Mądre Sowy

Urodzinki

Człapie sobie Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem,
A zaraz za nim Mądra Sowa  z Hefalumpkiem.
Podążają na urodziny z ciekawymi prezentami,
Obsypać Was tym, co lubicie, czyli zabawkami.
Z okazji urodziny przyjmijcie  też nasze życzenia,
Niech się spełnią wszystkie Wasze  marzenia.
Wszystkiego najlepszego!!!


Tradycją naszego przedszkola stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu, ale jest okazją do świetnej zabawy. Urodzinki, to  wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka dlatego  będziemy świętować w dniu urodzin jubilata .

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2023

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego :)

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców" dziewczynki przygotowały specjalne dyplomy oraz medale  dla „Super Chłopaka". Były także drobne upominki  i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE
WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE
wrzesień 2023

Grupa „Mądre Sowy" wzięła udział w  warsztatach detektywistycznych, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu – Odział dla dzieci . Przedszkolaki rozpoczęły Festiwal Kryminału Retro Kryminalny Magiel. Okazało się, że nie tylko przygoda, ale i wszelkie zadania, jakie stały przed naszymi przedszkolakami, były niezwykle wciągające i angażujące. Było czytanie bajki, potem, jak na prawdziwych detektywów przystało, tworzono portret pamięciowy , zbierano trop i rozwiązywano zagadki w małej grze plenerowej. Były quizy, układanki oraz zabawy ruchowe. Każdy bystry mały detektyw został nagrodzony.

Kodeks Przedszkolaka
Kodeks Przedszkolaka
wrzesień 2023

Kodeks przedszkolaka to zbiór najważniejszych zasad, do których należy się stosować w przedszkolu. Zasady są zebrane w ciekawej, obrazkowej formie. Grupa „Mądre Sowy" kolejny rok szkolny rozpoczęła od przypomnienia starych zasad i stworzenia nowego „Kodeksu Przedszkolak". Każde dziecko złożyło umowną obietnice, składając przy tym własnoręczny  podpis wraz z  obrazkiem  „Mądrej Sowy" pod wspólnie wybranymi zasadami

Bezpieczne przejście przez jezdnię
Bezpieczne przejście przez jezdnię
wrzesień 2023

Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego.  Na zajęciach dydaktycznych dzieci dowiedziały się, że mogą poruszać się po ulicy tylko pod opieką osoby dorosłej. Nauczyły się rozpoznawać oznaczenia przejść dla pieszych - pasy, znak drogowy oraz znaczenie poszczególnych kolorów sygnalizacji świetlnej. Umiejętność przechodzenia przez ulicę nabywały w trakcie zajęć w sali przedszkolnej.  Po zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze i utrwaleniu zasad ruchu drogowego grupa „Mądre Sowy wybrała się na pobliskie skrzyżowanie, aby odnaleźć znaki drogowe, a w szczególności „przejście dla pieszych". Celem wyjścia było również kształtowanie  umiejętności właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.