Maleństwa

Kolędowanie w Maleństwach
Zimno za oknem
grudzień 2022

Nasze Maleństwa doskonale wiedzą, że z zimnem i chłodem nie ma żartów. Jednak żaden mróz nam nie straszny, jeśli mamy na sobie odpowiedni ubiór. Maluszki świetnie poradziły sobie z zadaniem, które miały do wykonania. Bez problemu ubrały i dorysowywały brakujące elementy papierowym laleczkom.

Ubieramy choinkę
grudzień 2022

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już czas, aby w naszej sali zagościła "Zielona panna". Maleństwa ochoczo ruszyły do jej ubierania. W sali prócz uwielbianej przez wszystkich choinki, pojawiły się rownież inne piękne zimowe dekoracje. Szczególne podziękowania kierujemy do tatusia naszego Aleksandra, za śliczne kartonowe choinki i renifera.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
listopad 2022

Choć tematy patriotyczne nie są dla maluszków zagadnieniami prostymi, to w dniu poprzedzającym Święto Niepodległości stanęliśmy na wysokości zadania. Odświętny strój, kotyliony, praca plastyczna z flagą Polski, uczestniczenie w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski oraz przedstawienie o tematyce patriotycznej w wykonaniu Hefalumpków sprawiły, że ten dzień był bardzo wyjątkowy.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
listopad 2022

Niedawno w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Sala Maleństw w tym dniu, zamieniła się w Wioskę Smerfów a dzieci i ciocie w Smerfy i Smerfetki. Oprócz tańców przy smerfnych hitach, różnych gier i zabaw, w naszej sali odbył się również pokaz mody strojów bajkowych. Zaprosiliśmy starszych kolegów z grupy Hefalumpki, którzy wspaniale prezentowali swoje bajkowe stroje na czerwonym dywanie. Zadaniem Smerfów było odgadnąć co to za postać z bajki. Zadanie to, sprawiło co niektórym Smerfikom nie mało problemów. Na koniec urządziliśmy "smerfne kino".

TANECZNYM KROKIEM
październik 2022

W ramach realizacji działań konkursu dla Rad Rodziców „Moja rodzina – to jedyna drużyna” odbyły się warsztaty taneczne poprowadzone przez panią Joannę Kaczor ze Szkoły Tańca „Desperado” dla przedszkolaków i ich rodziców. Wszyscy bardzo zaangażowali się w kroki zaproponowane przez panią Asię. Tanecznie i miło spędziliśmy wspólnie czas.

WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
październik 2022

Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić sok marchewkowo-jabłkowo-pomarańczowy. Z pomocą cioci Arletki i przyniesionej przez nią sokowirówki wyczarowaliśmy pyszny i zdrowy soczek, a jego przygotowanie sprawiło dzieciom dużo radości.

Urodzinki
październik 2022

W październiku swoje urodzinki obchodzili Mark oraz Iga. Igusia nieco zawstydzona zrezygnowała z czestowania cukiereczkami oraz z korony jednak oboje usłyszeli głośne STO LAT od cioć oraz kolegów i koleżanek z grupy.

NASZE PRACE PLASTYCZNE
październik 2022

"Tu jedną mam rączkę, tu drugą rączkę mam,
jak rączki pracują pokażę ja wam..."

"Grupowy Kodeks"
październik 2022

Maleństwa na jednym z zajęć poruszyły bardzo ważny temat. Mianowicie,  rozmawialiśmy o zasadach jakie obowiązują w przedszkolu i stworzylismy "Grupowy Kodeks". Każde dziecko na znak akceptacji owego kodeksu odbiło w farbie swój paluszek.

WRZEŚNIOWE URODZINKI
październik 2022

We wrześniu urodzinki obchodził Kacperek. Było głośne "sto lat", składanie życzeń i coś słodkiego. Wszystkiego co najlepsze Kacperku!

Zwiedzamy przedszkole
wrzesień 2022

Ze względu na to, iż Maleństwa we wrześniu przybyły poraz pierwszy do naszego przedszkola i jeszcze dobrze go nie znają, postanowiliśmy urządzić sobie małe zwiedzanie kubusiowego budynku. Odwiedziliśmy wszystkie sale naszych starszych kolegów,  kuchnie w której ciocie gotują pyszne obiady oraz gabinet cioci dyrektor, od której dostaliśmy coś słodkiego na ząbek.

Dzień chłopca
wrzesień 2022

30 września nasi chłopcy byli traktowani bardzo wyjątkowo. Z okazji ich święta, dziewczynki wraz z ciociami złożyły chłopakom życzenia oraz zaśpiewały sto lat. Następnie zarówno  chłopcy jak i dziewczynki uraczyły się pyszną czekoladą. Posileni, przystąpiliśmy do różnych zabaw i gier z nutką rywalizacji. Czas w przedszkolu minął nam w tym dniu wyjątkowo szybko i radośnie.

wrzesień 2022

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. W tym radosnym dniu były: tańce, zabawy z chustą animacyjną oraz fotobudka, bo przecież jesteśmy "super przedszkolaki".

NASZE PIERWSZE ZABAWY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW
wrzesień 2022

Gdy słoneczko mocno świeci na plac zabaw idą dzieci...

NASZE PIERWSZE ZABAWY W SALI
wrzesień 2022

"Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci
idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą ciocią pilnie się uczymy,
gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy".