Tygryski

Urodzinki

W piątek świętowaliśmy urodzinki dzieci urodzonych  w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Wszystkim jubilatom życzymy uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego! 

Zajęcia sportowe zuINNA
Zajęcia sportowe zuINNA
czerwiec 2022

Dzięki mamie Mikołaja Sierżanta grupa „Tygryski” miała szansę uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. 15 czerwca  nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, trener  z Akademii Ruchu zuINNA.  Zabawy sportowe  zaproponowane przez naszego gościa  były wyjątkowe i sprawiły dzieciom wiele radości.

Wycieczka do Muzeum „ Łaciata Wieś”
Wycieczka do Muzeum „ Łaciata Wieś”
czerwiec 2022

6 czerwca „ Tygryski” odwiedziły „Łaciatą Wieś”. Dzieci zwiedziły muzeum, w którym zobaczyły wiejski dom oraz sprzęty, meble, naczynia gospodarskie sprzed kilkudziesięciu lat. Chwilą wytchnienia okazały się zajęcia warsztatowe, choć i tam było sporo pracy. Malowane farbą talerze , które później zostały wypalane w specjalnym piecu .Wytwory swej pracy przedszkolaki zabrały do domu. Dzieci miały też okazję sprawdzić się  w zabawach ruchowych. Bardzo ciekawe były także  gry edukacyjne w plenerze. Jednak największą atrakcją dla dzieci było dojenie sztucznej krowy oraz przeciąganie liny. Czas umilił nam słodki poczęstunek, sok oraz mleko „prosto od krowy”.

DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2022

Jednym z najwspanialszych wydarzeń w naszym przedszkolu jest radosne świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka. W naszym przedszkolu, wspólna zabawa trwała dwa dni. Na swoje wielkie święto z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Dzień ten wywołał na buziach naszych dzieci radość i zadowolenie. W tym dniu  zamiast zajęć w salach, dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. W tym czasie dzieci  uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych takich jak kolorowe dmuchańce, malowanie twarzy, lody, zabawy z bańkami mydlanymi i zabawy sportowe. Nie zabrakło również tańca, zabaw oraz słodkiego poczęstunku. Dzieci były bardzo szczęśliwe co było widać.

Z WIZYTĄ W PIEKARNI
Z WIZYTĄ W PIEKARNI
maj 2022

Dzięki uprzejmości dziadka Macieja, nasza grupa miała okazję zwiedzić piekarnię  w Gostyniu . Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto oraz piec do wypiekania chleba. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Dzieci wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na chałki, rogale, chleb i bułki, które Pan piekarz umieścił w piecu do wypieku. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych rogalików. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogacone wiedzą na temat etapów powstawania chleba. Wielu z nich zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

Serdeczne podziękowania dla dziadka Macieja za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa.

Wspólne zabawy na placu zabaw
Wspólne zabawy na placu zabaw
maj 2022

„Tygryski” uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu przy piaskownicy oraz huśtawkach. Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Poprzez zabawę na placu zabaw dzieci ćwiczą wiele umiejętności.

„Wiosenny Koncert”
„Wiosenny Koncert”
kwiecień 2022

Grupa „Tygryski” 26 kwietnia  2022r wybrała się na „Wiosenny Koncert” do Szkoły Muzycznej. Podczas występów swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie tej placówki. Przedszkolaki mogły poznać, a przede wszystkim usłyszeć na żywo różnorodne instrumenty muzyczne. Dzieci oglądały i słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Po każdym utworze rozlegały się gromkie brawa. Udział dzieci w takich wydarzeniach jest doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej już od najmłodszych lat. Jest także okazją do podjęcia decyzji o kształceniu się w Szkole Muzycznej pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli.

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”
„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”
kwiecień 2022

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla dzieci „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego celem była proekologiczna edukacja najmłodszych. Przedszkolaki wzięli  udział w zajęciach, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne. Poznały podstawowe zasady ekologii oraz  dowiedziały się , dlaczego warto jeść owoce i warzywa.  Dowiedziały się dlaczego warto aktywnie spędzać wolny  czas. „Tygryski” uwielbiały oglądać filmiki, które adresował do nich „KUBUŚ”. Po ich obejrzeniu każdy  wykonywał karty pracy w wielkim skupieniu. Wszystkie te działania przedszkolaki wykonywały z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie programu , dzieci  przygotowały poczęstunek z pysznych owoców w postaci szaszłyków. Poprzez  wyżej wymienione działania kształtujemy  wrażliwość na otaczający je świat oraz szacunek do zwierząt  i roślin. Uczymy dzieci ekologii, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.

Wiosenne prace w ogrodzie przedszkolnym
Wiosenne prace w ogrodzie przedszkolnym
kwiecień 2022

Przedszkolaki wiedzą jak ważne dla zdrowia są warzywa i owoce. Dlatego jak co roku posadziliśmy i posialiśmy warzywa oraz zioła w naszym ogródku. Grupa „Tygryski” z  wielkim zapałem wkroczyła do przedszkolnego ogródka, by założyć swój mały warzywniak. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz poznawały różne rodzaje nasion. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy z ochotą przystąpiły do pracy. Łopaty i konewki poszły w ruch! Każdy chciał siać, sadzić i podlewać. W ogródku pojawiły się: cebula, fasola, buraki i rzodkiewka. Będziemy pielęgnować nasze uprawy, uważnie je obserwować i cieszyć się efektami naszej wspólnej  pracy. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty wspólnych dokonań, które pojawią się już niebawem.

Śniadanie Wielkanocne
Śniadanie Wielkanocne
kwiecień 2022

W środę, w piękny poranek w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki. Dzieci w odświętnych strojach usiadły do pięknie zastawionego stołu. Nie zabrakło jajek, kiełbaski, szynki, baby wielkanocnej i stroików z pisanek oraz bazi, bukszpanu i owsa- symboli budzącej się do życia przyrody. Po śniadanku „Tygryski” odwiedził Wielkanocny Zajączek, który zostawił dla nich wiele słodkich niespodzianek. Zanim udaliśmy się w poszukiwania przedszkolaki otrzymały zadania od „Zajączka”. Było układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek, szukanie oznak wiosny oraz wesoła gimnastyka. Wszystkie zadania wykonaliśmy bez najmniejszego wysiłku i dotarliśmy do „niespodzianki”, która czekała na nas na placu zabaw. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Bajkowo-Wielkanocny spacer z udziałem Młodzieżowej Rady Miejskiej
Bajkowo-Wielkanocny spacer z udziałem Młodzieżowej Rady Miejskiej
kwiecień 2022

Święta Wielkanocne coraz bliżej . Z tej okazji przedszkolaków  odwiedził zajączek , który zostawił dla nich słodką niespodziankę. Przed wielkimi poszukiwaniami dzieci wraz z członkami  Młodzieżowej  Rady Miejskiej uczestniczyły w kolorowym  pochodzie ulicami miasta.  Następnie przedszkolaki wraz z bajkowymi postaciami udały się na plac zabaw, na którym zostały ukryte niespodzianki. Poszukiwanie słodkich upominków sprawiło ogromną radość. 

Zakładamy Zielony Ogródek
Zakładamy Zielony Ogródek
kwiecień 2022

„Tygryski” założyły w swojej sali zielony ogródek. Na początku poznały warunki potrzebne roślinkom do wzrostu (ziemia, woda, temperatura, światło). Wspólnie wybrały odpowiednie miejsce ( parapet okienny). Następnie w zgromadzonych pojemniczkach, doniczkach siały rzeżuchę na podłożu z waty, sadziły cebulę na szczypiorek w ziemi, siały owies. W słoiczku przykrytym  gazą umieściły ziarenka fasoli. Teraz dzieci muszą pamiętać o podlewaniu roślin. Działanie to służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się.

Akademia Reissa
Akademia Reissa
kwiecień 2022

Przedszkolaki uczestniczyły w treningu sportowym przygotowanym i przeprowadzonym przez trenerów Akademii Reissa. Dzieci podzielone na grupy brały udział w wielu konkurencjach sportowych, min. prowadzeniu piłki w określony sposób, mini meczach , slalomach ze strzałem na bramkę, skokach przez przeszkody, gonitwach i innych pod czujnym okiem trenerów. Było wiele emocji i sportowego ducha. „Tygryski” bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych. Zabawy sportowe z piłką okazały się świetną rozrywką dostarczającą wiele radości i współzawodnictwa. Po zajęciach przedszkolaki były uśmiechnięte oraz pełne nowych przeżyć i doświadczeń. Aktywność fizyczna w wieku przedszkolnym jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zajęcia mają również na celu rozwijać aktywność a także pasje piłkarskie, sportowe już u najmłodszych dzieci.

Powitanie Wiosny
Powitanie Wiosny
marzec 2022

W pierwszy dzień wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne emblematy miały  zaakcentować nową porę roku. Wszystkie przedszkolaki  zebrały się na dziedzińcu przedszkola, aby wspólnie pożegnać zimę. Następnie wierszem i piosenką powitały nową porę roku. Głośnymi okrzykami przywoływały upragnioną wiosnę.

Zakończenie Projektu Woda
Zakończenie Projektu Woda
marzec 2022

Zajęcia metodą projektów okazały się bardzo ciekawe .Temat ten od początku zainteresował dzieci. Każdego dnia dowiadywały się czegoś nowego. Przedszkolaki  dowiedziały się jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. Za pomocą prostych doświadczeń, poznały podstawowe właściwości wody, a tym samym nauczyły się obserwacji przyrody i zjawisk w niej zachodzących. W trakcie różnorodnych eksperymentów poznawały właściwości wody (smak, zapach, kolor), stany skupienia, obieg wody w przyrodzie i jego znaczenie, zjawisko parowania i skraplania. Poznały główne przyczyny zanieczyszczenia wody, sposoby jej oczyszczania (filtry, oczyszczalnie ścieków) oraz drogę wody z rzek do mieszkań. Dowiedziały się również jak woda wpływa na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy ją często pić. Nauczyły się również, że woda jest bezcenna na Ziemi i dlaczego powinniśmy ją oszczędzać. Grupa  „ Tygryski” stworzyła  własne akwarium  poprzez kolorowanie rybek i umieszczanie ich wśród muszli i podwodnych roślin. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i wszystkich aktywnościach. Podczas projekcji filmów edukacyjnych dzieci z uwagą słuchały i nabywały nowe doświadczenia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy badawcze. Przedszkolaki nabyły nowe wiadomości podczas różnych sytuacji  edukacyjnych oraz wzbogaciły swoją wiedzę.

PROJEKT EDUKACYJNY WODA
PROJEKT EDUKACYJNY WODA
marzec 2022

Podczas realizacji projektu „ Tygryski” poznały znaczenie wody w przyrodzie, znaczenie wody dla człowieka i dla rozwoju życia na ziemi. Wiedzą, że wodę trzeba oszczędzać, gdyż jest ona niezbędna człowiekowi, zwierzętom i roślinom . Metodą  „Burza mózgów”  dzieci tworzyły różnorodne hasła problemowe do słowa: „woda”. Przedszkolaki  eksperymentowały i badały wodę. Grupowe stworzenie mapy mentalnej pozwoliło na wyodrębnienie najbardziej zagadkowych i ciekawych dla dzieci pojęć. „ Tygryski” poznały historię małej kropelki wody oraz wykonały prace plastyczną: „ Kropelka”. Przez cały tydzień odpowiadaliśmy sobie na pytania dotyczące wody. Wspólnie wysuwaliśmy wnioski i uczyliśmy się poprzez własną aktywność oraz zabawy eksperymentalne. Temat wody okazał się bardzo obszerny, dlatego też nie zamierzamy poprzestać na poznanej już wiedzy. Czekamy na kolejne eksperymenty, które  pozwolą nam stać się inicjatorami działań i prawdziwymi badaczami. 

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet
marzec 2022

Dzień Kobiet był świątecznie obchodzony w naszym przedszkolu. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy z sali „Tygryski” ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Przygotowania do tego wydarzenia trwały cały tydzień. W tych uroczystych chwilach chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom i ciociom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały czas, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni. Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.  

POZNAJMY KOSMOS
POZNAJMY KOSMOS
luty 2022

„Tygryski” przeniosły się w tajemniczy świat gwiazd i planet. W sali pojawiły się kosmiczne dekoracje. Dzieci poznawały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Uzyskały informację, czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty. Rozmawialiśmy o tym czy na innych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety. Poznaliśmy ciekawostki o planetach, staraliśmy się zapamiętać, w jakiej kolejności występują, biorąc pod uwagę odległość od Słońca. Układaliśmy z liter nazwy związane z Układem Słonecznym, ucząc się przy okazji współpracy w małej grupie. Dowiedzieliśmy się, co to jest orbita i do czego jest potrzebna w kosmosie, dlaczego mamy dzień i noc oraz utrwalaliśmy nazwy dni tygodnia .W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały ciekawe prace min. rakiety, kolorowe planety, statki kosmiczne.

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2022

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to wspaniała atrakcja dla dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona serpentynami i kolorowymi balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im policjanci, strażacy, kosmonauta, żabki, królewny, motylki, kotki, piraci, wróżki a także  inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Przygotowywania do balu karnawałowego
Przygotowywania do balu karnawałowego
luty 2022

Już od tygodnia trwają przygotowania do balu karnawałowego. Do tych wydarzeń grupa  „TYGRYSKI” uczyła  się piosenek, tańców, a także przygotowywała wraz z rodzicami stroje na bal. Dzieci poznały tradycje karnawałowe. Samodzielnie wykonały prace plastyczne – „maski”. Przedszkolaki opowiadały sobie, za co się przebiorą, jakie kostiumy założą. „TYGRYSKI”  przygotowały sale na to ważne dla nich wydarzenie, dekorując je balonami, serpentynami i innymi dekoracjami.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
WIGILIA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2021

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, pełen magii czas. "Tygryski" również mogły poczuć magię Świąt, gdy w środę, 22 grudnia zasiadły do wigilinego stołu. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne oraz zjedliśmy wigilijnego potrawy. Jednak dla dzieci, główną atrakcją tego dnia były odwiedziny Gwiazdora, dla którego pięknie zaśpiewaliśmy mikołajkową piosenkę. Gwiazdor wręczył każdemu upragniony prezent. Był to na pewno niezapomniany dzień!

CHOINKA - PRACA PLASTYCZNA
CHOINKA - PRACA PLASTYCZNA
grudzień 2021

"Tygryski" wiedzą, że jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki. W ramach pracy plastycznej, każdy stolik pomalował choinkę oraz wiszące na niej bombki. Była to dla nas super zabawa, a przy okazji dzieci uczyły się współpracy w grupie, podziału zadań oraz dbania o estetykę wspólnej pracy. 

SZLACHETNA PACZKA
SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2021

Jak co roku, nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Dzieci, w swoich grupach, dekorowały paczki dla potrzebującej rodziny. "Tygryski" ozdabiały kolorowanki, które następnie wycinały. Swoimi pięknymi rysunkami przyozdobiły karton. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie! 

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2021

6 grudnia, z okazji Mikołajek wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Gwiazdkowego w Brzeziu. Czekał tam na nas Święty Mikołaj, dla którego przygotowaliśmy piosenkę oraz wierszyk. Dzieci były bardzo podekscytowane tym spotkaniem. Każdy przedszkolak mógł usiąść obok Mikołaja, chwilę porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po powrocie do przedszkola czekały na nas miłe upominki. 

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
grudzień 2021

30 listopada tradycjnie obchodzimy Andrzejki. W tym dniu wzięliśmy udział w różnych andrzejkowych wróżbach i zabawach. Przekłuwaliśmy serca z imionami naszych przyszłych drugich połówek, sprawdzaliśmy, kto pierwszy znajdzie w przyszłości miłość, a także jaki zawód będziemy wykonywać. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku. Pomiędzy wróżbami, braliśmy udział w zabawach tanecznych, a na drugie śniadanie czekał na nas słodki poczęstunek. Ten dzień z pewnością był intensywny i równocześnie bardzo radosny. 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2021

25 listopada obchodzilismy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każdy przyszedł z ulubioną misiową przytulanką. Na początek przedstawiliśmy swoje misie i opowiadaliśmy, co lubimy z nimi robić. Układaliśmy misie od największego do najmniejszego, a także tańczyliśmy z nimi. Bardzo podobały nam się zabawy ruchowe z chustą animacyjną. Misie towarzyszyły nam w zabawie przez cały dzień.

DZIEŃ TOLERANCJI
DZIEŃ TOLERANCJI
październik 2021

"Tygryski", podczas zajęć, starały się poznać znaczenie słowa 'tolerancja'. Z wykorzystaniem ilustracji mówiliśmy o tym, że ludzie różnią się od siebie, jednak wszyscy są ważni i wartościowi. Każdy człowiek jest wyjątkowy! My również! A na zakończenie stworzyliśmy swoje wesołe autoporterty. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

WYCIECZKA NA POCZTĘ
WYCIECZKA NA POCZTĘ
październik 2021

"Tygryski", w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Poznaliśmy funkcjonowanie instytucji, drogę jaką przemierza list, sprawdziliśmy czy torba pana listonosza jest ciężka, a także mogliśmy zajrzeć do pomieszczeń niedostępnych dla klientów. Przy okazji wycieczki na pocztę wysłaliśmy list z pozdrowieniami i naszymi rysunkami dla chłopca, w ramach akcji "Marzycielka Poczta". Bardzo nam się podobało to spotkanie na poczcie.

WARSZTATY KULINARNE
WARSZTATY KULINARNE
październik 2021

Nasze Przedszkole zdobyło pierwsze miejsce w konkursie "Moja Rodzina- jedna drużyna" organizowanym dla Rad Rodziców. W związku z tym zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne dla naszych przedszkolaków i ich rodziców. "Tygryski" podczas spotkania przygotowywały tortille oraz sałatkę owocową. Bardzo dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie oraz zaangażowanie w czasie warsztatów! 

JEŻ - KOLCZASTY ZWIERZ
JEŻ - KOLCZASTY ZWIERZ
październik 2021

W piątek "Tygryski" wykonały pracę plastyczną techniką modelowania z masy solnej. Dzieci same wymieszały masę solną, co sprawiło im mnóstwo radości. Po wymieszaniu składników każdy ulepił z powstałej masy kształt jeża, do którego następnie powkładaliśmy kolce- makaron oraz oczy i nos. Powstały wspaniałe jeże, a dzieci były bardzo zadowolone ze swojej pracy! 

KUBUSIOWA FOTOBUDKA
KUBUSIOWA FOTOBUDKA
październik 2021

Tradycyjnie, w naszym przedszkolu, w połowie października obchodzimy urodziny naszego patrona- Kubusia Puchatka! Z tej okazji czekała na nas miła niespodzianka. Każdy z nas mógł zobaczyć, jak by wyglądał jako Kubuś. 

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie"
"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie"
październik 2021

7 października w ramach poobiedniej relaksacji czekała na naszych przedszkolaków miła niespodzianka. Mama Jurka przygotowała dla dzieci nagranie na, którym przeczytała książkę pt. "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie". Tygryski były bardzo szczęśliwe z możliwości wysłuchania bajki w nowoczesnej formie. Bardzo dziękujemy mamie Jurka i zachęcamy również pozostałych rodziców do przyłączenia się do kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". 

"Dzień Chłopaka"
"Dzień Chłopaka"
wrzesień 2021

30 września dziewczynki nie zapomniały o swoich kolegach z grupy. Kilka dni wcześnie przygotowały już dla nich dyplomy oraz medal. To wszystko, aby w dzień chłopaka móc wręczyć  własnoręcznie zrobiony upominek. To był dzień, który z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków. 

SMACZNE I ZDROWE SĄ WARZYWA I OWOCE KOLOROWE!
SMACZNE I ZDROWE SĄ WARZYWA I OWOCE KOLOROWE!
październik 2021

Każdy przedszkolak doskonale wie, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. "Tygryski" podczas zajęć dzieliły prezentowane rośliny na owoce i warzywa, dzieliły słowa na sylaby, a także doskonaliły swój zmysł dotyku oraz smaku. Z zasłoniętymi oczami rozpoznawały owoce i warzywa dotykiem, a następnie rozpoznawały je zmysłem smaku. Każdy z cierpliwością czekał na swoją kolej i z uśmiechem podchodził do zadania. 

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
październik 2021

Jesień jest taką porą roku, która zachęca nas do spacerów po lesie, między innymi dzięki bogactwu swoich darów. Jesienią liście zmieniają kolory, dając urocze widoki, rosną grzyby, a także można zbierać żołędzie i kasztany. "Tygryski" miały możliwość doświadczyć bogactw jesiennego lasu w swojej sali. Zorganizowaliśmy jesienną ścieżkę sensoryczną, po której dzieci mogły przejść. Takie zabawy pobudzają zmysł dotyku, uaktywniają zmysł równowagi, a przede wszystkim dostarczają dzieciom mnóstwo radości! 

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
wrzesień 2021

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka. Tego dnia było dużo wspólnych zabaw i tańców. Dzieci miały możliwość zrobienie sobie zdjęcie w fotobudce. Na koniec wybraliśmy się do kina na bajkę "Psi Patrol". W to radosne święto wszystkie buzie były uśmiechnięte. 

Sygnalizacja świetlna
Sygnalizacja świetlna
wrzesień 2021

Przez ostatni tydzień dzieci uczyły się o bezpieczeństwie na drodze. Przypomniały sobie wszystkie ważne zasady jakie obowiązują kierowców jak i pieszych. Utrwaliły sobie numery alarmowe, znaki drogowe oraz kolory na sygnalizacji świetlnej. Na podsumowanie zdobytej wiedzy przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie.

RAMKA NA WAKACYJNE WSPOMNIENIA
RAMKA NA WAKACYJNE WSPOMNIENIA
wrzesień 2021

Początek września sprzyja rozmowom na temat wakacyjnych wspomnień. Dzieci z grupy "Tygryski" przyniosły swoje zdjęcia z wakacji i na ich podstawie rozmawialiśmy o wakacyjnych przygodach. Dzieci mogły wykazać się swoją pomysłowością poprzez wykonananie przepięknych ramek do zdjęć. 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2021

Po wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się w nowej sali. Dzieciom spodobało się nowe miejsce, jak i nowe zabawki. Wszystkim dzieciom od początku roku szkolnego towarzyszył uśmiech na twarzach! 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2021

Na początku roku szkolnego, przypominamy sobie jakie zasady obowiązują w przedszkolu, w naszej grupie. To nasz kodeks przedszkolaka określa te zasady. Należą do nich między: kulturalne spożywanie posiłków, używanie magicznych zwrotów, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia czy też dbanie o przedszkolne zabawki. "Tygryski" potwierdziły swoją gotowość do przestrzegania zasad własnoręcznym podpisem.