Maleństwa 2022/2023

Projekt edukacyjny "Bajka"

W czasie trwania projektu, którego celem było rozbudzenie zainteresowania bajkami w książkach, Maleństwa zrealizowały wiele interesujących działań. Odwiedzili nas rodzice, którzy czytali wybraną wspólnie ze swoim dzieckiem bajeczkę. Tata Olka opowiedział nam o procesie powstawania książki. Dzieci przedstawiały bajkę „Czerwony Kapturek” poprzez formę teatralną z wykorzystaniem pacynek oraz obejrzeli teatrzyk kukiełkowy „Trzy małe świnki” w wykonaniu dzieci z grupy Hefalumpki. Odbyły się dwie wycieczki: do księgarni i do biblioteki. Poza tym Maleństwa wykonały pracę plastyczną „Okładka książki”, poznały etapy powstawania bajki „Od pisarza do czytelnika”, a z kącika tematycznego „Bajka” bardzo lubiliśmy korzystać.

LIPCOWE I SIERPNIOWE URODZINKI
LIPCOWE I SIERPNIOWE URODZINKI
czerwiec 2023

Ze względu na wakacyjny czas świętowaliśmy już urodzinki lipcowe: Borysa, Helenki, Poli i sierpniowe: Mieszka, Natalki, Oliwki F. Wszystkiego co najlepsze!

Teatrzyk
Teatrzyk
czerwiec 2023

W tym tygodniu, tuż przed wakacjami odwiedziły nas dzieci z grupy Hefalumpki. Wystawiły przedstawienie pt:"Czerwony Kapturek", z samodzielnie przygotowanych kukiełek. Gratulujemy kreatywności! 

PYSZNE LODY
PYSZNE LODY
czerwiec 2023

Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każdy cierpliwie czekał na swoją kolej i mógł samodzielnie wybrać swój ulubiony smak. Uśmiechnięte i kolorowe od lodów buźki mówią same za siebie.

POZNAJEMY ZAWÓD-FRYZJER
POZNAJEMY ZAWÓD-FRYZJER
czerwiec 2023

Odwiedziła nas pani Aneta Adamkiewicz-właścicielka salonu fryzjerskiego „Fryzjernia”. Swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer, czym się zajmuje i dlaczego należy dbać o skórę głowy i włosy. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła ze swojego salonu. Największe zainteresowanie wzbudziły głowy treningowe do czesania. Maleństwa nie tylko je czesały, ale „pobawiły się” w farbowanie włosów. Chętne dziewczynki mogły poczuć się jak u fryzjera, ponieważ pani Aneta uplotła im piękne warkocze. Przemiłe spotkanie za co bardzo dziękujemy pani Anecie!

SPOTKANIE Z ALPAKAMI
SPOTKANIE Z ALPAKAMI
czerwiec 2023

12 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do „Alpakomanii” w Tarchalinie, gdzie spotkaliśmy się z wyjątkowymi zwierzętami o bardzo łagodnym usposobieniu-alpakami. Mogliśmy je pogłaskać, przytulić, nakarmić ich ulubionym przysmakiem-marchewką oraz pospacerować z nimi. Oprócz alpak w zagrodzie mieszkają też: kozy, owce, barany, daniele i osiołki. To był mile spędzony czas: urocze zwierzęta, kontakt z przyrodą, zabawy i piknik.

DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2023

Dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci, pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości!

MAJOWE I KWIETNIOWE URODZINKI
MAJOWE I KWIETNIOWE URODZINKI
maj 2023

W maju urodzinki obchodzili: Antoś, Oliwia M., Gabrysia S. i Ola. Świętowaliśmy również kwietniowe urodzinki Gabrysi N. Samych radosnych dni!.

DZIEŃ MAMY I TATY
DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2023

W pewne majowe popołudnie było bardzo uroczyście i wzruszająco - pierwszy Dzień Mamy i Taty w przedszkolu. Były wiersze, piosenki, tańce, głośne Sto lat!, własnoręcznie wykonane upominki i poczęstunek. Maleństwa były bardzo dzielne i wszyscy odważnie wystąpili.

PRZEDSZKOLNA WIELKANOC
PRZEDSZKOLNA WIELKANOC
kwiecień 2023

Wielkanoc to bardzo radosny czas i tak też było w naszym przedszkolu. Tradycyjnie odbyło się uroczyste Śniadanko Wielkanocne. Odświętnie ubrani zjedliśmy wyjątkowe śniadanie przy pięknie ubranym stole. Następnie odwiedził nas zajączek z listem od Zajączka Wielkanocnego, który zostawił w przedszkolu ślady i zadania i to one doprowadziły nas do wielkanocnych prezentów. Dzień pełen radosnych wrażeń!

MARCOWE URODZINKI
MARCOWE URODZINKI
marzec 2023

W marcu urodzinki obchodzili Małgosia i Olek. Wszystkiego najlepszego!

OGRÓDEK NA PARAPECIE
OGRÓDEK NA PARAPECIE
marzec 2023

W naszej sali powstał "parapetowy zielony ogródek". Obejrzeliśmy sadzonki, nasionka, omówiliśmy sposób sadzenia, siania i Maleństwa z wielką ochotą zabrały się do pracy. Teraz pozostaje nam obserwować...A to będzie bardzo ciekawe przyrodnicze doświadczenie.

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2023

W tym wyjątkowym dniu chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste "100 lat" i wręczyli upominki. Nasze dziewczynki mogły poczuć się jak księżniczki, a mali dżentelmeni starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.

W AKWARIUM...
W AKWARIUM...
marzec 2023

W naszym akwarium pływały "farbkowe rybki", które powstały poprzez pomalowanie dłoni i odciśnięcie jej na papierze. Maleństwom taka forma pracy plastycznej bardzo się podobała.

LUTOWE URODZINKI
LUTOWE URODZINKI
luty 2023

W lutym swoje urodzinki obchodziła Zuzia. Życzymy Ci samych wspaniałych dni.

MUZYKUJEMY
MUZYKUJEMY
luty 2023

Gra na instrumentach to aktywność, którą Maleństwa bardzo lubią. W tym dniu nazywaliśmy, pokazywaliśmy, wymienialiśmy się instrumentami, a na zakończenie zagraliśmy do utworu Batii Strauss.

W KARNAWALE...
W KARNAWALE...
luty 2023

W karnawale mamy bale... Maleństwa świetnie bawiły się na przedszkolnym balu karnawałowym. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańca, do której również przyłączyły się Hefalumpki. Najważniejsze, że wszystkim zabawom towarzyszyła radość i śmiech.

DZIEŃ KOTA W MALEŃSTWACH
DZIEŃ KOTA W MALEŃSTWACH
luty 2023

W piątek w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kota. Zadań związanych z kocim dniem było całkiem sporo. Przedszkolaki m.in poznały kilka ciekawostek dotyczących kotów, wąchały kocią karmę, wysłuchały bajki o niesfornym kotku, naśladowały zachowanie futrzastych przyjaciół czy też obejrzały na monitorze bajeczkę dobrze im znaną, której bohaterką była Kicia Kocia. Był to bardzo interesujący koci dzień. 

Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie
luty 2023

Każdy z nas o tym wie, że gimnastykować trzeba się! Wiedzą to również nasze Maleństwa, dlatego przysiady, skłony, podskoki,rowerki czy nawet czołganie, nie jest nam obce. 

Pierniczki dla babci i dziadka
Pierniczki dla babci i dziadka
luty 2023
Wigilia
Wigilia
grudzień 2022
Kolędowanie w Maleństwach
Kolędowanie w Maleństwach
grudzień 2022
Zimno za oknem
Zimno za oknem
grudzień 2022

Nasze Maleństwa doskonale wiedzą, że z zimnem i chłodem nie ma żartów. Jednak żaden mróz nam nie straszny, jeśli mamy na sobie odpowiedni ubiór. Maluszki świetnie poradziły sobie z zadaniem, które miały do wykonania. Bez problemu ubrały i dorysowywały brakujące elementy papierowym laleczkom.

Ubieramy choinkę
Ubieramy choinkę
grudzień 2022

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już czas, aby w naszej sali zagościła "Zielona panna". Maleństwa ochoczo ruszyły do jej ubierania. W sali prócz uwielbianej przez wszystkich choinki, pojawiły się rownież inne piękne zimowe dekoracje. Szczególne podziękowania kierujemy do tatusia naszego Aleksandra, za śliczne kartonowe choinki i renifera.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
listopad 2022

Choć tematy patriotyczne nie są dla maluszków zagadnieniami prostymi, to w dniu poprzedzającym Święto Niepodległości stanęliśmy na wysokości zadania. Odświętny strój, kotyliony, praca plastyczna z flagą Polski, uczestniczenie w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski oraz przedstawienie o tematyce patriotycznej w wykonaniu Hefalumpków sprawiły, że ten dzień był bardzo wyjątkowy.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
listopad 2022

Niedawno w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Sala Maleństw w tym dniu, zamieniła się w Wioskę Smerfów a dzieci i ciocie w Smerfy i Smerfetki. Oprócz tańców przy smerfnych hitach, różnych gier i zabaw, w naszej sali odbył się również pokaz mody strojów bajkowych. Zaprosiliśmy starszych kolegów z grupy Hefalumpki, którzy wspaniale prezentowali swoje bajkowe stroje na czerwonym dywanie. Zadaniem Smerfów było odgadnąć co to za postać z bajki. Zadanie to, sprawiło co niektórym Smerfikom nie mało problemów. Na koniec urządziliśmy "smerfne kino".

TANECZNYM KROKIEM
TANECZNYM KROKIEM
październik 2022

W ramach realizacji działań konkursu dla Rad Rodziców „Moja rodzina – to jedyna drużyna” odbyły się warsztaty taneczne poprowadzone przez panią Joannę Kaczor ze Szkoły Tańca „Desperado” dla przedszkolaków i ich rodziców. Wszyscy bardzo zaangażowali się w kroki zaproponowane przez panią Asię. Tanecznie i miło spędziliśmy wspólnie czas.

WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
październik 2022

Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić sok marchewkowo-jabłkowo-pomarańczowy. Z pomocą cioci Arletki i przyniesionej przez nią sokowirówki wyczarowaliśmy pyszny i zdrowy soczek, a jego przygotowanie sprawiło dzieciom dużo radości.

Urodzinki
Urodzinki
październik 2022

W październiku swoje urodzinki obchodzili Mark oraz Iga. Igusia nieco zawstydzona zrezygnowała z czestowania cukiereczkami oraz z korony jednak oboje usłyszeli głośne STO LAT od cioć oraz kolegów i koleżanek z grupy.

NASZE PRACE PLASTYCZNE
NASZE PRACE PLASTYCZNE
październik 2022

"Tu jedną mam rączkę, tu drugą rączkę mam,
jak rączki pracują pokażę ja wam..."

"Grupowy Kodeks"
"Grupowy Kodeks"
październik 2022

Maleństwa na jednym z zajęć poruszyły bardzo ważny temat. Mianowicie,  rozmawialiśmy o zasadach jakie obowiązują w przedszkolu i stworzylismy "Grupowy Kodeks". Każde dziecko na znak akceptacji owego kodeksu odbiło w farbie swój paluszek. 

WRZEŚNIOWE URODZINKI
WRZEŚNIOWE URODZINKI
październik 2022

We wrześniu urodzinki obchodził Kacperek. Było głośne "sto lat", składanie życzeń i coś słodkiego. Wszystkiego co najlepsze Kacperku!

Zwiedzamy przedszkole
Zwiedzamy przedszkole
wrzesień 2022

Ze względu na to, iż Maleństwa we wrześniu przybyły poraz pierwszy do naszego przedszkola i jeszcze dobrze go nie znają, postanowiliśmy urządzić sobie małe zwiedzanie kubusiowego budynku. Odwiedziliśmy wszystkie sale naszych starszych kolegów,  kuchnie w której ciocie gotują pyszne obiady oraz gabinet cioci dyrektor, od której dostaliśmy coś słodkiego na ząbek.

Dzień chłopca
Dzień chłopca
wrzesień 2022

30 września nasi chłopcy byli traktowani bardzo wyjątkowo. Z okazji ich święta, dziewczynki wraz z ciociami złożyły chłopakom życzenia oraz zaśpiewały sto lat. Następnie zarówno  chłopcy jak i dziewczynki uraczyły się pyszną czekoladą. Posileni, przystąpiliśmy do różnych zabaw i gier z nutką rywalizacji. Czas w przedszkolu minął nam w tym dniu wyjątkowo szybko i radośnie. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2022

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. W tym radosnym dniu były: tańce, zabawy z chustą animacyjną oraz fotobudka, bo przecież jesteśmy "super przedszkolaki".

NASZE PIERWSZE ZABAWY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW
NASZE PIERWSZE ZABAWY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW
wrzesień 2022

Gdy słoneczko mocno świeci na plac zabaw idą dzieci...

NASZE PIERWSZE ZABAWY W SALI
NASZE PIERWSZE ZABAWY W SALI
wrzesień 2022

"Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci
idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą ciocią pilnie się uczymy,
gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy".