Aktualności z życia przedszkola 2019/2020

KREATYWNE DOMKI
KREATYWNE DOMKI
czerwiec 2020

Przedszkolaki w naszym przedszkolu nie mają czasu na nudę, bowiem czeka na nich wiele ciekawych zajęć. Wszystkie grupy otrzymały fantastyczne, kartonowe domki, które samodzielnie ozdobiły i pomalowały. Cóż to była za atrakcja! Dzieci z wielką radością i zapałem przystąpiły do pracy. Wszystkie domki są niezwykle kreatywne, kolorowe i piękne. A co najważniejsze i najwspanialsze - wykonane samodzielnie przez dzieci. Domki okazały się świetną zabawą, dostarczają przedszkolakom wiele radości.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie NETBOX za wspaniały prezent dla dzieci oraz za owocną współpracę.

DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2020

1 czerwca to dzień wyjątkowy i radosny, bowiem święto obchodzą wszystkie dzieci. Tego dnia w przedszkolu czekało wiele atrakcji: zabawy taneczne i ruchowe, bańki mydlane, zabawa na placu zabaw, spektakl teatralny oraz słodkości i pyszny obiad! Na twarzach dzieci często gościł piękny uśmiech!

Wszystkim przedszkolakom życzymy zdrówka, radości i wspólnego czasu z bliskimi. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się w swoich grupach i nowych salach!

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW
marzec 2020

8 marca w hali sportowej mieszczącej się przy Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Przedszkolaków zorganizowany przez Klub Sportowy KANIA GOSTYŃ. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci 5-letnie , które świetnie radziły sobie na boisku. Przedszkolaki miały też okazje obejrzeć pokaz Pawła Skóry Mistrza Świata, Europy i Polski  w freestyle football. Tego dnia nie było rywalizacji, tylko świetna zabawa! Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem.

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2020

Na ten dzień przedszkolacy czekali od dawna. To oczywiście bal przebierańców! Na dzieci już od samego rana czekało pięknie udekorowane przedszkole, muzyka, balony i wspaniała zabawa! W tym roku bal odbył się w Dniu Zakochanych, zatem dekoracje nawiązywały do tego święta. Każdy przedszkolak uczestniczył we wspólnym balu, który odbył się w największej sali. Nie zabrakło wspaniałych piosenek i zabaw. Przedszkolacy chętnie bawili się i tańczyli. Wszystkie dzieci wyglądały wspaniale a stroje zachwycały kreatywnością. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
styczeń 2020

25 stycznia babcie i dziadkowie naszych kochanych przedszkolaków przybyli do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, aby podziwiać wspaniałe występy swoich wnuków. Wszystkie grupy odważnie zaprezentowały się na scenie. Były piękne wiersze, piosenki, tańce, dekoracje i pyszny poczęstunek. Na twarzach dziadków zauważyć można było radość, łzy wzruszenia oraz dumę. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, jak i gości.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
styczeń 2020

23 stycznia wszystkie grupy naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantem. Zbliżają się ferie, zatem dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Jednak nie tylko w trakcie ferii należy pamiętać o naszym bezpieczeństwie, ponieważ w życiu codziennym również istnieje sporo zagrożeń. Poza omówioną prezentacją był również czas na zadawanie pytań. To było bardzo ważne i cenne spotkanie, które było okazją do zdobycia nowej wiedzy. 

JASEŁKA W ŻŁOBKU
JASEŁKA W ŻŁOBKU
styczeń 2020

Do dzieci w żłobku dotarli artyści z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego, którzy zaprezentowali Jasełka. Wspaniałe stroje i umiejętności młodych aktorów sprawiły, iż na chwilę zagościł ponownie świąteczny nastrój. Taniec i śpiew urozmaicił występ oraz wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolacy wystąpili wspaniale a nasi mali sąsiedzi z zaciekawieniem oglądali Jasełka i nagrodzili aktorów głośnymi oklaskami.

"PETRONELKO LEĆ DO NIEBA ... "
"PETRONELKO LEĆ DO NIEBA ... "
styczeń 2020

Po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie, która ma filię w Gostyniu. Dzieci 5 i 6-letnie nauczyły się ciekawego wiersza o „ petronelce” oraz dowiedziały się jak dawniej mówiono na: biedronkę, sklep, drożdżówkę itd. Spotkanie bardzo zaciekawiło przedszkolaków i dostarczyło wiele radości. 

JASEŁKA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU
JASEŁKA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU
grudzień 2019

19 grudnia (ul. Strzelecka) i 20 grudnia (ul. Mostowa) w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka, które zaprezentowały dzieci z kółka teatralnego. Przedszkolacy wystąpili wspaniale a przepiękna scenografia nadała świątecznego klimatu. Oczywiście nie zabrakło wspólnych kolęd, które są piękną tradycją bożonarodzeniową. Występ został również urozmaicony tańcem, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Po występie przyszedł do przedszkolaków bardzo ważny gość – gwiazdor. Dzieci przywitały go piosenką a następnie każda grupa powiedziała wierszyk. Gwiazdor pozostawił w salach wspaniałe prezenty, które wywołały mnóstwo radości na twarzach dzieci! To był wspaniały dzień!

AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"
AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"
grudzień 2019

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Jan Paweł II

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka". Dzięki takim akcjom, dzieci uczą się, jak ważne jest niesienie pomocy innym ludziom, znajdującym się w potrzebie.
Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, ICH RODZICOM ORAZ RODZINOM ZA ZAANGAŻOWANIE W POMAGANIE INNYM!

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
grudzień 2019

W piątek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy, długo wyczekiwany gość. Jest to oczywiście Święty Mikołaj! Przedszkolaki ubrane na czerwono z czapkami mikołaja na głowach, od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu dzieci z ul. Mostowej zebrały się w sali Mądrych Sów, aby powitać długo oczekiwanego gościa, oglądały występ starszaków oraz każda grupa śpiewała piosenkę i recytowała przygotowany wiersz. Natomiast na ul. Strzeleckiej dzieci obejrzały bajkę o Św. Mikołaju, rozwiązywały przygotowane zadania oraz odśpiewały przygotowaną piosenkę. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci upominkami.  To był dzień pełen wrażeń i radości.

WYSTĘP DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z GOSTYNIA
WYSTĘP DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z GOSTYNIA
grudzień 2019

5 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu na ul. Mostowej grupę 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 1, 4 i 7 z Gostynia. Grono pedagogiczne oraz intendent wystąpili w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”, którego przesłaniem było promowanie zdrowego odżywiania. Zaproszeni goście nagrodzili aktorów głośnymi oklaskami i wręczyli piękne upominki wykonane własnoręcznie. Z okazji zbliżających się Mikołajek każdy zaproszony gość otrzymał słodki upominek w świątecznej dekoracji.

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2019

Ostatniego dnia listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się we wspólnej sali, by razem świętować i wspaniale się bawić. Nasi przedszkolacy chętnie brali udział w zabawach i wróżbach a towarzyszyły im ciocie, które tego dnia zamieniły się w Czarodziejki. Poza wróżbami był również czas na taniec. To był wspaniały dzień, który przybliżył dzieciom tradycję zabawy andrzejkowej.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2019

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia na naszych przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez kółko teatralne, które wzbogacone było tańcem i śpiewem. Z radością i dumą nasi artyści zaprezentowali się na scenie a publiczność biła chętnie brawo. Każdy przedszkolak w tym przyniósł swojego pluszowego przyjaciela, który towarzyszył mu we wspólnej zabawie.

MOSTOWA
STRZELECKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY !
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY !
listopad 2019

Starszaki z naszego przedszkola razem z grupą „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego Nr 7 w Gostyniu wzięły udział w happeningu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci, Osób Niepełnosprawnych i Starszych. Dzieci trzymając w rękach białe i niebieskie balony pomaszerowały na gostyński rynek i w obecności pana burmistrza odśpiewały „Hymn dzieci”. Jest to piosenka, która ukazuje dziecięce marzenia o świecie, w którym wszyscy są bezpieczni i szczęśliwi. Biało- niebieski korowód miał na celu propagowanie prawidłowych wzorców oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problem przemocy w rodzinie. 

POKAZ „KOMICZNY FREESTYLE”
POKAZ „KOMICZNY FREESTYLE”
listopad 2019

W naszym przedszkolu nigdy się nie nudzimy. Tym razem nasi przedszkolacy mieli przyjemność obejrzeć pokaz „Komiczny freestyle”. Na dzieci czekało wiele wspaniałych niespodzianek. Pan Balonik przybliżył świat magii a pan Mieszko, który wystąpił w programie „Mam Talent” zaprezentował swoje wspaniałe zdolności. Całemu występowi towarzyszył morał, iż nie powinno się przechwalać, bowiem skromność i systematyczność zwiastują sukces. Podczas tego pokazu było mnóstwo powodów do uśmiechu! 

MOSTOWA
STRZELECKA

SZKOŁA DO HYMNU
SZKOŁA DO HYMNU
listopad 2019

W ramach odzewu na apel Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”. Celem akcji było odśpiewanie przez jej uczestników 4- zwrotkowego hymnu narodowego w ramach świętowania 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. W piątek 8 listopada, gdy nastała godzina 11:11 dzieci wspólnie z pracownikami przedszkola odśpiewały z dumą i powagą hymn państwowy.

MOSTOWA
STRZELECKA

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
listopad 2019

Z okazji Dnia Postaci z Bajek grono pedagogiczne naszego przedszkola przygotowało wspaniałą niespodziankę – przedstawienie dla naszych kochanych przedszkolaków. Ciocie oraz wujek Kuba z ul. Mostowej przygotowali „Czerwonego Kapturka”, natomiast ciocie z ul. Strzeleckiej „Kopciuszka”. Dzieci były bardzo zaskoczone, ale i ciekawe, bowiem to niecodzienna okazja, aby zobaczyć swoją ciocię w przebraniu. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji i radości na twarzach przedszkolaków a wspaniałe stroje i scenografia pozwoliły przenieść się do magicznego świata bajek.

MOSTOWA
STRZELECKA

KROPELKA MARZEŃ
KROPELKA MARZEŃ
październik 2019

Biorąc udział w programie profilaktycznym „Parasolka zaufania- edycja II”, 5-latki wykonały prace plastyczne w postaci „Kropelek marzeń”, które wiszą pod parasolkami w budynkach naszego przedszkola. Podczas prezentacji kropelek, dzieci opowiadały o marzeniu dla siebie, dla całej rodziny, ale też o tym, aby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe i miały radosne dzieciństwo bez przemocy.

STRZELECKA
MOSTOWA

TEATR KAMISHIBAI
TEATR KAMISHIBAI
październik 2019

Gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie, która ma filię w Gostyniu. Wszystkie dzieci obejrzały teatr Kamishibai o tytule: „Mój przyjaciel Kemushi”. Jest to technika czytania wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki. To spotkanie bardzo zaciekawiło naszych przedszkolaków.

STRZELECKA
MOSTOWA

KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ
KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ
październik 2019

24 października dzieci 5 i 6- letnie z naszego przedszkola udały się do Szkoły Muzycznej w Gostyniu. Przedszkolaki miały możliwość poznania wielu ciekawych instrumentów oraz wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu uczniów. Dzieci w skupieniu słuchały muzyki, a wykonawców nagradzały gromkimi brawami.

SPOTKANIE Z MUZYKĄ
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
październik 2019

Muzyka jest jedną z dziedzin procesu wychowania i wielostronnego uczenia się, który rozpoczyna się już w przedszkolu. W związku z realizacją zadania rocznego przedszkola pt. „Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem” dzieci z ul. Strzeleckiej gościły w przedszkolu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Nasi goście szczegółowo przedstawili instrumenty na których grają,  omówili ich części oraz dlaczego wydobywa się z nich dźwięk. Po wysłuchaniu uczniów przedszkolaki miały możliwość wydobyć dźwięk z gitary i perkusji. Takie spotkanie z pewnością rozwija twórczą aktywność do działania podczas wspólnych zabaw. Dziękujemy za poświęcony czas !

KUBUSIOWA NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH
KUBUSIOWA NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH
październik 2019

14 października patron naszego przedszkola - Kubuś Puchatek obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji odwiedził wraz ze swoimi przyjaciółmi i wspaniałymi ciociami wszystkie grupy na ul. Mostowej. Przyjaciele ze Stumilowego Lasu zaprezentowali przedszkolakom instrumenty muzyczne i pokazali w jaki sposób się na nich gra. Dodatkowo świetnie się z nimi pobawili! Ciocia Justynka również przyniosła swój instrument i na nim zagrała. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie. 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2019

Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość. W naszym przedszkolu odbyła się ona 10 października na ul. Strzeleckiej i 11 października na ul. Mostowej. Na początku spotkania wystąpiły 6-latki w przedstawieniu pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” oraz wspólnie z wszystkimi zaśpiewały hymn przedszkola. Następnie pasowane dzieci zaprezentowały swój pierwszy program artystyczny. Wywołał on wiele radości i dumy na twarzach rodziców i bliskich. Nasi przedszkolacy poradzili sobie wspaniale! Po występie nastąpiło przyrzeczenie, które składały dzieci i ślubowanie rodziców. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie na przedszkolaka, na pamiątkę którego każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek ze słodkimi niespodziankami. Na zakończenie czekały na wszystkich słodkości: chrupki z miodkiem od Kubusia Puchatka oraz pyszny tort. 

HEFALUMPKI
MALEŃSTWA
MIŚKI I SŁONECZKA

NIESPODZIANKA „ MIŚKÓW” DLA PRZEDSZKOLAKÓW
NIESPODZIANKA „ MIŚKÓW” DLA PRZEDSZKOLAKÓW
październik 2019

14 października urodziny obchodzi patron naszego przedszkola – Kubuś Puchatek. Z tej okazji dzieci z grupy „Miśki” przygotowały niespodziankę dla przedszkolaków. „Miśki” zaprosiły naszych podopiecznych z ul. Strzeleckiej na przedstawienie pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”. Mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, za które zostali nagrodzeni gromki brawami. Niespodzianka bardzo spodobała się dzieciom i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
październik 2019

1 października naszych przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość „sierżant Pyrek”- maskotka wielkopolskiej policji. Celem spotkania było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, ograniczonego zaufania względem osób nieznanych dzieciom oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

PRZEDSZKOLE MOSTOWA
PRZEDSZKOLE STRZELECKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
październik 2019

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Świętując ten dzień oraz realizując Roczny Plan Pracy „Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem” wszystkie przedszkolaki z ul. Mostowej uczestniczyły w muzycznym spotkaniu. Nasze uzdolnione ciocie: Angelika i Justyna zaprezentowały dzieciom i zagrały na instrumentach muzycznych takich jak: perkusja, saksofon, flet i gitara. Ochotnicy mieli możliwość spróbowania gry na perkusji. Na przedszkolaków czekały również zagadki muzyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Ciocie otrzymały głośne oklaski a dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie muzyczne.  

TEATRZYK "KOT W BUTACH"
TEATRZYK "KOT W BUTACH"
wrzesień 2019

23 września nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk POMPON z Leszna. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność obejrzeć przedstawienie „Kot w butach” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Teatrzyk wywołał mnóstwo radości na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci śledziły m. in. losy Janka i Kota w butach oraz odpowiadały na pytania Sowy Zapominalskiej, której zdarzało się mylić wydarzenia. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Najodważniejsi mieli okazję pogłaskać Kota w butach i wystąpić na scenie z aktorami. Tego dnia przedszkole zostało przystrojone kolorowymi balonami a z głośników brzmiała radosna muzyka. Każde dziecko otrzymało upominek z okazji swojego święta - balonik i lizaka.

PRZEDSZKOLE MOSTOWA
PRZEDSZKOLE STRZELECKA

ODWIEDZINY PANI JESIEŃ
ODWIEDZINY PANI JESIEŃ
wrzesień 2019

Jesień to piękna pora roku, bowiem przynosi wspaniałe dary, m. in.: jarzębinę, kasztany, szyszki, orzechy, jabłka, dynie, słoneczniki i kolorowe liście. Właśnie z takimi darami odwiedziła wszystkie dzieci z ul. Mostowej piękna Pani Jesień! Przyniesione dary natury oraz wspaniałe, jesienne kolory, w które przyodziana była Pani Jesień, wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Wspólnie omówili wiele jesiennych ciekawostek i mieli okazje przyjrzeć się z bliska zawartości koszyczka. To było bardzo ciekawe i radosne spotkanie, które przybliżyło dzieciom wiedzę na temat tej pory roku.