Króliczki 2022/2023

Urodzinki

Dzieci urodzone w danym miesiącu świętują wspólnie w ostatni piątek miesiąca. Są wówczas życzenia, upominki oraz poczęstunek - pudełko z cukierkami. Króliczkom życzymy zdrówka, szczęścia, cudownego dzieciństwa, dużo uśmiechu i niezapomnianej zabawy. Sto lat!

Wycieczka do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
Wycieczka do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
październik 2022

Króliczki wybrały się na pieszą wycieczkę do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Gostyniu. Dowiedzieliśmy się na czym polega tam praca, a także mieliśmy okazję wspólnie się pobawić. Były zabawy rozwijające integrację sensoryczną, a także ćwiczenia oddechowe. No i oczywiście przejażdżka windą. :)

Prace plastyczne
Prace plastyczne
październik 2022

W miesiącu październik wykonywaliśmy jesienne prace plastyczne.

"Jesienne fryzury" - Dzieci zebrały w parku lub lesie jesienne kolorowe liście, następnie przyklejaliśmy je do narysowanej głowy na karce papieru, tak aby utworzyły fryzurę.

"Kubuś Puchatek" - W drugim tygodniu października obchodziliśmy urodziny patrona naszego przedszkola Kubusia Puchatka. Z tej okazji wykleiliśmy Jego podobiznę kolorowymi kulkami z bibuły.

"Kolorowe jabłko" - Wyklejaliśmy kolorowymi skrawkami papieru jabłka, następnie wycinaliśmy je i przyklejaliśmy na czarną kartkę papieru.

Wszystkie aktywności plastyczne zapewniły Dzieciom lepsze poznanie jesieni oraz uroków z nią związanych. 

Jesienne zabawy matematyczne
Jesienne zabawy matematyczne
październik 2022

---

Dzień Kundelka
Dzień Kundelka
październik 2022

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji ciocie przygotowały dla dzieci specjalne opaski przedstawiające pieska, a także kilka zadań do wykonania. Rozmawialiśmy również na temat opieki nad pieskiem i jak ważne jest bycie za niego odpowiedzialnym. 

Wycieczka do lasu i parku
Wycieczka do lasu i parku
październik 2022

Króliczki wybrały się na dwie jesienne wycieczki- do lasu i do parku. Mieliśmy okazję poznać piękno przyrody,  rozpoznawaliśmy gatunki drzew i zwierząt, obserwowaliśmy przez lupy runo leśne i szaleliśmy w kolorowych liściach. 

Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
październik 2022

Króliczki miały okazję spotkać się z Panem Polocjantem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w przedszkola i poza nim. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy przedszkolak powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, w kontaktach ze zwierzętami, a także jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie.

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
październik 2022

Dzień zaczęliśmy od prezentacji naszych chłopaków na czerwonym dywanie i przywitania ich oklaskami. Następnie nasi chłopcy zamienili się w mistrza matematyki i przeliczali sztangi. Kolejne zadanie to "mistrz kierownicy"- chłopcy rozpoznawali marki samochodów. Nastepnie "Mistrz piłki nożnej", "mistrz podskoków" oraz "mistrz rzutu do celu". Poźniej był taniec robotów i wspólna impreza. Po drugim śniadanku wspólne rozgrywki w piłkarzyki i fotoramka. Nasze dziewczyny wspólnie stwierdziły, że każdy z chłopaków zasługuje na medal :) 

Jesienne owoce i warzywa
Jesienne owoce i warzywa
październik 2022

Króliczki poznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłów - smaku, dotyku oraz węchu. Za pomocą tego ćwiczenia wspieraliśmy wielozmysłowe poznawanie otoczenia. Takie namacalne doświadczanie otoczenia połączone z zabawą zachęca maluchy do poznawania, odkrywania i stymuluje ich rozwój. Zabawy wspierające zmysły z wykorzystaniem warzyw i owoców to doskonały sposób nie tylko na integrację sensoryczna i wzbogacanie doznań dziecka, ale również zachęta do korzystania ze zdrowych przekąsek i oswojenie ze zdrową żywnością. 

Prace plastyczne wrzesień
Prace plastyczne wrzesień
wrzesień 2022

We wrześniu stworzyliśmy trzy prace plastyczne.

"Moja ulubiona zabawka" - Króliczki wybierały, która zabawka jest ich ulubioną a następnie wyklejali kontur zabawki kolorowymi skrawkami papieru.

Druga praca plastyczna to "Sygnalizator drogowy" - Dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, gdy już poznały zasady ruchu drogowego wykleiły światła w sygnalizatorze czerwoną, zieloną oraz żółtą plasteliną.

"Mój portret" - trzecią pracą plastyczną było stworzenie własnego portretu. Dzieci uświadamiały sobie jaki mają kolor oczu, włosów a nastpnie rysowały na kartce swoją podobiznę. 

Odkrywca Jesieni
Odkrywca Jesieni
wrzesień 2022

23 września nasza pora roku uległa zmianie i z racji tego "Króliczki" w tym dniu zostały "Odkrywcami Jesieni". Dzieci dostały plansze z jesiennymi zadaniami, które będą wykonywać wraz z rodzicami. Zabawa będzie trwać do końca października, na zakończenie obejrzymy wspólnie prezentację zdjęć nadesłanych przez rodziców. "Odkrywca Jesieni" ma na celu rozwijanie twórczej aktywności dzieci i rodziców, zachęcenie do wspólnego spędzania czasu, rozwijanie zainteresowania przyrodą i pięknem nas otaczającym.

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
wrzesień 2022

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem "Muzycznego pudełka", z którego same losowały muzykę. Brały udział w zabawie matematycznej "Najdłuższy bucik", a także w zabawie klasyfikującej "Gdzie to pasuje?", wykonały kolorowankę, zrobiły sobie zdjęcia w fotobudce i wzięły udział w "seansie kinowym". Po wszystkich zabawach wybrały się na poszukiwanie skarbu. Odnalazły medale i zakładki do książek,  których dzielnie pilnował Policjant Playmobile. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie Ciocie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu dyplom Super Przedszkolaka.

Wycieczka na skrzyżowanie
Wycieczka na skrzyżowanie
wrzesień 2022

"Króliczki" po intensywnych ćwiczeniach przechodzenia przez przejście dla pieszych, wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie. Mogły doświadczyć w praktyce, to czego nauczyły się podczas zajęć.  Podczas wycieczki oglądaliśmy również znaki drogowe i nazywaliśmy je. 

Bezpieczna droga do przedszkola
Bezpieczna droga do przedszkola
wrzesień 2022

"Króliczki" rozmawiały na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, znaki drogowe, numery alarmowe. Miały także okazję poćwiczyć, jak prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych.

Kodeks Przedszkolaka
Kodeks Przedszkolaka
wrzesień 2022

Dwa tygodnie przedszkola już za nami,  więc dzieci poznały jakie zasady panują w naszej grupie przedszkolnej. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad panujących w "Króliczkach" stworzyliśmy "Kodeks Przedszkolaka", który dzieci przypieczętowały swoimi paluszkami.

"Kolorowe żaglówki"
"Kolorowe żaglówki"
wrzesień 2022

Króliczki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą żaglówkę. Użyliśmy do stworzenia jej: farby, rolki po papierze toaletowym, gotowe elementy papierowe, klej i pastele. Efekt pracy bardzo spodobał się dzieciom.

Jesteśmy już ,,Króliczkami"...
Jesteśmy już ,,Króliczkami"...
wrzesień 2022

Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich grupowego króliczka poprzez kolorowanie, stemplowanie paluszkiem i wycinanie.