Aktualności z życia przedszkola

ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ODWIEDZINY ZAJĄCZKA
ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ODWIEDZINY ZAJĄCZKA
marzec 2024

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkolaki zasiadły do uroczystego śniadanka. Elegancko ubrani, w swoich salach złożyliśmy sobie nawzajem życzenia i zjedliśmy jajko oraz kiełbaskę. Nie zabrakło też pysznej babki wielkanocnej. Po posiłku do każdej grupy zajrzał wyczekiwany przez dzieci gość- wielkanocny zajączek. 

WIELKANOCY CZAS
WIELKANOCY CZAS
marzec 2024

W wielkanocny nastrój wprowadziła nas grupa "Tygryski", która dla wszystkich przedszkolaków zaprezentowała przedstawienie pt. "Wielkanocy czas". W formie teatralnej przypomniała o wielkanocnych tradycjach. Aktorzy byli niesamowici, a widownia nagordziła ich gromkimi brawami.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanonych, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz radości. Odpoczynku przy wielkanocnym stole, nadziei na lepsze jutro oraz wielu ciepłych, pachnących Świętami wspomnień. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2024

21 marca nasze przedszkolaki powitały wiosnę! Rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania wiosennej piosenki. Następnie "Madre Sowy" zaprezentowały krótki występ artystyczny, a po nim każda grupa udała się na spacer w okolicach przedszkola. Dzięki barwnym i wyjątkowym nakryciom głowy byliśmy widoczni, a na ustach przechodniów malowały się uśmiechy na widok tak wesołych i kolorowych przedszkolaków. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wiosennych nakryć głowy. 

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2024

Tradycyjnie, 8.marca, obchodzony jest Dzień Kobiet. Również nasze przedszkolaki świętowały tego dnia. W każdej grupie chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki i złożyli życzenia. Wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, pomyśloności, szczęścia oraz spełnienia marzeń! 

WIZYTA POLICJANTÓW
WIZYTA POLICJANTÓW
luty 2024

Tuż przed feriami zimowymi, nasze Przedszkole odwiedzili policjanci wraz z maskotką wielkopolskiej policji- Pyrkiem. Opowiadali o swojej pracy, pokazali elementy umundurowania, a także rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Dla przedszkolaków było to bardzo interesujące spotkanie. 

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2024

We wtorek, 6 lutego, w naszym przedszkolu odbył się niesamowity bal karnawałowy. Wszystkie dzieci wyglądały przepięknie w swoich strojach. Bal został poprowadzony przez Duśkowe Animacje. Były zabawy ruchowe, układy tanczne, bański mydlane, odwiedziny jednorożca, a na koniec zabawa z kolorowymi paskami piankowymi, która dzieciom sprawiła mnóstwo radości. 

WIELKA ORKIESTRA Œ?WI¥TECZNEJ POMOCY
WIELKA ORKIESTRA Œ?WI¥TECZNEJ POMOCY
styczeń 2024

Jak co roku, nasze Przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez kilka dni przedszkolaki mogły wrzucać pieniądze do wystawionej puszki, a 24 stycznia odbył się przedszkolny kiermasz. Rodzice wraz z dziećmi mogli zakupić gadżety orkiestrowe, ciasta, maskotki oraz własnoręcznie szyte torby. Całość zebranych pieniędzy wsparła WOŚP. Dzięki Pañstwu nasze Przedszkole zebrało: 3 478,92 zł! Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
styczeń 2024

18 stycznia 1882r. urodził się Alan Alexander Milne- autor książek o Kubusiu Puchatku. Dzień jego urodzin został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Również nasze przedszkolaki obchodziły to święto. W swoich grupach wykonaliśmy balonowe buzie Kubusia, przyczepialiśmy ogon Kłapouszkowi, tańczyliśmy i bawiliśmy się w różne puchatkowe zabawy. A na koniec, każdą grupę odwiedził prawdziwy Kubuś Puchatek! Był to dla naszych przedszkolaków dzień pełen wrażeń i niezapomnianej zabawy.

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2023

Tuż przed Świętami, mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Narodziny Jezusa" w wykonaniu Rodziców z przedszkolnego kółka teatralnego. Dzieci były zachwycone występem, który nagrodziły gromkimi brawami. Natomiast po jasełkach, z niecierpliwością wyczekiwaliśmy odwiedzin specjalnego gościa- z prezentami przybył do nas Gwiazdor. Zaśpiewaliśmy mu świąteczną piosenkę, a prezenty czekały na nas w salach. Po rozejściu się do swoich sal, zasiedliśmy do uroczystego wigilijnego obiadu. 

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przepiękny występ!

SZLACHETNA PACZKA
SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2023

Jak co roku, również i tym razem przystąpiliśmy do akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Wspólnie sprawiliśmy, że wybrana przez nas rodzina poczuje magię nadchodzących Świąt. Dzieci, wraz z rodzicami, przynosiły do przedszkola różne produkty, których rodzina potrzebuje. Natomiast w piątek odbyło się wielkie pakowanie. Dzieci chętnie brały udział w dekorowaniu paczek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie!

TEATR "KROKODYL"
TEATR "KROKODYL"
grudzień 2023

Przed Świętami, gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru "Krokodyl". Zaprezentowali nam przedstawienie pod tytułem "Zimowe opowieści". Była to historia starszej Pani, która dawno temu źle postąpiła i przestała wierzyć w magię świąt Bożego Narodzenia. Jednak z pomocą staruszka oraz świętego Mikołaja, ponownie w jej życiu rozpaliło się światło i wiara w święta. Przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się prezentowanej historii i chętnie odpowiadali na pytania aktorów. Wspólnie śpiewaliśmy też kolędy i miło spędziliśmy czas.

„Elfy" – przedstawienie Młodzieżowej Rady Miejskiej
„Elfy" – przedstawienie Młodzieżowej Rady Miejskiej
grudzień 2023

Grupa „Mądre Sowy" i „Tygryski" wybrały się na przedstawienie świąteczne pt. „Elfy" w wykonaniu Młodzieżowej Rady Miejskie w Gostyniu. Wszystko odbyło się w świątecznej atmosferze, w którą wprowadziła inscenizacja przygotowana specjalnie na tę okazję i zaprezentowana na scenie . Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl.  

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego występu!:)

MIKOŁAKI
MIKOŁAKI
grudzień 2023

6. grudnia nasze przedszkole odwiedził wyczekiwany przez dzieci gość - Święty Mikołaj! Na korytarzu zostawił zaśnieżone  ślady butów, a w salach słodkie upominiki. Wszyscy razem, obejrzeliśmy świąteczną bajkę oraz powitaliśmy w sali Mądrych Sów św. Mikołaja. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla niego świąteczną piosenkę. Tego dnia, każdy z nas poczuł magię zbliżających się świąt. 

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2023

30. listopada, zgodnie z andrzejkową tradycją, nasze przedszkolaki przeniosły się do świata magii i wróżb. Wróżyliśmy sobie przyszłe zawody, kolejność zamążpójścia czy też imiona przyszłych wybranków. W starszych grupach nie zabarakło lania wosku. Ponadto, świetnie bawiliśmy się w rytmach muzyki, a na drugie śniadanie został przygotowany słodki poczęstunek. Andrzejkowe zabawy dostarczyły przedszkolakom dużo emocji oraz radości.

WIZYTA STRAŻAKÓW
WIZYTA STRAŻAKÓW
listopad 2023

Nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście- strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szelejewie. Przybliżyli nam oni zawód strażaka, opowiedzieli czym się zajmują strażacy oraz jak wygląda trud ich pracy. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się przymierzanie hełmów, rękawic, rozmowy przez krótkofalówki oraz bezpośrednie oglądanie wyposażenia toreb strażackich, a także całego stroju. Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki zapoznają się z zawodem, a także utrwalają wiedzę z zakresu zachowania bezpieczeństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Szelejewo za ciekawe spotkanie!

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
listopad 2023

11 listopada każdego roku obchodzimy bardzo ważne święto- Narodowe Święto Niepodległości. Również w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca to ważne wydaarzenie. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w dużej sali, gdzie mogły zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "11 listopada" w wykonaniu dzieci z grupy "Mądre Sowy". Następnie, o godzinie 11.11 przystąpiliśmy do odśpiewania Hymnu w ramach akcji "Szkoła do Hymnu". Dla dzieci była to pouczająca lekcja historii oraz patriotyzmu- dostowana do ich wieku. Obchodzenie świąt narodowych ma na celu rozwijanie poczucia przynależności narodowej, a także pielęgnowanie polskiej historii i tradycji. 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2023

W październiku, oficjalnie do grona przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy "Maleństwa" oraz "Hefalumpki". Pasowanie na przedszkolaka było dla nich bardzo ważnym wydarzeniem. Na początek rodzice wraz z dziećmi obejrzeli przedstawienie pt. "Urodziny Kubusia Puchatka" w wykonaniu dzieci z grupy "Mądre Sowy". Następnie pasowane maluchy zaprezentowały się ze swoimi występami. Następnie miał miejsce akt pasowania przez Panią Dyrektor oraz wręczenie upominków. Był to ich pierwszy występ i poradziły sobie rewelacyjnie!

Galeria zdjęć:

MALEŃSTWA

HEFALUMPKI

"NA STRAGANIE"
"NA STRAGANIE"
listopad 2023

31 października, dzieci z grupy „Tygryski” wystąpiły dla pozostałych przedszkolaków w ramach realizacji zadania rocznego „Sport i zdrowe odżywianie, to dla przedszkolaka ważne zadanie”. Zaprezentowały przedstawienie pt. „Na straganie”, w oparciu o wiersz Jana Brzechwy. Dziękujemy „Tygryskom” za zaangażowanie!

WARSZTATY STOMATOLOGICZNE
WARSZTATY STOMATOLOGICZNE
listopad 2023

Nasze przedszkole wzięło udział w szkółce zębowej – warsztatach stomatologicznych. Pani, która jest higienistką stomatologiczną, opowiedziała nam bajkę o tym, jak ważne jest mycie zębów, a następnie zaprezentowała kilka zabaw utrwalających zasady poprawnego mycia zębów. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, brały aktywny udział w zębowych zabawach i obiecały dokładanie myć codziennie zęby.

ZAJĘCIA ZE 'ZVINNĄ'
ZAJĘCIA ZE 'ZVINNĄ'
październik 2023

W naszym przedszkolu gościliśmy Pana Łukasza Walczaka z Akdemii Ruchu "ZVINNA". Przeprowadził on zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w ramach realizacji zadania rocznego "Sport i zdrowe odżywianie, to dla przedszkolaka ważne zadanie". Dzieciom bardzo się podobało i chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za spotkanie i promowanie zdrowego stylu życia. 

Urodziny Kubusia Puchatka
Urodziny Kubusia Puchatka
październik 2023

14 października 1926 roku została po raz pierwszy wydana książka o patronie naszego przedszkola- Kubusiu Puchatku. Przyjęto, że tego dnia obchodzi się jego urodziny, także i my dołączyliśmy do świętowania. Dzieci z grupy "Mądre Sowy" zaprezentowały przedstawienie pt.: "Urodziny Kubusia Puchatka". Następnie dołączył do nas Kubuś: zaśpiewaliśmy mu "Sto lat", było confetti, cukierki oraz wspóle tańce. 

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM
SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM
październik 2023

Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- Pan Policjant. Podczas spotkania przedszkolaki rozmawiały o bezpieczeństwie w domu i na jezdni, utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, a także poznały zawód policjanta. Bardzo serdeczenie dziękujemy Panu Markowi Balczyńskiemu za miłe spotkanie! 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2023

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na dzieci czekały różne atrakcje, np. bańki mydlane, odwiedziny Kubusia Puchatka i przyjaciół, zabawy z chustą animacyjną, balonowa ścianka do zdjęć oraz medale lub dyplomy. Jednak najwięcej radości przyniósł dzieciom trening ogólnorozwojowy z Panem Norbertem Wojtkowiakiem.

Wszystkim Przedszkolakom z okazji ich święta życzymy dużo uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia marzeń! 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2023

15 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia:" "30! Akcja sprzątania świata". Przedszkolaki, wyposażone w rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły posprzątać okolice przedszkola. Poporzez uczestnictwo w tej akcji dzieci uczą się zasad dbania o środowisko, które w przyszłości zaowocuje pozytywnymi nawykami ekologicznymi.