Pszczółki 2019/2020

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" Pszczółki goszczą w przedszkolu swoich bliskich w celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój cenny czas!

  • SPOTKANIE Z MAMĄ LILKI (marzec) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ SZYMONA (grudzień) - ZDJĘCIA

URODZINKI

WYBORY MAŁYCH MISS
WYBORY MAŁYCH MISS
marzec 2020

9 marca w ramach Dnia Kobiet w grupie "Pszczółek" odbyły się "Wybory Małych Miss". W loży jury zasiedli nasi chłopcy, a kandydatki otrzymały odznaki z numerami. Odbyło się wiele konkurencji, w których chłopcy wymyślali zadania w wielu kategoriach. Wybraliśmy Miss w takich kategoriach:
- "Najbardziej Roześmiana Miss"
- "Miss Równowagi"
- "Najbardziej Rozskakana Miss"
- "Miss Najdłuższego Kucyka"
- "Najbardziej Rozśpiewana Miss"
- "Miss Zgadywanek"
- "Miss Szybkości" oraz 
- "Miss Najszybszego Liczenia". 
Na koniec JURY wraz z ciocią udali się na naradę i wspólnie wręczyli dyplomy i upominki przygotowane przez chłopców. Tego dnia chłopcy byli prawdziwymi dżentelmenami: ustępowali dziewczynkom miejsca, otwierali im drzwi, a także wyręczyli je w sprzątaniu.

DZIEŃ DINOZAURA
DZIEŃ DINOZAURA
luty 2020

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia poznaliśmy ich gatunki, rodzaje, a także teorie, dlaczego wyginęły. Wykonywaliśmy zadania grupowe takie jak: układanie puzzli czy cyfr od 1-6. Poznaliśmy też zawód paleontologa i sami mieliśmy okazję się w niego wcielić. Malowaliśmy farbami figurki cementowe, tworzyliśmy skamieliny a także wykonywaliśmy ćwiczenia grafomotoryczne. Nie zabrakło zabaw z użyciem figurek, a także przeglądania książek o ich tematyce. 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w stworzeniu "kącika dinozaurów" ;)

KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY
KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY
luty 2020

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - bal karnawałowy. Tego dnia nasze przedszkole było nie do poznania, a także nasi przedszkolacy zamienili się w ulubione postacie. Były tańce, zabawy, dużo uśmiechu, a także zadania o tematyce karnawałowej oraz walentynkowej.

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
luty 2020

Pszczółki rozpoczęły przygodę z kodowaniem od zabawy z kubeczkami, która polegała na rzuceniu kostką i dołożeniu odpowiedniej ilości kubków wskazanej przez kostkę według inwencji dziecka. Dzięki tej aktywności rozwijaliśmy motorykę, kompetencje matematyczne, a także precyzję ruchów i koncentrację uwagi.

PIÓRKOWE ZABAWY
PIÓRKOWE ZABAWY
luty 2020

Karnawał to czas, w którym królują kolory, stroje i pióra. Przedszkolaki wykorzystały piórka nie tylko do masek karnawałowych, ale także do zabaw oddechowych, które umożliwiają nam poprawną artykulację oraz dotleniają nasz organizm.

ZIMĄ POMAGAMY ZWIERZĘTOM
ZIMĄ POMAGAMY ZWIERZĘTOM
styczeń 2020

"Pszczółki" postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę, uzupełniając nasionami, orzechami i pestkami nasz grupowy karmnik.

WIGILIA
WIGILIA
grudzień 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, w którym wszyscy spędzają czas razem. Zanim zasiedliśmy do wigilijnego stołu, obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego. Następnie odwiedził nas długo wyczekiwany gość, gwiazdor, któremu pięknie zaśpiewaliśmy i wyrecytowaliśmy wierszyki. Gwiazdor zostawił dla każdego piękny prezent, który czekał na nas w sali. Połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a na koniec zjedliśmy tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy.

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE
ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE
grudzień 2019

Świąteczny okres bywa bardzo zabiegany, dlatego warto znaleźć chwilę, aby móc się zatrzymać i celebrować ten wyjątkowy czas. Pszczółki zaprosiły swoich rodziców na bożonarodzeniowe kolędowanie, podczas którego dzieci zaśpiewały piosenki w języku polskim i angielskim oraz powiedziały kilka wierszyków. Następnie wszyscy śpiewaliśmy kolędy do których przygrywał nam pan Tomek i Gosia. Bardzo dziękujemy muzykom za uświetnienie naszego świątecznego spotkania.

UBIERAMY CHOINKĘ
UBIERAMY CHOINKĘ
grudzień 2019

W mikołajkowy dzień Pszczółki udekorowały grupową choinkę, która zdobi teraz naszą piękną salę.

CZARY MARY, HOKUS POKUS
CZARY MARY, HOKUS POKUS
listopad 2019

Ostatniego listopada świętujemy imieniny Andrzeja. W związku z obchodami Andrzejek w naszym przedszkolu zrobiło się magicznie. Dzień ten był pełen zabaw i niespodzianek. Dzieci z grupy "Pszczółki" dowiedziały się, kim będą w przyszłości, co ich spotka danego dnia, kto pierwszy wyjdzie za mąż/ ożeni się, a także kto będzie miał szczęście. 

TYDZIEŃ Z PLUSZOWYM MISIEM
TYDZIEŃ Z PLUSZOWYM MISIEM
listopad 2019

25 listopada swoje urodziny obchodzi Pluszowy Miś w związku z tym nasz kochany, pluszowy przyjaciel towarzyszył nam w przedszkolu cały tydzień. Dzieci z grupy "Pszczółki" poznały historię powstania Pluszowego Misia, nauczyły się odróżniać niedźwiedzia brunatnego od maskotki, określały kolory misiów oraz bawiły się z misiami w trakcie wielu zabaw muzyczno-ruchowych. Od tego czasu piosenka "My Teddy Bear" jest jedną z naszych ulubionych. Na podsumowanie misiowego tygodnia każdego dziecka otrzymało pamiątkowy dyplom :)

MUZYCZNE HARCE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
MUZYCZNE HARCE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
listopad 2019

W ramach realizacji zadania rocznego "Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem", Pszczółki poznały klasyfikację instrumentów, zagłębiły się w metodę kolorowych dźwięków, a także stworzyły własne marakasy. W tym tygodniu muzyka towarzyszyła nam na każdym kroku, improwizowaliśmy na dostępnych instrumentach w przedszkolu, słuchaliśmy nagrań instrumentów oraz rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe. Niektórzy z nas, obudzili w sobie muzycznego artystę :)

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK
SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK
listopad 2019

W ostatnim czasie, Pszczółki wzięły udział w warsztatach "Zboża zjadamy bo energię z nich mamy" w ramach Projektu Stowarzyszenia JESTEM. Podczas tych warsztatów dzieci dowiedziały się jak powstaje mąka, co z niej powstaje, a także jak rozróżnić produkty zbożowe, takie jak: makaron, ryż czy pieczywo. Mogliśmy wszystkiego dotknąć, zadawać pytania, przymierzyć czapkę piekarską, a nawet przesiać mąkę. Utrwaliliśmy sobie również poziomy Piramidy Zdrowego Żywienia. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał certyfikat uczestnictwa. 

JESIENNA POGODA
JESIENNA POGODA
listopad 2019

W ubiegłym tygodniu "Pszczółki" rozmawiały na temat jesiennej pogody. Przypomnieliśmy sobie nazwy symptomów pogodowych, a także jak należy się właściwie ubrać do panującej pogody. Wykonaliśmy eksperyment pt. "deszczowa chmura", którego efekty bardzo nas zaskoczyły oraz pracę plastyczną o tej samej nazwie. W celu utrwalenia słownictwa pogodowego w języku angielskim, graliśmy w nasze ulubione Bingo.

ODESZLI ALE TRWAJĄ W NASZEJ PAMIĘCI
ODESZLI ALE TRWAJĄ W NASZEJ PAMIĘCI
październik 2019

"Kwitną zniczami ciemne chodniki.
Jesienne kwiaty, błędne ogniki.
Palą się znicze…
Dziesiątki, setki, tysiące zniczy…
Nikt ich nie zliczy…"

W przeddzień Wszystkich Świętych Pszczółki wybrały się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby zapalić przyniesione znicze jako znak pamięci o tych, których już z nami nie ma.

PANI JESIEŃ
PANI JESIEŃ
październik 2019

Jesienią liście przybierają piękne kolory. Pszczółki podczas spacerów w parku zebrały najpiękniejsze z nich i wykorzystały do wykonania pracy grupowej. Tańcząca Pani Jesień zdobi teraz naszą salę i przypomina nam słoneczne, jesienne spacery w pobliskim parku.

POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE
POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE
październik 2019

W tym roku nasza grupa bierze udział w akcji "Pocztówkowe Przedszkole", w ramach której przedszkola z całej Polski wysyłają między sobą pocztówki. Otrzymaliśmy już 5 pocztówek z różnych miast. Wybraliśmy się więc do najbliższego oddziału Poczty Polskiej w celu zakupienia znaczków i wysłania pocztówek zaprzyjaźnionym przedszkolom.

JESIENNY SPACER
JESIENNY SPACER
październik 2019

Tegoroczna jesień bardzo nas zaskakuje wysokimi temperaturami, w związku z tym Pszczółki bardzo chętnie wybierają się na jesienne spacery w poszukiwaniu darów jesieni.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy z grupy Pszczółek byli Misterami, każdy otrzymał emblemat z numerem i zaprezentował się przed jury, w którym zasiadły nasze dziewczynki. Po ukończonych konkurencjach, jury wybrało: Mistera Najszybszego Liczenia, Piłkarskiego Mistrza, Mistera Celnego Oka, Mistrza Samochodowej Kierownicy, Najbardziej Roztańczonego Mistera itp. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje super chłopaka, notesik oraz coś słodkiego.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
wrzesień 2019

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomnieliśmy sobie znaczenie świateł drogowych, poznaliśmy wybrane znaki drogowe, a także wybraliśmy się na skrzyżowanie, aby wykorzystać przyswojone przepisy ruchu drogowego w praktyce. 

NASZA NOWA SALA
NASZA NOWA SALA
wrzesień 2019

Miesiąc wrzesień był miesiącem, w którym Pszczółki adaptowały się do nowej sali. Nasza sala jest wyjątkowa, ponieważ znajduje się w niej Magiczny Dywan, który Pszczółki pokochały ;)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka dostarcza dzieciom okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia Pszczółki wzięły udział w quizie wiedzy o naszym przedszkolu, w nagrodę każdy otrzymał bajkową naklejkę za prawidłową odpowiedź. Bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy oraz łapaliśmy bańki. Wykonywaliśmy zadania ruchowe, po których każdy otrzymał pamiątkowy medal. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Kot w butach", po którym czekała nas wspaniała niespodzianka: balony z naszymi ulubionymi bajkowymi bohaterami. To był dzień pełen wrażeń ;) 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

Wrzesień jest miesiącem, w którym cała Polska bierze udział w sprzątaniu świata. "Pszczółki" przyłączyły się do tej akcji. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.