Hefalumpki 2019/2020

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" bliscy naszych Hefalumpków odwiedzają naszą salę w celu przeczytania dzieciom bajek i edukacyjnych książeczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój cenny czas!

 • SPOTKANIE Z MAMĄ MARYSI (marzec 2020) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ KAMILA (luty 2020) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z CIOCIĄ KUBY (styczeń 2020) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ KUBY (styczeń 2020) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z SIOSTRĄ, MAMĄ I BRATEM LAURY (styczeń 2020) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ STASIA (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ I BRATEM BRIANA (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ LENKI (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z BABCIĄ GABRYSIA (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z TATĄ NATALKI (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM DAWIDEM I CIOCIĄ JULITĄ (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ MELANII (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z SIOSTRĄ I MAMĄ MIESZKA (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ I BRATEM BARTOSZA (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ I SIOSTRĄ NATALKI (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ MARIANKI (październik 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ STEFANII (październik 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ I SIOSTRĄ JASIA (październik 2019) - ZDJĘCIA
 • SPOTKANIE Z MAMĄ FRANKA (wrzesień 2019) - ZDJĘCIA

URODZINY HEFALUMPKÓW

Urodzinki to radosne i bardzo ważne święto dla każdego dziecka. Hefalumpki śpiewają solenizantowi „sto lat” i składają piękne życzenia a ciocia wręcza prezenciki: dyplom i upominek od Kubusia Puchatka.  Dziecko obchodzące urodziny przynosi tego dnia cukierki, by poczęstować inne dzieci.

 • URODZINKI JASIA (marzec 2020) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI BARTOSZA (luty 2020) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI LENKI (styczeń 2020) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI STEFANII (styczeń 2020) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI KAMILA (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI LAURY (grudzień 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI BRIANA (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI MARIANKI (listopad 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI MARYSI (październik 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI FRANKA (październik 2019) - ZDJĘCIA
 • URODZINKI NATALKI (wrzesień 2019) - ZDJĘCIA
PROJEKT EDUKACYJNY "MLEKO"
PROJEKT EDUKACYJNY "MLEKO"
marzec 2020

Od 2 do 11 marca Hefalumpki realizowały projekt edukacyjny MLEKO. Celem projektu był m. in. wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci, edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę. W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i bezpośrednie doświadczanie. Dzieci w tym okresie podejmowały bardzo dużo ciekawych inicjatyw i działań, m. in. przygotowywały różne dania z mleka, piły wiejskie mleko, wykonywały doświadczenia z mlekiem, odwiedziły bibliotekę, przygotowały degustację produktów mlecznych i gościły pracowników Spółdzielni Mleczarskiej z Gostynia. Nie zabrakło również książek i filmów edukacyjnych oraz zabaw dydaktycznych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z działań podejmowanych w trakcie projektu.

ZABAWY DYDAKTYCZNE Z CYTRUSAMI
ZABAWY DYDAKTYCZNE Z CYTRUSAMI
marzec 2020

Kończy się kalendarzowa zima a wraz ze zbliżającą się wiosną zmieniamy dekoracje i wyposażenie naszej sali. Jednym z elementów zimowego kącika przyrodniczego Hefalumpków były suszone cytrusy. Są one doskonałym materiałem do wszelkich zabaw przyrodniczych, badawczych i matematycznych. Hefalumpki za pomocą zmysłu węchu rozpoznawały owoce, utrwalały nazewnictwo cytrusów, przeliczały, wyszukiwały ze zbioru, ćwiczyły kolory, określały wielkość, porównywały, układały z nich owocową gąsienicę a nawet pozowały z nimi do zdjęć. Takie zajęcia aktywizują dzieci i wzbudzają zaciekawienie.

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2020

8 marca wszystkie kobietki obchodzą swoje święto, nie tylko dorosłe, ale i te mniejsze. Dziewczynki z grupy „Hefalumpki” były tego dnia prawdziwymi księżniczkami. Na głowach miały piękne korony a na szyi mali mężczyźni powiesili im medale super dziewczynek. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek i naklejek. Chłopcy zaśpiewali „sto lat”, złożyli życzenia i przytulili koleżanki. Tego dnia dziewczynki czuły się naprawdę wyjątkowo, co było widać na ich radosnych twarzach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dodatkowych niespodzianek dla dzieci oraz kwiatów dla pracowników.

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE – POZNAJEMY INSTYTUCJĘ
PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE – POZNAJEMY INSTYTUCJĘ
marzec 2020

5 marca Hefalumpki po raz pierwszy udały się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Wyjście poprzedziła pogadanka nt. bezpiecznego poruszania się przy drodze. Dzieci w pięknych kamizelkach wytrwale spacerowały, korzystając z pięknej pogody tego dnia. Na miejscu Hefalumpki zobaczyły jak wygląda biblioteka i jej zbiory, dowiedziały się jak założyć kartę oraz wysłuchały ciekawych bajek. Samodzielnie mogły obejrzeć książki, puzzle i układanki. Nie zabrakło również interesujących nas książek o mleku i zwierzętach dających mleko, które wzbogaciły realizowany przez nas projekt edukacyjny „Mleko”. Dzieci zachwycone biblioteką wróciły bardzo zadowolone do przedszkola.

Pracownikom biblioteki serdecznie dziękujemy za gościnę a rodzicom za zakup wspaniałych kamizelek!
 

BAJKOWY TYDZIEŃ
BAJKOWY TYDZIEŃ
luty 2020

Ostatni tydzień lutego Hefalumpki poświęciły baśniom i bajkom. Przedszkolacy przynieśli swoje ulubione książeczki, które czytane były przez cały tydzień. Wśród nich znalazły się m. in. takie tytuły: „Psi Patrol”, „Świnka Peppa” i „Masza Niedźwiedź” ale również baśnie braci Grimm, liczne opowiadania oraz książki poszerzające wiedzę z wybranych zakresów np. zbiór pytań i odpowiedzi o Ziemi i Planecie. Poza ulubionymi książeczkami na dzieci czekały również inne atrakcje. Cała grupa uwielbia bajkę „Psi Patrol”, zatem została dla nich przygotowana cała kolekcja kolorowanek z wszystkimi bohaterami. Dodatkowo dzieci wykonały bardzo pracochłonną pracę plastyczną pt. „Czerwony Kapturek”. Nasze zdolne 3 i 4 –latki przyklejały wełnę i bibułę, kolorowały, wyklejały plasteliną i malowały farbami.

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJER
POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJER
luty 2020

Realizując Wewnątrzprzedszkolny System Doradztwa Zawodowego nasi przedszkolacy poznali zawód fryzjer. Hefalumpki uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, na którym dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą niezbędne akcesoria i przybory fryzjerskie. Największą atrakcją dla dzieci było wykonanie pięknych fryzur. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim! Nasz gość przyniósł dla dzieci słodkie niespodzianki, które zabrali do domu.

Serdecznie dziękujemy mamie Marysi z grupy „Króliczki” za poświęcony czas, cierpliwość i bardzo ciekawe spotkanie!

TŁUSTY CZWARTEK
TŁUSTY CZWARTEK
luty 2020

Tłusty czwartek to ulubione święto wszystkich łakomczuszków. Tego dnia czekało na Hefalumpki wiele zadań związanych oczywiście z pączkami. Dzieci porządkowały obrazki w określonej kolejności, porównywały wielkości, wskazywały różnice, kolorowały oraz wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne. Chętne dzieci przeliczały elementy na obrazkach. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć pączków, które dzieci zjadły z wielką radością! To był bardzo smaczny i radosny dzień.

DZIEŃ KOTA
DZIEŃ KOTA
luty 2020

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tego dnia Hefalumpki bliżej poznały to zwierzątko. Dzieci dowiedziały się czego potrzebuje kot w swoim życiu, co to jest koci język ciała i jakie są rasy kotów. Również w bajkach występuje ich bardzo dużo, dzieci bez problemu rozpoznały je na ilustracjach. Tego dnia nie zabrakło gier edukacyjnych oraz zadań ćwiczących spostrzegawczość. Każde dziecko otrzymało kolorowankę i maskę kota, w której chętnie pozowało do zdjęć.

PIERWSZY BAL PRZEBIERAŃCÓW
PIERWSZY BAL PRZEBIERAŃCÓW
luty 2020

Dla wszystkich przedszkolaków Bal Przebierańców to bardzo ważne wydarzenie a szczególnie dla tych, dla których jest to pierwszy bal. Hefalumpki przyszły do przedszkola w pięknych, pomysłowych strojach. Przedszkole i sala były tego dnia pięknie udekorowane a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: balony, wspólne tańce i zabawy. Po pierwszym śniadaniu dzieci udały się z ciociami na wielki bal, który odbył się w sali „Mądre Sowy” a po nim na dzieci czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło również zabaw w sali i wesołej muzyki. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć, prezentowały się w swoich strojach i wspaniale się bawiły. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

POZNAJEMY WARTOŚCI
POZNAJEMY WARTOŚCI
luty 2020

W drugim tygodniu lutego Hefalumpki poznały wartości takie jak: miłość, przyjaźń i szacunek. Na dzieci czekało wiele ciekawych działań: rozmowy w oparciu o ilustracje, nauka piosenki, zabawy dydaktyczne i ruchowe, kolorowanie walentynek. Jednak pomysłem, który cieszył się największym zaangażowaniem wśród przedszkolaków była praca plastyczna „wianuszek z serc”. Dzieci przyklejały serca do obręczy, tworząc wianek miłości. Praca sprawiła im mnóstwo radości i bardzo chętnie pozowali z nią do zdjęć. 

KOLOROWE DŁONIE I STOPY
KOLOROWE DŁONIE I STOPY
luty 2020

Hefalumpki wiedzą jak wykorzystać nowy dywan, bowiem uwielbiają się na nim bawić. Do jednej z zabaw dzieci wykorzystały kolorowe dłonie i stopy. Przed przystąpieniem do zadania Hefalumpki utrwaliły kolory, poznały zasady gry i porozkładały na dywanie kartki. Podczas zabawy dzieci ćwiczyły refleks, reakcję na sygnał dźwiękowy, spostrzegawczość oraz ogólną sprawność fizyczną. Zabawa dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, dlatego na pewno chętnie do niej powrócimy.

ZABAWY ROZWIJAJĄCE ZMYSŁY
ZABAWY ROZWIJAJĄCE ZMYSŁY
luty 2020

Hefalumpki bardzo chętnie uczestniczą w zabawach, które rozwijają ich wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Sprzyja to nie tylko rozwojowi motoryki małej i dużej, ale także wzbudza zainteresowanie otaczającym światem. Przykładem takiej zabawy jest np. magiczne pudełko – dzieci mając zawiązane oczy, próbują zgadnąć co znajduje się wewnątrz pudełka, wykorzystują wówczas głównie zmysł dotyku i słuchu. Inną ciekawą zabawą jest ścieżka sensoryczna – stymulując receptory znajdujące się w stopach Hefalumpki rozwijają również zmysł dotyku i wzroku. Nie zapominamy również o zabawach zadowalających kubki smakowe. Zadaniem dzieci było odgadnięcie nazwy owocu za pomocą zmysłu węchu i smaku. Takie zabawy wpływają również bardzo korzystnie na integrację grupy.

PIECZEMY PYSZNĄ PIZZĘ
PIECZEMY PYSZNĄ PIZZĘ
luty 2020

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji Hefalumpki upiekły pyszną, domową pizzę. Przed przystąpieniem do zadania kulinarnego dzieci utrwaliły zasady higieny. Następnie poznały składniki niezbędne do przygotowania pizzy. Każdy przedszkolak bardzo chętnie angażował się w zadania: przesiewanie mąki, mieszanie składników oraz nakładanie dodatków na ciasto. Później Hefalumpki cierpliwie czekały, aż pizza się upiecze. Sądząc po zdjęciach i minach – pizza bardzo dzieciom smakowała! To było bardzo radosne i ciekawe wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy wujkowi Kubie za pomoc, zaangażowanie i bardzo miło spędzony czas.

MALOWANIE WIDELCEM
MALOWANIE WIDELCEM
styczeń 2020

Malowanie farbami nie musi odbywać się tylko przy pomocy pędzla. Hefalumpki na zajęciach plastycznych poznają nowe techniki oraz podejmują ciekawe wyzwania. Dzieci często malują palcami, gąbeczkami i pędzlem a na ostatnich zajęciach malowały… widelcem! Korzystając z tego narzędzia dzieci stworzyły piękne kwiatki. Każda praca jest inna, wyjątkowa. Hefalumpki uwielbiają zajęcia plastyczne, które nie tylko dostarczają nowych umiejętności, ale przede wszystkim są kreatywną zabawą.

POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANT
POZNAJEMY ZAWÓD POLICJANT
styczeń 2020

Realizując Wewnątrzprzedszkolny System Doradztwa Zawodowego nasi przedszkolacy poznali zawód policjant. Hefalumpki uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, na którym dowiedziały się jak wygląda strój policjanta i rekwizyty niezbędne w jego pracy, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz czym zajmuje się policjant podczas służby. Ochotnicy mieli okazję przymierzyć czapkę policjanta oraz kajdanki. Zaproszony gość bardzo chętnie pozował do zdjęć i odpowiadał na wszystkie pytania. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie ruchowej z sygnalizatorem świetlnym. Każdy przedszkolak otrzymał odblask, który sprawi, że dzieci będą widoczne przy drodze i bezpieczne.

Serdecznie dziękujemy tacie Wojtka z grupy „Maleństwa” za poświęcony czas, bardzo ciekawe spotkanie i przekazaną wiedzę!

KARNAWAŁOWA FOTOBUDKA
KARNAWAŁOWA FOTOBUDKA
styczeń 2020

Karnawał to okres radosnych zabaw. Nie brakuje ich również w grupie Hefalumpków. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Z wielką starannością przyklejały kolorowe karteczki i chętnie pozowały z nimi do zdjęć. Wśród wesołych zabaw pojawiła się również karnawałowa Fotobudka. Każdy przedszkolak wybierał maskę, która najbardziej przypadła mu do gustu. Wesołe zdjęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

POZNAJEMY ZAWODY KUCHARZ I INTENDENT
POZNAJEMY ZAWODY KUCHARZ I INTENDENT
styczeń 2020

Realizując Wewnątrzprzedszkolny System Doradztwa Zawodowego nasi przedszkolacy już od najmłodszych lat poznają zawody. Hefalumpki w połowie stycznia dowiedziały się na czym polega praca kucharza i intendenta. Dzięki gościnności pracowników przedszkola, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda kuchnia i magazyny, w jaki sposób przygotowuje się posiłki, jak działają urządzenia oraz jakie czynności wykonują ciocie kucharki i wujek intendent w ciągu dnia. Każdy Hefalumpek z zaciekawieniem słuchał, obserwował i odpowiadał na pytania. Będąc w magazynie, przedszkolacy poznali wykorzystywane artykuły spożywcze do posiłków, sposób ich przechowywania i zapotrzebowanie.

Bardzo dziękujemy pracownikom przedszkola za możliwość poznania tajników ich pracy.

ZIMOWA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
ZIMOWA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
styczeń 2020

Gdy nie ma śniegu na zewnątrz, Hefalumpki bawią się „śniegiem” w sali. Każdy przedszkolak z chęcią pokonywał boso zimową ścieżkę sensoryczną. Znalazły się na niej kawałki: tiulu, siatki florystycznej, folii bąbelkowej i pianki oraz fasola. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku określały właściwości dotykanych elementów. Każdy Hefalumpek wskazywał, która struktura była dla niego najprzyjemniejsza. Ścieżka sensoryczna rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, wrażenia dotykowe oraz jest wspaniałą zabawą!

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
grudzień 2019

Boże Narodzenie do magiczny i bardzo wyjątkowy czas. 20 grudnia wszystkie Hefalumpki w przepięknych, eleganckich strojach zasiadły do wigilijnego stołu. Zanim to się jednak stało, dzieci obejrzały przepiękne Jasełka i uczestniczyły w spotkaniu z gwiazdorem, który udał się później do naszej sali, by wręczyć każdemu prezent. Odważne Hefalumpki chętnie siadały na jego kolanie i pozowały do zdjęć. Wspaniałe prezenty dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Przed rozpoczęciem uroczystej wigilii dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły wzajemnie życzenia. Następnie czekały na nich pyszne potrawy – barszcz, ryba, kapusta z grzybami, ziemniaki a na deser pierniki, mandarynki i cukierki. Tego dnia śpiewaliśmy wspólnie kolędy i słuchając pastorałek stworzyliśmy świąteczny klimat. Ten dzień pozostanie zapewne w pamięci dzieci na długo, bowiem towarzyszyło im wiele pozytywnych emocji.

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE
TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE
grudzień 2019

Hefalumpki na zajęciach dydaktycznych poznały tradycje bożonarodzeniowe. Jak słusznie zauważyły – wiele z nich praktykujemy w naszym przedszkolu. Są to między innymi tradycje takie jak: pieczenie pierników, śpiewanie kolęd, ubieranie choinki, dzielenie się opłatkiem, świętowanie przy wigilijnym stole. Inną, bardzo popularną tradycją jest wręczanie prezentów. Każdy Hefalumpek przed wybraniem podarunku odpowiadał na pytanie, które sprawdzało znajomość poznanych tradycji. Na twarzy każdego Hefalumpka widać było piękny uśmiech.

Serdecznie dziękujemy mamie Stefanii za podarowanie upominków dla całej grupy.

RADOSNE OCZEKIWANIE
RADOSNE OCZEKIWANIE
grudzień 2019

Adwent to radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Na początku grudnia pojawił się w sali Hefalumpków kalendarz adwentowy a wraz z nim list od św. Mikołaja i koperty z zadaniami. Każdego dnia inne dziecko rozwiązywało zadanie z koperty, były to m. in. kolorowanki, ćwiczenia grafomotoryczne, logiczne, przeliczanie elementów. Nagrodą za wykonanie zadania była torebka z kalendarza. W środku znajdowały się upominki, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Św. Mikołaj nie zapomniał również o ciociach oraz wujku Kubie. Dla nich przygotował inne, bardzo ważne zadania. Hefalumpki poradziły sobie wspaniale i z niecierpliwością czekają na święta.

DOKARMIAMY PTAKI
DOKARMIAMY PTAKI
grudzień 2019

Późna jesień i zima to bardzo trudny okres dla ptaków. Hefalumpki pragną im pomóc, dlatego zorganizowały zbiórkę karmy dla ptaków, która trwała do połowy grudnia. Po zakończonej akcji dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, by powiesić zawieszki z karmą oraz uzupełnić karmniki dla ptaków. Hefalumpki pamiętały również o karmnikach, które znajdują się za oknami przedszkolnych sal. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zbiórce karmy. Zgromadzone zapasy pozwolą nam dokarmiać ptaki w okresie zimowym.

ŚWIĄTECZNO-ZIMOWE ZAGADKI
ŚWIĄTECZNO-ZIMOWE ZAGADKI
grudzień 2019

Hefalumpki odwiedziła mama Lenki, która wraz ze swoją rodziną przygotowała dla nich wspaniałą niespodziankę. Na dzieci czekały bardzo ciekawe zagadki świąteczno-zimowe a odpowiedzi na nie dzieci poszukiwały wśród pięknych obrazków, które Lenka wraz bratem (naszym absolwentem Filipem) sama pomalowała farbami. Najaktywniejsi w zabawie okazali się Stefania i Kuba, którzy nagrodzeni zostali wielkimi brawami. Mama Lenki przyniosła również dla Hefalumpków świąteczne kolorowanki i słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy mamie Lenki za kreatywność, zaangażowanie, wspaniałą zabawę i poświęcony czas!

ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE
grudzień 2019

W grudniu Hefalumpki na zajęciach plastycznych wykonały świąteczne prace – choinkę i bombkę. Choinkę pomalowały farbą za pomocą pędzla, natomiast bombki na niej powstały dzięki odciskaniu farby za pomocą paluszka. Do pracy plastycznej pt. „Bombka” Hefalumpki użyły papierowych talerzyków jednorazowych. Wykorzystując gąbeczki dzieci stemplowały, nadając bombce kolor. Uzupełnieniem wspaniałej pracy dzieci było przyklejanie żółtych gwiazdeczek, przygotowanych przy pomocy dziurkacza. Świąteczne prace plastyczne nawiązują do tradycji bożonarodzeniowych, rozwijają sprawność manualną i są świetną zabawą! Efekt końcowy jest piękny! 

KOLĘDOWANIE Z RODZICAMI
KOLĘDOWANIE Z RODZICAMI
grudzień 2019

10 grudnia odbyło się kolędowanie Hefalumpków, na które zaproszeni zostali ich najbliżsi – rodzice i rodzeństwo. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny – powiedziały wierszyki i zaśpiewały kolędy, które zostały urozmaicone grą na grzechotkach i gestykulacją. Następnie wszyscy dekorowali pierniczki, które Hefalumpki upiekły dzień wcześniej. Na stołach czekał również słodki poczęstunek. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy spakowali swoje piękne pierniki i zabrali je do domu, by móc zjeść je z tymi, którzy nie mogli dotrzeć na kolędowanie. Serdecznie dziękujemy za obecność i mile spędzony czas.

PIECZEMY PYSZNE PIERNIKI
PIECZEMY PYSZNE PIERNIKI
grudzień 2019

Grudzień to miesiąc w którym trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Są nimi między innymi świąteczne wypieki, dlatego Hefalumpki przygotowały pyszne pierniki. Przed przystąpieniem do zadania dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady higieny, których należy przestrzegać mając kontakt z żywnością. Po rozwałkowaniu ciasta każde dziecko miało okazję wykrawać dowolne kształty pierniczków za pomocą foremek. Wyzwanie to sprawiło dzieciom mnóstwo radości! Tego dnia w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach upieczonych pierników!

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2019

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany Św. Mikołaj. Hefalumpki specjalnie na jego przyjście uczyły się wierszyka i piosenki. Po wspólnym spotkaniu dzieci udały się do swojej sali, aby znaleźć podarunek, który dla każdego z nich Św. Mikołaj zostawił. Dzieci bardzo się ucieszyły, ponieważ otrzymały czekoladki i puzzle a Hefalumpki uwielbiają je układać. Tego dnia ciocie przygotowały dla dzieci świąteczne gadżety do zdjęć. Każdy Hefalumpek wybrał te, które podobały mu się najbardziej i chętnie pozował do zdjęć przy pięknej choince. Efekt końcowy jest piękny! To był bardzo przyjemny i radosny dzień! 

PACHNĄCA CHOINKA
PACHNĄCA CHOINKA
grudzień 2019

W pierwszym tygodniu grudnia w sali Hefalumpków można już poczuć zbliżające się święta! I to dosłownie. A to wszystko dzięki przepięknej, żywej choince, którą dzieci wspaniale udekorowały. Ubieranie świątecznego drzewka to kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Dla dzieci było to bardzo radosne i ciekawe wydarzenie. Również wystrój naszej sali uległ zmianie – pojawiły się piękne stroiki i świąteczne dekoracje. Całość tworzy cudowny klimat a Hefalumpki czują już magię zbliżających się świąt.

Bardzo dziękujemy rodzicom Stefanii za podarowanie świątecznego drzewka oraz rodzicom Oliwki i Laury za zakup licznych dekoracji na choinkę. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy tak chętnie dostarczyli materiały do stworzenia dekoracji zimowo-świątecznej. To dzięki Wam nasza sala wygląda tak wyjątkowo! Dziękujemy za bardzo owocną współpracę.

BARBÓRKA
BARBÓRKA
grudzień 2019

4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika. Hefalumpki poznały tego dnia wiele ciekawych informacji na temat tego zawodu. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wygląda strój pracowniczy górnika, na czym polega jego praca i jakie są jej etapy, w jaki sposób i gdzie wydobywa się węgiel, jakie narzędzia do pracy potrzebuje pracownik kopalni. Zabawy dydaktyczne uatrakcyjniły zajęcia i zachęciły dzieci do zadawania pytań. Każdy przedszkolak pokolorował postać górnika a chętne dzieci dodatkowo wykonały ćwiczenie grafomotoryczne. Innym zadaniem dla ochotników było odszukanie drogi w labiryncie. Nasze Hefalumpki poradziły sobie wspaniale!

W ŚWIECIE WRÓŻB I DOBREJ ZABAWY
W ŚWIECIE WRÓŻB I DOBREJ ZABAWY
listopad 2019

Andrzejki to święto, na które dzieci czekały z niecierpliwością. Poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach Hefalumpki poznały tradycje związane z wieczorem andrzejkowym. Każde dziecko miało okazję z pomocą cioci lać wosk przez magiczny klucz, brało udział w zabawie z butami oraz kubeczkami z ukrytą zawartością. Nie zabrakło oczywiście zabawy tanecznej podczas której Hefalumpki bawiły się świetnie a chłopcy chętnie zapraszali dziewczynki do tańca. Słodki poczęstunek był przerwą podczas wesołej zabawy. To był dzień niezapomnianych wrażeń!

ODWIEDZINY TYGRYSKA
ODWIEDZINY TYGRYSKA
listopad 2019

Hefalumpki odwiedził wspaniały gość – Tygrysek! Nasi przedszkolacy wiedzą, iż jest to mieszkaniec Stumilowego Lasu, w którym mieszka również przyjaciel naszego przedszkola – Kubuś Puchatek. Dzieci miały przyjemność pobawić się z Tygryskiem, przybić z nim „piątkę” oraz zapozować do zdjęcia w jego stroju. To było bardzo wesołe spotkanie!
Serdecznie dziękujemy tacie Natalki za wspaniałą niespodziankę!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2019

Na Hefalumpki w Dniu Pluszowego Misia czekało mnóstwo atrakcji. Każde dziecko przyniosło tego dnia swoją ulubioną maskotkę. Gdy już poznaliśmy naszych pluszowych przyjaciół dzieci mogły przystąpić do zadań: poznały misie z całego świata, odkryły na czym polega zabawa w memory, układały misie w określonej kolejności a pracując w grupach układały puzzle. Nie zabrakło również wspólnych zabaw tanecznych z maskotkami. Każde dziecko otrzymało również kolorowankę i dyplom. To był bardzo radosny i ciekawy dzień.

RELAKSUJĄCE MASAŻE
RELAKSUJĄCE MASAŻE
listopad 2019

Hefalumpki miały okazję zrelaksować się podczas masażu, który wykonywało inne dziecko. Jednak nie był to zwykły masaż, bowiem wykorzystaliśmy do niego balony, które napełniliśmy wcześniej fasolą. W ten sposób powstał nam nie tylko świetny instrument muzyczny, ale i przyrząd do masażu. Dzieci w trakcie tego zadania współpracowały w parach i budowały wzajemne zaufanie. Z relaksującą muzyką w tle odpoczywaliśmy i bardzo dobrze się bawiliśmy.

JESIENNA POGODA
JESIENNA POGODA
listopad 2019

Hefalumpki wiedzą, że w listopadowej pogodzie często dominuje deszcz i wiatr. Dzieci miały okazję namalować deszcz. Wykorzystały do tej aktywności plastycznej płatki kosmetyczne oraz farbę i paluszki, którymi malowały deszczyk. Malowanie palcami to znakomite ćwiczenie stymulujące integrację sensoryczną. Naśladując wiatr Hefalumpki wykonywały ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem bibuły, które są bardzo ważne podczas wspomagania rozwoju mowy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i radością wykonywały zadania.

ZABAWY Z CIASTOLINĄ
ZABAWY Z CIASTOLINĄ
listopad 2019

Zabawy z ciastoliną to wspaniałe ćwiczenia wzmacniające mięśnie dłoni i rozwijające sprawność manualną. Poza tym dzieci pobudzają wyobraźnie i kreatywność, uczą się kształtów, kolorów, współpracy w grupie. To również świetny trening koncentracji. Hefalumpki z wielką radością bawiły się i uczyły!

KOLOROWE DOŚWIADCZENIE
KOLOROWE DOŚWIADCZENIE
listopad 2019

Gdy za oknem pochmurno i deszczowo Hefalumpki wcale się nie nudzą! To dobry czas na wykonywanie ciekawych doświadczeń. W tygodniu poświęconym jesiennej pogodzie dzieci omówiły zjawiska atmosferyczne. Bardzo ciekawym zjawiskiem optycznym i meteorologicznych jest tęcza. Hefalumpki stworzyły piękną, kolorową tęczę. Do jej wykonania wykorzystały tylko cukierki Skittles i wodę. To również dobra okazja, aby poćwiczyć kolory. Efekt końcowy sprawił dzieciom mnóstwo radości.

WYMIANA POCZTÓWKOWA
WYMIANA POCZTÓWKOWA
listopad 2019

Hefalumpki w związku z realizacją tematu tygodniowego o Polsce wzięły udział w wymianie pocztówkowej. Każde dziecko przyniosło widokówkę i znaczek, które zostały wysłane do wszystkich województw w naszym kraju. Jednak wcześniej było je trzeba przygotować. Hefalumpki pokolorowały obrazki, które nawiązywały do nazwy grup, do których wysyłaliśmy kartki. Efekt końcowy był przepiękny a przedszkola i szkoły, które otrzymały pocztówki z Gostynia napisały, iż są zachwycone. Podsumowaniem naszych działań było stworzenie mapy Polski, na której umieściliśmy otrzymane pocztówki, zgodnie z lokalizacją miast. Z każdym kolejnym dniem otrzymujemy kolejne kartki od placówek, do których my je wysłaliśmy. 

POZNAJEMY POLSKIE SYMBOLE NARODOWE
POZNAJEMY POLSKIE SYMBOLE NARODOWE
listopad 2019

Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci patriotyzmu. W pierwszym tygodniu listopada Hefalumpki na zajęciach dydaktycznych poznały symbole narodowe Polski. Dzieci posłuchały hymnu i dowiedziały się jaką postawę należy wówczas przyjąć, poznały godło oraz flagę i dowiedziały się jakie jest ich zastosowanie. Podczas zajęć plastycznych przedszkolacy wykonali pracę plastyczną pt. „Flaga Polski”. Zadanie polegało na wyklejaniu powierzchni flagi kawałkami chusteczek i bibuły. Podczas zabaw ruchowych Hefalumpki utrwalały poznane barwy narodowe. Przy pomocy czerwonych obręczy i szarf dzieci nie tylko wspaniale się bawią, ale również uczą się współpracy i rozwijają sprawność fizyczną.

WESOŁE ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
WESOŁE ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
październik 2019

Chusta animacyjna przypomina swoim wyglądem spadochron uszyty z trójkątnych, kolorowych kawałków materiału. Wielobarwna tkanina przyciąga wzrok i zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Zaskakuje swą wszechstronnością: można ją podrzucać, chować się pod nią, po chuście można się turlać, fantastycznie faluje, można po niej przetaczać różne przedmioty, tańczyć z nią, a także zawijać dzieci. Chusta animacyjna to jednak nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka. Hefalumpki podczas zabaw z chustą uczą się między innymi: kolorów, współpracy w grupie, ćwiczą refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz orientację przestrzenną.

POZNAJEMY METODĘ KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW
POZNAJEMY METODĘ KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW
październik 2019

Metoda kolorowych dźwięków to innowacyjna metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Autorami tej metody są nauczyciele Urszula i Adam Misior. System został opracowany jako pomocnicza metoda nauki gry na pianinie dla najmłodszych dzieci, dla których nauka nut jest jeszcze za trudna. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów dzieci rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Hefalumpki poznały instrument KolorPiano, czyli pianinko na którym gra się stopami. Dzieci oswajają się w ten sposób z dźwiękami, uczą kolorów i figur geometrycznych, współpracują ze sobą oraz ćwiczą spostrzegawczość. Nasi najmłodsi przedszkolacy poradzili sobie wspaniale a gra na instrumencie sprawiła im wiele radości, dlatego chętnie będziemy do niej powracali.

NAUKA I ZABAWA Z KOLOROWYMI KUBECZKAMI
NAUKA I ZABAWA Z KOLOROWYMI KUBECZKAMI
październik 2019

Zabawa z kolorowymi kubeczki rozwija wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Jest to wprowadzenie do Metody „Kodowanie na dywanie” – poprzez zabawę dzieci przyzwyczajają się do kubeczków i są nimi zaciekawione. Hefalumpki uczą się również w ten sposób kolorów i współpracy w mniejszych grupach. Dzieci układały dowolne budowle z kubeczków, co sprawiło im mnóstwo radości. Nasi przedszkolacy wykazali się niezwykłą kreatywnością, co widać na zdjęciach. Było wesoło i kolorowo!

ROBIMY ZDROWY SOK OWOCOWO-WARZYWNY
ROBIMY ZDROWY SOK OWOCOWO-WARZYWNY
październik 2019

Na zajęciach gościliśmy wspaniałego gościa – wujka Kubę, który jest kucharzem i sprawuje funkcję intendenta w naszym przedszkolu. Zabrał ze sobą bardzo ciekawy sprzęt: sokowirówkę i wyciskarkę do cytrusów. Opowiedział i pokazał dzieciom jak działają i w jaki sposób uzyskuje się sok. Hefalumpki przyniosły tego dnia owoce i warzywa, z których zrobiliśmy pyszny i bardzo zdrowy, świeżo wyciskany sok! Oczywiście zanim dzieci przystąpiły do zadania ubrały fartuszki i dokładnie umyły ręce, co jest niezwykle ważne podczas pracy z żywnością. Hefalumpki z niezwykłym skupieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciu. Nagrodą były przepyszne soki (pomarańczowy i warzywno-owocowy), które dzieci wypiły z wielką dumą i przyjemnością!

Serdecznie dziękujemy wujkowi za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie.

POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE
POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE
październik 2019

Na zajęciu muzycznym Hefalumpki dowiedziały się jak wyglądają i nazywają się instrumenty muzyczne. Po instrukcji dzieci miały okazję zagrać na grzechotkach, talerzach, bębenkach, trójkątach i tamburynach. Z tym wyzwaniem poradziły sobie wspaniale! Te zajęcia bardzo zaciekawiły przedszkolaków i sprawiły im mnóstwo radości.

KOLOROWA JESIEŃ
KOLOROWA JESIEŃ
październik 2019

Tegoroczna jesień jest przepiękna a pogoda za oknami bardzo przyjemna, dlatego Hefalumpki chętnie udają się na jesienne spacery. Chodzenie w parach wychodzi im coraz lepiej! Nasi przedszkolacy wybrali się na spacer po osiedlu, aby przygotować jesienne bukiety z liści. Hefalumpki poradziły sobie wspaniale a obserwacja i tworzenie bukietów sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Wiele uśmiechu wywołało również podrzucanie liści. A w jaki sposób Hefalumpki wykorzystują te piękne, jesienne liście? Między innymi działając artystycznie. Dzieci przygotowały piękne prace plastyczne pt. „Tańcząca Pani Jesień”. Mali artyści poradzili sobie doskonale!

NASZ PRZYJACIEL KUBUŚ
NASZ PRZYJACIEL KUBUŚ
październik 2019

Hefalumpki w drugim tygodniu października miały okazję bliżej poznać naszego patrona – Kubusia Puchatka. Dzieci wykonały pracę plastyczną metodą wyklejanie bibułą i malowanie farbą. Nasze małe przedszkolaki bardzo się postarały a efekt końcowy zaskoczył wszystkich! Wszystkie prace są wspaniałe! Podczas zajęć plastycznych dzieci nie tylko rozwijają sprawność manualną, ale również uczą się współpracy. Kubusia Puchatka i jego przyjaciół dzieci poznają także w trakcie odpoczynku po obiedzie, wówczas ciocie czytają dzieciom bajki. Hefalumpki z chęcią pozowały do zdjęć, wcielając się w Kubusia Puchatka i jego przyjaciela – Prosiaczka.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
październik 2019

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Na Hefalumpki czekało tego dnia mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach: dydaktycznych, logopedycznych i ruchowych oraz kolorowały swoje ulubione zwierzątka. Hefalumpki poradziły sobie świetnie, bowiem znają bardzo wiele zwierząt oraz sporo informacji na ich temat. Każdy przedszkolak za udział w zabawach otrzymał niespodziankę – dziewczynki maski z kotkiem a chłopcy opaski z pieskiem.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

Ostatniego dnia września chłopcy z grupy „Hefalumpki” świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały „sto lat” i złożyły życzenia a następnie wręczyły upominki: lizaki, krawaty i legitymacje super chłopaka. Nie zabrakło uśmiechów i pięknych gestów, takich jak: przytulenie, podanie ręki oraz magicznych słów. Dziewczynki spisały się rewelacyjnie, dlatego wszystkie dzieci otrzymały cukierki.

UCZYMY SIĘ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA
UCZYMY SIĘ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA
wrzesień 2019

W ostatnim tygodniu września Hefalumpki rozmawiały o bezpieczeństwie. Jest to niezwykle ważny temat, bowiem zagrożeń jest mnóstwo. Na zajęciu plastycznym dzieci wykonały pracę „sygnalizator świetlny dla pieszych”, poznając przy okazji nową dla nich technikę plastyczną – wyklejanie plasteliną. Dzieci wiedzą, że czerwona światło oznacza, iż nie wolno wchodzić na pasy, natomiast zielone, że można już przejść. Nasze przedszkolaki poradziły sobie wspaniale a nie było to łatwe zadanie, tym bardziej, iż tę pracę plastyczną wykonały 3-latki.

JAK WITAJĄ SIĘ HEFALUMPKI?
JAK WITAJĄ SIĘ HEFALUMPKI?
wrzesień 2019

Każdy Hefalumpek wita się z ciociami i kolegami z grupy wybierając jeden z siedmiu obrazków, przedstawiający różne formy witania się. Dzieci mogą: zatańczyć, podać rękę („cześć”), pomachać, powiedzieć „Dzień dobry”, przytulić się, dać „żółwika” lub przybić piątkę. Hefalumpki bardzo lubią witać się na wszystkie możliwe sposoby. Taka forma witania się sprawia, iż każde dziecko jest traktowanie indywidualnie, czuje się ważne i ma możliwość wyboru. Wśród dzieci nieśmiałych forma ta eliminuje barierę wstydu.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka to bardzo radosne święto, bowiem nie ma nic piękniejszego od uśmiechu na twarzy dziecka. Tego dnia nie brakowało go u żadnego Hefalumpka. Poza wspaniałą zabawą i przedstawieniem „Kot w butach” na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek w swojej sali: medale, dyplomy super przedszkolaka, cukierki, kolorowanki, lizaki i balony. Kochane Hefalumpki! Ciocie życzą Wam zdrówka i uśmiechu na twarzy każdego dnia!

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

„Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również i nasze przedszkolaki przyłączyły się do tej kampanii. 20 września każdy „Hefalumpek” ubrał rękawiczkę i pod czujnym okiem cioci porządkował bliski teren przedszkola (który tego dnia był nieco zaśmiecony ;)). Nasze dzieci z wielką energią przystąpiły do zadania i już po chwili wszystkie śmieci znalazły się w worku. Hefalumpki to prawdziwe zuchy, które dobrze wiedzą, że należy dbać o przyrodę i nie wolno śmiecić!

POZNAJEMY TECHNIKI PLASTYCZNE
POZNAJEMY TECHNIKI PLASTYCZNE
wrzesień 2019

3,4-latki zgodnie z realizacją planu pracy dydaktyczno-wychowawczego wykonują na zajęciach jedną prace plastyczną w tygodniu. Dla Hefalumpków pierwszą poznaną techniką było kolorowanie. Tydzień później poznali stemplowanie za pomocą gąbeczki. Technika ta bardzo im się spodobała i sprawiła wiele radości. Zadaniem dzieci było wykonanie jesiennego drzewka. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci ubrały fartuszki i podwinęły rękawki, by się nie pobrudzić. Z wielką starannością, skupieniem i kreatywnością wykonały swoje prace plastyczne. Efekt końcowy jest przepiękny! Ciocie są bardzo dumne!

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Hefalumpki”. Dzięki prostej, obrazkowej formie dzieci przypominały sobie również części ciała. Nasi przedszkolacy wiedzą, że rączki są od pomagania, nóżkami chodzimy ostrożnie, by nie zrobić sobie krzywdy, usta mówią cichuteńko, bowiem w sali jest dużo dzieci, oczy patrzą uważnie co się dzieje a uszy słuchają uważnie, co mówią ciocie i inni. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Hefalumpki zatwierdziły go, odciskając paluszek przy swoimi imieniu. Kodeks przedszkolaka wisi w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

KOLOROWE PATYCZKI
KOLOROWE PATYCZKI
wrzesień 2019

Kolorowe patyczki to zabawa dydaktyczna, która wzbudziła zaciekawienie już wśród naszych najmłodszych przedszkolaków. Poza atrakcyjną formą zabawy, dzieci ćwiczą kolory, kształty oraz rozwijają wyobraźnię. Hefalumpki tworzyły dowolne dzieła z patyczków. Chętni spróbowali odwzorowywać zaproponowane układy patyczków oraz tworzyli własne, wykazując się niezwykłą kreatywnością.

MISTRZOWIE KIEROWNICY
MISTRZOWIE KIEROWNICY
wrzesień 2019

Wykorzystując ostatnie słoneczne dni lata, Hefalumpki miały okazje świetnie się bawić na świeżym powietrzu. Każdy z nich siedział za kierownicą swojego pojazdu i manewrował nim na placu przedszkolnym. W ten sposób dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa i współpracy. Na twarzach przedszkolaków nie znikał uśmiech, gdyż bawili się wspaniale!

UCZYMY SIĘ SAMODZIELNOŚCI I DOBRYCH MANIER
UCZYMY SIĘ SAMODZIELNOŚCI I DOBRYCH MANIER
wrzesień 2019

Dzieci w przedszkolu uczą się samodzielności. Hefalumpki już w pierwszym tygodniu pobytu w przedszkolu zaczęły myć zęby po posiłku, co udaje im się bardzo dobrze! Dzieci wiedzą, iż aby mieć piękne i zdrowe zęby, trzeba je myć i o nie dbać. Nie zapominamy również o zasadach kulturalnego spożywania posiłków. Hefalumpki uczą się, w jaki sposób należy poprawnie trzymać sztućce oraz jak należy prawidłowo siedzieć przy stole. Dzieci bardzo chętnie próbują dań przygotowanych przez ciocie kucharki, bowiem wiedzą, iż aby mieć siłę na zabawę trzeba jeść śniadanka i obiadki.

KALENDARZ URODZINOWY
KALENDARZ URODZINOWY
wrzesień 2019

Urodziny to ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Hefalumpki” stworzyły z ciocią super kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym. Już nie możemy doczekać się pierwszych urodzin w naszej grupie!

ZABAWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
ZABAWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2019

Pierwsze dni września były bardzo słoneczne, dlatego Hefalumpki bardzo chętnie korzystały z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji, między innymi: drewniany domek, zjeżdżalnia i piaskownica. Nasi mali przedszkolacy bardzo chętnie robili babki z piasku, podczas których wzajemnie sobie pomagali. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich.

WITAMY W PRZEDSZKOLU!
WITAMY W PRZEDSZKOLU!
wrzesień 2019

Dzieci z grupy „Hefalumpki” bardzo szybko zaaklimatyzowały się w przedszkolu. Nic dziwnego, bowiem czeka tutaj na nich wspaniała zabawa! Dzieci bardzo chętnie bawią się zabawkami w swojej sali, przy okazji uczą się, iż należy dzielić się z innymi i mówić magiczne słowa. Hefalumpki uwielbiają bawić się autami, kucykami, we fryzjera, budować tory, układać puzzle i klocki, kolorować oraz bawić się lalkami. Zapraszamy do galerii poniżej, w której znajduje się mnóstwo zdjęć Waszych uśmiechniętych pociech.