Mądre Sowy 2022/2023

Nasze pasje

W naszej grupie postanowiliśmy poznać zainteresowania przedszkolaków.  Okazało się, że dzieci interesują się wieloma rzeczami. Mają swoje pasje, zainteresowania, kolekcje. Przedszkolaki chętnie prezentowały swoje hobby, opowiadały ciekawostki i wykazywały się sporą wiedzą na rozmaite tematy.

Urodzinki

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Tradycją naszego przedszkola stało się wspólne świętowanie, które sprzyja nie tylko integracji i uspołecznieniu, ale jest okazją do świetnej zabawy. Przedszkolaki urodzone w danym miesiącu , obchodzą swoje święta w ostatni piątek miesiąca.

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły.
Pełen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy.
Tego Wam  dziś życzymy:)

ZABAWA W PODCHODY
ZABAWA W PODCHODY
czerwiec 2021

25 czerwca w ramach Rocznego Planu Pracy pt. „Matematyczno-multimedialne zabawy z Kubusiem Puchatkiem” wszystkie grupy bawiły się w podchody na świeżym powietrzu. Każda grupa szukała specjalnych kopert z zadaniami, które zostały wcześniej ukryte. Zadania matematyczne bardzo podobały się przedszkolakom i chętnie je rozwiązywali. Po wykonaniu wszystkich zadań na dzieci czekały drobne upominki. Zabawa dostarczyła dzieciom mnóstwo radości!

UROCZYSTE POŻEGNANIE 6-LATKÓW
UROCZYSTE POŻEGNANIE 6-LATKÓW
czerwiec 2021

21 i 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków z grup „Króliczki” i „Mądre Sowy”. Każda grupa przygotowała piękny program artystyczny oraz dekorację z wykorzystaniem zdjęć dzieci, kończących przedszkole. Rodzice z dumą i wzruszeniem obserwowali występ swoich pociech i nagradzali ich głośnymi brawami. Przedszkolacy otrzymali dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz upominki. Uroczystości towarzyszyły słowa wdzięczności i wzruszenia oraz wspomnienia lat spędzonych w naszym przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za owocną współpracę! Naszym absolwentom życzymy wspaniałych wakacji i sukcesów w szkole!

TEATRZYK O SMOKU WAWELSKIM
TEATRZYK O SMOKU WAWELSKIM
czerwiec 2021

17 czerwca nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, którzy opowiedzieli przedszkolakom z grup „Tygryski” i „Mądre Sowy” o Smoku Wawelskim. Teatrzyk Kamishibai wzbudził zainteresowanie i zaciekawienie wśród dzieci. Dziękujemy za spotkanie!

DMUCHANE ZAMKI
DMUCHANE ZAMKI
czerwiec 2021

Nadeszły słoneczne dni, więc w naszym przedszkolu odbyła się druga część atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Podczas zabaw na świeżym powietrzu dzieci wspaniale bawiły się na dmuchanych zamkach. Była wielka radość i długa zabawa!

LODY DLA OCHŁODY
LODY DLA OCHŁODY
czerwiec 2021

W naszym przedszkolu nie brakuje niespodzianek. Tym razem na dzieci czekały pyszne lody. Każde dziecko wybrało swój ulubiony smak. Najpopularniejszym wyborem okazał się smak „smerfowy”. Niespodzianka sprawiła dzieciom mnóstwo radości a lody niewątpliwie wszystkim bardzo smakowały!

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
czerwiec 2021

1 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza część atrakcji przygotowanych dla dzieci. Niespodzianki na świeżym powietrzu ze względu na warunki atmosferyczne odbędą się w innym terminie. Już od samego rana grała muzyka a balony na korytarzu przypominały, iż tego dnia swoje święto mają wszystkie dzieci. Na przedszkolaków czekały atrakcje takie jak: kino z popcornem i ulubionymi bajkami, lody – każde dziecko wybierało swój ulubiony smak, kolorowanki tematyczne, słodki poczęstunek, pyszny obiad, zabawy ruchowe w salach oraz upominki, które dzieci zabrały do domu. Ten dzień na długo zapadnie w pamięci, bowiem nie brakowało radości i dobrej zabawy.

BAL TEMATYCZNY „NA MAJOWEJ ŁĄCE”
BAL TEMATYCZNY „NA MAJOWEJ ŁĄCE”
maj 2021

21 maja w naszym przedszkolu odbył się wspaniały bal. Już od wejścia na dzieci czekały wspaniałe dekoracje. Tego dnia przedszkolacy przyszli ubrani tematycznie a hasłem przewodnim była majowa łąka. Uczestnicząc w projekcie „Master Eco” rozwijamy wiedzę dzieci nt. ekosystemów a łąka jest jednym z tematów, który został zrealizowany w tym miesiącu podczas zajęć dydaktycznych. Każda grupa wspaniale bawiła się w swojej sali i z dumą prezentowała swoje stroje. W pięknych kostiumach przedszkolacy udali się również na spacer i plac zabaw.

KONKURS PLASTYCZNY
KONKURS PLASTYCZNY
maj 2021

Nasze Przedszkole, w ramach realizacji projektu "Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju", zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci z innych przedszkoli miejskich pt. "Na wiosennej łące". Nadesłane prace były przepiękne, a wyłonienie zwycięzców było niełatwym zadaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz upominki. Bardzo serdecznie dziękujemy Dzieciom i Nauczycielom za zaangażowanie! Oto lista lauretów: 

I miejsce - Dominik Busz (Przedszkole Miejskie nr 4)
II miejsce - Jan Bąk (Przedszkole miejskie nr 5)
III miejsce - Jadwiga Konieczna (Przedszkole Miejskie nr 7)
wyróżnienia: Aleksandra Banach (Przedszkole Miejskie nr 2), Klaudia Biderman (Przedszkole Miejskie nr 1), Iga Turla (Przedszkole Miejskie nr 4)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

PODZIĘKOWANIE
PODZIĘKOWANIE
maj 2021

Fundacja "wolne miejsce" oraz pracownicy naszego przedszkola serdecznie dziękują wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy pomogli w organizacji Wielkanocy dla Samotnych i potrzebujących w Gostyniu poprzez zbiórkę artykułów żywnościowych oraz wykonane przez przedszkolaków ozdoby Wielkanocne!

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA ZIEMI
PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA ZIEMI
kwiecień 2021

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekała wspaniała niespodzianka – przedstawienie przygotowane przez nauczycielki z naszego przedszkola. Podczas oglądania występu dzieci uświadomiły sobie jak bardzo zaniedbywane jest nasze środowisko. Dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o otaczający nas świat i przyrodę. Barwne stroje, ciekawa fabuła i dekoracje sprawiły, iż dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie i z chęcią obejrzały powtórki.

W NASZYM PRZEDSZKOLU SIĘ NIE NUDZIMY!
W NASZYM PRZEDSZKOLU SIĘ NIE NUDZIMY!
kwiecień 2021

Na dzieci uczęszczające aktualnie do przedszkola, czeka codziennie wiele ciekawych zajęć. Dzisiejszego dnia przedszkolacy wraz z ciocią kucharką przygotowali pyszne, kruche ciasteczka z jabłkami, które później zjedli na drugie śniadanko. Wykonali również wiosenną pracę plastyczną pt. „Biedronki na łące”. Jak zawsze nie brakuje wesołych zabaw i aktywnego spędzania czasu!

"Podziękowania"
"Podziękowania"
kwiecień 2021

Przedszkolaki bardzo dziękują młodzieżowej radzie miejskiej oraz Pani Magdalenie Rajewskiej za przemiłą niespodziankę. Prezent wywołał uśmiech na twarzy dzieci i sprawił im wiele radości. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak miły gest i pamięć.

WITAMY WIOSNĘ!
WITAMY WIOSNĘ!
marzec 2021

22 marca przedszkolaki przywitały wiosnę! Tego dnia wszystkie dzieci miały na sobie ubrania w wiosennych kolorach – każda grupa miała inny kolor: Hefalumpki niebieski, Maleństwa zielony, Króliczki czerwony, Tygryski żółty i Mądre Sowy fioletowy. W radosnym orszaku na terenie ogrodu przedszkolnego dzieci maszerowały z wiosennymi dekoracjami i z wielką radością zaśpiewały wiosenną piosenkę. Mamy nadzieję, iż pogoda nas wysłuchała i temperatura z każdym dniem będzie wyższa!

DOMOWE WYPIEKI
DOMOWE WYPIEKI
marzec 2021

Jakie wypieki są najlepsze? Oczywiście te domowe, dlatego ciocie kucharki pieką pyszne ciasta, które przedszkolaki uwielbiają! Najpopularniejszymi ciastami serwowanymi na drugie śniadanie są: murzynek i ciasto drożdżowe. Zapach unosi się wówczas po całym przedszkolu! Świeżo pieczone ciasta są pyszne i aromatyczne! 

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY
ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY
luty 2021

W naszym przedszkolu ciocie kucharki dbają o to, aby każdy posiłek był zdrowy, kolorowy i estetycznie podany. Przedszkolaki podczas śniadania bardzo często jedzą różne owoce, przekonując się, iż są smaczne i bardzo zdrowe. W ten sposób dzieci uczą się zdrowych nawyków żywieniowych i próbują nowych smaków.

WSPIERAMY WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY,
WSPIERAMY WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY,
styczeń 2021

Każdego dnia uczymy naszych przedszkolaków jak cenne i ważne jest w życiu pomaganie. Nasze przedszkole wsparło zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Każdy przedszkolak otrzymał papierową skarbonkę, do której zbierał pieniążki w domu. Chętni przynieśli je do przedszkola, by wrzucić ich zawartość do puszki wolontariusza WOŚP – Beaty Fabisiak. 27.01.2021 r. odbył się kiermasz, podczas którego sprzedawane zostały kartki okolicznościowe, dekoracyjne pudełeczka i papierowe koszyczki, wykonane przez pracowników przedszkola oraz gadżety WOŚP (koszulki, kubki, kalendarze, maseczki i smycze).

Przedszkole Miejskie nr 5 im. Kubusia Puchatka w Gostyniu uzbierało 8 358,92 zł! Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie. To nasz wspólny sukces!

ODWIEDZINY GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU
ODWIEDZINY GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2020

22 grudnia do naszego przedszkola przybył bardzo ważny gość – gwiazdor! Odwiedził każdą salę i wszystkie dzieci. Przedszkolacy przygotowali dla niego wierszyki, piosenki świąteczne i kolędy. Gwiazdor pozostawił w przedszkolu wspaniałe prezenty, które wywołały mnóstwo radości na twarzach dzieci! Nie zabrakło grupowego zdjęcia z gwiazdorem. To było bardzo emocjonujące spotkanie!

PARASOLKA ZAUFANIA - KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ SZCZĘŚLIWY ŚWIAT"
PARASOLKA ZAUFANIA - KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ SZCZĘŚLIWY ŚWIAT"
grudzień 2020

W ramach programu "Parasolka zaufania - edycja III", Urząd Miejski w Gostyniu zorganizował konkurs plastyczny pod nazwą "Mój szczęśliwy świat". Wśród laureatów znalazły się Marianna, Julia oraz Marysia z grupy "Tygryski". Serdecznie gratulujemy! 

OCZEKIWANIE NA ŚW. MIKOŁAJA
OCZEKIWANIE NA ŚW. MIKOŁAJA
grudzień 2020

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – św. Mikołaj! Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w pięknych, mikołajkowych czapkach i świątecznych strojach. Tuż po drugim śniadaniu dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola wyglądały przez okno, by móc dostrzec niezwykłego gościa! Ileż radości sprawdził przedszkolakom jego widok! Oczywiście pozostawił też słodkie niespodzianki! To był bardzo radosny dzień!

PRZEDSZKOLAKI PRZYJACIÓŁMI SENIORÓW
PRZEDSZKOLAKI PRZYJACIÓŁMI SENIORÓW
listopad 2020

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola realizowały zadania pt. „Przedszkolaki przyjaciółmi Seniorów” w ramach projektu „Parasolka zaufania”. W związku z tym dzieci z dwóch młodszych grup wykonały kartki dla podopiecznych Domu Dziennego „Senior +” w Gostyniu. W kolejnych dwóch grupach nauczyciele prowadzący przeprowadzili krótkie wywiady z przedszkolakami na temat: „Kim jest Babcia i Dziadek?”. Z kolei dzieci z najstarszej grupy odegrały scenki nt. przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych. Podsumowaniem działań jest wywieszenie na balkonie budynku przedszkola baneru z napisem: „Przedszkolaki pozdrawiają i o Was seniorzy pamiętają”.

Efektem naszych działań jest zamieszone poniżej nagranie. Zapraszamy do obejrzenia.

 

KALENDARZE ADWENTOWE
KALENDARZE ADWENTOWE
grudzień 2020

W naszym przedszkolu czuć już magię zbliżających się świąt. Jak co roku, 1 grudnia w naszych salach pojawiły się piękne kalendarze adwentowe. Od tego dnia przedszkolacy będą wykonywali specjalne zadania. W nagrodę otrzymają słodki upominek. Dzieci dowiedziały się czym jest adwent i co symbolizuje. Zaczynamy radosne odliczanie do świąt.

BAJKOWA NIESPODZIANKA
BAJKOWA NIESPODZIANKA
listopad 2020

Pani Bronisława z Dziennego Domu „Senior+” przygotowała dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę – przeczytała bajkę o „fajniakach”. W obecnym czasie nie możemy spotykać się osobiście, dlatego odczytanie bajki zostało uwiecznione na nagraniu. Dzieci z wielką przyjemnością obejrzały i wysłuchały opowiadania, które cieszy się dużą popularnością. Serdecznie dziękujemy sąsiadom za owocną współpracę i pamięć!

ODŚPIEWANIE HYMN
ODŚPIEWANIE HYMN
listopad 2020

10 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci oraz pracownicy naszego przedszkola odśpiewali Hymn Polski, biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Przedszkolacy doskonale wiedzą jaką należy wówczas przyjąć pozycję i jak ważnym utworem jest „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło również przypomnienia najważniejszych informacji dotyczących symboli naszego kraju oraz obchodzonego święta. W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat pielęgnujemy patriotyzm i tradycję.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2020

20 października był w naszym przedszkolu dniem bardzo wyjątkowym. W tym dniu odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka i pierwsza okazja do publicznego występu. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny pod tytułem "Urodziny Kubusia Puchatka" przygotowany przez dzieci z grupy "Mądre Sowy". Następnie pasowane dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, pokazując ile już się nauczyły w przedszkolu. Łącznie do pasowania przystąpiły 23 dzieci. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz małe upominki. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,
aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają!

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Gostyniu.