Hefalumpki

Urodzinki

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2022

30 września obchodziliśmy w naszej grupie Święto Chłopaków. Dziewczynki zaśpiewały uroczyste "Sto lat", a następnie złożyły życzenia i wręczyły dyplomy. Niespodzianką dla chłopców był  stół do piłkarzyków, który sprawił im wiele radości.  To był dzień wielu radości i uśmiechów. 

Wizyta Pana Policjanta
Wizyta Pana Policjanta
wrzesień 2022

27 września nasze przedszkole odwiedził policjant. Przeprowadził on rozmowę  na temat bezpieczeństwa. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjant uświadomił dzieci, że nie należy ufać osobą nieznajomym. I jakie konsekwencje może mieć takie spotkanie. Spotkanie z policjantem bardzo podobało się dzieciom. 

Wycieczka na skrzyżowanie
Wycieczka na skrzyżowanie
wrzesień 2022

Światła sygnalizatora
Dorota Gellner

"Idą dzieci, idą dzieci,
a nad jezdnią sygnał świeci.
Mam czerwone
wielkie oko,
mam buzię jak mak,
gdy pokażę się nad jezdnią,
wołam do was tak:
Uwaga! Czerwone światło!
Stój! O wypadek łatwo!

Mam zielone
piękne oko,
zielone jak liść.
Gdy się zazielenię w górze,
to możecie iść.
Zielone światło, zielone"

 
Przedszkolaki udały się na pobliskie skrzyżowanie. Przez cały tydzień rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze, znakach drogowych i numerach alarmowych. Podczas wycieczki dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. 
 

NIESPODZIANKA DLA MALEŃSTW
NIESPODZIANKA DLA MALEŃSTW
wrzesień 2022

15 września Hefalumpki wcieliły się w role Kubusiowych Przyjaciół i przygotowały dla najmłodszych kolegów i koleżanek krótki występ. Dzieci z grupy Maleństw  chętnie brały udział w zabawach integracyjnych. Niespodzianka sprawiła dzieciom dużo radości.

Zabawy w naszej sali
Zabawy w naszej sali
wrzesień 2022

Hefalumpki po wakacjach wróciły do swojej ulubionej sali. Wszyscy bardzo stęsknili się za przedszkolem. Od września mamy nowych kolegów i koleżankę w naszej grupie.