Hefalumpki 2023/2024

Cała Polska Czyta Dzieciom

Urodzinki

Najlepsze życzonka,
Dużo zdrówka i słonka!
Humowu dobrego,
Życia kolorowego,
I wielkich wrażeń
przy spełnianiu marzeń!

BEZPIECZNI NA DRODZE
BEZPIECZNI NA DRODZE
listopad 2023

Pod koniec listopada rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Wykorzystując ilustracje oraz przedszkolne pomoce dydaktyczne, uczyliśmy się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Wiemy, że gdy zapada zmrok należy nosić odblaski, by być widocznym dla kierowców. Pamiętamy, by przed przejściem dla pieszych zawsze się zatrzymywać i uważnie rozglądać, a następnie spokojnie przejść z dorosłym.

SZKÓŁKA ZĘBOWA
SZKÓŁKA ZĘBOWA
październik 2023

O tym, że o zdrowie należy dbać, uczymy się już od najmłodszych lat. Jednym z elementów dbania o zdrowie jest higiena jamy ustnej. Dzieci wzięły udział w warsztatach stomatologicznych, podczas których uczyły się, jak prawidłowo myć zęby oraz jak o nie dbać, by były zdrowe. 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
październik 2023

Nadszedł czas, by w naszej grupie wspólnie ustalić zasady zachowania i podpisać nasz grupowy kontrakt. "Hefalumpki" poznały, czym jest kodeks oraz omówiły, jak należy się zachowywać w przedszkolu, by wszyscy byli bezpieczni i mogli zdobywać wiedzę. POd naszym hefalumpkowym kodeksem dzieci podpisały się poprzez odcisk palca. 

ZVINNE ZAJĘCIA
ZVINNE ZAJĘCIA
październik 2023

Niedawno braliśmy udział w zajęciach ogólnorozwojowych prowadzonych przez Pana Łukasza Walczaka z Akdaemii Ruchu 'ZVINNA'. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych.

"W zdrowym ciele zdrowy duch!
Ćwiczy co dzień mały zuch.
Chociaż lat niewiele ma,
już o zdrowie swoje dba."

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
wrzesień 2023

Choć Dzień Chłopaka raz do roku wypada, 
gromada dziewczynek i cioć dziś życzenia składa:
Bądźcie zdrowi i zawsze szczęśliwi,
dla wszystkich bardzo życzliwi!

Przyjaciele ze Stumilowego Lasu
Przyjaciele ze Stumilowego Lasu
wrzesień 2023

20 września naszą grupę odwiedził Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Hefalumpki zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy piosenkach. Serdecznie dziękujemy cioci Beacie, Lenie, Marysi, Wojtkowi, Tymoteuszowi i Maciejowi z "Mądrych Sów" za przygotowanie miłej niespodzianki.

DZIEŃ JABŁKA
DZIEŃ JABŁKA
wrzesień 2023

Hefalumpki świętowały w przedszkolu Dzień Jabłka. Rozmawialiśmy o jabłkach- określaliśmy ich kolor, kształt i wielkość. Porównywaliśmy, gdzie jest więcej, a gdzie mniej jabłek. Wiemy, że jabłka mogą być słodkie lub kwaśne, ale wszystkie są bardzo zdrowe. Mówilismy, co może być jabłkowe- sok, mus, ciastko, a nawet lody! Największą atrakcją było przygotowanie soku jabłkowego, który następnie chętnie wypiliśmy . 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2023

Do grona naszych przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy "Hefalumpki". Pierwsze dni w przedszkolu minęły nam na wzajemnym poznawaniu się. Dzieci zapoznały się również z kącikami zabawek i chętnie z nich korzystają, a piękna wrześniowa pogoda sprzyja pobytom na świeżym powietrzu.