Działania przedszkola

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
czerwiec 2021

W ramach wielozmysłowego poznawania przyrody, przedszkolaki miały okazję skorzystać z leśnej ścieżki sensorycznej. W przedszkolnym ogrodzie zostały rozłożone dary lasu o różnych fakturach, po których dzieci mogły przejść. Taka ścieżka utrwala wiedzę dzieci o darach lasu, stymuluje zmysł dotyku, a przede wszystkim jest dla dzieci świetną zabawą.

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK
czerwiec 2021

Grupę Mądrych Sów w naszym przedszkolu odwiedziła pani leśnik pracująca w Nadleśnictwie Piaski. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci z śladami tych zwierząt. Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, przypomniała roślinność występującą w lesie oraz  poszerzyła nasze wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami. Przypomniała, jak należy zachowywać się w lesie oraz pokazala jak mierzyć pień drzewa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści, a na zakończenie spotkania otrzymały prezenty. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

EKOLUTKI
czerwiec 2021

W ramach podsumowania projektu "Master Eko" przedszkolaki usystematyzowały swoją wiedzę. Każdemu dziecku została wręczona ulotka z najważniejszymi sposobami dbania o przyrodę. Dzieci wręczały również ulotki pracownikom przedszkola.

CZAS EKSPERYMENTÓW
maj 2021

Dzieci bardzo lubią wykonywać różnego rodzaju doświadczenia. Dzięki nim rozwijają swoją wyobraźnię, stawiają hipotezy oraz uczą się wyciągać wnioski z obserwacji. Wykonywanie eksperymentów poszerza dziecięce horyzonty. W miarę możliwości, każda z grup wykonuje różne, ciekawe doświadczenia, które sprawiają dzieciom dużo radości.

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA ZIEMI
kwiecień 2021

Z okazji Dnia Ziemi, nauczycielki naszego Przedszkola, wystąpiły w krótkim przedstawieniu dla wszystkich przedszkolaków. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

SEGREGUJEMY ŚMIECI
kwiecień 2021

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania. Zależy od każdego z nas"
Florian Plit

Przedszkolaki uczą się, jak ważne jest każde działanie na rzecz ochrony środowiska. W przedszkolu poznawaliśmy różne sposoby dbania o środowisko, w tym także ćwiczyliśmy umiejętność segregowania śmieci do odpowiednich pojemników.

SADZIMY KWIATKI
marzec 2021

Marzec kojarzy się głównie z nadchodzącą wiosną. Również przedszkolaki pragnęły poczuć wiosnę w salach, dlatego w każdej grupie, dzieci miały możliwość sadzenia kwiatków. Uczyliśmy się, co jest potrzbne do sadzenia kwiatków, jak należy o nie dbać, a także poznaliśmy budowę kwiatów.

EKOSTRAŻNICY
luty 2021

W przedszkolu uczymy się, jak możemy dbać o naszą Ziemię i poznajemy sposoby dbania o środowisko. Jednym z nich jest oszczędzanie prądu oraz wody. Każda grupa otrzymała specjalne etykiety przypominające o zakręcaniu wody w kranach czy gaszeniu niepotrzebnego światła. Dzieci umieściły je w swoich salach i łazienkach, by na co dzień pamiętać o dobrych nawykach.

GALERIA PRAC PLASTYCZNYCH
styczeń 2021

Dzieci podczas swojego pobytu w przedszkolu wykonują różne prace plastyczne, które rozwijają ich wyobraźnię, pobudzają do twórczego myślenia czy usprawniają małą motorykę. W ramach realizacji projektu "Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju" wykonujemy prace o tematyce przyrodniczej oraz wykorzystujemy materiał przyrodniczy (np. liście). Ponadto dajemy nowe życie odpadom poprzez wykorzystanie do prac i zabaw nakrętek, butelek, rolek czy gazet. Zdjęcia w galerii będą na bieżąco dołączane. Zachęcamy do ich oglądnia!

DOKARMIAMY PTAKI
grudzień 2020

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny okres dla ptaków. Warunki pogodowe, takie jak: niska temperatura, częstsze opady czy pojawiający się śnieg utrudniają ptakom zdobycie pożywienia. Dlatego w naszym przedszkolu dbamy o skrzydlatych przyjaciół i regularnie dosypujemy im ziarenka w karmnikach umieszczonych w ogrodzie oraz za oknami.

STACJA POGODOWA
listopad 2020

W ramach projektu "Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju" założyliśmy z przedszkolakami stację pogodową  w ogrodzie przedszkolnym. Przy okazji pobytu na świeżym powietrzu będziemy obserwować, w którą stronę i jak szybko wieje wiatr, ile deszczu spadło, czy jaka jest temperatura. Dzieci, w ten sposób, będą uczyć się obserwowania i opisywania zjawisk atmosferycznych.