Maleństwa

ZABAWY RUCHOWE
październik 2020

W grupie 4-latków odbyły się zabawy  ruchowe z wykorzystaniem piłeczek, kolorowych  chusteczek i zarf. Na zajęciu zostały wykorzystane zabawy uczące dzieci turlania, skoku,  chwytu piłeczki oraz zabawy usprawniające motorykę w zakresie zwinności (np. ćw. równowagi z piłką, ćw. turlania do kolegi/koleżanki piłki itp.). Natomiast zabawy ruchowe ze wstążeczkami były wspaniałą okazją do rozwijania aktywności twórczej przez ruch, zabawę i muzykę. Dzieci przy pomocy rekwizytu jakim była chustka naśladowały wirujące liście.

ZABAWY W SALI
październik 2020

Wszystkie Przedszkolaki uwielbiają się bawić! Również "Maleństwom" miło mija czas w przedszkolu na zabawie. Jednak czas zabawy jest dla dzieci również czasem nauki. Podczas różnych zabaw dzieci uczą się współpracy w parach lub małych grupach, ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów, rozwijają wyobraźnię, zacieśniają więzi koleżeńskie, uczą się czekania na swoją kolej, czy dzielenia zabawkami. A przy tym wszystkim, doskonale się bawią!

JESIENNE FRYZURY
październik 2020

Za oknami można już zauważyć oznaki jesieni. Dzieci z grupy "Maleństwa" poznają i uczą się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. Jedną z nich są zmieniające się kolory liści oraz ich opadanie z drzew. Piękne, kolorowe liście można wykorzystać w pracach plastycznych. "Maleństwa" wcieliły się w role fryjerów i za pomocą liści stworzyły przepiękne jesienne fryzury. Wszyscy byliśmy niesamowicie dumni z efektów naszych prac!

wrzesień 2020

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” dziewczynki wręczały chłopcom dyplomy „Super Chłopaka” i własnoręcznie namalowane laurki. Były także zabawy i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem.

URODZINKI
wrzesień 2020

30 września  obchodziliśmy urodzinki przedszkolaków urodzonych w lipcu, sierpniu  i wrześniu. Wszystkie dzieci radośnie odśpiewały jubilatom „STO LAT” i życzyły wszystkiego najlepszego. Tradycyjnie dla naszych jubilatów zostało zorganizowane przyjęcia urodzinowe z przepysznymi cukierkami oraz dyplomami.

wrzesień 2020

20 września jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to bardzo radosny dzień dla wszystkich Przedszkolaków! W tym dniu braliśmy udział w zabawach tanecznych, bawiliśmy się balonami, a największą atrakcją był przepyszny tort, który zjedliśmy z apetytem. Wszystkim Przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia!

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
wrzesień 2020

Korzystając ze słonecznej pogody, "Maleństwa" bawiły się na świeżym powietrzu. Do zabaw ruchowych wykorzystaliśmy kolorową chustę animacyjną. Z jej wykorzystaniem dzieci uczą się współpracy, utrwalają nazwy kolorów, czy ćwiczą refleks. A przy tym świetnie się bawią!

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Początek roku szkolnego to czas, kiedy ustalamy zasady panujące w grupie. Również "Maleństwa" stworzyły grupowy kodeks, w którym zawarte są zasady obowiązujące w naszej grupie. Utrwalaliśmy je, wykorzystując kolorową kostkę do gry z poszczególnymi ilustracjami kodeksu. Wszystkie dzieci doskonale wiedzą, jak należy zachowywać się w grupie. Kodeks został podpisany przez dzieci poprzez zrobienie odcisku swojego palca pod ilustracjami z zasadami.

KOLOROWE ŻAGLÓWKI
wrzesień 2020

Na początku września wspominaliśmy minione wakacje. Opowiadaliśmy, w jaki sposób je spędziliśmy oraz jakie przygody zostały w naszej pamięci. Jako pracę plastyczną "Maleństwa" wykonały kolorowe żaglówki. Pomalowaliśmy farbami papierowe rolki, a następnie przyklejaliśmy kolorowe elementy na kartkę. Efekt pracy bardzo spodobał się dzieciom.