Aktualności z życia przedszkola

ODWIEDZINY GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2020

22 grudnia do naszego przedszkola przybył bardzo ważny gość – gwiazdor! Odwiedził każdą salę i wszystkie dzieci. Przedszkolacy przygotowali dla niego wierszyki, piosenki świąteczne i kolędy. Gwiazdor pozostawił w przedszkolu wspaniałe prezenty, które wywołały mnóstwo radości na twarzach dzieci! Nie zabrakło grupowego zdjęcia z gwiazdorem. To było bardzo emocjonujące spotkanie!

PARASOLKA ZAUFANIA - KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ SZCZĘŚLIWY ŚWIAT"
grudzień 2020

W ramach programu "Parasolka zaufania - edycja III", Urząd Miejski w Gostyniu zorganizował konkurs plastyczny pod nazwą "Mój szczęśliwy świat". Wśród laureatów znalazły się Marianna, Julia oraz Marysia z grupy "Tygryski". Serdecznie gratulujemy!

OCZEKIWANIE NA ŚW. MIKOŁAJA
grudzień 2020

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – św. Mikołaj! Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w pięknych, mikołajkowych czapkach i świątecznych strojach. Tuż po drugim śniadaniu dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola wyglądały przez okno, by móc dostrzec niezwykłego gościa! Ileż radości sprawdził przedszkolakom jego widok! Oczywiście pozostawił też słodkie niespodzianki! To był bardzo radosny dzień!

PRZEDSZKOLAKI PRZYJACIÓŁMI SENIORÓW
listopad 2020

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola realizowały zadania pt. „Przedszkolaki przyjaciółmi Seniorów” w ramach projektu „Parasolka zaufania”. W związku z tym dzieci z dwóch młodszych grup wykonały kartki dla podopiecznych Domu Dziennego „Senior +” w Gostyniu. W kolejnych dwóch grupach nauczyciele prowadzący przeprowadzili krótkie wywiady z przedszkolakami na temat: „Kim jest Babcia i Dziadek?”. Z kolei dzieci z najstarszej grupy odegrały scenki nt. przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych. Podsumowaniem działań jest wywieszenie na balkonie budynku przedszkola baneru z napisem: „Przedszkolaki pozdrawiają i o Was seniorzy pamiętają”.

Efektem naszych działań jest zamieszone poniżej nagranie. Zapraszamy do obejrzenia.

KALENDARZE ADWENTOWE
grudzień 2020

W naszym przedszkolu czuć już magię zbliżających się świąt. Jak co roku, 1 grudnia w naszych salach pojawiły się piękne kalendarze adwentowe. Od tego dnia przedszkolacy będą wykonywali specjalne zadania. W nagrodę otrzymają słodki upominek. Dzieci dowiedziały się czym jest adwent i co symbolizuje. Zaczynamy radosne odliczanie do świąt.

BAJKOWA NIESPODZIANKA
listopad 2020

Pani Bronisława z Dziennego Domu „Senior+” przygotowała dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę – przeczytała bajkę o „fajniakach”. W obecnym czasie nie możemy spotykać się osobiście, dlatego odczytanie bajki zostało uwiecznione na nagraniu. Dzieci z wielką przyjemnością obejrzały i wysłuchały opowiadania, które cieszy się dużą popularnością. Serdecznie dziękujemy sąsiadom za owocną współpracę i pamięć!

ODŚPIEWANIE HYMN
listopad 2020

10 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci oraz pracownicy naszego przedszkola odśpiewali Hymn Polski, biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Przedszkolacy doskonale wiedzą jaką należy wówczas przyjąć pozycję i jak ważnym utworem jest „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło również przypomnienia najważniejszych informacji dotyczących symboli naszego kraju oraz obchodzonego święta. W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat pielęgnujemy patriotyzm i tradycję.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2020

20 października był w naszym przedszkolu dniem bardzo wyjątkowym. W tym dniu odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka i pierwsza okazja do publicznego występu. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny pod tytułem "Urodziny Kubusia Puchatka" przygotowany przez dzieci z grupy "Mądre Sowy". Następnie pasowane dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, pokazując ile już się nauczyły w przedszkolu. Łącznie do pasowania przystąpiły 23 dzieci. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz małe upominki.

wrzesień 2020

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,
aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Gostyniu.