Hefalumpki

PROJEKT EDUKACYJNY "KWIATY"
PROJEKT EDUKACYJNY "KWIATY"
czerwiec 2021

Hefalumpki wzięły udział w projekcie edukacyjnym KWIATY, który miał charakter badawczy. Zorganizowaliśmy w swojej sali kącik kwiatowy, wykonywaliśmy prace plastyczne, szukaliśmy w ogrodzie różnych gatunków kwiatów, układaliśmy bukiety. Jako pracę grupową wykonaliśmy własną grę planszową! Stworzyliśmy swój album kwiatów a niesamowitą atrakcją było doświadczenie przyrodnicze w którym zmienialiśmy kolor kwiatów, niczym prawdziwi magicy! Projekt dostarczył wiele emocji, nowej wiedzy i rozbudził ciekawość na temat otaczającej przyrody.

NA MAJOWEJ ŁĄCE
NA MAJOWEJ ŁĄCE
czerwiec 2021

„Na ciepłej niebieskiej łące pasą się białe zające pasą się białe baranki w kwitnące złotem poranki”.
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Sala Hefalumpków w jeden majowy dzień zamieniła się w łąkę... Przywitaliśmy bociany, biedronki, żabki, motylki, pszczółkę, zajączki a nawet mrówkę. Zwierzątka wzięły udział w balu, zabawach integracyjnych oraz prezentacji swojej postaci. Z radością czekamy na kolejny bal!

NA ZIELONEJ TRAWIE
NA ZIELONEJ TRAWIE
czerwiec 2021

Hefalumpki wykorzystują piękno otaczającego przedszkola i spędzają czas w przedszkolnym ogródku. Ciekawym zajęciem jest biwakowanie, czyżby to rozgrzewka przed wakacyjnymi wojażami na łonie natury? 

PORTRET MAMY
PORTRET MAMY
czerwiec 2021

Z okazji Dnia Mamy Hefalumpki wykonały portret Mamy w kwiecistym wianku, który wykonały techniką wycinania i malowania pastelami suchymi. Powstały niesamowite dzieła sztuki!

Ruch na świeżym powietrzu
Ruch na świeżym powietrzu
czerwiec 2021

Wraz z pierwszymi upalnymi dniami, Hefalumpki wybrały się na przedszkolny plac zabaw i ciekawie spędzają czas. Ulubionym miejscem dzieci stała się piaskownica, gdzie powstają oryginalne dania, budowle i konstrukcje. Dzieci chętnie wybierają także kolorowanki na świeżym powietrzu czy zabawy z balonami. Natura i świeże powietrze mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie, czy samopoczucie. Przebywanie na dworze to też okazja do poprawy kondycji fizycznej, więc bierzmy przykład z Hefalumpków!
 

DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2021

Niesamowitych atrakcji doświadczyły Hefalumpki w dniu swojego święta- wzięły udział w projekcji bajek przy beztroskim wcinaniu popcornu, niczym w prawdziwym kinie. Na deser każde dziecko otrzymało pysznego loda! W tym wyjątkowym dniu składamy każdemu dziecku najpiękniejsze życzenia: uśmiechu na twarzy, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą mnóstwo odkryć!

MALI ODKRYWCY
MALI ODKRYWCY
czerwiec 2021

Hefalumpki wcieliły się w rolę prawdziwego badacza. Każdy z nich otrzymał lupę i materiał badawczy- ziarna piasku, kilka odmian kasz, groch, bułkę tartą. Analizowaliśmy wielkość ziaren, kolor, strukturę a wszystko po to, aby rozwijać swoją ciekawość na otaczający świat...

Dmuchańce
Dmuchańce
czerwiec 2021

Kubusiowe Przedszkolaki miały okazję skorzystać z niesamowitej atrakcji, czyli z zabaw na dmuchańcach! Były zjeżdżalnie, drabinki, tunele a przede wszystkim mnóstwo radości i śmiechu.

Poznajemy przyrodę
Poznajemy przyrodę
kwiecień 2021

Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola z zaciekawieniem poznają otaczającą ich przyrodę: bacznie przyglądają się kwiatom i obserwują budzącą się do życia przyrodę.

Układamy bukiety
Układamy bukiety
kwiecień 2021

Hefalumpki miały okazję wcielić się w rolę florysty. Każde dziecko mogło ułożyć własną kompozycję z kolorowych tulipanów i dodatków. Spójrzcie na ich dzieła!!!

Ekologiczny Robot
Ekologiczny Robot
kwiecień 2021

Hefalumpki stworzyły ze zużytych kartonów, nakrętek, wiaderek i innych niepotrzebnych już rzeczy całkiem nową postać! Nazwaliśmy ją Ekoludkiem, który jest strażnikiem naszego środowiska i pomaga kształtować u dzieci przedszkolnych odpowiedzialność za stan przyrody poprzez budzenie świadomości ekologicznej.

SEGREGUJEMY ODPADY
SEGREGUJEMY ODPADY
kwiecień 2021

Hefalumpki to odpowiedzialne dzieci i dbają o naszą planetę. Dowiedziały się, że każdy z nas produkuje codziennie duże ilości odpadów, które tylko na pozór wydają się zbędne. Można je ponownie wykorzystać i przetworzyć, ale najpierw trzeba oddzielić je od innych, tzn. posegregować czyli...podzielić ze względu na rodzaj materiału,  z którego zostały wytworzone. Bierzmy przykład z Hefalumpków i segregujmy odpady!

Wizyta Zajączka
Wizyta Zajączka
marzec 2021

„Idą święta, wielkanocne idą święta.
O tych świętach każdy zając pamięta.
Do koszyczka zapakuje słodycze,
I na święta Ci przyniesie moc życzeń.”

W naszym przedszkolu zawitał wielkanocny Gość- Zajączek, który zostawił dla Hefalumpków list z kilkoma zadaniami- m.in. z zaśpiewaniem wiosennej piosenki oraz policzeniem ilustracji z zajączkiem. Hefalumpki już od rana w eleganckich strojach oczekiwały momentu, w którym rozpoczną się poszukiwania upominków. Ten wyjątkowy dzień zaczęliśmy od uroczystego śniadania i złożenia życzeń.
Najwięcej jednak okrzyków radości słychać było podczas poszukiwań niespodzianek jakie Zając zostawił ukryte na placu przedszkolnym. Mimo przemyślanych kryjówek Zająca każde dziecko odnalazło swój koszyczek, torebkę z niespodzianką. To był bardzo udany dzień i już czekamy na kolejne odwiedziny!

SIEJEMY WARZYWA
SIEJEMY WARZYWA
marzec 2021

Gdy za oknem pojawiły się pierwsze promienie słońca, Hefalumpki zabrały się za stworzenie własnego ogródka warzywnego. Trzylatki to prawdziwi ekolodzy, więc nie kupowały nowych doniczek tylko stworzyły je samodzielne z wytłaczanek po jajkach, które pomalowały farbami. Hefalumpki mogły powąchać koperek, dotknąć nasiona sałaty i rzodkiewki. Miejmy nadzieję, że z nasionek wyrosną pyszne warzywa!

Eksperymenty przyrodnicze Hefalumpków
Eksperymenty przyrodnicze Hefalumpków
marzec 2021

Hefalumpki poznawały w marcu tematykę pogody, nazwy zjawisk atmosferycznych a także ciekawostki przyrodnicze. Trzylatki wykonały doświadczenie "Tęczę" oraz "Chmurę", które obrazuje w jaki sposób powstaje deszcz. Spójrzcie na efekty ich działań, bowiem Hefalumpki stworzyły także Kalendarz pogody, którą bacznie obserwują!

Sadzimy hiacynty
Sadzimy hiacynty
marzec 2021

Hefalumpki zamieniły się w ogrodników i sadziły wiosenne kwiatki. Mogły poznać ich zapach i wygląd. Każdy Hefalumpek mógł dotykać ziemię, użyć łopatki i konewki. Zachęcamy, aby każdy udekorował swój dom doniczkami z pachnącymi kwiatami i poczuł wiosnę.

Dzień kobiet
Dzień kobiet
marzec 2021

8  marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

W MAGICZNYM ŚWIECIE KOPCIUSZKA...
W MAGICZNYM ŚWIECIE KOPCIUSZKA...
luty 2021

W lutowe, zimne dni Hefalumpki przeniosły się do świata Kopciuszka. Dzieci obejrzały bajkę przedstawioną w formie teatrzyku a następnie same wcieliły się w postać Kopciuszka, Księcia, Dobrej Wróżki a nawet Macochy. Hefalumpki z zaciekawieniem układały puzzle ze scenkami z bajki. Z pewnością był to bajkowy tydzień dla Hefalumpków...

DZIEŃ KOTA
DZIEŃ KOTA
luty 2021

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu prawie wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz nosek. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Wykonaliśmy także kocie opaski z uszkami. Każdy Hefalumpek dowiedział się także, że o każdego kota należy się troszczyć!!!

Loki, koki na głowach Hefalumpków.....
Loki, koki na głowach Hefalumpków.....
luty 2021

Wizyta u fryzjera może kojarzyć się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie.  W tym tygodniu przedszkolaki  przeniosły się do salonu fryzjerskiego. Przez cały tydzień Hefalumpki zapoznawały się z narzędziami pracy fryzjera, nazwami fryzur, akcesoriami używanymi do tworzenia fryzur. Wychowawczyni wraz z modelką zaprezentowała fryzurę stworzoną z loków.... 

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2021

W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Sala Hefalumpków przybrała białe i fioletowe dekoracje. Wszystkie dzieci i ciocie zadbały o swój kostium. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne pszczółki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Pidżamers, policjant, piraci... Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
 

ZIMOWE PEJZAŻE
ZIMOWE PEJZAŻE
luty 2021

"Pada śnieg, pró­szy śnieg,
wszę­dzie go na­wia­ło.
Da­chy są już bia­łe,
na uli­cach bia­ło."


Hefalumpki, aby utrwalić piękno zimowego krajobrazu przykleiły białe koronki na błękitny papier i stworzyły zimowe pejzaże!

EKOLOGICZNY BAŁWAN
EKOLOGICZNY BAŁWAN
styczeń 2021

Hefalumpki w trosce o środowisko wykorzystują ponownie przedmioty, które nie nadają się już do użytku. Postanowiły dać drugie życie zużytym kartkom i piankowym opakowaniu. W efekcie powstał.....bałwanek Marek !!! Bierzmy przykład z dzieci i dbajmy o nasze środowisko....

POLICYJNA PRACA
POLICYJNA PRACA
styczeń 2021

Hefalumpki poznawały policyjną pracę i pierwsze zasady bezpieczeństwa. Poprzez zabawę uczyły się właściwego zachowania na drodze. Malowały stróża prawa, aby poznać charakterystyczne elementy umundurowania policji. Przedszkolaki chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad i przekazywania ich innym.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
styczeń 2021

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Hefalumpki z okazji tego ważnego dnia, nauczyły się wierszyka oraz przygotowały drobny upominek dla kochanych Dziadków. Spójrzcie, jak dzielnie pracowały!

FERIE ZIMOWE
FERIE ZIMOWE
styczeń 2021

Na ten czas zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania ferii. Głównym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń, nikt się nie nudził. Nie zabrakło zajęć umysłowych, twórczych, plastycznych, muzycznych, sportowych, badawczych. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, zabawach ze śniegiem na placu przedszkolnym  a nawet tańcach!

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2020

„Szóstego grudnia na całym świecie Święty Mikołaj odwiedza dzieci.
Pędzi na saniach z reniferami. Za chwilę stanie pod Twymi drzwiami.
Dużo podarków w swym worku niesie. Tobie na pewno też coś przyniesie!”


6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ!!!

ADWENT
ADWENT
grudzień 2020

Podczas tegorocznego adwentu Hefalumpki przygotowują się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, wypełniając zadania z kalendarza adwentowego. Dzieci przygotowały kartki świąteczne, łańcuch i inne ozdoby na choinkę, ususzyły nawet plastry pomarańczy, aby choinka pięknie wyglądała i pachniała. Zadbaliśmy także o ptaki, które mieszkają w pobliżu przedszkola. Zadań było wiele, ale Hefalumpkom nigdy nie brakowało siły i zapału do pracy!

CHOINKA
CHOINKA
grudzień 2020

"Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch.
Wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą.
Serduszko z piernika,
pozłacany orzech.
Ciepło jest w przedszkolu,
chociaż mróz na dworze."


Razem z Panem Pianką Kubusiowe trzylatki stworzyły choineczki z pianki!

ZDOBIMY BOMBKI
ZDOBIMY BOMBKI
grudzień 2020

Jak wyczarować kolorowe święta? Przydało by się do tego trochę ozdób świątecznych!  Hefalumpki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Przygotowały brokaty, pomponiki i mnóstwo innych świecidełek, którymi udekorowały ilustracje bombek. Zobaczcie, co wyczarowali......

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2020

Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, , ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.

NARDODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
NARDODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
listopad 2020

W przeddzień 11 listopada najmłodsza grupa Kubusiowego Przedszkola dowiedziała się kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają  poczucie przynależności narodowej. Hefalumpki skosztowały regionalny przysmak- rogale marcińskie. O godzinie 11:11, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, dzieci odśpiewały Hymn Polski.

DZIEŃ MISIA
DZIEŃ MISIA
listopad 2020

W dniu 25.11.2020r. Hefalumpki z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Gostyniu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, misiowe tańce...

JESIENNE BRZOZY
JESIENNE BRZOZY
październik 2020

Jesienne drzewa
Kolorami się mienią
Brązem, pomarańczem
Żółcią i czerwienią

Moje drzewo kolorów
Będzie też mieć wiele
Ich liście jak chmurki
Wokół pnia przykleję

I będę miał własne
Drzewo prześliczne
Jesienne, kolorowe
Po prostu magiczne!!!

URODZINY
URODZINY
październik 2020

Ostatniego dnia września obchodziliśmy urodziny dzieci, które urodziły się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Swoje święto obchodzili: Majka, Tymek i Wiktor. Hefalumpki z ciocią zaśpiewali trzylatkom "Sto lat"i złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli dyplomy. Dla każdego gościa przewidziany był kawałek "tortu" i nie tylko! Sala w tym dniu została wystrojona, aby podkreślić ten ważny dzień. Życzymy Majce, Wiktorowi i Tymkowi spełnienia marzeń!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
październik 2020

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Hefalumpki świętowały  biorąc udział w  tańcach i zabawach. Nie zabrakło tortów, balonów, medali dla Super Przedszkolaka i uśmiechów na twarzach Hefalumpków :)

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2020

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Hefalumpki hucznie świętowały Dzień Chłopaka: były eleganckie krawaty,  upominki, wąsy małego dżentelmena, balony, bańki mydlane a także radosne tańce (co niektórzy musieli nawet odpocząć ).
 

CHCĘ! MOGĘ! POTRAFIĘ!
CHCĘ! MOGĘ! POTRAFIĘ!
październik 2020

Hefalumpki wytrwale uczą się zakładania i zdejmowania butów, zerknijcie, jak sobie z tym radzą! Pamiętajmy,że drogę do samodzielności można przejść tylko małymi, ale konsekwentnymi kroczkami. Pośpiech jest niewskazany,a pojawiające się przeszkody są po to, by je pokonywać.

INTEGRUJEMY SIĘ
INTEGRUJEMY SIĘ
wrzesień 2020

"Dzieci przekraczają delikatną granicę poznania tego, co najważniejsze, a niewidoczne dla oka, bo dobrze widzie się tylko sercem...”
Mały Książę A. de Saint - Exupery 

Przedszkole nasze stwarza szansę na spotkanie się różnych dzieci i kształtuje w nich szczególną wrażliwość na drugiego człowieka, na jego specyficzne potrzeby, na jego doskonałości i niedostatki. Dzieci uczą się tolerancji, szacunku, szczerości, przyjaźni i wyrozumiałości.....Spójrzcie, jak Hefalumpki uczą się wspólnej zabawy, sprzątania.........

CHWILE RELAKSU
CHWILE RELAKSU
wrzesień 2020

Hałas, ogrom bodźców płynących z zewnątrz, stres i pośpiech to nie tylko stałe elementy współczesnego świata, ale też środowiska przedszkolnego. Tempo codziennego życia nie tylko nam -  dorosłym przysparza negatywnych emocji. Bywają one źródłem złego samopoczucia również u dzieci. Rano trzeba szybko zjeść śniadanie, potem biegiem do przedszkola, szybki buziak na pożegnanie, i już zaczyna się kolejna intensywna część dnia dla naszych maluchów. Jeśli chcemy zachować równowagę, powinniśmy wykorzystywać wszelkie chwile spokoju i odprężenia. Spójrzcie, jak przy muzyce relaksacyjnej Hefalumpki oglądają książeczki i oddają się błogiemu odpoczynkowi......

PLAC ZABAW
PLAC ZABAW
wrzesień 2020

Hefalumpki odwiedziły plac przedszkolny. Kolorowe i różnorodne urządzenia do zabawy sprawiły im dużo radości! Przy tej okazji, dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania na placu zabaw, aby każdy przedszkolak był bezpieczny. Aktywny pobyt na świeżym powietrzu w tak atrakcyjnym miejscu, sprawił, że uśmiechnięte, odprężone i zadowolone wróciły do przedszkola. Na pewno jeszcze nie raz tu przyjdziemy.
 

CO BY TU ZMALOWAĆ
CO BY TU ZMALOWAĆ
wrzesień 2020

Pewnie każdemu z Państwa zdarzyło się coś zmalować farbami razem ze swoimi pociechami. W przedszkolu Hefalumpki malowały drzewo- techniką stemplowania patyczkami kosmetycznymi. Spójrzcie na etapy tego procesu!

PIERWSZY SPACER
PIERWSZY SPACER
wrzesień 2020

Dzisiaj Hefalumpki wyruszyły na pierwszy spacer wokół przedszkola. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się w grupie i śmiało podążały przedszkolnymi ścieżkami.

ŚNIADANIE PRZEDSZKOLAKA
ŚNIADANIE PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Śniadanie to najważniejszy posiłek, który nie tylko dostarcza dziecku składników niezbędnych do rozwoju. Dobre, pożywne śniadanie rozbudzi zaspane Hefalumpki i da im energię niezbędną na początek nowego, pełnego odkryć dnia. Spójrzcie, jak smacznie wcinają Hefalumpki!

NASZE ZNACZKI
NASZE ZNACZKI
wrzesień 2020

Dziś poznawaliśmy swoje znaczki, które będą pomagały nam poszukać swojej półki albo miejsca w szatni. W celu ich utrwalenia, pokolorowaliśmy nasze symbole.

POZNAJEMY SWOJĄ SALĘ
POZNAJEMY SWOJĄ SALĘ
wrzesień 2020

Hefalumpki poznają swoją salę, odkrywają nowe zabawki i szukają ciekawych pomysłów na zabawę. 

PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2020

Kochana mamo i tato, mam do Ciebie ogromną prośbę. Skoro zdecydowałeś się zaprowadzić mnie do przedszkola i wybrałeś to przedszkole, to bądź pewien, że będzie mi tu dobrze. będę miał co jeść, ciocie się mną zaopiekują, poznam nowych kolegów i koleżanki. I mimo, że czasami popłaczę, będę grymasić i mówić, że nie chcę tam iść, to wiedz, że dokonałeś dobrego wyboru i to jest najlepsze miejsce z możliwych, w którym mogłeś mnie zostawić. Tak więc zaprowadź mnie tam, opowiedz że będzie fajnie, zostaw mnie w sali i idź sobie. Czym dłuższa rozłąka z tobą, tym czuję się gorzej, chce mi się bardziej płakać i coraz bardziej tęsknię. Jeśli przeczytałeś uważnie mój list, to teraz już wiesz co możesz dla mnie zrobić najlepszego. Po prostu zaprowadź mnie do przedszkola.

Twoje Dziecko.