Aktualności z życia przedszkola

NIESPODZIANKA „ MIŚKÓW” DLA PRZEDSZKOLAKÓW
październik 2019

14 października urodziny obchodzi patron naszego przedszkola – Kubuś Puchatek. Z tej okazji dzieci z grupy „Miśki” przygotowały niespodziankę dla przedszkolaków. „Miśki” zaprosiły naszych podopiecznych z ul. Strzeleckiej na przedstawienie pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”. Mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, za które zostali nagrodzeni gromki brawami. Niespodzianka bardzo spodobała się dzieciom i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
październik 2019

1 października naszych przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość „sierżant Pyrek”- maskotka wielkopolskiej policji. Celem spotkania było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, ograniczonego zaufania względem osób nieznanych dzieciom oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

PRZEDSZKOLE MOSTOWA
PRZEDSZKOLE STRZELECKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
październik 2019

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Świętując ten dzień oraz realizując Roczny Plan Pracy „Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem” wszystkie przedszkolaki z ul. Mostowej uczestniczyły w muzycznym spotkaniu. Nasze uzdolnione ciocie: Angelika i Justyna zaprezentowały dzieciom i zagrały na instrumentach muzycznych takich jak: perkusja, saksofon, flet i gitara. Ochotnicy mieli możliwość spróbowania gry na perkusji. Na przedszkolaków czekały również zagadki muzyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Ciocie otrzymały głośne oklaski a dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie muzyczne.

TEATRZYK "KOT W BUTACH"
wrzesień 2019

23 września nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk POMPON z Leszna. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność obejrzeć przedstawienie „Kot w butach” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Teatrzyk wywołał mnóstwo radości na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci śledziły m. in. losy Janka i Kota w butach oraz odpowiadały na pytania Sowy Zapominalskiej, której zdarzało się mylić wydarzenia. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Najodważniejsi mieli okazję pogłaskać Kota w butach i wystąpić na scenie z aktorami. Tego dnia przedszkole zostało przystrojone kolorowymi balonami a z głośników brzmiała radosna muzyka. Każde dziecko otrzymało upominek z okazji swojego święta - balonik i lizaka.

PRZEDSZKOLE MOSTOWA
PRZEDSZKOLE STRZELECKA

ODWIEDZINY PANI JESIEŃ
wrzesień 2019

Jesień to piękna pora roku, bowiem przynosi wspaniałe dary, m. in.: jarzębinę, kasztany, szyszki, orzechy, jabłka, dynie, słoneczniki i kolorowe liście. Właśnie z takimi darami odwiedziła wszystkie dzieci z ul. Mostowej piękna Pani Jesień! Przyniesione dary natury oraz wspaniałe, jesienne kolory, w które przyodziana była Pani Jesień, wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Wspólnie omówili wiele jesiennych ciekawostek i mieli okazje przyjrzeć się z bliska zawartości koszyczka. To było bardzo ciekawe i radosne spotkanie, które przybliżyło dzieciom wiedzę na temat tej pory roku.