Tygryski

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
styczeń 2023

W okresie zimowym ptakom trudno znaleźć pożywienie, dlatego Tygryski postanowiły zadbać o to, aby ptaki w okolicy przedszkola miały co jeść. Przedszkolaki w czasie zajęć dowiedziały się jak odpowiedzialnie dokarmiać ptaki zimą, rozwiesiły w przedszkolnym ogrodzie gotowe przysmaki oraz wsypały ziarna do karmników. W czasie zajęć dzieci uświadomiły sobie, ze bez naszej pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć zimy. Dokarmianie ptaków jest okazja do kształtowania odpowiedzialności i wrażliwości na losy zwierząt.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
grudzień 2023

Tygryski oczekiwały na święta Bożego Narodzenia i każdego dnia otwierały magiczny domek z kalendarza adwentowego w którym czekało zadanie i słodki upominek. Wykonaliśmy także ekologiczne bombki ze zużytych żarówek, które zawisły na naszej choince.

Mikołajki 2022
grudzień 2022

6 Grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Odwiedził nas Mikołaj, którego mogliśmy zobaczyć w ogrodzie przedszkolnym i podarował upominki, a my przekazaliśmy własnoręcznie wykonane rysunki. W tym dniu wszyscy mieliśmy na głowach mikołajkowe czapki.

ZWIEDZAMY GOSTYŃSKI RYNEK
ZABAWY DYDAKTYVCZNE Z DARAMI JESIENI
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
grudzień 2022

Jeden z listopadowych tygodni poświęcony został tematyce bajek. Tygryski poznały postacie z bajek, które oglądali ich rodzice i dziadkowie, wykonali prace plastyczne a także obejrzeli teatrzyk "O trzech świnkach".

Andrzejki 2022
listopad 2022

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia Dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata wróżek i wspólnie odbyliśmy podróż pełna magii i czarodziejskich sztuczek. Nie zabrakło również wspólnych tańców oraz Andrzejkowych wróżb - lanie wosku oraz sprawdzanie imion swoich przyszłych mężów oraz żon :)

Robimy owocowe szaszłyki!
grudzień 2022

Jesień jest porą zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego też dzieci z grupy Tygryski wykonały szaszłyki owocowe. Przedszkolaki zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

JESIENNE RÓŻE

Kto nie przyzna Tygryskom racji,
Że róża jest piękniejsza od akacji?
Róża czerwona, róża pachnąca...

Tygryski podziwiają jesienne róże- stymulują zmysły :)

Dzień życzliwości
listopad 2022

Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.  W tym dniu dzieci między innymi, tworzyły kodeks życzliwości, podawały cechy charakteru osoby życzliwej, mówiły sobie miłe, ciepłe słowa, obdarowywały się uśmiechem, niespodziankami. Tygryski tworzyły indywidualne plakaty o tym szczególnym dniu.

Tygryski w bibliotece
listopad 2022

W listopadowy poranek wybraliśmy się do Oddziału Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Zapoznaliśmy się z fantastycznym księgozbiorem biblioteki oraz poznaliśmy zasady korzystania z czytelni i biblioteki. Dziękujemy Paniom za wspaniałe opowiedzenie o swojej pracy i zachęcenie do skorzystania z oferty biblioteki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2022

Tygryski zapoznały się z misiowymi bohaterami bajek. Sala Tygrysków wypełniła się pluszowymi przyjaciółmi dzieci. Było wiele zagadek związanych z tematyką pluszowych misiaków. Tygryski stworzyły także własnego misia z papieru, kukurydzy,  czerwonego ryżu albo guzików. Każda praca była inna i wyjątkowa.

"Dbamy o środowisko"
wrzesień 2022

We wrześniu Tygryski dowiedziały się jak dbać o środowisko. Segregacja śmieci jest bardzo ważnym elementem ekologii.

Kolorowe ćwiczenia
wrzesień 2022

Jesień jest już z nami! Kolorowe ćwiczenia logopedyczne oraz puzzle z darami jesieni przekonały Tygryski, że jesień to nie tylko deszcz i słota ale wielobarwna przyroda i nasze otoczenie.

"Bezpieczeństwo na drodze"
wrzesień 2022

Każdy przedszkolak wie jak ważne jest bezpieczeństwo. Czerwony na górze, zielony na dole - to dla dzieci najważniejsze światła drogowe. Od teraz droga do przedszkola nam nie straszna!