Tygryski

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
styczeń 2024

"To bardzo znany miś,
którego przyjacielem jest chłopiec - Krzyś.
Czerwony kubraczek, wesoła mina,
od zjedzenia miodu każdy dzień zaczyna."

To oczywiście mowa o Kubusiu Puchatku. 18 stycznia świętowaliśmy dzień patrona naszego przedszkola. Były kubusiowe kolorwanki, opowiastki, podobizny Kubusia z balonów, przyczepianie ogona Kłapouchemu oraz oczywiście odwiedziny Puchatka! Był to dla nas dzień pełen radości i świetnej zabawy.

ZABAWY NA ŚNIEGU

Tygryski skorzystały z pięknej, grudniowej pogody i urządziły zabawy na śniegu. Były bitwy na śnieżki, próby lepienia bałwana (choć śnieg nie chciał współpracować), aniołki na śniegu, a także przejażdżki sankami. Dzieciom bardzo podobało się wspólne wyjście na śnieg.

Przestawienie "Na straganie"

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest zdrowie. W codziennej diecie powinny znaleźć się warzywa oraz owoce. Dzieci z grupy Tygryski bardzo dobrze znają te zasady dlatego postanowiły przybliżyć je pozostałym przedszkolakom. Na postawie wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" wystawiły dla nas przedstawienie, w którym wcieliły się w role warzyw. Widownia zareagowała wielkim entuzjazmem i bili gromkie brawa dla aktorów.

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z grupy Tygrysków odśpiewały dla chłopców "Sto lat", a następnie wręczyły im upominki oraz dyplomy. Następnie wspólnie zatańczyliśmy do ulubionych piosenek chłopców. W tym dniu znalazło się również miejsce na wspólne oglądanie ulubionej bajki. Na koniec chłopcy mogli wcielić się w bohatera bajki - Ridera. Wszystkiego najlepszego chłopcy!

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka

W tym szczególnym dniu towarzyszyło nam mnóstwo wspólnych zabaw - tanecznych, ruchowych. Graliśmy w grę "kółko i krzyżyk", dzięki której rozwijaliśmy zdolności logiczne. Na pamiątkę tego dnia przedszkolaki dostały medale oraz dyplomy. Wspólnie zapozowaliśmy do zdjęć na ściance balonowej.

30! Akcja Sprzątania Świata

Fundacja Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Dzieci z grupy Tygryski również dołączyły do akcji i z wielkim zaangażowaniem sprzątały okolice przedszkola.