Tygryski

Urodzinki grudzień

Urodzinki październik

Dnia 30 października  obchodziliśmy urodziny dzieci urodzonych w miesiącu październiku. Urodziny są szczególne, gdyż uczestniczą w nich wszystkie koleżanki i koledzy z grupy. Ten dzień jest wyjątkowy dla jubilatów, którzy otrzymują od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń i najpiękniejsze STO LAT. Po życzeniach był czas na słodki poczęstunek, a później tańce i zabawy.

Urodzinki wrzesień

Urodziny dzień radosny,
Pełen kwiatów zapach wiosny.
Dziś chcemy złożyć Ci życzenia:
Szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Ci słońce jasno świeci, i w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski, By nastąpił dzień radości!

WIGILIA U TYGRYSKÓW
WIGILIA U TYGRYSKÓW
grudzień 2020

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu  przeżywamy go bardzo uroczyście. 22.12.2018r.  od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. W tym dniu dzieci odwiedził Gwiazdor, który przyniósł prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Tygryski również przygotowały małą niespodziankę dla długo wyczekiwanego gościa w postaci własnoręcznie przygotowanej kartki z życzeniami. Przed rozpoczęciem uroczystej wigilii dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły wzajemnie życzenia. Następnie czekały na nich pyszne potrawy – barszcz, ryba, kapusta z grzybami, a na deser pierniki, mandarynki i cukierki. Tego dnia śpiewaliśmy wspólnie kolędy i słuchaliśmy świątecznych opowieści. Ten dzień pozostanie zapewne w pamięci dzieci na długo.

ŚWIĄTECZNY CZAS
ŚWIĄTECZNY CZAS
grudzień 2020

Na początku grudnia w naszej sali pojawił się kalendarz adwentowy, wraz z nim  upominki i zadania do wykonania na każdy dzień. Tygryski musiały między innymi zbudować choinki z klocków, wykonać świąteczne kartki i dekoracje do naszej sali. Przedszkolaki poradziły sobie wspaniale z wszystkimi zadaniami i z niecierpliwością oczekiwały na Święta Bożego Narodzenia.

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
grudzień 2020

W minionym tygodniu Tygryski spędzały czas pracując znaną im już wcześniej metodą kodowanie. Dzieci podczas wspólnych zabaw układały kubeczki wg wzoru, rozwiązywały zagadki, odwzorowywały na macie ułożony wzór. Ogrom radości przedszkolakom sprawiła zabawa z kolorowymi  kubeczkami i tworzenie własnych konstrukcji. Poza tym dzieci uczyły się programować poprzez zabawy z robotem „Codey Rocky”  oraz tablicą interaktywną. Na zakończenie Tygryski wykonały pracę plastyczną „Robot”. Był to bardzo interesujący i emocjonujący tydzień.

WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
WARSZTATY ONLINE Z PANEM PIANKĄ
grudzień 2020

Grupa Tygryski ponownie uczestniczyła w warsztatach online z Panem Pianką. Pan Pianka za pomocą swoich magicznych piankowych klocków przeniósł nas w magiczny świat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klocki mieniły się wszystkimi barwami tęczy, kleiły na wodę i modelowały na różne sposoby a przede wszystkim były dla nas bezpieczne. Przedszkolaki przy użyciu klocków piankowych wykonały świąteczną choinkę z prezentami. Warsztaty z klockami piankowymi były bardzo dobrą okazją, aby wzbudzić kreatywny rozwój dziecka, rozwijać wyobraźnię i zdolności motoryczne oraz uczyć jak pracować w grupie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że była to dla nich świetna zabawa i ucząca lekcja.

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2020

7 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu dzieci z niecierpliwością wyczekiwały odwiedzin upragnionego gościa. Święty Mikołaj swoją wizytę poprzedził listem z zadaniami dla Przedszkolaków. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci usłyszały znajomy dźwięk dzwonka. Po chwili Mikołaj pojawił się za oknami naszego przedszkola. Prezenty, które zostawił za drzwiami naszej Sali sprawiły dzieciom ogromną radość. Dziękujemy!!! 

UBIERAMY DZIŚ CHOINKĘ
UBIERAMY DZIŚ CHOINKĘ
grudzień 2020

Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki
Bo najpiękniejsza będzie dziś choinka
w sali przedszkolaków
I najpiękniejsze będą prezenty
dla młodszych i starszaków...

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
grudzień 2020

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci podczas wspólnych zabaw i zajęć poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii przedszkolaki mogły wysłuchać bajki czytanej przez rodziców Adasia. W tym dniu  dzieci uczestniczyły  w warsztatach z Panem Pianką, które ze względu na obostrzenia epidemiologiczne odbyły się online. Efektem wspólnej pracy był piękny Miś wykonany z kolorowych pianek.

POZNAJEMY POLSKĘ
POZNAJEMY POLSKĘ
listopad 2020

W minionym tygodniu Tygryski rozmawiały o Polsce. Dzięki wspólnym zabawą i wykonanym zadaniom dzieci utrwaliły symbole narodowe, poznały legendy, tradycje i zwyczaje oraz zabytki naszego kraju. Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę pt. "Syrenka warszawska"

RUCH TO ZDROWIE
RUCH TO ZDROWIE
listopad 2020

Ruch sprawia, że jesteśmy silniejsi oraz bardziej wytrzymali na zmęczenie. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało – poprawia ona także samopoczucie i zapewnia dobry nastrój. Przedszkolaki doskonale to wiedzą i z wielką ochotą biorą udział w naszej przedszkolnej gimnastyce.

ZABAWA Z CHUSTĄ
ZABAWA Z CHUSTĄ
listopad 2020

Chusta animacyjna wzbudza zainteresowanie i ciekawość wśród  dzieci. Jest dla dzieci dużą atrakcją. Głównym celem zabawy była integracja grupy, czerpanie radości z zabawy, rozwijanie pomysłowości. Po bliższym zapoznaniu się z chustą postanowiliśmy przejść do zabaw z określonymi zasadami, „Gra w bilard na chuście”. Utrwalaliśmy również nazwy kolorów poprzez zabawę „Stań przy kolorze”.

JESIEŃ U TYGRYSKÓW
JESIEŃ U TYGRYSKÓW
październik 2020

W naszej grupie na dobre zagościła piękna i kolorowa jesień. W sali pojawił się kącik przyrodniczy z darami jesieni. Podczas zajęć rozmawiamy na temat zmian zachodzących w przyrodzie, wykonujemy  prace plastyczne z wykorzystaniem kolorowych liści. Podczas pobytu w ogródku przedszkolnym prowadzimy obserwacje przyrodnicze, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

POZNAJEMY ZAWODY I INSTYTUCJE
POZNAJEMY ZAWODY I INSTYTUCJE
październik 2020

W minionym tygodniu Tygryski rozmawiały na temat pracy listonosza i instytucji – poczty. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty, drogę listu, paczki i innych przesyłek.

WSPÓLNE ZABAWY
WSPÓLNE ZABAWY
październik 2020

Dzieciństwo to magiczny czas, który powinien upływać pod znakiem niekończących się, beztroskich zabaw. Harce, swawole na świeżym powietrzu to najlepsza forma aktywności ruchowej dla dzieci. Tygryski również korzystają z pobytu na świeżym powietrzu i doskonale się bawią wykorzystując przy tym własnoręcznie wykonane samoloty z papieru .

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2020

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki - własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz wspólnych zabaw przy muzyce.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Na początku września ustaliśmy przedszkolne zasady. Będą one obowiązywały każdego Przedszkolaka przez cały rok naszej wspólnej przygody w przedszkolu. Na dowód zawartego kontraktu Tygryski złożyły podpisy pod wspólnie przygotowanym Kodeksem. Wykonany wspólnie plakat został umieszczony w widocznym miejscu w naszej przedszkolnej sali, by przypominał, iż ustalonych zasad nie należy łamać.