Aktualności z życia przedszkola

Wigilia i Jasełka w Przedszkolu
Wigilia i Jasełka w Przedszkolu
grudzień 2022

"Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają. 
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienia dla Was mają..."

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga  pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

W tym roku najstarsza grupa "Mądre Sowy"  zaprosiła wszystkie dzieci i pracowników przedszkola na bożonarodzeniowe przedstawienie. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Nie zabraklo również wielu kolęd, w śpiew których zaangażowali się wszyscy widzowie, a także pięknego tańca przygotowanego przez grupę "Tygryski". Przepiękna scenografia, stroje aktorów i dekoracja sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Odwiedził nas jeszcze ważny gość- Gwiazdor, dla którego każda grupa przygotowała piosenkę lub wierszyk. Następnie wszyscy udali się do swoich pięknie ustrojonych sal w celu dalszego świętowania.  W każdej z grup dzieci łamały się  opłatkiem, składały życzenia, a następnie spożywały wigilijny obiad, na którym nie zabrakło barszczu oraz ryby. 

„Jasełka w przedszkolu”
„Jasełka w przedszkolu”
grudzień 2022

Okres Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, radości, piękna i nadziei. 21 grudnia przedszkolaki  przedstawiły wyjątkowe Jasełka Bożonarodzeniowe.  Mali artyści w pięknych strojach z wielkim zaangażowaniem pod okiem pani, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Wspólny śpiew kolęd  i piękna scenografia nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała małym aktorom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. 

Konkursu “Choinka jak ze snu”
Konkursu “Choinka jak ze snu”
grudzień 2022

Składamy serdeczne gratulacje Frankowi  Gmur za zdobycie I miejsca w Konkursie Plastycznym "Choinka jak ze snu" organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Gostyniu. Wielkie brawa! Życzymy dalszych sukcesów! Wszystkim Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za bardzo liczny udział w konkursie, poświęcony czas, za zaangażowanie i przepiękne choinki. 

"Wylosuj Anioła"
"Wylosuj Anioła"
grudzień 2022

Nasze przedszkolaki wykonały karteczki dla dzieci z oddziału onkologicznego w ramach akcji "Wylosuj Anioła" organizowanej przez Fundację "Gdy liczy się czas". 

Mikołajki
Mikołajki
grudzień 2022

,,Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami..."


6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki- zawitał do nas niespodziewany gość i zostawił nam coś słodkiego... 
 

Szlachetna paczka
Szlachetna paczka
grudzień 2022

Nasza przedszkolna społeczność zawsze chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. W tym roku również wspieraliśmy Szlachetną Paczkę,  wybierając osobę potrzebującą naszej pomocy. Chcemy naszym Przedszkolakom pokazać, że należy wspierać innych. Dzieci z naszego przedszkola sprawiły by paczki były pięknie ozdobione. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wspomogły zbiórkę w naszym przedszkolu- bez Was by się to nie udało!

Przedstawienie pt. ,,Koza Kłamczucha"
Przedstawienie pt. ,,Koza Kłamczucha"
grudzień 2022

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. ,,Koza kłamczucha" (w ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola) przygotowane przez dzieci i ciocie z grupy Hefalumpki. Przedstawienie poruszało temat wartości jakimi powinniśmy kierować się w życiu i tego, że zawsze należy mówić prawdę.

„ANDRZEJKI” W PRZEDSZKOLU
„ANDRZEJKI” W PRZEDSZKOLU
listopad 2022

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również przedstawienia przygotowanego przez ciocie, wspólnych czarów przy magicznej kuli, wulkanu szczęścia i studni życzeń. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
 

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
listopad 2022

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło w tym dniu swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Dzieci z grupy ,,Mądre Sowy" przygotowały przedstawienie z tej okazji, a grupa ,,Króliczki" zaprezentowała misiowy taniec. Na koniec czekała na nas prezentacja przedstawiająca misie znane i lubiane, ale także takie,  o których słyszeliśmy po raz pierwszy. Była też niespodzianka- wspólne ogladanie bajki ,,Miś Uszatek".

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SZKOLA DO HYMNU
UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SZKOLA DO HYMNU
listopad 2022

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci z wszystkich grup wraz z pracownikami uroczyście zaśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Hefalumpki wraz z ciociami przygotowały dla całej społeczności przedszkolnej przedstawienie patriotyczne pt. „Polska niepodległa”. W ten sposób uczciliśmy pamięć bohaterów, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

Konkurs plastyczny pt. ,,Jesień na liściu malowana"
Konkurs plastyczny pt. ,,Jesień na liściu malowana"
listopad 2022

W listopadzie Gabriel Helik z grupy Hefalumpków zdobył nagrodę w konkursie plastycznym pt. „Jesień na liściu malowana” organizowanym przez GOK Hutnik. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów!

Warsztaty taneczne z Kubusiem Puchatkiem
Warsztaty taneczne z Kubusiem Puchatkiem
listopad 2022

W terminie 28.10.2022 i 4.11.2022 każda grupa przedszkolna odbyła warsztaty taneczne z rodzicami (Zadanie realizowane w ramach programu "Rodzina- wartości drużyna- edycja II" finansowanego w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2022) poprowadzone przez Panią Joannę Kaczor ze Studia Tanecznego "Desperado" wraz z wychowawcami grup i specjanym gościem Kubusiem Puchatkiem. Spotkania te odbywały się w sali Mądrych Sów. Dzieci i rodzice poznawali sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego tj. taniec. Podczas warsztatów ważna była współpraca między dziećmi i rodzicami, bowiem warsztaty miały za zadanie zaangażować obie strony. Po zakończonych warsztatach uczestnicy zostali zaproszeni do sali obok na mały poczęstunek,  a następnie mogli udać się na wspólne zdjęcie z naszym gościem- Kubusiem Puchatkiem .

Dzień Tolerancji
Dzień Tolerancji
listopad 2022

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie dla Rad Rodziców pt. "Inny, nie znaczy gorszy"- zadanie realizowane w ramach programu ,,Razem możemy więcej- zamknijmy drzwi przed depresją- edycja II" finansowanego w ramach programu z zakresu pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi pod nazwą  ,,Od zależności ku samodzielności- edycja 2022". Zadaniem było zorganizowanie Dnia Tolerancji. Dzieci przygotowały obrazki przedstawiające dzieci z różnych stron świata, ktoŕe ozdobiły nasze przedszkole i następnie razem wybraliśmy się w podróż samolotem do odległych zakątków naszej kuli ziemskiej.  Na samym początku każdy przedszkolak musiał nabyć bilet upoważniający do dalszej podróży, a gdy wybiła godzina 9:00 ruszyliśmy we wspólny lot. Odwiedziliśmy Hiszpanię,  Meksyk, Grecję,  Japonię,  Kenię,  Francję, Alaskę, Indie. Poznaliśmy obce zwyczaje, nasze różnice i podobieństwa. Dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę każdy z nas jest inny, nie ma dwóch identycznych ludzi, dlatego każdy jest wyjątkowy i tak samo ważny.

Przedstawienie "Odmienna i podobna kraina - Polska i Ukraina"
Przedstawienie "Odmienna i podobna kraina - Polska i Ukraina"
październik 2022

28 października 2022r. naszych przedszkolaków odwiedził Teatr Kulturka z Poznania i zaprezentował spektakl pt. ,,Odmienna i podobna kraina- Polska i Ukraina". Mówi się,  że ktoś gdzieś zapuścił korzenie, albo odwrotnie, że chce coś wykorzenić. Korzenie, każdy ma jakieś. Czasem zupełnie zapominamy, że można mieć tak wiele wspólnego, choć na pierwszy rzut oka wcale tego nie widać, lub różnić się tak, że nawet się nad tym nie zastanawiamy. Podczas przedstawienia sięgnęliśmy dalej, głęboko do korzeni, którymi są stare zwyczaje, muzyka i stroje.  Nasze i naszych sąsiadów.  Przekonaliśmy się na ile odmienna i podobna to kraina- Polska i Ukraina. 

Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka
październik 2022

Dzieci z grupy ,,Maleństwa" oraz kilkoro dzieci z grup ,,Króliczki", ,,Hefalumpki" wzięły udział w pierwszej ważnej uroczystości dla najmłodszych– Pasowanie na Przedszkolaka. Podczas uroczystości pasowania „maluchy” swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor, z pomocą zaczarowanego ołówka, dokonała pasowania. Starsi koledzy z grupy ,,Mądre Sowy" przygotowali dla maluszków przedstawienie pt. ,,Urodziny Kubusia Puchatka". Na pamiątkę tej ważnej chwili każdy Przedszkolak otrzymał dyplom i niespodziankę, a także poczęstował się ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka, czyli miodkiem.

Udział w akcji #SzkołaPamięta
Udział w akcji #SzkołaPamięta
październik 2022

Nasze przedszkole przyłączyła się do akcji #SzkołaPamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Przedszkolaki  pod pomnikiem „minutą ciszy” uczciły pamięć poległych żołnierzy pomordowanych w okresie II Wojny Światowej mieszkańców ziemi gostyńskiej, zapalając znicze przed miejscem pamięci na rynku. Pamiętamy.

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
wrzesień 2022


,,Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”


To wspaniały czas dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. W ogrodzie przedszkolnym bawililiśmy się na kolorowych dmuchańcach. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością te radosne dni na długo pozostaną w pamięci każdego dziecka.