Hefalumpki

MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI
grudzień 2020

„Szóstego grudnia na całym świecie Święty Mikołaj odwiedza dzieci.
Pędzi na saniach z reniferami. Za chwilę stanie pod Twymi drzwiami.
Dużo podarków w swym worku niesie. Tobie na pewno też coś przyniesie!”


6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ!!!

ADWENT
ADWENT
grudzień 2020

Podczas tegorocznego adwentu Hefalumpki przygotowują się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, wypełniając zadania z kalendarza adwentowego. Dzieci przygotowały kartki świąteczne, łańcuch i inne ozdoby na choinkę, ususzyły nawet plastry pomarańczy, aby choinka pięknie wyglądała i pachniała. Zadbaliśmy także o ptaki, które mieszkają w pobliżu przedszkola. Zadań było wiele, ale Hefalumpkom nigdy nie brakowało siły i zapału do pracy!

CHOINKA
CHOINKA
grudzień 2020

"Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch.
Wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą.
Serduszko z piernika,
pozłacany orzech.
Ciepło jest w przedszkolu,
chociaż mróz na dworze."


Razem z Panem Pianką Kubusiowe trzylatki stworzyły choineczki z pianki!

ZDOBIMY BOMBKI
ZDOBIMY BOMBKI
grudzień 2020

Jak wyczarować kolorowe święta? Przydało by się do tego trochę ozdób świątecznych!  Hefalumpki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Przygotowały brokaty, pomponiki i mnóstwo innych świecidełek, którymi udekorowały ilustracje bombek. Zobaczcie, co wyczarowali......

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
listopad 2020

Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, , ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.

NARDODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
NARDODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
listopad 2020

W przeddzień 11 listopada najmłodsza grupa Kubusiowego Przedszkola dowiedziała się kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają  poczucie przynależności narodowej. Hefalumpki skosztowały regionalny przysmak- rogale marcińskie. O godzinie 11:11, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, dzieci odśpiewały Hymn Polski.

DZIEŃ MISIA
DZIEŃ MISIA
listopad 2020

W dniu 25.11.2020r. Hefalumpki z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Gostyniu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, misiowe tańce...

JESIENNE BRZOZY
JESIENNE BRZOZY
październik 2020

Jesienne drzewa
Kolorami się mienią
Brązem, pomarańczem
Żółcią i czerwienią

Moje drzewo kolorów
Będzie też mieć wiele
Ich liście jak chmurki
Wokół pnia przykleję

I będę miał własne
Drzewo prześliczne
Jesienne, kolorowe
Po prostu magiczne!!!

URODZINY
URODZINY
październik 2020

Ostatniego dnia września obchodziliśmy urodziny dzieci, które urodziły się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Swoje święto obchodzili: Majka, Tymek i Wiktor. Hefalumpki z ciocią zaśpiewali trzylatkom "Sto lat"i złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli dyplomy. Dla każdego gościa przewidziany był kawałek "tortu" i nie tylko! Sala w tym dniu została wystrojona, aby podkreślić ten ważny dzień. Życzymy Majce, Wiktorowi i Tymkowi spełnienia marzeń!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
październik 2020

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Hefalumpki świętowały  biorąc udział w  tańcach i zabawach. Nie zabrakło tortów, balonów, medali dla Super Przedszkolaka i uśmiechów na twarzach Hefalumpków :)

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2020

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Hefalumpki hucznie świętowały Dzień Chłopaka: były eleganckie krawaty,  upominki, wąsy małego dżentelmena, balony, bańki mydlane a także radosne tańce (co niektórzy musieli nawet odpocząć ).
 

CHCĘ! MOGĘ! POTRAFIĘ!
CHCĘ! MOGĘ! POTRAFIĘ!
październik 2020

Hefalumpki wytrwale uczą się zakładania i zdejmowania butów, zerknijcie, jak sobie z tym radzą! Pamiętajmy,że drogę do samodzielności można przejść tylko małymi, ale konsekwentnymi kroczkami. Pośpiech jest niewskazany,a pojawiające się przeszkody są po to, by je pokonywać.

INTEGRUJEMY SIĘ
INTEGRUJEMY SIĘ
wrzesień 2020

"Dzieci przekraczają delikatną granicę poznania tego, co najważniejsze, a niewidoczne dla oka, bo dobrze widzie się tylko sercem...”
Mały Książę A. de Saint - Exupery 

Przedszkole nasze stwarza szansę na spotkanie się różnych dzieci i kształtuje w nich szczególną wrażliwość na drugiego człowieka, na jego specyficzne potrzeby, na jego doskonałości i niedostatki. Dzieci uczą się tolerancji, szacunku, szczerości, przyjaźni i wyrozumiałości.....Spójrzcie, jak Hefalumpki uczą się wspólnej zabawy, sprzątania.........

CHWILE RELAKSU
CHWILE RELAKSU
wrzesień 2020

Hałas, ogrom bodźców płynących z zewnątrz, stres i pośpiech to nie tylko stałe elementy współczesnego świata, ale też środowiska przedszkolnego. Tempo codziennego życia nie tylko nam -  dorosłym przysparza negatywnych emocji. Bywają one źródłem złego samopoczucia również u dzieci. Rano trzeba szybko zjeść śniadanie, potem biegiem do przedszkola, szybki buziak na pożegnanie, i już zaczyna się kolejna intensywna część dnia dla naszych maluchów. Jeśli chcemy zachować równowagę, powinniśmy wykorzystywać wszelkie chwile spokoju i odprężenia. Spójrzcie, jak przy muzyce relaksacyjnej Hefalumpki oglądają książeczki i oddają się błogiemu odpoczynkowi......

PLAC ZABAW
PLAC ZABAW
wrzesień 2020

Hefalumpki odwiedziły plac przedszkolny. Kolorowe i różnorodne urządzenia do zabawy sprawiły im dużo radości! Przy tej okazji, dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania na placu zabaw, aby każdy przedszkolak był bezpieczny. Aktywny pobyt na świeżym powietrzu w tak atrakcyjnym miejscu, sprawił, że uśmiechnięte, odprężone i zadowolone wróciły do przedszkola. Na pewno jeszcze nie raz tu przyjdziemy.
 

CO BY TU ZMALOWAĆ
CO BY TU ZMALOWAĆ
wrzesień 2020

Pewnie każdemu z Państwa zdarzyło się coś zmalować farbami razem ze swoimi pociechami. W przedszkolu Hefalumpki malowały drzewo- techniką stemplowania patyczkami kosmetycznymi. Spójrzcie na etapy tego procesu!

PIERWSZY SPACER
PIERWSZY SPACER
wrzesień 2020

Dzisiaj Hefalumpki wyruszyły na pierwszy spacer wokół przedszkola. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się w grupie i śmiało podążały przedszkolnymi ścieżkami.

ŚNIADANIE PRZEDSZKOLAKA
ŚNIADANIE PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2020

Śniadanie to najważniejszy posiłek, który nie tylko dostarcza dziecku składników niezbędnych do rozwoju. Dobre, pożywne śniadanie rozbudzi zaspane Hefalumpki i da im energię niezbędną na początek nowego, pełnego odkryć dnia. Spójrzcie, jak smacznie wcinają Hefalumpki!

NASZE ZNACZKI
NASZE ZNACZKI
wrzesień 2020

Dziś poznawaliśmy swoje znaczki, które będą pomagały nam poszukać swojej półki albo miejsca w szatni. W celu ich utrwalenia, pokolorowaliśmy nasze symbole.

POZNAJEMY SWOJĄ SALĘ
POZNAJEMY SWOJĄ SALĘ
wrzesień 2020

Hefalumpki poznają swoją salę, odkrywają nowe zabawki i szukają ciekawych pomysłów na zabawę. 

PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2020

Kochana mamo i tato, mam do Ciebie ogromną prośbę. Skoro zdecydowałeś się zaprowadzić mnie do przedszkola i wybrałeś to przedszkole, to bądź pewien, że będzie mi tu dobrze. będę miał co jeść, ciocie się mną zaopiekują, poznam nowych kolegów i koleżanki. I mimo, że czasami popłaczę, będę grymasić i mówić, że nie chcę tam iść, to wiedz, że dokonałeś dobrego wyboru i to jest najlepsze miejsce z możliwych, w którym mogłeś mnie zostawić. Tak więc zaprowadź mnie tam, opowiedz że będzie fajnie, zostaw mnie w sali i idź sobie. Czym dłuższa rozłąka z tobą, tym czuję się gorzej, chce mi się bardziej płakać i coraz bardziej tęsknię. Jeśli przeczytałeś uważnie mój list, to teraz już wiesz co możesz dla mnie zrobić najlepszego. Po prostu zaprowadź mnie do przedszkola.

Twoje Dziecko.