Kangurki 2019/2020

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" Kangurki goszczą w przedszkolu swoich bliskich w celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój cenny czas!

  • SPOTKANIE Z MAMĄ BASI (marzec) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ ANTOSI (marzec) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z TATĄ EMILKI (grudzień) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ ZUZI (grudzień) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ NIKODEMA (grudzień) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ AMELKI (grudzień) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ ELKI (listopad) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ MICHASI (listopad) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ MARCINA (listopad) - ZDJĘCIA
  • SPOTKANIE Z MAMĄ HUBERTA (listopad) - ZDJĘCIA

URODZINY KANGURKÓW

ZDJĘCIA

DZIEŃ NASZYCH MAŁYCH KOBIET
DZIEŃ NASZYCH MAŁYCH KOBIET
marzec 2020

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i tych małych. My także świętowaliśmy w tym dniu , a na buziach naszych kobietek cały dzień gościły uśmiechy.

KUKIEŁKI Z DREWNIANYCH ŁYŻEK
KUKIEŁKI Z DREWNIANYCH ŁYŻEK
marzec 2020

Drewniane łyżki są bardzo przydatne w kuchni do gotowania, a Kangurki wykorzystały je do zrobienia kukiełek. Przedszkolaki zrobiły piękne kolorowe kukły z różnych materiałów, a następnie przygotowały w parach „ Teatrzyk kukiełkowy”. To była świetna zabawa !

ZABAWA I NAUKA W DZIECIĘCYM E-ŚWIECIE
ZABAWA I NAUKA W DZIECIĘCYM E-ŚWIECIE
marzec 2020

Kangurki rozpoczęły przygodę z programowaniem z robotem Codey Rocky, który wyglądem przypomina domowe zwierzątko. Codey Rocky to nowoczesny i inteligentny robot do nauki programowania. Dzieci programowały robota, aby pokazywał animacje na wyświetlaczu LED, odtwarzał dźwięki i poruszał się według zaprogramowanej ścieżki. Codey Rocky zyskał ogromną sympatię przedszkolaków.

DZIEŃ DINOZAURA
DZIEŃ DINOZAURA
luty 2020

W środę, 26 lutego Kangurki obchodziły Dzień Dinozaura. Dzieci poprzez ciekawe zadania miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat tych prehistorycznych gadów. W sali powstał także kącik dinozaurów, w którym znalazły się figurki, zabawki, książki, albumy, pluszaki, kolorowanki itp. przyniesione przez dzieci. Dzięki różnym aktywnościom przedszkolaki przeniosły się w świat fascynujących zwierząt, rozwinęły zainteresowania przyrodnicze i przy tym dobrze się bawiły.

ZIMOWE SPORTY
ZIMOWE SPORTY
luty 2020

W ubiegłym tygodniu sportowy duch zagościł w naszej grupie. Kangurki wykonały wiele zadań, do których podeszły z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem. Wykazały się wiedzą o zimowych sportach, okazało się także, że są wyśmienitymi sportowcami !

KODOWANIE NA DYWANIE
KODOWANIE NA DYWANIE
luty 2020

Kangurki poprzez wspólne zabawy kubeczkami uczą się logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.  Przedszkolaki wykazały się niezwykłą kreatywnością, co widać na załączonych zdjęciach. Kodowanie kolorowymi kubeczkami sprawia dzieciom mnóstwo radości.

NIECH ŻYJE BAL !
NIECH ŻYJE BAL !
luty 2020

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas… Każdy Kangurek stał się kimś zupełnie innym. Po zabawie tanecznej dzieci odpoczywały przy słodkim poczęstunku, a następnie pozowały do zdjęć. Tego dnia obchodziliśmy również Święto Zakochanych, więc nie mogło zabraknąć „ walentynkowych zadań”.

MASKA KARNAWAŁOWA
MASKA KARNAWAŁOWA
luty 2020

W poniedziałek, 10 lutego Kangurki podczas zajęć plastycznych własnoręcznie wykonały maski karnawałowe. Kolorowały, wycinały, wyklejały i ozdabiały je według własnych pomysłów. Dzieci użyły do zrobienia swoich prac: kolorowych i brokatowych elementów, cekinów, bibuły i brokatu. Powstały piękne, kolorowe i błyszczące maski.

KARMNIK DLA PTAKÓW
KARMNIK DLA PTAKÓW
styczeń 2020

Kangurki otrzymały od dziadka Elki piękny karmnik dla ptaków! Z pomocą wuja Jasia i Pana Piotra zamontowaliśmy karmnik w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci rozsypały w karmniku nasiona i wspólnie powiesiliśmy "ptasią pyzę". Przedszkolaki obiecują dbać o ptaki, kiedy zabraknie im pożywienia.

Serdecznie dziękujemy dziadkowi Elki za wspaniały prezent, zaangażowanie w życie przedszkola i poświęcony czas. 

W KOSMOSIE
W KOSMOSIE
styczeń 2020

W ubiegłym tygodniu Kangurki poznawały Kosmos. Układ Słoneczny okazał się dla dzieci tematem bardzo interesującym. Z wielką ciekawością i zaangażowaniem każdy przedszkolak poznawał tajemniczy wszechświat, a w nim planety Układu Słonecznego. Dzieci wykonały z rolek po papierze toaletowym „ Ufoludki” i  wyruszyły  na planetę Uran, by tam wybudować miasto dla naszych przyjaciół kosmitów. Przedszkolaki musiały się ciepło ubrać bo przecież tam jest bardzo zimno. Misja powiodła się !

ŚWIĄTECZNO- ZIMOWE ZADANIA
ŚWIĄTECZNO- ZIMOWE ZADANIA
grudzień 2019

Kangurki podczas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenie wykonywały wiele zadań. Wszystkie zadania przedszkolaki wykonały z wielką starannością, rozwijając swoje umiejętności i dostarczając wiele pozytywnych emocji.

ŚWIĄTECZNA WIZYTA W RATUSZU
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W RATUSZU
grudzień 2019

20 grudnia „Kangurki” udały się do Urzędu Miejskiego w Gostyniu na spotkanie z Burmistrzem - Panem Jerzym Kulakiem, aby złożyć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci życzyły: dużo zdrowia, spokoju oraz odpoczynku w gronie najbliższej rodziny. Przedszkolaki z wielką radością wracały do przedszkola z upominkami od Pana Burmistrza.

WIGILIA
WIGILIA
grudzień 2019

19 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce uroczysta Wigilia-w każdym zakątku można było wyczuć świąteczną atmosferę. Po obejrzeniu Jasełek oraz wizycie Gwiazdora zasiedliśmy do obiadu wigilijnego. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Wspólne świętowanie było okazją do wprowadzenia w nastrój radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

HEJ KOLĘDA !
HEJ KOLĘDA !
grudzień 2019

Święta Bożego Narodzenia to piękne święta, na które z niecierpliwością czekają dzieci. Są to święta, którym towarzyszy niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to także okazja do wspólnego kolędowania - dlatego 11 grudnia „Kangurki” zaprosiły do przedszkola rodziców na koncert kolędowo-pastorałkowy, by wspólnie radować się z najbliższymi nadchodzącymi świętami. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy, pastorałki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

NASZA CHOINECZKA
NASZA CHOINECZKA
grudzień 2019

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego nasza sala nabrała świątecznego uroku, przede wszystkim dzięki pięknie przystrojonej przez dzieci choince 

ANDRZEJKOWE CZARY MARY
ANDRZEJKOWE CZARY MARY
listopad 2019

Andrzejki to magiczny dzień, w którym wróżby stanowią główną atrakcję. W atmosferze zabawy Kangurki miały okazję poznać swoją przyszłość. Wróżby, impreza taneczna oraz słodki poczęstunek sprawiły dzieciom wiele radości.

MUZYCZNE HARCE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
MUZYCZNE HARCE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
listopad 2019

W ramach realizacji zadania rocznego „Muzyczne harce z Kubusiem Puchatkiem", Kangurki poznały klasyfikację instrumentów, zagłębiły się w metodę kolorowych dźwięków, stworzyły własne marakasy oraz malowały palcami do muzyki klasycznej. W tym tygodniu muzyka towarzyszyła dzieciom na każdym kroku. Przedszkolaki improwizowały na dostępnych instrumentach, słuchały nagrań instrumentów oraz rozwiązywały zagadki słuchowe. Zajęcia bardzo zaciekawiły dzieci i sprawiły im mnóstwo radości.

MISIOWE KODOWANIE NA DYWANIE
MISIOWE KODOWANIE NA DYWANIE
listopad 2019

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie… 25 listopada pluszowe misie opanowały naszą salę ;-). Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować. Kangurki układały obrazek misia według schematu, układały rytmy, musiały zaprowadzić misia z pola zielonego na czerwone oraz świetnie bawiły się ze swoimi misiami ;-) 

ZAKUPY KANGURKÓW
ZAKUPY KANGURKÓW
listopad 2019

Podczas „Komicznego Freestyl’u” Antosia z naszej grupy została wybrana do magicznej sztuczki. Kiedy Pan Balonik zaczarował dziewczynkę w jej rękach pojawił się banknot o wartości 10 złotych. Było to dla wszystkich bardzo duże zaskoczenie, a Antosia postanowiła za wygraną zrobić zakupy dla całej grupy. Kangurki udały się do sklepu spożywczego w pobliżu naszego przedszkola i kupiły pyszne biszkopty. Dodatkowo była to świetna lekcja matematyki ! 

TAJEMNICE POWIETRZA
TAJEMNICE POWIETRZA
listopad 2019

W ubiegłym tygodniu Kangurki rozmawiały na temat jesiennej pogody. Przez cały tydzień dzieci utrwalały symbole pogodowe oraz określały pogodę każdego dnia. Jako podsumowanie tego tematu przedszkolaki odkrywały tajemnice powietrza i zapoznały się ze sposobami praktycznego wykorzystania go przez człowieka. Kangurki z wielką radością bawiły się i uczyły :-)

"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"
"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"
listopad 2019

„Kangurki” biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. „ Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Celem projektu jest kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw dotyczących zdrowego żywienia oraz promowanie aktywności fizycznej. Przedszkolaki zrealizowały pierwszy etap jesienny, w ramach którego odbyły się zajęcia edukacyjne oraz działania promujące korzyści jedzenia warzyw i owoców. Mamy nadzieje, że zdobyte doświadczenia i informacje pozostaną w pamięci dzieci na bardzo długo ;-) 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
październik 2019

Dzień przed Świętem Zmarłych „Kangurki” zapaliły przyniesione znicze pod pomnikiem upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników. W ten symboliczny sposób dzieci wyraziły pamięć o zmarłych.
 

DZIEŃ KUNDELKA
DZIEŃ KUNDELKA
październik 2019

W piątek 25 października „Kangurki” obchodziły Dzień Kundelka. Przedszkolaki wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami - pieskami, przyniesionymi z domu, uczestniczyły w zajęciach. „Kangurki” obejrzały popularne bajki o psach i wykonywały wiele zadań. Były tańce, malowanie twarzy, wspólne śpiewanie piosenek oraz zabawy z pluszakami. Tego dnia dzieci również gościły w sali małego kundelka, który przyszedł do nas z mamą Wojtka. Pani Julia opowiedziała dzieciom jak należy dbać o czworonoga, karmić, jakich zasad przestrzegać oraz przedstawiła nam kilka ciekawostek o psach. Dzień Kundelka dostarczył dzieciom wiele miłych wrażeń.

JESIENNY FROTAŻ
JESIENNY FROTAŻ
październik 2019

„Kangurki” podczas spaceru po okolicy przedszkola tworzyły piękne jesienne bukiety z liści. Przedszkolaki z tym zadaniem radziły sobie świetnie, a przygotowywanie bukietów sprawiło im wiele radości. Następnego dnia zebrane liście dzieci wykorzystały do wykonania pracy plastycznej na temat „Jesienny liść” - techniką frotażu. 

JESIENNE ZABAWY BADAWCZE
JESIENNE ZABAWY BADAWCZE
październik 2019

Odkąd nadeszła jesień, podczas zajęć wiele rozmawiamy na temat tej pięknej pory roku. Ostatnio bliżej przyglądaliśmy się jej darom. Tutaj bardzo pomocne były nam lupy :-)

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2019

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Chłopaka” .

Naszym małym mężczyznom życzymy, aby byli zawsze uśmiechnięcie jak w tym wyjątkowym dla nich dniu!

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
wrzesień 2019

We wrześniu „Kangurki” przypomniały sobie zasady ruchu drogowego oraz obserwowały zachowania ludzi i kierowców podczas  wyjścia na  pobliskie skrzyżowanie.  Dzieci uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię i poznały wybrane znaki drogowe. Teraz już każdy „Kangurek” wie, jak zachować się na przejściu dla pieszych zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej.

GRY I ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM „TABLICY INTERAKTYWNEJ”
GRY I ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM „TABLICY INTERAKTYWNEJ”
wrzesień 2019

„Kangurki” w przedszkolu korzystają z osiągnięć najnowocześniejszych technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie „Tablicy interaktywnej”. „Tablica interaktywna” działa jak ogromny ekran dotykowy umożliwiający wyświetlenie całej zawartości komputera. Za pomocą specjalnych mazaków dzieci mogą pisać, rysować oraz zaznaczać. Korzystanie z tego urządzenia dostarczyło naszym przedszkolakom wiele radości. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Z tej okazji w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Były śpiewy, tańce, zabawy i co najważniejsze dużo śmiechu. Kangurki  tego dnia rozwiązały quiz wiedzy o naszym przedszkolu, bawiły się z balonami, a na zakończenie otrzymały medal „Super Przedszkolaka”, balonik z helem oraz słodki upominek. To był dzień pełen wrażeń !

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

W piątek 20 września „Kangurki” przyłączyły się do międzynarodowej kampanii - „Sprzątanie świata”. Tego dnia dzieci wyposażone w rękawiczki jednorazowe oraz worki do segregacji odpadów, posprzątały pobliski teren nieopodal naszego przedszkola.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
wrzesień 2019

Dzieci z grupy „Kangurki” przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia ubrania dzieci były wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego wyjątkowego święta. Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, tworząc drzewo talentów.Wesołe zabawy z kropkami dostarczyły dzieciom wiele radości !

ZNOWU RAZEM!
ZNOWU RAZEM!
wrzesień 2019

Po dwumiesięcznym wypoczynku znowu jesteśmy razem w naszym przedszkolu. Przed nami „Kangurkami” rok pełen zabaw i przygód. Najważniejsze by dobrze się bawiąc, jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności i doskonalić te już posiadane.