Króliczki

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom"

Ze względu na sytuację epidemiologiczną bliscy Króliczków nie mogą odwiedzać przedszkola w celu przeczytania dzieciom bajek. Jednak wykorzystując współczesne technologie informatyczne, dzieci mogą obejrzeć i wysłuchać książeczek czytanych przez najbliższych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i odwagę!

Urodzinki

W tym roku urodzinki wyglądają nieco inaczej niż w poprzednich latach. Dzieci urodzone w danym miesiącu świętują wspólnie w ostatnim dniu miesiąca. Są wówczas wspólne tańce, życzenia, dyplomy oraz poczęstunek - pudełko z cukierkami. Króliczkom życzymy zdrówka, szczęścia, cudownego dzieciństwa, dużo uśmiechu i niezapomnianej zabawy. Sto lat!

LEŚNO-POLNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
LEŚNO-POLNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
czerwiec 2021

Podczas jednego z ostatnich dni roku szkolnego, Króliczki skorzystały ze ścieżki sensorycznej na łonie natury. Poszczególne dary natury, wykorzystane do ścieżki zostały zebrane w lesie oraz na polu i łące. Taka forma aktywności sprzyja rozwijaniu wiedzy nt. środowiska a bose pokonywanie ścieżki stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe oraz jest wspaniałą zabawą. Każdy przedszkolak chętnie i odważnie wykonał zadanie.

KRÓLICZKOWE PODCHODY
KRÓLICZKOWE PODCHODY
czerwiec 2021

Króliczki chętnie bawiły się w podchody na świeżym powietrzu i z zaangażowaniem przystąpiły do wszystkich zadań. Kopert z zadaniami dzieci szukały na placu zabaw oraz na terenie ogrodu przedszkolnego. Wśród zadań pojawiły się między innymi takie jak: przeliczanie, podział wyrazów na głoski i sylaby, wykonywanie ćwiczeń ruchowych, wskazywanie przedmiotów o określonym kształcie i kolorze, dobieranie się w zespoły, wymienianie miesięcy w odpowiedniej kolejności itd. Po wykonaniu wszystkich zadań na Króliczki czekały cukierki i naklejki. Aktywna forma zabawy dostarczyła dzieciom mnóstwo radości! 

EKO ULOTKI
EKO ULOTKI
czerwiec 2021

Podsumowując udział w projekcie „Master Eko” zostały przygotowane dla każdego dziecka ulotki, których celem jest promowanie działań proekologicznych. Po omówieniu ważnych czynności, które sprzyjają ochronie środowiska każdy Króliczek opowiedział w jaki sposób dba o przyrodę podczas codziennych czynności. Dzieci zabrały ulotki do domu, by móc promować aktywność sprzyjającą ochronie środowiska.

EKOLOGICZNE MOTYLKI
EKOLOGICZNE MOTYLKI
czerwiec 2021

Prace plastyczne Króliczków często są urozmaicone i wieloetapowe. Tak było i tym razem, gdy dzieci przygotowały pracę pt. „Motylki”. Do jej wykonania wykorzystaliśmy pocięte rolki po papierze toaletowym. Dzieci korzystały również z magicznego kleju, bibuły i farb. Wykonane prace są w pełni samodzielne, kreatywne i piękne!

KRÓLICZKI NA DMUCHANYCH ZAMKACH
KRÓLICZKI NA DMUCHANYCH ZAMKACH
czerwiec 2021

Podczas słonecznego dnia Króliczki skorzystały z drugiej części atrakcji, przygotowanych z okazji Dnia Dziecka – dmuchanych zamków. Na dzieci czekały aż trzy, każdy inny. Wszyscy skorzystali ze wszystkich atrakcji. Przedszkolacy zjeżdżali, skakali, pokonywali przeszkody, odpoczywali przy palmie. Dzieci wspaniale i aktywnie się bawiły. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

EKOLOGICZNE WARZYWA
EKOLOGICZNE WARZYWA
czerwiec 2021

W ogródku Króliczków pojawiły się już dorodne warzywa, które dzieci stopniowo wyrywają, by móc ich spróbować. Przedszkolacy utrwalają zasady dbania o ogród – systematycznie podlewają warzywa i wyrywają chwasty. Zasiane rzodkiewki pięknie urosły a ich różnorodne kolory zachęcają do ich jedzenia. Króliczki wiedzą, iż warzywa są bardzo zdrowe, dlatego odważnie próbują nowych smaków.

KORZYSTAMY ZE SŁONECZNEJ POGODY
KORZYSTAMY ZE SŁONECZNEJ POGODY
czerwiec 2021

Podczas pięknych, słonecznych dni Króliczki już od samego rana przebywają na świeżym powietrzu i wspaniale się bawią. Wychodzimy nie tylko na plac zabaw, ale również na trawę obok ogródków warzywnych, na której można wspaniale się bawić. Podczas takich wyjść zacieśniamy relacje społeczne oraz doskonalimy współpracę. Oczywiście pamiętamy, aby utrwalać zasady ochrony przed słońcem oraz o piciu dużej ilości wody.

DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2021

Króliczki na ten dzień czekały z niecierpliwością, bowiem 1 czerwca świętują wszystkie dzieci. Nie brakowało tego dnia atrakcji i dobrej zabawy. Już od samego rana przedszkolacy uczestniczyli w zabawach ruchowych. Po pierwszym śniadanku nasza sala zamieniła się w prawdziwe kino! Po naradzie chłopcy i dziewczynki wybrali swoje ulubione bajki a każde dziecko dostało popcorn. W trakcie drugiego śniadanka na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz wspaniała atrakcja – lody, które przyjechały do naszego przedszkola. Każde dziecko wybrało swój ulubiony smak. Króliczki wybierały również swoje ulubione kolorowanki. Dużo radości dostarczyła dzieciom zabawa z chustą, którą uwielbiają. Wielką radością był pyszny obiad – frytki, kurczak i surówka. Na każde dziecko czekał również upominek. Tego dnia wszyscy bawili się wspaniale!

DBAMY O NASZ OGRÓDEK
DBAMY O NASZ OGRÓDEK
maj 2021

Króliczki dbają o swój ogródek i rosnące w nim warzywa, dlatego chętnie je podlewają i wyrywają chwasty. W ten sposób dzieci uczą się poprzez doświadczenie, bowiem obserwują etapy wzrostu warzyw i wiedzą czego potrzebują warzywa, aby urosły. W naszym ogródku pojawiły się pierwsze duże rzodkiewki Odważne dzieci z chęcią spróbowały jak smakują. Z niecierpliwością czekamy na zbiór naszych ekologicznych warzyw i ich degustację. 

PAPIEROWE PRZEPLATANKI
PAPIEROWE PRZEPLATANKI
maj 2021

Króliczki każdego dnia zdobywają nowe umiejętności. Każdy dzień przepełniony jest różnymi aktywnościami, które rozwijają sprawność manualną. Na ostatnich zajęciach plastycznych w maju dzieci spróbowały swoich sił w przeplataniu pasków papieru, tworząc piękne serca. Podczas tych zajęć niezbędna okazała się cierpliwość, bowiem była to czasochłonna praca dla dzieci. Mimo, iż zadanie nie należało do łatwych to przedszkolacy poradzili sobie wspaniale!

ŚWIĘTO MAMY I TATY
ŚWIĘTO MAMY I TATY
maj 2021

Mimo, iż tegoroczne święto mamy i tato nie było obchodzone tak, jak w poprzednich latach, to Króliczki bardzo się starały, aby wywołać uśmiech na twarzach rodziców i podziękować im za wszystko, co otrzymują od nich każdego dnia. Dzieci przygotowały piękne laurki z własnym zdjęciem, spakowały personalizowane krówki dla mamy i taty oraz nauczyły się wierszyka i piosenki. Podczas zajęć plastycznych dzieci narysowały swoich rodziców.

Rodzicom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia, beztroskich i radosnych chwil ze swoimi dziećmi oraz spełnienia wszystkich marzeń!

RADOSNY BAL MAJOWY
RADOSNY BAL MAJOWY
maj 2021

21 maja Króliczki przyszły do przedszkola ubrane w piękne stroje, nawiązujące tematyką do majowej łąki. Pod takim hasłem odbył się bal w naszym przedszkolu. Całe przedszkole i nasza sala zostały pięknie przystrojone. Dzieci pozowały do zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance oraz bawiły się podczas zabawy tanecznej. Tego dnia nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy. Przedszkolacy poszerzają w ten sposób swoją wiedzę nt. przyrody oraz rozwijają relacje społeczne. Króliczki bawiły się wspaniale!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepięknych i bardzo pomysłowych strojów.

PIRAMIDA ŻYWIENIA
PIRAMIDA ŻYWIENIA
maj 2021

Króliczki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się co to jest piramida żywienia i utrwaliły wiedzę nt. prawidłowego odżywiania. Dzieci wiedzą, iż aktywność fizyczna powinna być nieodzownym elementem każdego dnia. Spośród różnych produktów spożywczych przedszkolacy bardzo szybko wskazali, których powinno być najwięcej w codziennej diecie a których najmniej. Dbając o ekologię wykorzystaliśmy podczas naszej pracy gazetki promocyjne z supermarketów. Króliczki poradziły sobie wspaniale!

POZNAJEMY EKOSYSTEMY
POZNAJEMY EKOSYSTEMY
maj 2021

W minionym tygodniu Króliczki poznały pojęcie "ekosystem" i jego przykłady w najbliższym otoczeniu. Poszerzając swoją wiedzę nt. środowiska dzieci wykonały prace plastyczne, które wymagały sporego zaangażowania i kreatywności. Pierwszą z prac był "Las brzozowy" podczas której przedszkolacy w pełni samodzielnie realizowali temat, dlatego każda z prac jest inna i wyjątkowa - wg pomysłów dzieci. Druga praca plastyczna pt. "Ryby w morzu" wykonana została za pomocą papilotek - efekt końcowy jest przepiękny!

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
maj 2021

Na zewnątrz wreszcie zrobiło się ciepło, więc Króliczki z chęcią korzystają z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do rozwijania relacji koleżeńskich i koordynacji ruchowej. Oczywiście nie zapominamy o zasadach bezpieczeństwa i piciu wody. Przedszkolacy w pełni wykorzystują słoneczne dni na beztroskiej, radosnej zabawie. 

BAŃKI MYDLANE
BAŃKI MYDLANE
maj 2021

Bańki mydlane to świetna zabawa, która dostarcza mnóstwo radości. Króliczki korzystając z pięknej pogody bawiły się na terenie ogrodu przedszkolnego. Poznały sposób robienia baniek mydlanych i mogły spróbować swoich sił zarówno robiąc bańki, jak i je łapiąc. Jest to również ćwiczenie oddechu, który jest bardzo ważny. Ćwiczyliśmy także zwinność, spostrzegawczość i współpracę w mniejszych grupach. Dzieci bawiły się wspaniale!

UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ
UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ
maj 2021

Rodzice Króliczków ponownie okazali ogromne serce i wsparli kolejną akcję charytatywną – tym razem zbiórkę pieniędzy na leczenie p. Marty z Karolewa, która choruje na nowotwór. Wychowawca grupy wystawił na grupie z licytacjami tort Kinder, który rodzice wylicytowali. 6 maja dzieci z grupy Króliczki zjadły tort podczas drugiego śniadania. Wszystkie dzieci z chęcią spróbowały domowego wypieku.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i dobre serce. Dobro wraca!

JESTEM EUROPEJCZYKIEM
JESTEM EUROPEJCZYKIEM
kwiecień 2021

Ostatni tydzień kwietnia Króliczki poświęciły edukacji nt. naszego kraju, kontynentu oraz Unii Europejskiej. Był to tydzień obfitujący w wiele ciekawostek. Dzieci poznały najpiękniejsze miejsca w Polsce i Europie oraz tradycje, zabytki, flagi. Przedszkolacy utrwalili symbole naszego kraju oraz przypomnieli sobie jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu. Króliczki wykonały flagę Unii Europejskiej – wykazały się nie tylko umiejętnościami plastycznymi, ale i matematycznymi, bowiem gwiazdek musiało być 12. Inną pracą plastyczną były „patriotyczne kwiatki” w barwach flagi. Podczas różnorodnych aktywności dzieci pielęgnują patriotyczne wartości. 

SIEJEMY WARZYWA W OGRÓDKU
SIEJEMY WARZYWA W OGRÓDKU
kwiecień 2021

W ostatnich dniach kwietnia pogoda zaczęła sprzyjać sianiu warzyw, dlatego Króliczki chętnie udały się do przedszkolnego ogródka. Przed przystąpieniem do zadania dzieci utrwaliły swoją wiedzę nt. prac w ogrodzie. Dzieci chętnie robiły grządki, podlewały i rozsypywały nasiona. Króliczki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wszystkich zadań. Przez najbliższe tygodnie będziemy troszczyli się o nasz ogródek i wyczekiwali ekologicznych warzyw.

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
DBAMY O NASZĄ PLANETĘ
kwiecień 2021

Przedszkolacy każdego dnia uczą się jak dbać o naszą planetę i środowisko. W bieżącym tygodniu zdobyli wiele ciekawych informacji z tego obszaru. Rozmawialiśmy nt. działalności ekologicznej w oparciu o filmy edukacyjne, dotyczące czystego powietrza i segregacji śmieci. Bardzo cenne okazało się również codzienne doświadczenie dzieci. Króliczki wykonały prace plastyczne – planetę metodą stemplowanie oraz wiosenne drzewko. Podczas wykonywania drugiej pracy plastycznej dzieci wykazały się kreatywnością i rozwijały wiele technik plastycznych. Niespodzianką dla dzieci było przedstawienie z okazji Dnia Ziemi, przygotowane przez nauczycielki. Króliczki z wielką radością i zaciekawieniem obejrzały występ.

UCZYMY SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI
UCZYMY SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI
kwiecień 2021

Króliczki po powrocie do przedszkola przypominają sobie, jak dbać o naszą planetę i środowisko. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci utrwaliły podstawowy podział segregacji śmieci i miały okazję samodzielnie umieścić odpady w dedykowanych koszach. Przedszkolacy bardzo dobrze wiedzą co należy uczynić przed wyrzucaniem butelek i puszek, dlaczego niektóre śmieci rozdzielamy na kilka pojemników oraz co można zrobić z nakrętkami. Króliczki poradziły sobie wspaniale a zdobyta wiedza pozwoli lepiej nam dbać o środowisko!

NAUKA ZDALNA W DOMU
NAUKA ZDALNA W DOMU
kwiecień 2021

Mimo, iż zostały zamknięte przedszkola w całym kraju, Króliczki wcale się nie nudzą! Podczas edukacji zdalnej dzieci otrzymują propozycje zabaw i zadań do wykonania. Jednym z atrakcyjniejszych zadań było przygotowanie babki wielkanocnej, którą planowaliśmy upiec w przedszkolu. Mali cukiernicy zabrali się do pracy i przy pomocy rodziców przygotowali wspaniałe wypieki! Poza aktywnością kulinarną Króliczki systematycznie uczą się i wykonują zadania, piszą literki i cyfry w zeszytach, wykonują prace plastyczne. Dzieci nieobecne na wielkanocnych warsztatach z Panem Pianką otrzymały zestaw pianek do domu i wykonały wspaniałe prace!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ZAJĄCZEK
ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ZAJĄCZEK
marzec 2021

26 marca Króliczki przyszły do przedszkola elegancko ubrane. Tego dnia dzieci zasiadły do pięknie nakrytego, wielkanocnego stołu. Wśród potraw pojawiły się m. in. jajka, wędliny, sałatka. Po uroczystym śniadanku przyszedł czas na odczytanie listu, który pozostawił zajączek w naszej sali. Oprócz listu na dzieci czekały również specjalne zadania: świąteczne memory, puzzle, zabawa z jajkami czekoladowymi i ćwiczenie grafomotoryczne. Po wykonaniu wszystkich zadań ruszyliśmy na poszukiwanie upominków. Zagadka w liście doprowadziła dzieci na plac zabaw, na którym znaleźliśmy wspaniałe prezenty. Na drugim śniadanku został przygotowany dla przedszkolaków słodki poczęstunek. Tego dnia dzieciom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych wrażeń.

WIOSENNE BIEDRONECZKI
WIOSENNE BIEDRONECZKI
marzec 2021

Króliczki przygotowały przepiękne, wiosenne prace plastyczne. Praca jak zawsze zawierała kilka etapów i rozwijała wiele obszarów. Tym razem dominowało wycinanie. Dzieci poradziły sobie wspaniale z wycięciem wszystkich elementów, następnie sklejały poszczególne części wg instrukcji nauczyciela i przyklejały kropki, które wcześniej wycięły za pomocą dziurkacza. Każda z prac jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Owa praca plastyczna jest również dowodem na piękny rozwój umiejętności dzieci. 

WIELKANOCNE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
WIELKANOCNE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
marzec 2021

Króliczki uczestniczyły w kolejnych, już czwartych w tym roku szkolnym warsztatach online z Panem Pianką. Tym razem dzieci przygotowały wielkanocną dekorację – kurę i kurczaczki według instrukcji Pana Pianki. Pozostała część pracy – trawka, pisanki, kwiatki, płotek i inne elementy były kreatywną twórczością naszych przedszkolaków. Zadanie wymagało precyzji, skupienia i wielkiego zaangażowania. Wszystkie prace są przepiękne, kolorowe i różnorodne a zadanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2021

Króliczki z utęsknieniem czekały na tę piękną porę roku. W dniu obchodów pierwszego dnia wiosny, dzieci przyszły ubrane na czerwono. Tego dnia na przedszkolaków czekało wiele atrakcji i zadań wiosennych w swojej sali. Dzieci ćwiczyły wiele ważnych umiejętności i jak zawsze współpracę. Króliczki kolorowały panią wiosnę wydrukowaną na kilku kartkach i samodzielnie je sklejały, grały w wiosenne memory, ćwiczyły przeliczanie, czytanie, łączenie elementów i nazewnictwo. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w wielu zadaniach, więc każdy znalazł coś dla siebie. Bawiliśmy się wspaniale!

DOŚWIADCZENIE Z WULKANEM
DOŚWIADCZENIE Z WULKANEM
marzec 2021

Króliczki uwielbiają doświadczenia i zabawy badawcze. Tym razem przygotowały „wulkan” do którego wykorzystały piasek z wodą, sodę, kwasek cytrynowy, barwnik i mydło. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i przygotowywały poszczególne etapy zadania. Z wielką radością oglądały efekt końcowy i opisywały swoje wrażenia.

NASZA GIMNASTYKA
NASZA GIMNASTYKA
marzec 2021

Ruch to zdrowie! Bardzo ważne jest, aby dzieci aktywnie spędzały czas. Podczas zajęć gimnastycznych Króliczki chętnie wykonują rozgrzewkę oraz wszystkie ćwiczenia zaproponowane przez nauczyciela. Dzieci ćwiczą m. in. czworakowanie, bieg, podskoki na jednej nodze, rzut do celu i równowagę. Rozwijamy również umiejętność współpracy i zachęcamy do aktywnego trybu życia! Zajęcia gimnastyczne to także okazja do ćwiczenia samodzielności podczas przebierania się a przede wszystkim świetna zabawa!

NARZĘDZIA OGRODNICZE
NARZĘDZIA OGRODNICZE
marzec 2021

Przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, Króliczki rozmawiały nt. porządków w ogrodzie i narzędzi ogrodniczych. Nie zabrakło również zabaw, nawiązujących do wiosny. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną nt. ogrodu. Króliczki stworzyły kącik przyrodniczy, o który codziennie dbają i go podlewają. Dzieci chętnie bawią się przy wesołej piosence „Wstawaj! To już wiosna!”, która zachęca do tańca i zabawy. Podczas zajęć plastycznych dzieci podzieliły się na dwie grupy – chłopców i dziewczynek. Każda z nich stworzyła plakat pt. „Narzędzia ogrocznicze”. Przedszkolacy ćwiczyli kolorowanie, wycinanie, przyklejanie i czytanie, ale przede wszystkim współpracę!

OGRÓDEK KRÓLICZKÓW
OGRÓDEK KRÓLICZKÓW
marzec 2021

Już niedługo wiosna! A więc to idealna pora na stworzenie w sali ogródka, który pozwoli rozwijać nie tylko zainteresowanie przyrodą, aktywność badawczą, ale również z którego będziemy mogli zajadać pyszny i zdrowy szczypiorek oraz rzeżuchę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do siania i sadzenia wybranych roślin, z których powstał piękny kącik w naszej sali. Nie zabrakło w nim również kwiatków. W sali znajduje się również wystrój wiosenny. Króliczki już czują zbliżającą się wiosnę i z utęsknieniem na nią czekają. 

WYDRAPYWANKI
WYDRAPYWANKI
marzec 2021

Wydrapywanka to bardzo ciekawa technika plastyczna, którą Króliczki miały okazję poznać. Jak nazwa wskazuje – na kartce wydrapuje się dowolny rysunek wg własnego pomysłu. Potrzebny był oczywiście specjalny, plastikowy rysik do wydrapywania. Króliczki z wielkim zaciekawieniem przystąpiły do zadania, tym bardziej, iż pod wydrapaną powierzchnią pojawiły się piękne, tęczowe kolory. Wszystkie prace były wyjątkowe i niepowtarzalne!

POZNAJEMY INSTYTUCJĘ SZKOŁA
POZNAJEMY INSTYTUCJĘ SZKOŁA
marzec 2021

W ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego Króliczki poznały instytucję szkoła. Dzieci poznały wygląd budynku szkoły i pomieszczenia z których się składa, cel uczęszczania do szkoły i atrybuty ucznia. Przedszkolacy dowiedzieli się jak wygląda lekcja i jak można spędzać przerwy. Króliczki korzystały również z projektora, zamontowanego w sali. Dzieci wykazały się kreatywnością podczas wykonywanych prac plastycznych pt. „Szkoła” i „Plecak”, bowiem samodzielnie rysowały budynek szkoły i ozdabiały najważniejszy atrybut ucznia. Już za kilka miesięcy 6-latki rozpoczną edukację w szkole, dlatego omówiony temat jest bardzo ważny i potrzebny.

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2021

8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobietki, również dziewczynki z Króliczków mogły poczuć się tego dnia jak prawdziwe księżniczki. Wszystkie wyglądały pięknie i elegancko. Każda dziewczynka dumnie maszerowała na czerwonym dywanie i otrzymała dyplom Miss w pasującej do niej kategorii. Chłopcy składali życzenia, śpiewali „sto lat” i wręczyli upominki. Również w prostych gestach chłopcy dbają i troszczą się o nasze kobietki. Na każdego Króliczka czekała tego dnia dodatkowa niespodzianka – wychowawca przygotował przysmak swojego dzieciństwa – „szyszki”. Większość dzieci pierwszy raz jadła te słodkości, ale zdecydowanie bardzo im smakowało.

MATEMATYCZNO-MULTIMEDIALNY TYDZIEŃ
MATEMATYCZNO-MULTIMEDIALNY TYDZIEŃ
marzec 2021

Pierwszy tydzień marca obfitował u Króliczków w wiele zadań matematycznych i multimedialnych. Dzieci z wielką radością korzystały z „Magicznego Dywanu”, który ćwiczy zwinność i refleks. Przedszkolacy grali w gry planszowe, matematyczne i sensoryczne, rozwijające logiczne myślenie i spostrzegawczość. Nie zabrakło również zabaw z kodowaniem w mniejszych zespołach, ćwiczących współpracę. Każdy Króliczek także sam kodował na zajęciach plastycznych a wykonywane zadanie dostosowane było do wieku i umiejętności dzieci. Przedszkolacy wykonali również „Matematyczną gąsienicę”, utrwalając zapis graficzny cyfr. Nie zabrakło również nauki programowania z robotem Codey Rocky, którego dzieci uwielbiają. W naszej sali został zamontowany projektor, z którego chętnie i często korzystamy. 

OSZCZĘDZAMY WODĘ
OSZCZĘDZAMY WODĘ
luty 2021

W ostatnim tygodniu lutego Króliczki dowiedziały się jak cenna w życiu jest woda. Jest potrzebna do tak wielu czynności, że trudno wyobrazić sobie, by mogło jej zabraknąć. A jednak często można zaobserwować jej marnowanie, dlatego dzieci uczyły się w jaki sposób można ją oszczędzać. Najważniejszym wnioskiem niewątpliwie jest fakt, iż zawsze trzeba sprawdzać czy woda została zakręcona po umyciu rąk. Dodatkowo dzieci obejrzały nagranie nt. „gostyńskiej kranówki” oraz prezentację wykonaną ze zdjęć przesłanych przez rodziców z aktywności ekologicznej Króliczków w domu. Przedszkolacy wykonali pracę plastyczną nawiązujące do omawianej tematyki – dzieci ćwiczyły odrysowywanie z szablonu, wycinanie, przyklejanie elementów, rysowanie i rozdmuchiwanie farby za pomocą słomki. Dzieci brały również udział w zabawie badawczej „Co pływa, co tonie?” – wodę potrzebną do zabawy oczywiście ponownie wykorzystaliśmy – do podlania kwiatków.

METODA KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW
METODA KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW
luty 2021

Metoda kolorowych dźwięków to innowacyjna metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Autorami tej metody są nauczyciele Urszula i Adam Misior. System został opracowany jako pomocnicza metoda nauki gry na pianinie dla najmłodszych dzieci, dla których nauka nut jest jeszcze za trudna. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów dzieci rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Króliczki przypomniały sobie wygląd i sposób grania na instrumencie KolorPiano, czyli pianinku, na którym gra się stopami. Dzieci oswajają się w ten sposób z dźwiękami, utrwalają kolory i figury geometryczne, współpracują ze sobą oraz ćwiczą spostrzegawczość. Przedszkolacy poradzili sobie wspaniale a gra na instrumencie sprawiła im wiele radości, dlatego chętnie będziemy do niej powracali.

ZABAWY Z LITERAMI I SŁOWAMI
ZABAWY Z LITERAMI I SŁOWAMI
luty 2021

Część Króliczków już za kilka miesięcy rozpocznie edukację w szkole, dlatego każdą możliwą okazję wykorzystujemy do nauki czytania. Systematycznie utrwalamy poznane litery, tworzymy słowa i przy okazji świetnie się bawimy. Pomocny jest alfabet, który znajduje się w sali, bowiem przypomina dzieciom zapis graficzny liter i kolejność ich występowania. 4 i 5-latki chętnie współpracują ze starszymi dziećmi – przy okazji same nabywają nowe umiejętności i interesują się literkami. Króliczki chętnie przystępują do wszystkich zadań.

W ŚWIECIE WARTOŚCI
W ŚWIECIE WARTOŚCI
luty 2021

W trzecim tygodniu lutego Króliczki omówiły wartości takie jak: miłość, przyjaźń i szacunek. Tydzień obfitował w utwory literackie, które dotyczyły omawianych wartości. Dzieci budowały swobodne wypowiedzi nt. postrzegania owych słów, wymieniały bliskie im osoby i gesty, które świadczą o miłości, przyjaźni i szacunku. Każdy Króliczek opisał swojego przyjaciela. Prace plastyczne jak zawsze nawiązywały do tematu tygodniowego. W pierwszej pracy pt. „Serce” dzieci wycinały i przyklejały elementy oraz malowały farbami w taki sposób, aby powstało serce z pomalowanego dookoła szablonu. Drugą pracę plastyczną pt. „Drzewo miłości” dzieci wykonały wspólnie, odciskając pomalowane farbą dłonie. Współpracując ze sobą Króliczki stworzyły piękną pracę, która przypomina o najważniejszych wartościach w życiu.

DZIEŃ KOTA
DZIEŃ KOTA
luty 2021

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tego dnia na Króliczki czekało wiele zabaw dydaktycznych. Dzieci dowiedziały się czego potrzebuje kot w swoim życiu, co to jest koci język ciała i jakie są rasy kotów. Również w bajkach występuje ich bardzo dużo, dzieci bez problemu rozpoznały je na ilustracjach. Nie zabrakło również wspólnych gier i zadań, ćwiczących spostrzegawczość. Każde dziecko wykonało również swojego kotka. Przedszkolacy otrzymali kontury kota a ich zadaniem było narysowanie, pokolorowanie i wycięcie zwierzątka. Króliczki poradziły sobie wspaniale! 

PROJEKT EDUKACYJNY „OWOCE”
PROJEKT EDUKACYJNY „OWOCE”
luty 2021

Od 1 do 12 lutego Króliczki realizowały projekt edukacyjny OWOCE. Celem projektu był m. in. wzrost świadomości na temat roli owoców w diecie dzieci, edukacja na temat korzyści jedzenia owoców i jego przetworów oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę. W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i bezpośrednie doświadczanie. Dzieci w tym okresie podejmowały bardzo dużo ciekawych inicjatyw i działań, m. in. przygotowywały owocowe szaszłyki i sok pomarańczowy, jadły różne owoce i rozpoznawały je za pomocą wielu zmysłów, wykonały doświadczenie z owocami. Nie zabrakło edukacyjnych zabaw, gier i filmu. W sali utworzyliśmy kolorowy i wesoły kącik tematyczny. Zajęcia plastyczne, muzyczne, gimnastyczne i matematyczne także nawiązywały do „owocowej” tematyki. Każdy rodzic przesłał również zdjęcie swojego dziecka z ulubionym owocem, wychowawca utworzył prezentację z ich udziałem, którą dzieci miały okazję obejrzeć.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z działań podejmowanych w trakcie projektu.

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2021

Na ten dzień Króliczki czekały od dawna - 11 lutego odbył się bal karnawałowy. Przedszkole i sala były tego dnia pięknie udekorowane a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: balony, wspólne tańce i zabawy. Wszystkie dzieci pięknie przebrane z dumą prezentowały swoje stroje. Przedszkolacy chętnie pozowali do zdjęć i uczestniczyli w zabawach. Nie zabrakło zabawy tanecznej i słodkiego poczęstunku. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji a Króliczki bawiły się doskonale!

ZABAWY NA ŚNIEGU
ZABAWY NA ŚNIEGU
luty 2021

Podczas tegorocznej zimy nie brakuje śniegu, więc Króliczki ciepło ubrane wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, by móc się nim nacieszyć. Mimo, iż śnieg się nie lepił i dzieci nie mogły ulepić bałwana, to nie nudziły się nawet chwili. Przedszkolacy rzucali śnieżkami, robili aniołki na śniegu, podrzucali śnieg i rysowali na nim. Dzieci bawiły się wspaniale i były bardzo szczęśliwe, co widać na zdjęciach! 

DZIEŃ PIZZY
DZIEŃ PIZZY
luty 2021

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia na Króliczki czekała zabawa właśnie z wykorzystaniem pizzy. Mimo, iż elementy były papierowe, to dostarczyły przedszkolakom mnóstwo radości. Dzięki tej zabawie poznaliśmy składniki z których można przygotować pizzę oraz ćwiczyliśmy przeliczanie i odczytywanie cyfr. Króliczki zostały podzielone również na zespoły i chętnie współpracowały w swoich drużynach. Wykazały się dobrą organizacją, spostrzegawczością i mogły liczyć na wzajemną pomoc.

KOLOROWE DŁONIE I STOPY
KOLOROWE DŁONIE I STOPY
luty 2021

Króliczki uwielbiają zabawy ruchowe, ćwiczące orientację przestrzenną. Do jednej z takich zabaw dzieci wykorzystały kolorowe dłonie i stopy. Przed przystąpieniem do zadania Króliczki utrwaliły kolory, poznały zasady gry i rozłożyły na dywanie kartki. Każdy przedszkolak szukał konkretnego koloru owocu, podanego przez nauczyciela. Niektóre z nich występują w kilku np. jabłka, dlatego dzieci musiały zaznaczyć kilka pól. Ilustracje na kartkach wskazywały sposób zaznaczania koloru – dłonią lub stopą. Podczas zabawy dzieci ćwiczyły reakcję na sygnał dźwiękowy, spostrzegawczość, wyobraźnię oraz ogólną sprawność fizyczną. Zabawa dostarczyła dzieciom mnóstwo radości.

POZNAJEMY PRACĘ SPRZEDAWCY
POZNAJEMY PRACĘ SPRZEDAWCY
styczeń 2021

W ostatnim tygodniu stycznia Króliczki w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego dowiedziały się na czym polega praca sprzedawcy. Ten tydzień obfitował w zadania matematyczne, ćwiczące umiejętność liczenia. Dzieci dowiedziały się co należy do zadań ekspedientki, w jaki sposób sprzedaje się towar oraz jak wygląda miejsce pracy. Króliczki utrwaliły również nazwy sklepów i pojęcia związane z handlem. Na zajęciach plastycznych przedszkolacy wykonali prace pt. „Koszyk z zakupami” – wykorzystując gazetki z supermarketów Króliczki ćwiczyły wycinanie i spostrzegawczość. Podczas kolejnej pracy plastycznej pt. „Torba na zakupy” dzieci wykazały się kreatywnością, bowiem samodzielnie dobierały techniki plastyczne.

PIANKOWE PINGWINKI
PIANKOWE PINGWINKI
styczeń 2021

22 stycznia Króliczki uczestniczyły w kolejnej przygodzie z Panem Pianką i kolorowymi piankami. Tym razem praca dotyczyła aktualnej pory roku – zimy. Podczas zadania niezbędne okazały się nożyczki, magiczna ściereczka, podkładka, pisaki i oczywiście kolorowe pianki. Dzieci wykonały wg instrukcji Pana Pianki pingwinki na górze lodowej. Zadanie nie należało do łatwych, bowiem praca wymagała precyzji, cierpliwości i wzajemnej współpracy. Dzieci poradziły sobie wspaniale i wykazały się kreatywnością. Warsztaty sprawiły przedszkolakom mnóstwo radości.

UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA
UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA
styczeń 2021

Jakie prezenty są najpiękniejsze? Oczywiście te przygotowane samodzielnie przez dzieci. Króliczki dla swoich dziadków przygotowały prezent piękny i praktyczny – kalendarze. Każdy przedszkolak spróbował najpiękniej jak potrafi narysować i pokolorować babcię i dziadka. Dzieci przygotowały również wiersz. Króliczki bardzo się starały i włożyły całe serce w przygotowanie upominków.

Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i szczęścia!

KARNAWAŁOWA FOTOBUDKA
KARNAWAŁOWA FOTOBUDKA
styczeń 2021

Karnawał to okres radosnych zabaw. Nie brakuje ich również w grupie Króliczków. Wśród nich pojawiła się karnawałowa Fotobudka. Każdy przedszkolak wybierał maskę, która najbardziej przypadła mu do gustu. Wesołe zdjęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

KLAMERKOWE ZABAWY
KLAMERKOWE ZABAWY
styczeń 2021

Króliczki chętnie bawią się w gry dydaktyczne, do których niezbędne są klamerki. Dzieci za ich pomocą zaznaczają poprawne odpowiedzi w poszczególnych zadaniach. Poziom trudności dostosowywany jest do wieku i umiejętności dzieci – utrwalamy kolory, cyfry i litery. Atrakcyjna forma tej zabawy zachęca dzieci do aktywnego uczestnictwa, poszerzania swojej wiedzy oraz jest świetną formą usprawniania dłoni. Króliczki utrwalają poznane litery i bogacą słownictwo.

ĆWICZYMY ZNAJOMOŚĆ LITER
ĆWICZYMY ZNAJOMOŚĆ LITER
styczeń 2021

Króliczki biorą udział w wielu grach dydaktycznych, które utrwalają znajomość liter i rozwijają spostrzegawczość, zasób słownictwa i współpracę. 5 i 6-latki utrwalają w ten sposób poznane litery a 4-latki mają okazję je poznać i w ten sposób się z nimi oswoić. Kilkoro 4-latków już zna wszystkie litery i chętnie współpracuje ze starszakami. Dzieci wśród obrazków szukały wyrazów rozpoczynających się na daną literę. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, jednak Króliczki poradziły sobie wspaniale!

FERIE TO FAJNA SPRAWA!
FERIE TO FAJNA SPRAWA!
styczeń 2021

Króliczki podczas ferii zimowych mają dużo czasu na zabawę i wspólną integrację. Podczas zabaw kierowanych przez nauczyciela dzieci poznają nowe gry i zadania, rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie, współpracę i relacje koleżeńskie. Dzieci cierpliwie oczekują na swoją kolej i chętnie sobie pomagają. Nie brakuje również zabaw inicjowanych przez dzieci, wg ich pomysłu. Króliczki najchętniej bawią się lalkami, klockami, kuchnią i autami. Bardzo lubią kolorować, łączyć elementy i układać puzzle. Dzieci wzbogacają swoje słownictwo oraz rozwijają sprawność manualną. Czas wypełniony jest beztroskimi chwilami.

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
grudzień 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i bardzo wyjątkowy czas. 22 grudnia Króliczki w przepięknych, eleganckich strojach zasiadły do wigilijnego stołu. Zanim to się jednak stało, dzieci odwiedził gwiazdor, by wręczyć każdemu prezent. Dzieci przywitały go wierszykiem i kolędą. Podarowały mu również kartkę. Wspaniałe prezenty od gwiazdora dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Przed rozpoczęciem uroczystej Wigilii dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Następnie czekały na nich pyszne, tradycyjne potrawy – barszcz, ryba, kapusta z grzybami, ziemniaki a na deser ciastka, mandarynki i cukierki. Tego dnia śpiewaliśmy wspólnie kolędy i słuchając pastorałek stworzyliśmy świąteczny klimat. Ten dzień pozostanie zapewne w pamięci dzieci na długo, bowiem towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji.

ŚWIĄTECZNA BAJKA O DZIECIACH Z NASZEJ GRUPY
ŚWIĄTECZNA BAJKA O DZIECIACH Z NASZEJ GRUPY
grudzień 2020

W dniu przedszkolnej Wigilii na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka – bajka „Przedszkolaki ratują święta” napisana przez mamę Mileny. W roli głównej wystąpiły dzieci z naszej grupy „Króliczki”. Przedszkolacy podczas wspaniałego snu stali się pomocnikami św. Mikołaja i miały okazję zwiedzić fabrykę zabawek, poznać elfy i renifery. Dzięki ich pomocy i współpracy wszystkie grzeczne dzieci będą mogły otrzymać prezent na święta. Bajka bardzo spodobała się dzieciom i wywołała radość na ich twarzach.

Serdecznie dziękujemy mamie Milenki za piękną niespodziankę i pamiątkę!

NASZE TWÓRCZE PRACE
NASZE TWÓRCZE PRACE
grudzień 2020

Króliczki podczas zajęć plastycznych mają okazję tworzyć prace, które są ich własną interpretacją podanego tematu. Tym razem hasłem przewodnim był „zimowy krajobraz”. Dzieci na gazetach rysowały i wycinały elementy będące owym krajobrazem. Takie prace rozwijają wyobraźnię, logiczne myślenie oraz własną twórczość. Uzupełnieniem pracy był śnieg malowany białą farbą, który powstał odciskany paluszkiem przez dzieci. Każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna!

NAUKA PROGRAMOWANIA Z ROBOTEM CODEY ROCKY
NAUKA PROGRAMOWANIA Z ROBOTEM CODEY ROCKY
grudzień 2020

Króliczki uczą się podstaw programowania dzięki specjalnej aplikacji i robota, który wyglądem przypomina słodką pandę. Dzieci podczas tego zadania wyznaczały trasę, którą robot pokonywał na dywanie, wybierały kolory na które reagował, emocje, które pojawiały się na jego ekranie, tempo i kierunek jazdy. Przedszkolacy uczą się podczas takich zajęć logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Króliczki doskonaliły również szybką reakcję, spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Codey Rocky bardzo zainteresował dzieci, więc z chęcią będziemy powracali do zajęć z jego udziałem.

WYKONUJEMY ZADANIA Z KALENDARZA ADWENTOWEGO
WYKONUJEMY ZADANIA Z KALENDARZA ADWENTOWEGO
grudzień 2020

Od momentu pojawienia się kalendarza adwentowego w sali Króliczków, dzieci codziennie wykonywały specjalne zadania. W tym roku realizowały je wspólnie, z całą grupą. Wśród nich były między innymi takie: dokarmianie ptaków, ubieranie choinki, wykonywanie świątecznych prac i zadań, śpiewanie kolęd, pomaganie innym i obdarowywanie innych dobrym słowem. Św. Mikołaj pozostawił nam w sali cukierki i świąteczne naklejki, które były nagrodą za podejmowane działania. Króliczki już z niecierpliwością oczekują na święta Bożego Narodzenia.

KOLORUJEMY CHOINKĘ XXL
KOLORUJEMY CHOINKĘ XXL
grudzień 2020

Króliczki na zajęciu plastycznym pokolorowały ogromną choinkę, która składa się z 22 kartek A4! Było to bardzo pracochłonne zadanie, ponieważ najpierw dzieci kolorowały każdy element a następnie wspólnie wycinaliśmy i łączyliśmy poszczególne kartki. Podczas tego zadania ponownie ćwiczyliśmy współpracę oraz cierpliwość. Efekt końcowy jest zaskakujący! 

WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
grudzień 2020

11 grudnia Króliczki ponownie uczestniczyły w warsztatach online z Panem Pianką. Tym razem dzieci przygotowały z pianek Świętego Mikołaja z prezentami! Nieodzownymi narzędziami pracy okazały się nożyczki, magiczna gąbeczka, podkładka i oczywiście kolorowe pianki. Współpraca i cierpliwość okazały się bardzo ważne i potrzebne. Zadanie nie należało do prostych, jednak dzieci uważnie słuchając instrukcji Pana Pianki, poradziły sobie wspaniale! Po wykonaniu wspólnie św. Mikołaja z prezentem każdy przedszkolak w dowolny sposób ozdobił swoją tekturkę, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Warsztaty sprawiły Króliczkom mnóstwo radości i były fantastyczną zabawą!

ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
grudzień 2020

Grudzień to czas, w którym na zajęciach plastycznych dominuje tematyka nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia. Króliczki wykonały prace pt. „Święty Mikołaj” oraz „Świąteczny wieniec”. Podczas tego zadania dzieci ćwiczyły odrysowywanie z szablonu, które jest niezwykle ważną umiejętnością podczas działań manualnych i rozwoju przedszkolaka. Nie zabrakło również wycinania, przyklejania elementów, rysowania, wyklejania bibułą. Jak zwykle nie zabrakło współpracy - starsze dzieci chętnie pomagały młodszym. Każdy przedszkolak z pełnym zaangażowaniem przystąpił do pracy a efekt działań naszych 4,5,6-latków jest wspaniały!

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
grudzień 2020

Króliczki przypomniały sobie bardzo lubianą i ciekawą metodę - kodowanie na dywanie. Współpracowały w grupach, w których liderami były dzieci 6-letnie. Na specjalnych matach do kodowania dzieci za pomocą kolorowych kubeczków rozegrały między sobą grę, wykazując się niezwykłym zaangażowaniem i skupieniem. Dzieci rzucały kostkami i układały kubeczki zgodnie z wylosowaną liczbą oczek. Do innych zadań dzieci należało ustawienie kubeczka na planszy według kodu podanego przez nauczyciela oraz odwzorowywanie na macie ułożonego wzoru, który został zakodowany. Następnie Króliczki układały kubeczki według wzoru z kart. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z kubeczkami i możliwość tworzenia własnych konstrukcji. Metoda „Kodowanie na dywanie” rozwija wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Króliczki wspaniale współpracowały w mniejszych grupach i wykazały się niezwykłą kreatywnością, co widać na zdjęciach. Było wesoło i kolorowo!

ZABAWY RUCHOWE Z GAZETAMI
ZABAWY RUCHOWE Z GAZETAMI
grudzień 2020

Zajęcia gimnastyczne można uatrakcyjniać na wiele sposobów, aby zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Tym razem Króliczki wykorzystały na zajęciach gazety. Do zadań dzieci należało między innymi: przeskakiwanie przez gazety, szukanie wolnego miejsca na gazecie, siadanie na nich, bieganie, dotykanie gazet, podskakiwanie, robienie przysiadów. Przedszkolacy ćwiczyli szybką reakcję na sygnał dźwiękowy, zwinność i spostrzegawczość. Zajęcia wywołały wiele radości i zainteresowania wśród dzieci.

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2020

Mikołajki to święto bardzo radosne i długo wyczekiwane przez dzieci. Tego dnia na Króliczki czekały niespodzianki od św. Mikołaja. Aby je otrzymać dzieci już od samego rana wykonywały świąteczne zadania. Po drugim śniadaniu za oknami pojawił się ten wspaniały gość – św. Mikołaj! Podczas gdy dzieci wyglądały przez okno, on pozostawił za drzwiami sali dla nich prezenty. Króliczki były bardzo zaskoczone i szczęśliwe. Tego dnia nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w czapkach. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – mama Milenki przygotowała dla nich bajkę pt. „Śnieżna kula św. Mikołaja”. Dzieci wysłuchały opowiadania podczas odpoczynku po obiedzie. Serdecznie dziękujemy!

UBIERAMY CHOINKĘ
UBIERAMY CHOINKĘ
grudzień 2020

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki. Króliczki udekorowały świąteczne drzewko 4 grudnia, aby zdobiło naszą salę przed odwiedzinami św. Mikołaja. Przedszkolacy z wielką radością przystąpili do zadania i chętnie zawieszali piękne dekoracje. Dla dzieci było to bardzo radosne i ciekawe wydarzenie. Również wystrój naszej sali uległ zmianie – pojawiły się piękne stroiki, kalendarz adwentowy i świąteczne dekoracje. Całość tworzy cudowny klimat a Króliczki już czują magię zbliżających się świąt.

BARBÓRKA
BARBÓRKA
grudzień 2020

4 grudnia świętujemy Barbórkę, czyli Dzień Górnika. Króliczki poznały tego dnia wiele ciekawych informacji na temat tego zawodu. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wygląda strój górnika, na czym polega jego praca i jakie są jej etapy, w jaki sposób i gdzie wydobywa się węgiel, jakie narzędzia do pracy potrzebuje pracownik kopalni. Zabawy dydaktyczne uatrakcyjniły zajęcia, zachęciły dzieci do zadawania pytań i poszerzyły wiedzę z omawianego tematu. Zadania zostały dostosowane do wieku dzieci z naszej grupy. Króliczki poradziły sobie wspaniale!

POZNAJEMY PRACĘ FOTOGRAFA
POZNAJEMY PRACĘ FOTOGRAFA
grudzień 2020

W pierwszym tygodniu grudnia Króliczki w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego poznały zawód fotografa. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły osobiście udać się do studia fotograficznego lub zaprosić fotografa do przedszkola. Mimo to dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tego zawodu i sposobu robienia zdjęć. Króliczki miały okazję obejrzeć aparat, poznały różne rodzaje zdjęć – tradycyjne, z instaxa, z fotobudki oraz sposoby ich przechowywania – ramki, albumy. Przedszkolaków szczególnie zainteresowała fotoksiążka. Dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć z różnymi gadżetami. Prace plastyczne także nawiązywały do tematu – dzieci wykonały aparat i ramkę na zdjęcie – ćwiczyły odrysowywanie, wycinanie i rysowanie.

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
grudzień 2020

Króliczki na zajęciach gimnastycznych bardzo chętnie korzystają ze ścieżki sensorycznej. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku określały właściwości dotykanych elementów. Każdy przedszkolak wskazywał, która struktura była dla niego najprzyjemniejsza. Ścieżka sensoryczna rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe oraz jest wspaniałą zabawą!

ZABAWA ANDRZEJKOWA
ZABAWA ANDRZEJKOWA
grudzień 2020

30 listopada Króliczki przeniosły się do magicznego świata wróżb i przypomniały sobie zwyczaje andrzejkowe. Każde dziecko miało okazję z pomocą cioci lać wosk przez magiczny klucz, brało udział w zabawie z butami oraz wylosowało imię przyszłego męża/żony i wykonywany w przyszłości zawód. Nie zabrakło oczywiście zabawy tanecznej z balonami, podczas której przedszkolacy bawili się wspaniale. Na dzieci czekał tego dnia słodki poczęstunek. Króliczki chętnie pozowały do zdjęć i uczestniczyły w zabawach. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!

ROZWIJAMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ
ROZWIJAMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ
listopad 2020

Króliczki uwielbiają działać plastycznie, w ten sposób rozwijają sprawność manualną, poznają nowe techniki oraz zdobywają nowe umiejętności. W ostatnim tygodniu listopada dzieci wykonały prace pt. „Zwierzęta leśne” oraz „Ekologiczny Miś”, ponieważ temat tygodniowy dotyczył przygotowania zwierząt do zimy. Pierwsza praca była bardzo czasochłonna i wymagała dokładności. W drugiej dzieci wykazały się kreatywnością. Wszystkie przedszkolaki spisały się wspaniale a starsze dzieci chętnie pomagały młodszym w odrysowywaniu z szablonu, wyklejaniu i wylepianiu. Każda praca jest piękna i niepowtarzalna.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2020

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na Króliczki czekało mnóstwo atrakcji: dzieci przypomniały sobie misie z różnych bajek, filmów i reklam, zagrały w misiowe memory, obejrzały prezentację multimedialną, układały misie w określonej kolejności, współpracowały w grupach układając puzzle. Zadaniami, które sprawiły przedszkolakom najwięcej radości było: pozowanie do zdjęć w misiowej fotobudce oraz stworzenie własnego, papierowego misia. Tego dnia dzieci uczestniczyły również w warsztatach z Panem Pianką, które w tym roku, ze względu na epidemię odbyły się online. Każde dziecko wykonało pięknego misia z pianek, wykazując się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. To był bardzo ciekawy i intensywny dzień!

KREATYWNE UKŁADANKI
KREATYWNE UKŁADANKI
listopad 2020

Króliczki zwyciężyły w konkursie organizowanym przez zakład stolarski „Warsztat na Maxa” i otrzymały nagrodę – drewniane układanki dla całej grupy. Zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo, układanki zostały dokładnie zeszlifowane zanim trafiły w ręce dzieci. Króliczki z ogromną radością i zainteresowaniem pomalowały farbami układanki według własnego pomysłu. Podczas tego zadania wykazały się kreatywnością, precyzją i chęcią pomagania innym.

SŁODKA POMOC
SŁODKA POMOC
listopad 2020

Tata Melanii wylicytował na aukcji charytatywnej dla Marcelka z Krotoszyna tort o smaku ciastek oreo. Podarował go Króliczkom, które z chęcią zjadły słodki wypiek. Tort upiekła ciocia Beata – wychowawca grupy, która wystawiła go wcześniej na charytatywną licytację.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Melanii za podwójną pomoc i radość.

BAJKOWY TYDZIEŃ
BAJKOWY TYDZIEŃ
listopad 2020

W trzecim tygodniu listopada Króliczki rozmawiały o bajkach i baśniach. Na dzieci czekało mnóstwo interesujących zadań: zabawy dydaktyczne, historyjki obrazkowe, gra „memory”, prace plastyczne, nie zabrakło oczywiście codziennego czytania baśni i bajek. Dzieci w wykonane prace plastyczne włożyły mnóstwo serca, efekt końcowy jest wspaniały. Wielką radością jest obserwowanie tak wspaniałego rozwoju manualnego naszych dzieci.

KOLOROWE ZABAWY
KOLOROWE ZABAWY
listopad 2020

Króliczki uwielbiają się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Często biorą udział w zabawach pobudzających wyobraźnię i orientację przestrzenną. Jedną z takich zabaw są kolorowe patyczki. Dzieci odwzorowywały zaproponowane układy patyczków oraz tworzyły własne, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Podczas tej zabawy niewątpliwie ważna jest również współpraca, z którą Króliczki radzą sobie doskonale.

DOKARMIAMY PTASZKI
DOKARMIAMY PTASZKI
listopad 2020

Za oknami sali Króliczków pojawił się dodatkowy karmnik dla ptaków. Późna jesień i zima to bardzo trudny okres dla ptaków. Króliczki pragną im pomóc, dlatego rozpoczęły ich dokarmianie. Dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, by powiesić zawieszki z karmą oraz uzupełniły karmniki dla ptaków za oknem przedszkolnej sali. Do karmnika chętnie przylatują ptaszki a przedszkolacy z wielką radością je obserwują. 

POZNAJEMY INSTYTUCJĘ STRAŻ POŻARNA
POZNAJEMY INSTYTUCJĘ STRAŻ POŻARNA
listopad 2020

W dniach 9-13.11 Króliczki w ramach realizacji Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego poznały instytucję oraz zawód strażaka. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły osobiście udać się do jednostki straży pożarnej. Mimo to nie brakowało dzieciom atrakcyjnego poznania tego tematu. Przedszkolacy mogli zobaczyć oraz przymierzyć strój strażaka, uczestniczyć w licznych grach dydaktycznych, pokolorować mega kolorowankę, wykonali wspaniałe prace plastyczne, nauczyli się piosenki o strażaku. Niezwykle ważną sprawą jest również zapamiętanie numeru alarmowego. Króliczki jednogłośnie uznały, iż strażak to prawdziwy bohater.

OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY
OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY
listopad 2020

Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy, dlatego kilka miesięcy wcześniej Króliczki zasiały ją w przedszkolnym ogródku. W minionym tygodniu korzystając z pięknej pogody dzieci wybrały się na ogródek przedszkolny właśnie po marchewki. Na drugim śniadaniu Króliczki z chęcią spróbowały marchewek. Po takiej dawce witamin, na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

MYDŁO LUBI ZABAWĘ
MYDŁO LUBI ZABAWĘ
październik 2020

"Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane."


Piątek dla Króliczków był dniem kolorowym i pachnącym. W tym dniu przedszkolaki zostały oczarowane mydełkami. Dzięki wygranej dzieci poznały tajniki tworzenia mydła. Robienie mydełek to świetna i wciągająca zabawa. Króliczki wybierały jaką formę będą miały mydełka, jaki kolor oraz zapach. Mydełka nie tylko pięknie pachną ale również bardzo dobrze się pienią. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieci na długo.

NOWE ZABAWKI
NOWE ZABAWKI
październik 2020

W naszej sali zapanowała niedawno ogromna radość. Powodem tej radości była niespodzianka, a mianowicie prezenty w postaci zabawek. Żeby było sprawiedliwie zabawki tym razem otrzymały dziewczynki. Dziewczynki dostały pralkę, żelazko z deską do prasowania, lalki, zestaw lekarza, koniki i wózek do lalek. Największą radość jednak sprawił domek, w którym dzieci mogą bawić się w rodzinę, daje on dzieciom możliwość integrowania się w zespoły i umożliwia rozwijanie postaw społecznych. Wszystkie zabawki otrzymały swoje stałe miejsce,a Króliczki zobowiązały się dbać o nowe zabawki.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2020

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę." Takim oto wierszykiem zaczęliśmy dzisiejszy dzień. Na wszystkie Króliczki tego dnia czekało wiele atrakcji. Były konkursy - taniec z balonem i woreczkami, rzut do celu, foto-budka, a także życzenia. Dziewczynki wręczyły chłopcom medal "Super chłopaka",a na koniec chłopcy otrzymali sporo prezentów w postaci zabawek, którymi się będą mogli bawić w przedszkolu. Radości i uśmiechu było co niemiara. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale za rok Dzień Chłopaka będzie znów!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Poniedziałek 21 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka ponieważ świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na Króliczki czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Dzieci bawiły się przy największych przebojach. Główną niespodzianką tego dnia był przepyszny tort. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu Waszemu dniu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości!
 

WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
wrzesień 2020

Wykorzystując słoneczne dni Króliczki bardzo chętnie korzystały z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, drewniane domki, huśtawki. Dzieci z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji i wspaniale się bawiły, co widać na zdjęciach. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich, aktywność fizyczna i rozwijanie motoryki dużej.

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
wrzesień 2020

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Króliczki wraz z wychowawcą miło spędziły czas z chustą animacyjną na świeżym powietrzu. Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Zaskakuje swą wszechstronnością: można ją podrzucać, chować się pod nią, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią. Chusta animacyjna to jednak nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka. Króliczki podczas zabaw z chustą uczą się między innymi: współpracy w grupie, ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz orientację przestrzenną.

GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH
wrzesień 2020

Na zajęciu muzycznym Króliczki przypomniały sobie jak wyglądają i nazywają się instrumenty muzyczne. Po instrukcji dzieci miały okazję zagrać do podkładu muzycznego na: grzechotkach, talerzach, bębenkach, dzwonkach i tamburynach. Z tym wyzwaniem poradziły sobie wspaniale! Celem takich zajęć jest rozwijanie: wrażliwości i wyobraźni muzycznej, umiejętności rozróżniania barwy dźwięków, poczucia rytmu i inwencji twórczej. Te zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków i sprawiły im mnóstwo radości.

JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
JAK WITAJĄ SIĘ KRÓLICZKI?
wrzesień 2020

Każdy Króliczek wita się z ciociami i kolegami z grupy wybierając dowolny obrazek, przedstawiający różne formy witania się. Ze względu na trwającą epidemię są to powitania „na odległość” Dzieci mogą: zrobić serduszko, pomachać, przywitać się stopami, zrobić żółwika na odległość, przywitać się za pomocą czółka lub zrobić żaróweczki. Króliczki bardzo lubią witać się na wszystkie możliwe sposoby. Taka forma witania się sprawia, iż każde dziecko jest traktowanie indywidualnie, czuje się ważne i ma możliwość wyboru. Wśród dzieci nieśmiałych forma ta eliminuje barierę wstydu.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA
WAKACYJNE WSPOMNIENIA
wrzesień 2020

Drugi tydzień września Króliczki poświęciły wakacyjnym wspomnieniom. Aktualnie dzieci nie mogły przynieść zdjęć do przedszkola, jednak dzięki współczesnym technologiom rodzice przesłali nauczycielom zdjęcia dzieci z wakacji. W ten sposób mogliśmy powrócić do okresu gdy trwały wakacje i powspominać. Rozwijanie mowy i poprawne formułowanie zdań jest niezwykle ważne, dlatego warto wykorzystać każdą okazję, by móc nawiązać dialog. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach z najbliższymi. Wydrukowane zdjęcia pełniły funkcję nie tylko pomocy podczas zajęć, ale również gazetki tematycznej, która towarzyszyła nam cały tydzień. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne, podczas których połączyły następujące techniki: rysowanie, kolorowanie, wycinanie i przyklejanie. 

RUCH TO ZDROWIE
RUCH TO ZDROWIE
wrzesień 2020

Gdy za oknem pada deszcz, Króliczki wcale się nie nudzą! Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych. W ten sposób współpracują w grupie, utrwalają zasady bezpieczeństwa, ćwiczą motorykę dużą, doskonalą reakcję na sygnał dźwiękowy i czerpią z tego mnóstwo radości – co można zaobserwować na zdjęciach. Do zadań przedszkolaków należało m. in. naśladowanie zwierząt, elementów przyrody, schronienie się przed deszczem, zbieranie grzybów i kasztanów oraz spacerowanie w parku i ZOO.  Króliczki wiedzą, iż ruch to zdrowie, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych i czerpią z tego mnóstwo radości.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Króliczki”. Dzięki prostej, obrazkowej formie dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady i reguły. Szczególnie ważnymi punktami kodeksu jest: mówienie magicznych słów, pomaganie innym, rozwijanie samodzielności, słuchanie podczas zajęć i zgłaszanie się, zgodna zabawa. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Króliczki zatwierdziły go, odciskając paluszek przy swoimi imieniu. Chętne dzieci podpisały się. Kodeks przedszkolaka wisi w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

KALENDARZ URODZIN
KALENDARZ URODZIN
wrzesień 2020

Urodziny to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Króliczki” stworzyły z ciocią kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. Ze względu na obowiązujące obostrzenia urodzinki w tym roku będą wyglądały nieco inaczej, jednak nie zmienia to faktu, iż będziemy wspólnie świętowali i pielęgnowali tradycje urodzin. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym.

ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
ROBIMY ŚWIECZKI ŻELOWE
wrzesień 2020

Nasza grupa została laureatem konkursu organizowanego przez „Akademię Małego Kuchcika”. Nagrodą był wspaniały zestaw do wykonania świeczek dla całej grupy. Króliczki do zadania przystąpiły już w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Dzieci poznały różne struktury, zapachy i elementy, które można wykorzystać do zrobienia świeczki. Przedszkolacy samodzielnie dekorowali swoje świeczki a ciocia napełniła je podgrzanym żelem. Zajęcie to bardzo zaciekawiło przedszkolaków a efekt końcowy zaskoczył nie tylko dzieci, ale i pracowników przedszkola. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspieranie naszej grupy podczas trwania konkursu.

WITAMY W PRZEDSZKOLU
WITAMY W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2020

Króliczki po wakacjach i długiej przerwie bardzo chętnie powróciły do przedszkola. Zmieniła się nie tylko nazwa grupy, sala, ale i jej skład. Przedszkolacy z zaciekawieniem poznają nowych kolegów i zabawki. Podczas zabaw swobodnych dzieci mają okazję: rozwijać zdolności manualne, zacieśniać relacje koleżeńskie, usprawniać motorykę, rozwijać wyobraźnię i zainteresowania, kształtować samodzielność i budowanie dialogu, ale przede wszystkim dzieci uczą się i odkrywają nowe rzeczy.

Zachęcamy do obejrzenia swoich pociech w naszej galerii zdjęć.