021

Miesiąc listopad  daje możliwość poszerzania u dzieci wiedzy o Polsce. Podczas zajęć przedszkolaki poprzez różne aktywności utrwalały wygląd i znaczenie symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu. Obejrzały i wysłuchały legend polskich oraz poznały herb Warszawy . Jak przystało na ,,małego Polaka”, ślicznie wyrecytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wyklejały flagę i godło Polski. Przeprowadzone zajęcia miały na celu wpojenie najmłodszym miłości do ojczyzny oraz kształtowanie poczucia przynależności do społeczności lokalnej i narodowej. Przedszkolaki wzięły również udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”. 

Warsztaty kulinarne
Warsztaty kulinarne
listopad 2021

W ramach realizacji wygranej w konkursie  "Moja Rodzina- jedna drużyna" zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne dla przedszkolaków i ich rodziców.  "Mądre Sowy" podczas spotkania przygotowywały sałatkę jarzynową oraz  oraz koktajl owocowy. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za przybycie oraz zaangażowanie.

GOSTYŃ-MOJE MIASTO
GOSTYŃ-MOJE MIASTO
październik 2021

W ramach tematyki kompleksowej "Gostyń - moje miasto" wybraliśmy się na spacer po naszym mieście. Podczas wycieczki, przedszkolaki odwiedziły znane miejsca i pomniki, a przede wszystkim wykazały się dużą znajomością miasta. Celem pieszej wycieczki było uwrażliwienie na piękno naszego regionu, zachęcenie do zwiedzania ciekawych miejsc i korzystania z dóbr kulturalnych oraz rozwijanie świadomości narodowej.

Z wizytą w muzeum
Z wizytą w muzeum
październik 2021

Mądre Sowy w ramach Wewnątrzprzedszkolnego Programu Doradztwa Zawodowego poznały instytucję muzeum. Wyjście poprzedziła rozmowa nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Po dotarciu na miejsce dzieci zobaczyły jak wygląda muzeum i jego zbiory,  poznały osoby pracujące w tej instytucji oraz  wysłuchały ciekawych historii dotyczących naszego miasta. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały zdjęcie panoramiczne Gostynia i wyszukiwały znane im miejsca. 

Jesień u Mądrych Sów
Jesień u Mądrych Sów
październik 2021

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W  naszej sali powstał kącik jesienny, w którym zgromadziliśmy dary jesieni zgormadzone przez dzieci podczas naszych wspólnych spacerów. Ponad to przedszkolaki miały okazję  skorzystać ze spaceru po ścieżce sensorycznej oraz wykonały przepiękne prace plastyczne. Mądre Sowy  bardzo polubiły jesień i jej skarby.

KINO SFERYCZNE
KINO SFERYCZNE
październik 2021

1 października w  przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem tego kina, gdyż oglądanie  filmu odbywało się w pozycji leżącej, co dawało możliwości odbioru na całej powierzchni, poprzez postrzeganie krawędziowe. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna, ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć. W pamięci dzieci za to na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2021

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” dziewczynki przygotowały specjalne dyplomy dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki  i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Poznajemy zmysły
Poznajemy zmysły
wrzesień 2021

Doświadczanie świata przy pomocy zmysłów jest jednym ze sposobów poznawania rzeczywistości, przynoszącym nie tylko dobre efekty edukacyjne, ale także radość i satysfakcję dzieci. Przedszkolaki miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Dzieci z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. Rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku różne przedmioty i tworzywa.  Jednak  z największą przyjemnością testowaliśmy nasz zmysł smaku, poprzez degustowanie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2021

20 września dzieci obchodziły swoje święto - „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Specjalnie na tą uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nie zabrakło uśmiechu, piosenek oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie tej uroczystości przedszkolaki  udały  się do gostyńskiego kina na bajkę pt. „Psi Patrol”. Wszystkim dzieciom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

ZNAKI DROGOWE
ZNAKI DROGOWE
wrzesień 2021

Kolejne zajęcia za nami. Tym razem utrwalaliśmy wiedzę o znakach drogowych. Dzieci poznały znaki drogowe, wskazywały je podczas spacerów, określając o czym informują, czego zakazują lub ostrzegają. Podczas zajęć przedszkolaki  utrwalały również znajomość numerów alarmowych służb ratunkowych oraz wskazywały sytuacje, w których należy te służby wzywać, jak również w jaki sposób należy to robić. Samodzielnie kolorowały i wykonywały różnego rodzaju znaki drogowe, które wykorzystywały podczas zabaw dowolnych.

ZASADY RUCHU DROGOWEGO
ZASADY RUCHU DROGOWEGO
wrzesień 2021

Poznawanie zasad obowiązujących w ruchu drogowym powinno obejmować dzieci już od najmłodszych lat, gdyż ma to wpływ na ich przygotowanie do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wskazane jest  również utrwalanie tych zachowań, dlatego również w tym roku, podczas zajęć w przedszkolu i wycieczki na skrzyżowanie położone niedaleko naszego przedszkola , przedszkolaki uczyły się właściwego zachowania „ na drodze”. Mądre Sowy  z uwagą obserwowały przejeżdżające pojazdy, przemieszczających się pieszych i sygnalizację świetlną.Wycieczka pozwoliła utrwalić wiedzę i umiejętności przedszkolaków dotyczące  bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2021

W naszym przedszkolu każde dziecko zobowiązane jest do przestrzegania ustalonych wspólnie z nauczycielem norm i zasad postępowania w grupie. Co roku przedszkolaki zapoznawane są z owymi normami i zasadami. Na ich podstawie, na początku roku szkolnego tworzony jest wspólny dla całej grupy obrazkowy  kodeks przedszkolaka. Na koniec każdy przedszkolak podpisał się pod ustalonymi zasadami wykonując obrazek „Mądrej Sowy”. Następnie kodeks został zawieszony w centralnym miejscu sali przedszkolnej.

LETNIE PORZĄDKI W OGRÓDKU
LETNIE PORZĄDKI W OGRÓDKU
wrzesień 2021

Po wakacjach dzieci pierwsze kroki skierowały do przedszkolnego ogródka warzywnego. Były bardzo ciekawe czy wyrosły warzywa, które z wielkim zaangażowaniem sadziły i siały na wiosnę. Niejeden ogrodnik mógłby pozazdrościć takich okazów. Dzieci z radością wyrywały pietruszkę, marchewkę, szczypiorek, seler. Cieszyły się ze wszystkich zebranych plonów, które później zjadały z apetytem. Dzieci przy okazji uczyły się prawidłowego sposobu korzystania z narzędzi ogrodniczych. Praca ta dała im ogromną satysfakcję i zadowolenie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem grabiły wyrwane chwasty co sprawiło im wiele radości i przyjemności. W ten sposób przedszkolaki rozbudziły w sobie potrzebę dbania o najbliższe otoczenie oraz wzbogaciły wiedzę o otaczającym środowisku przyrodniczym.