Hefalumpki

KAMPANIA SPOŁECZNA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" bliscy naszych Hefalumpków odwiedzają naszą salę w celu przeczytania dzieciom bajek i edukacyjnych książeczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój cenny czas!

  • SPOTKANIE Z MAMĄ FRANKA (wrzesień 2019) - ZDJĘCIA

URODZINY HEFALUMPKÓW

Urodzinki to radosne i bardzo ważne święto dla każdego dziecka. Hefalumpki śpiewają solenizantowi „sto lat” i składają piękne życzenia a ciocia wręcza prezenciki: dyplom i upominek od Kubusia Puchatka.  Dziecko obchodzące urodziny przynosi tego dnia cukierki, by poczęstować inne dzieci.

  • URODZINKI FRANKA (październik 2019) - ZDJĘCIA
  • URODZINKI NATALKI (wrzesień 2019) - ZDJĘCIA
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
październik 2019

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Na Hefalumpki czekało tego dnia mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach: dydaktycznych, logopedycznych i ruchowych oraz kolorowały swoje ulubione zwierzątka. Hefalumpki poradziły sobie świetnie, bowiem znają bardzo wiele zwierząt oraz sporo informacji na ich temat. Każdy przedszkolak za udział w zabawach otrzymał niespodziankę – dziewczynki maski z kotkiem a chłopcy opaski z pieskiem.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2019

Ostatniego dnia września chłopcy z grupy „Hefalumpki” świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały „sto lat” i złożyły życzenia a następnie wręczyły upominki: lizaki, krawaty i legitymacje super chłopaka. Nie zabrakło uśmiechów i pięknych gestów, takich jak: przytulenie, podanie ręki oraz magicznych słów. Dziewczynki spisały się rewelacyjnie, dlatego wszystkie dzieci otrzymały cukierki.

UCZYMY SIĘ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA
UCZYMY SIĘ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA
wrzesień 2019

W ostatnim tygodniu września Hefalumpki rozmawiały o bezpieczeństwie. Jest to niezwykle ważny temat, bowiem zagrożeń jest mnóstwo. Na zajęciu plastycznym dzieci wykonały pracę „sygnalizator świetlny dla pieszych”, poznając przy okazji nową dla nich technikę plastyczną – wyklejanie plasteliną. Dzieci wiedzą, że czerwona światło oznacza, iż nie wolno wchodzić na pasy, natomiast zielone, że można już przejść. Nasze przedszkolaki poradziły sobie wspaniale a nie było to łatwe zadanie, tym bardziej, iż tę pracę plastyczną wykonały 3-latki.

JAK WITAJĄ SIĘ HEFALUMPKI?
JAK WITAJĄ SIĘ HEFALUMPKI?
wrzesień 2019

Każdy Hefalumpek wita się z ciociami i kolegami z grupy wybierając jeden z siedmiu obrazków, przedstawiający różne formy witania się. Dzieci mogą: zatańczyć, podać rękę („cześć”), pomachać, powiedzieć „Dzień dobry”, przytulić się, dać „żółwika” lub przybić piątkę. Hefalumpki bardzo lubią witać się na wszystkie możliwe sposoby. Taka forma witania się sprawia, iż każde dziecko jest traktowanie indywidualnie, czuje się ważne i ma możliwość wyboru. Wśród dzieci nieśmiałych forma ta eliminuje barierę wstydu.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka to bardzo radosne święto, bowiem nie ma nic piękniejszego od uśmiechu na twarzy dziecka. Tego dnia nie brakowało go u żadnego Hefalumpka. Poza wspaniałą zabawą i przedstawieniem „Kot w butach” na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek w swojej sali: medale, dyplomy super przedszkolaka, cukierki, kolorowanki, lizaki i balony. Kochane Hefalumpki! Ciocie życzą Wam zdrówka i uśmiechu na twarzy każdego dnia!

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

„Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również i nasze przedszkolaki przyłączyły się do tej kampanii. 20 września każdy „Hefalumpek” ubrał rękawiczkę i pod czujnym okiem cioci porządkował bliski teren przedszkola (który tego dnia był nieco zaśmiecony ;)). Nasze dzieci z wielką energią przystąpiły do zadania i już po chwili wszystkie śmieci znalazły się w worku. Hefalumpki to prawdziwe zuchy, które dobrze wiedzą, że należy dbać o przyrodę i nie wolno śmiecić!

POZNAJEMY TECHNIKI PLASTYCZNE
POZNAJEMY TECHNIKI PLASTYCZNE
wrzesień 2019

3,4-latki zgodnie z realizacją planu pracy dydaktyczno-wychowawczego wykonują na zajęciach jedną prace plastyczną w tygodniu. Dla Hefalumpków pierwszą poznaną techniką było kolorowanie. Tydzień później poznali stemplowanie za pomocą gąbeczki. Technika ta bardzo im się spodobała i sprawiła wiele radości. Zadaniem dzieci było wykonanie jesiennego drzewka. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci ubrały fartuszki i podwinęły rękawki, by się nie pobrudzić. Z wielką starannością, skupieniem i kreatywnością wykonały swoje prace plastyczne. Efekt końcowy jest przepiękny! Ciocie są bardzo dumne!

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

Kodeks przedszkolaka to zbiór zasad, które obowiązują w grupie. Wraz z wychowawcą dzieci omówiły zasady panujące w grupie „Hefalumpki”. Dzięki prostej, obrazkowej formie dzieci przypominały sobie również części ciała. Nasi przedszkolacy wiedzą, że rączki są od pomagania, nóżkami chodzimy ostrożnie, by nie zrobić sobie krzywdy, usta mówią cichuteńko, bowiem w sali jest dużo dzieci, oczy patrzą uważnie co się dzieje a uszy słuchają uważnie, co mówią ciocie i inni. Oczywiście każdy kodeks wymaga akceptacji a więc i Hefalumpki zatwierdziły go, odciskając paluszek przy swoimi imieniu. Kodeks przedszkolaka wisi w bardzo ważnym miejscu w naszej sali, aby był widoczny i abyśmy mogli do niego wracać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

KOLOROWE PATYCZKI
KOLOROWE PATYCZKI
wrzesień 2019

Kolorowe patyczki to zabawa dydaktyczna, która wzbudziła zaciekawienie już wśród naszych najmłodszych przedszkolaków. Poza atrakcyjną formą zabawy, dzieci ćwiczą kolory, kształty oraz rozwijają wyobraźnię. Hefalumpki tworzyły dowolne dzieła z patyczków. Chętni spróbowali odwzorowywać zaproponowane układy patyczków oraz tworzyli własne, wykazując się niezwykłą kreatywnością.

MISTRZOWIE KIEROWNICY
MISTRZOWIE KIEROWNICY
wrzesień 2019

Wykorzystując ostatnie słoneczne dni lata, Hefalumpki miały okazje świetnie się bawić na świeżym powietrzu. Każdy z nich siedział za kierownicą swojego pojazdu i manewrował nim na placu przedszkolnym. W ten sposób dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa i współpracy. Na twarzach przedszkolaków nie znikał uśmiech, gdyż bawili się wspaniale!

UCZYMY SIĘ SAMODZIELNOŚCI I DOBRYCH MANIER
UCZYMY SIĘ SAMODZIELNOŚCI I DOBRYCH MANIER
wrzesień 2019

Dzieci w przedszkolu uczą się samodzielności. Hefalumpki już w pierwszym tygodniu pobytu w przedszkolu zaczęły myć zęby po posiłku, co udaje im się bardzo dobrze! Dzieci wiedzą, iż aby mieć piękne i zdrowe zęby, trzeba je myć i o nie dbać. Nie zapominamy również o zasadach kulturalnego spożywania posiłków. Hefalumpki uczą się, w jaki sposób należy poprawnie trzymać sztućce oraz jak należy prawidłowo siedzieć przy stole. Dzieci bardzo chętnie próbują dań przygotowanych przez ciocie kucharki, bowiem wiedzą, iż aby mieć siłę na zabawę trzeba jeść śniadanka i obiadki.

KALENDARZ URODZINOWY
KALENDARZ URODZINOWY
wrzesień 2019

Urodziny to ważne święto dla każdego przedszkolaka, dlatego dzieci z grupy „Hefalumpki” stworzyły z ciocią super kalendarz urodzin, który będzie przypominał czyje urodzinki się zbliżają. Wszystkie dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć i z dumą chwaliły się efektem końcowym. Już nie możemy doczekać się pierwszych urodzin w naszej grupie!

ZABAWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
ZABAWA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2019

Pierwsze dni września były bardzo słoneczne, dlatego Hefalumpki bardzo chętnie korzystały z placu zabaw. Tam czeka na dzieci mnóstwo atrakcji, między innymi: drewniany domek, zjeżdżalnia i piaskownica. Nasi mali przedszkolacy bardzo chętnie robili babki z piasku, podczas których wzajemnie sobie pomagali. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym to doskonała okazja do nawiązywania relacji koleżeńskich.

WITAMY W PRZEDSZKOLU!
WITAMY W PRZEDSZKOLU!
wrzesień 2019

Dzieci z grupy „Hefalumpki” bardzo szybko zaaklimatyzowały się w przedszkolu. Nic dziwnego, bowiem czeka tutaj na nich wspaniała zabawa! Dzieci bardzo chętnie bawią się zabawkami w swojej sali, przy okazji uczą się, iż należy dzielić się z innymi i mówić magiczne słowa. Hefalumpki uwielbiają bawić się autami, kucykami, we fryzjera, budować tory, układać puzzle i klocki, kolorować oraz bawić się lalkami. Zapraszamy do galerii poniżej, w której znajduje się mnóstwo zdjęć Waszych uśmiechniętych pociech.