Mądre Sowy

Dzień Chłopaka
wrzesień 2022

Dnia 30 września w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe dyplomy, krawaty, wręczyły upominki oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło też poczęstunku oraz wspólnych zabaw. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
wrzesień 2022

27 września w grupie „Mądre Sowy”  obyło się spotkanie z policjantem. Pan dzielnicowy przeprowadził z przedszkolakami pogadankę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci przypominały i utrwalały sobie zasady zachowania się w kontaktach z obcymi osobami, zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz podczas spotkania z psem. Największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

URODZINKI
wrzesień 2022

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Tradycją naszego przedszkola stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu, ale jest okazją do świetnej zabawy. Przedszkolaki urodzone w danym miesiącu , obchodzą swoje święta w ostatni piątek miesiąca.

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły.
Pełen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy.
Tego Wam  dziś życzymy:)

wrzesień 2022

W naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka tego roku został podzielony na dwa dni. Głównym celem tego wydarzenia jest dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem oraz integracja społeczności przedszkolnej.

20 września od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła, zachęcająca do wspólnej zabawy muzyka. Wszyscy dobrze się bawili biorąc udział w różnych konkursach, śpiewając i tańcząc do znanych przebojów dziecięcych. Było wspaniale, radośnie i kolorowo. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Cudownie było widzieć zadowolone i szczęśliwe buzie naszych przedszkolaków.

22 września dzieci przedszkolne korzystały z atrakcyjnych dmuchanych zamków,  miały do dyspozycji  plac zabaw oraz wielką zjeżdżalnię. „Dmuchańce” które rozstawiono w przedszkolnym ogrodzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Poznajemy części ciała i zmysły
wrzesień 2022

„Moje ciało – moje zmysły” – to hasło przewodnie zajęć, które zostały przeprowadzone w grupie „Mądre Sowy” . Celem zajęć było utrwalenie wiedzy na temat orientacji w schemacie własnego ciała oraz ukrytych w nim zmysłów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z dużym zaciekawieniem próbowały dopasować elementy układanki w odpowiednie miejsce ćwicząc przy tym spostrzegawczość i sprawność manualną.