Maleństwa 2019/2020

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  • W ostatnim czasie odwiedziła nas mama Mikołaja L., która przeczytała dzieciom bajkę. Podczas tego spotkania przedszkolaki słuchały ulubionej bajki Mikołaja. Sam Mikołaj pomagał czytać bajkę swojej mamie. Dziękujemy za odwiedziny - ZDJĘCIA
     
  • Maleństwa odwiedził kolejny gość, który przeczytał im bajkę. Gościem tym była mama Antka S. dzieci miały okazję posłuchać bajki pt. „Trzy świnki”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały bajki. Dziękujemy za odwiedziny - ZDJĘCIA
     
  • Dnia 20.02.2020 r. dzieci odwiedziła mama Ady- pani Kamila. Maleństwa z niecierpliwością czekały na odwiedziny gościa. Miały okazję poznać ulubioną książkę Ady- pt. „A ja nie chcę być księżniczką”. Najwięcej radości dzieciom sprawił smok, jaki towarzyszył mamie Ady. Bardzo dziękujemy za odwiedziny - ZDJĘCIA
     
  • Dzisiaj 18 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicem, który włączył się do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Odwiedziła nas mama Mikołaja, za co bardzo dziękujemy. Maleństwa w skupieniu słuchały bajki, a na koniec odpowiedziały na kilka pytań zadanych przez mamę. Zapraszamy następnych chętnych rodziców by przeczytali bajkę Maleństwom - ZDJĘCIA
8 MARCA W GRUPIE MALEŃSTWA
8 MARCA W GRUPIE MALEŃSTWA
marzec 2020

...Dzisiaj dzień piękny uroczysty! Taki dzień raz się w roku zdarza gdy 8 Marca z gwarem wiosny wytryśnie z kartek kalendarza. Tak to wspaniałe, wielkie Święto, więc śpieszą chłopcy i panowie z bukietem życzeń w barwach kwiatów - uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet..!- 8 Marca w grupie "Maleństwa"

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowali je koronami i słodkim upominkiem.

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJER
POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJER
luty 2020

Realizując Wewnątrzprzedszkolny System Doradztwa Zawodowego nasi przedszkolacy poznali zawód fryzjer. Maleństwa uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, na którym dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą niezbędne akcesoria i przybory fryzjerskie. Największą atrakcją dla dzieci było wykonanie pięknych fryzur. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim! Nasz gość przyniósł dla dzieci słodkie niespodzianki, które zabrali do domu. Serdecznie dziękujemy mamie Marysi z grupy „Króliczki” za poświęcony czas, cierpliwość i bardzo ciekawe spotkanie!

BAL
BAL
luty 2020

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
Przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
Są Indianie z piratami
I serpentyn widać zwoje,
Są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,
Przyszedł także Bolek z Lolkiem,
Sznur korali ma Cyganka,
W stroju z frędzli jest Indianka.

I balony lecą w górę,
Ktoś czerwony ma kapturek,
Jest karnawał, dzieci tańczą,
Gra orkiestra przebierańcom.

Alicja Tarczyńska „W karnawale”

MASKI KARNAWAŁOWE
MASKI KARNAWAŁOWE
luty 2020

Dnia 13 lutego, dzień przed balem Maleństwa wykonały pracę plastyczną pt. „Maski”. Największą radość sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa.

POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANT
POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANT
styczeń 2020

Realizując Wewnątrzprzedszkolny System Doradztwa Zawodowego nasi przedszkolacy poznali zawód policjant. Maleństwa uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, na którym dowiedziały się jak wygląda strój policjanta i rekwizyty niezbędne w jego pracy, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz czym zajmuje się policjant podczas służby. Ochotnicy mieli okazję przymierzyć czapkę policjanta oraz kajdanki. Zaproszony gość bardzo chętnie pozował do zdjęć i odpowiadał na wszystkie pytania. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie ruchowej z sygnalizatorem świetlnym. Każdy przedszkolak otrzymał odblask, który sprawi, że dzieci będą widoczne przy drodze i bezpieczne. Serdecznie dziękujemy tacie Wojtka za poświęcony czas, bardzo ciekawe spotkanie i przekazaną wiedzę!

WIGILIA I GWIAZDOR
WIGILIA I GWIAZDOR
grudzień 2019

„Przyszedł do nas Gwiazdor, uśmiecha się w koło.
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.”

Takim wierszykiem Maleństwa powitały w przedszkolu Gwiazdora. Dzieci odważnie siadały Gwiazdorowi na kolana, otrzymały od niego piękne prezenty. Tego dnia wspólnie też zasiedliśmy do Wigilii, były życzenia, pyszne potrawy. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

KOLĘDOWANIE
KOLĘDOWANIE
grudzień 2019

11 grudnia przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców. Zaśpiewały piosenkę, recytowały wiersz oraz zatańczyły mikołajkowy taniec. Rodzice nagrodzili ich wielkimi brawami. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały upieczone wcześniej pierniki. Tego dnia wspólnie śpiewano też kolędy.

WSPÓLNE PIECZENIE PIERNIKÓW
WSPÓLNE PIECZENIE PIERNIKÓW
grudzień 2019

10 grudnia dla dzieci z naszej grupy był pracowity, ponieważ tego dnia piekły pierniki. Przedszkolaki zadbały o czyste rączki, założyły fartuszki, poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Każdy miał okazję wałkować ciasto oraz wykrawać pierniczki, co wywołało wiele radości.

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2019

Po wspólnym spotkaniu wszystkich przedszkolaków ze Świętym Mikołajem, w naszej sali czekały na dzieci prezenty. Dzień ten był pełen niespodzianek, jedną z nich była fotobudka, która u dzieci wywołała wiele uśmiechu.

WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI
WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI
grudzień 2019

Pięknie przystrojona zielona choinka to symbol Świąt Bożego Narodzenia. W naszej sali pojawiła się ona tuż przed Mikołajkami. Dzieci z wielką radością zawieszały bombki. Wchodząc do sali widać zbliżające się Święta za sprawą kącika świątecznego, zimowej gazetki, kalendarza adwentowego i oczywiście choinki.

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2019

W ostatni piątek listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Po wspólnej zabawie z dziećmi z innych grup, nadszedł czas na wróżby w naszej sali. Dzieci chętnie brały w nich udział. Było ustawianie butów czy też lanie wosku. Najwięcej radości sprawiły wspólne tańce oraz słodki poczęstunek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2019

W poniedziałek dzieci do przedszkola przyszły ze swoim ulubionym misiem lub inną maskotką. Wspólnie pokazywaliśmy części ciała, wybraliśmy się na przedstawienie w wykonaniu dzieci z kółek zainteresować. W ten dzień każdy przedszkolak otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia.

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
listopad 2019

Gdy za oknem pada Maleństwa się nie nudzą.. Dziś dzieci poznały zabawy z chustą animacyjną. Chusta animacyjna to duży materiał w kolorowe trójkąty we wszystkich barwach tęczy. Zabawy z chustą pobudzają wyobraźnię i integrują grupę. Dzieci bawiły się świetnie, wspólnie tańczyły wkoło niej, uczyły się kolorów i ćwiczyły koordynację uważając żeby piłka nie wypadła z chusty.

"KODOWANIE NA DYWANIE"
"KODOWANIE NA DYWANIE"
listopad 2019

Maleństwa w ostatnim czasie zaczęły przygodę z Kodowaniem na dywanie. Dzieci chętnie i z zapałem układają z kubeczków przeróżne wieże. Przedszkolaki budują według własnego pomysłu, ale też według wzoru podanego przez nauczyciela. Wspólne kodowanie sprawia im wiele radości.

SOK OWOCOWY
SOK OWOCOWY
październik 2019

Podsumowując tydzień poświęcony owocom, Maleństwa przygotowały pyszny sok owocowy. Przez cały tydzień dzieci poznawały owoce, dowiedziały się, jak ważne są dla naszego zdrowia. Każdy przedszkolak przyniósł pomarańcze lub jabłko. Przy pomocy naszej kochanej cioci kucharki Maleństwa przyrządziły sok owocowy, który wspólnie wypiliśmy.

ZBIERAMY LIŚCIE
ZBIERAMY LIŚCIE
październik 2019

Korzystając z pięknej jesiennej pogody przedszkolaki wybrały się na spacer. Widząc złociste liście dzieci z wielką radością zbierały najpiękniejsze z nich. Do przedszkola wróciliśmy z wielkim jesiennym bukietem.

KUBUSIOWA FOTOBUDKA
KUBUSIOWA FOTOBUDKA
październik 2019

W tygodniu poświęconym urodzinom Kubusia Puchatka, Maleństwa mogły na chwilę zamienić się w patrona naszego przedszkola lub jego najlepszego przyjaciela. Zdjęcia wywołały u dzieci wiele radości.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
październik 2019

W minionym tygodniu grupa Maleństwa realizowała tematykę: „Bezpieczny Przedszkolak”. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki wykonały samodzielnie pracę plastyczną „Sygnalizacja świetlna” oraz wybrały się na najbliższe skrzyżowanie, gdzie ćwiczyły bezpieczne przejście przez pasy.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki oraz ciocie zaśpiewały „sto lat”, złożyły najlepsze życzenia po czym każdy chłopak otrzymał piękną koronę. Najwięcej radości sprawił dzieciom wspólny taniec.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na dzieci z grupy „Maleństwa” czekało wiele niespodzianek. Przedszkolaki obejrzały teatrzyk „Kot w butach”, otrzymały dyplom „Super Przedszkolaka” oraz balony. W tym dniu każde dziecko bawiło się znakomicie i z uśmiechem na twarzy wracało do domu.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

W piątek 20 września Maleństwa wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest ochrona środowiska. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego.

ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM
ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2019

W pierwszym tygodniu pobytu w przedszkolu, korzystając z pięknej pogody przedszkolaki miały możliwość poznać plac zabaw. Wspólne zabawy sprawiły im wiele radości, co można zobaczyć na zdjęciach.

PIERWSZY WSPÓLNY SPACER
PIERWSZY WSPÓLNY SPACER
wrzesień 2019

3 września Maleństwa wyruszyły na spacer dookoła przedszkola. Pomocny okazał się wąż, ale trzeba przyznać, iż maluszki sobie doskonale radziły.