Króliczki 2019/2020

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Dnia 28.10 rozpoczęliśmy przygodę z ogólnopolską akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom". Pierwszym gościem, który nas odwiedził i zaczarował pięknym głosem była mama Adasia. Pani Ewa przeczytała nam książkę pt. "Wiewiórka która nie chciała się dzielić" oraz "Proszę mnie przytulić". Dzieci w ciszy wysłuchały ciekawej historii, a na koniec pięknie odpowiadały na zadane pytania dotyczące bajki. Pani Ewie dziękujemy, a pozostałych rodziców zapraszamy.

URODZINKI

Niech Ci słonko ciepło gra!
Niech Twój uśmiech długo trwa!
Nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje Urodzinki!

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE KRÓLICZKI
DZIEŃ KOBIET W GRUPIE KRÓLICZKI
marzec 2020

Słońce świeci dziś dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki,
a biedronki i kwiatki
przesyłają życzenia
i słodkie buziaczki!

W miniony poniedziałek w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się również bez drobnych upominków i kwiatów oraz wspólnym zabaw przy muzyce. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni  i sympatyczni.
 

ZDROWY PRZEDSZKOLAK
ZDROWY PRZEDSZKOLAK
marzec 2020

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu. W ramach zajęć dzieci  zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób warto spędzać wolny czas, by zachować zdrowie i sprawność. Rozmawialiśmy o sposobach ubierania się w poszczególnych porach roku, dzieci rozwijały umiejętność klasyfikowania ubrań zgodnie z podanymi cechami, przeliczały elementy w zbiorach. Ponad to Króliczki utrwaliły etapy mycia rąk i zasady dbania o higienę. 

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY
luty 2020

Dzisiaj bal, wielki bal.
Tańczą miś i lale.
Skacze kot, rudy lis,
bawią się wspaniale.

Słychać śpiew, głośny śpiew,
wszędzie gra muzyka.
Tańczyć dziś wszyscy chcą,
bal trwa tylko dzisiaj.

B. Forma 
 

WIZYTA W DOMU DZIENNEGO POBYTU SENIOR+
WIZYTA W DOMU DZIENNEGO POBYTU SENIOR+
styczeń 2020

W styczniu nasze Przedszkolaki odwiedziły Dom Dziennego Pobytu Senior +. Wizyta ta była związana z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po udanych występach przyszedł czas na wspólne zabawy przy muzyce i słodki poczęstunek.

ŚWIĄTECZNY CZAS
ŚWIĄTECZNY CZAS
grudzień 2019

Zgodnie z tradycją  nasze przedszkole tuż przed świętami odwiedził niezwykły gość, na którego dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Gwiazdora - bo o nim mowa dzieci przywitały piosenką i wierszami. Gwiazdor porozmawiał z każdym z przedszkolaków i wręczył wspaniałe prezenty. Ponad to tego dnia dzieci obejrzały Jasełka oraz zasiadły do wspólnej Wigilii. Były życzenia, łamanie się opłatkiem, pyszne potrawy oraz wspólne śpiewanie kolęd.

HEJ KOLĘDA
HEJ KOLĘDA
grudzień 2019

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszej grupie, w minioną środę - wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas wspólnego kolędowania z rodzicami.

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
grudzień 2019

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę. Przedszkolaki uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowej i świątecznej. Grudzień to dla dzieci z grupy Króliczki wyjątkowy czas...

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2019

W miniony piątek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła nam, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

KRÓLICZKI, SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
KRÓLICZKI, SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
listopad 2019

Dnia 25.11.2019 w grupie KRÓLICZKI odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią Dietetyk. Tematem i hasłem przewodnim było "Produkty zbożowe zjadamy, bo energię z nich mamy". Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jakie wartości maja produkty przez nas jedzone, mogły dotknąć wszystkich produktów zbożowych oraz na chwilę zamienić się w mlynarza i przesiać mąkę przez prawdziwe sito. Na zakończenie tego ciekawego spotkania Pani dietetyk rozdala wszystkim certyfikaty.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2019

W poniedziałek 25 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Przedszkolaki po obejrzeniu krótkiego przedstawienia w wykonaniu aktorów z kółka teatralnego poznały historię powstania pluszowego misia oraz zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy. Nie zabrakło również zabaw z maskotkami, ćwiczeń i muzyki. Na koniec dnia dzieci wysłuchały opowiadania o urodzinach misia Feliksa oraz otrzymały medal przyjaciela pluszowego misia.

SPOTKANIE Z MUZYKĄ
SPOTKANIE Z MUZYKĄ
listopad 2019

W ramach realizacji zadania rocznego przedszkola pt. „Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem” dzieci z grupy Króliczki gościły w przedszkolu pana Lucjana, którego wielką pasją jest muzyka i gra na instrumentach muzycznych. Nasz gość przedstawił instrumenty na których gra – klarnet i saksofon, omówił ich budowę oraz pokazał w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Każdy z przedszkolaków miał możliwość z bliska przyjrzeć się instrumentom. Poza tym dzieci z radością rozwiązywały zagadki muzyczne przygotowane przez pana Lucjana oraz pomagały w złożeniu instrumentów. Niezwykła lekcja muzyki zakończyła się wspólnym śpiewem przy dźwiękach poznanych instrumentów. Dziękujemy za poświęcony czas !

PAMIĘTAMY ...
PAMIĘTAMY ...
październik 2019

Dnia 31.10 wybraliśmy się całą grupą pod pomnik dr Karola Marcinkowskiego. Dzieci i ciocie zapaliły znicze, by w ten sposób wyrazić pamięć o tych, którzy odeszli.

... BO W PRZEDSZKOLU MIŁO PŁYNIE CZAS ...
... BO W PRZEDSZKOLU MIŁO PŁYNIE CZAS ...
październik 2019

Wspólnie spędzony czas sprzyja zabawie i zdobywaniu nowych umiejętności. Poprzez zabawę dzieci, między innymi- uczą się współpracować w grupie, rozwijają swoją wyobraźnię czy też ćwiczą sprawność manualną. Jak Króliczki spędzają wspólne chwile w przedszkolu można zobaczyć na zdjęciach 

OWOCE I WARZYWA
OWOCE I WARZYWA
październik 2019

Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.

I. Salach

Ostatnie dwa tygodnie w grupie Króliczków upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw. Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Ponadto Przedszkolaki przygotowały pyszne kompoty na zimę oraz sok owocowo-warzywny. Wszystkim tym zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Było smacznie, zdrowo i kolorowo

JESIEŃ U KRÓLICZKÓW
JESIEŃ U KRÓLICZKÓW
październik 2019

Do naszego przedszkola zawitała jesień.  W holu pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające jeżyki w liściach, kwiaty jesienne, owoce  i warzywa. Króliczki wraz z ciociami rozmawiają o darach jesieni. W sali pojawił się jesienny kącik przyrodniczy, a dzieci, aby  przyjrzeć się jesieni z bliska  udały się na krótki spacer do parku.

NASZE ZAJĘCIA
NASZE ZAJĘCIA
październik 2019

Dnia 9.10 w całej sali Króliczków unosił się piękny zapach Lasu. To właśnie w ten dzień, las i jego tajemnice były tematem naszych rozmów. Jednak nie tylko rozmów! Największą atrakcją była leśna ścieżka sensoryczna, po której spacerowały bose stopki naszych Króliczków. Spacerowaliśmy boso przez mech, korę, Kasztany, igliwia oraz liście. Zabawy było co niemiara! 

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

30 września w grupie Króliczków świętowaliśmy  Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały kolorowe laurki i złożyły kolegom piękne życzenia. Nie zabrakło niespodzianek i atrakcji... Dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na dzieci z grupy Króliczki czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, teatrzyk oraz drobne upominki. W tym szczególnym dniu wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.  

„KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE, ŻE ŚWIAT SPRZĄTA SIĘ…”
„KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE, ŻE ŚWIAT SPRZĄTA SIĘ…”
wrzesień 2019

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci z grupy Króliczki pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu wokół przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Posłuchaj mnie, proszę – to ważne zasady.
Są tak samo cenne jak najlepsze rady.
Mówimy bez krzyku, z każdym się witamy.
Proszę, przepraszam, dziękuję – o tym pamiętamy.
Zabawki są wspólne – dla mnie i dla ciebie.
Dziel się nimi chętnie, gdy ktoś jest w potrzebie.
Wszystkie przedszkolaki o zabawki dbają,
Po każdej zabawie na półki odkładają.
Z wielkim apetytem posiłki zjadamy.
Gdy wstajemy od stołu, krzesło przysuwamy.
Mydła używamy, gdy ręce są brudne.
Wodą płuczemy, ręcznikiem suszymy – to nie takie trudne.
W ogrodzie biegamy, w berka się bawimy.
W sali i w łazience po prostu chodzimy.
Na wycieczce, na spacerze pary maszerują.
Nikt od grupy nie odchodzi, wszyscy się pilnują.
Bawimy się zgodnie z uśmiechem na twarzy.
W miłej atmosferze nic złego się nie zdarzy.”

*(wiersz pochodzi z Przewodnika Nauczyciela Przedszkola)

DZIEŃ KROPKI
DZIEŃ KROPKI
wrzesień 2019

Dnia 16.09.2019 w grupie KRÓLICZKI odbył się DZIEŃ KROPKI. Na tą okazję ubrania dzieci zdobiły piękne kropeczki. W sali przygotowaliśmy dla każdego opaskę z kolorowa kropką, która służyła nam do zabaw ruchowych. Na koniec dzieci  wykonały kropeczkową pracę plastyczną oraz wysłuchały opowieści pt. "Kropka".