Mądre Sowy

Urodzinki

Człapie sobie Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem,
A zaraz za nim Mądra Sowa  z Hefalumpkiem.
Podążają na urodziny z ciekawymi prezentami,
Obsypać Was tym, co lubicie, czyli zabawkami.
Z okazji urodziny przyjmijcie  też nasze życzenia,
Niech się spełnią wszystkie Wasze  marzenia.
Wszystkiego najlepszego!!!


Tradycją naszego przedszkola stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu, ale jest okazją do świetnej zabawy. Urodzinki, to  wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka dlatego  będziemy świętować w dniu urodzin jubilata .

MIKOŁAJKI I WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI
MIKOŁAJKI I WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI
grudzień 2023

6 grudnia obchodziliśmy  imieniny  Św. Mikołaja. Przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość. Wspólne spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Grupa „ Mądre Sowy" przed spotkaniem z Mikołajem ubrała choinkę. Przedszkolaki z ogromnym zapałem wieszały bombki i łańcuchy oraz przy pomocy cioć choinkowe światełka. Dzięki zaangażowaniu dzieci nasza przedszkolna choinka wygląda prześlicznie. Ten dzień był bardzo miły i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

ZABAWY NA ŚNIEGU
ZABAWY NA ŚNIEGU
grudzień 2023

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z wszystkich grup dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Biały puszek pozwolił na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki szalały z radości, rzucały się śnieżkami, lepiły bałwanki, robiły orzełki, turlały się po śniegu, chodziły po swoich śladach a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracaliśmy zadowoleni.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
listopad 2023

30 listopada w grupie „Mądre Sowy" zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których przedszkolaki mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, magicznych kwiatuszków  z wróżbą na przyszłość.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Pod koniec zabawy na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2023

W przedszkolu jak co roku „Święto Pluszowego Misia" jest obchodzone bardzo szczególnie. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia. Dzień zaczął się od przedstawienia historii powstania maskotki. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz obejrzeliśmy bajkę z misiem w roli głównej. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

Naszą grupę odwiedziły również Kubuś Puchatek , który wręczył dzieciom słodki poczęstunek.

Występ patriotyczny dla Seniorów
Występ patriotyczny dla Seniorów
listopad 2023

21 listopada grupa :Mądrę Sowy" odwiedziliśmy Seniorów z przedstawieniem pt. „11 Listopada ". Przedszkolaki  recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Wspólnie z Seniorami odśpiewaliśmy również hymn Polski. Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką.

„Spacer po Gostyniu"
„Spacer po Gostyniu"
listopad 2023

Dzieci z grupy „Mądre Sowy" wzbogaciły swoje wiadomości na temat miejsca zamieszkania. Oglądały i podziwiały zabytki naszego miasta, poznając ich historię oraz symbole miasta. Poznanie krótkiej historii stało się powodem i zaplanowaniem dalszych działań celem poznania miasta z bliska. Tak zrodził się plan działań naszej grupy, który nazwaliśmy „Spacer po Gostyniu ".

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
listopad 2023

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje.Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

SPOTKANIE Z TRENEREM
SPOTKANIE Z TRENEREM
listopad 2023

W ramach zadania z Rocznego Planu Pracy Przedszkola w grupie „mądre sowy" odbyło się spotkanie z trenerem piłki nożnej „ FUTSAL GOSTYŃ". Po rozmowie na temat piłki i dyscypliny na boisku, wszyscy ruszyliśmy na trening. Dzieci miały możliwość poznania kilku elementów technicznych i taktycznych z zakresu piłki nożnej jednocześnie kształtowały sprawność ogólną oraz doskonaliły swoją kondycję i koordynację ruchową.

SAŁATKA JARZYNOWA
SAŁATKA JARZYNOWA
październik 2023

Grupa „ Mądre Sowy" nawiązując do tematu tygodnia" Jak jesienią dbać o zdrowie" postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec przedszkolaki z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej
Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej
październik 2023

Grupa „Mądre Sowy" została zaproszona  na koncert  w Państwowej Szkole Muzycznej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. W koncercie brali udział uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali nam grę  na różnych instrumentach. Przedszkolaki nie tylko wysłuchały utworów muzycznych granych na różnych instrumentach ale również poznały budowę i ciekawostki na ich temat. Mogły także spróbować zagrać na niektórych. W trakcie koncertu młodzi muzycy grali na skrzypcach, pianinie, klarnecie, gitarze, saksofonie, akordeonie, flecie. Cieszymy się, że wśród wykonawców, nie zabrakło naszych absolwentów.

Z WIZYTĄ W MUZEUM
Z WIZYTĄ W MUZEUM
październik 2023

„Mądre Sowy"  w ramach Wewnątrzprzedszkolnego Programu Doradztwa Zawodowego poznały instytucję muzeum. Wyjście poprzedziła rozmowa nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Celem wycieczki było przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, wystawa. Podczas wizyty Pani przewodniczka opowiedziała nam o zgromadzonych eksponatach, w jakim celu chroni się zabytki. Pokazała najciekawsze eksponaty. Wycieczka dostarczyła Nam wiele niezapomnianych wrażeń.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2023

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego :)

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców" dziewczynki przygotowały specjalne dyplomy oraz medale  dla „Super Chłopaka". Były także drobne upominki  i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE
WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE
wrzesień 2023

Grupa „Mądre Sowy" wzięła udział w  warsztatach detektywistycznych, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu – Odział dla dzieci . Przedszkolaki rozpoczęły Festiwal Kryminału Retro Kryminalny Magiel. Okazało się, że nie tylko przygoda, ale i wszelkie zadania, jakie stały przed naszymi przedszkolakami, były niezwykle wciągające i angażujące. Było czytanie bajki, potem, jak na prawdziwych detektywów przystało, tworzono portret pamięciowy , zbierano trop i rozwiązywano zagadki w małej grze plenerowej. Były quizy, układanki oraz zabawy ruchowe. Każdy bystry mały detektyw został nagrodzony.

Kodeks Przedszkolaka
Kodeks Przedszkolaka
wrzesień 2023

Kodeks przedszkolaka to zbiór najważniejszych zasad, do których należy się stosować w przedszkolu. Zasady są zebrane w ciekawej, obrazkowej formie. Grupa „Mądre Sowy" kolejny rok szkolny rozpoczęła od przypomnienia starych zasad i stworzenia nowego „Kodeksu Przedszkolak". Każde dziecko złożyło umowną obietnice, składając przy tym własnoręczny  podpis wraz z  obrazkiem  „Mądrej Sowy" pod wspólnie wybranymi zasadami

Bezpieczne przejście przez jezdnię
Bezpieczne przejście przez jezdnię
wrzesień 2023

Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego.  Na zajęciach dydaktycznych dzieci dowiedziały się, że mogą poruszać się po ulicy tylko pod opieką osoby dorosłej. Nauczyły się rozpoznawać oznaczenia przejść dla pieszych - pasy, znak drogowy oraz znaczenie poszczególnych kolorów sygnalizacji świetlnej. Umiejętność przechodzenia przez ulicę nabywały w trakcie zajęć w sali przedszkolnej.  Po zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze i utrwaleniu zasad ruchu drogowego grupa „Mądre Sowy wybrała się na pobliskie skrzyżowanie, aby odnaleźć znaki drogowe, a w szczególności „przejście dla pieszych". Celem wyjścia było również kształtowanie  umiejętności właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.