Hefalumpki

RUCH TO ZDROWIE!
wrzesień 2021

Hefalumpki uwielbiają ruch i dobrą zabawę. Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczą samodzielność - przebierają się w strój sportowy. Każde zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, podczas które dzieci wykonują serię ćwiczeń. Poszczególne zajęcia różnią się od siebie rodzajami ćwiczeń i rekwizytów. Hefalumpki szczególnie uwielbiają przechodzenie przez tunel – testowały go czworakując przodem i tyłem. Radości zawsze jest przy tym sporo!

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2021

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Hefalumpki”. Dzięki obrazkowej formie dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady i reguły. Szczególnie ważnymi punktami kodeksu jest: mówienie magicznych słów, pomaganie innym, dbanie o swoje książki, próbowanie nowych potraw, słuchanie pani, podnoszenie ręki gdy dziecko chce coś powiedzieć, dbanie o zabawki i wspólne mienie. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Hefalumpki zatwierdziły go podpisując się lub odciskając palec. Kodeks przedszkolaka jest powieszony w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

PRACE W OGRODZIE WARZYWNYM
wrzesień 2021

Po wakacyjnej przerwie Hefalumpki udały się do ogródków warzywnych. Utrwaliły wiedzę nt. siania i sadzenia warzyw oraz ich wspaniałego wpływu na zdrowie. Dzieci wyrywały w ogrodzie chwasty oraz grabiły ziemię. Następnie przyszedł czas na nasze zbiory: Hefalumpki wyrywały marchewki, które później z chęcią zjadły. Każdego dnia zachęcamy dzieci do próbowania nowych potraw. Bardzo cennym źródłem witamin są surowe warzywa, szczególnie ekologiczne z własnego ogródka, dlatego takie przekąski często goszczą w naszym przedszkolu!

ZABAWY NA PLACU ZABAW
wrzesień 2021

Korzystając z prawdopodobnie ostatnich słonecznych dni, Hefalumpki chętnie bawią się na placu zabaw i aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Na placu zabaw czeka na dzieci mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, drewniane domki, huśtawki, bujaki. Dzieci z wielką radością korzystają z dostępnych atrakcji i wspaniale się bawią, co widać na zdjęciach. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich, aktywność fizyczna i rozwijanie motoryki dużej.

KALENDARZ URODZIN
wrzesień 2021

Urodziny to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Hefalumpki” jak co roku stworzyły z ciocią kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. W ostatni piątek każdego miesiąca będziemy wspólnie świętowali i pielęgnowali tradycje urodzin. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym.

WITAMY PO WAKACJACH!
wrzesień 2021

Hefalumpki z wielką radością powróciły do przedszkola. W ich dawnej sali czekały na dzieci nowe zabawki. Przedszkolacy w czasie zabawy swobodnej chętnie bawią się z innymi dziećmi, ucząc się współpracy w zespole i rozwijając relacje społeczne. Hefalumpki najczęściej bawią się: klockami, torem, słomkami, autami, kucykami, ciastoliną oraz bardzo chętnie odrysowują za pomocą szablonów, co jest wspaniałym ćwiczeniem manualnym!