Hefalumpki 2023/2024

Cała Polska Czyta Dzieciom

Urodzinki

Najlepsze życzonka,
Dużo zdrówka i słonka!
Humowu dobrego,
Życia kolorowego,
I wielkich wrażeń
przy spełnianiu marzeń!

Spotkanie z Zajączkiem wielkanocnym
Spotkanie z Zajączkiem wielkanocnym
marzec 2024

27 marca na Hefalumpki czekały w sali zadania przygotowane przez tajemniczego gościa. Dzieci świetnie poradziły sobie z segregowaniem, przeliczaniem i dopasowywaniem jajek kurki Naturki. Po wykonaniu zadań dzieci odwiedził cały rok wyczekiwany kicający gość. Był to dzień pełen wrażeń.

Śniadanko wielkanocne
Śniadanko wielkanocne
marzec 2024

27 marca w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe śniadanie. Tego dnia w naszej grupie zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Przed rozpoczęciem posiłku odwiedziła nas Pani Dyrektor składając wszystkim życzenia. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci Hefalumpków.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych
kwiecień 2024

W ostatnich dniach Hefalumpki poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów, wspólnie z ciociami dekorowały salę, malowały pisanki oraz zajączki i śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Hani za podarowanie papierowych jajek i zajączków.

"Rzeżuszkowe zajączki"
"Rzeżuszkowe zajączki"
marzec 2024

W naszej sali poczuliśmy atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dzieci z radością i dużym zaangażowaniem zasiały zdrową i przepyszną rzeżuchę. Hefalumpki doskonale poradziły sobie z zadaniem. Teraz codziennie będą ją podlewać i obserwować jak rośnie.

WIOSENNA SESJA NA TRAWCE
WIOSENNA SESJA NA TRAWCE
marzec 2024

Przy okazji pierwszego dnia wiosny, Hefalumpki w swoich pięknych nakryciach głowy pozowały do zdjęć. Po kolei przechodziliśmy- bez kapci, po sztucznej trawce. Dzieci bardzo lubią zabawy sensoryczne i dotykanie trawy również sprawiło im radość. 

DZIEŃ ZDROWEGO ZĘBA
DZIEŃ ZDROWEGO ZĘBA
marzec 2024

20 marca jest Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Nasze Hefalumpki obchodziły Dzień Zdrowego Zęba. Podczas zajęć mówiliśmy o tym, co jest zdrowe dla naszych zębów, poznwaliśmy technikę prawidłowego mycia zębów oraz oczywiście przeszliśmy do części praktycznej- dokładnie myliśmy swoje ząbki. Takie zajęcia mają na celu kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych poprzez zabawę. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2024

"Obudziła się wiosna tu i tam,
rozrzuciła kwiatki wszędzie nam.
Łąki kaczeńcami ozdobiła a nad polami się zastanowiła.
Kiedy świat cały malowała skowronka w polu ujrzała"

I my wesoło i kolorowo powitaliśmy wiosnę! 

Dzień kobiet
Dzień kobiet
marzec 2024

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat" i wręczyli niespodzianki. Dzięki kolegom dziewczynki czuły się wyjątkowo docenione.

WIZYTA FRYZJERKI
WIZYTA FRYZJERKI
marzec 2024

W poniedziałek, 4 marca, naszą grupę odwiedziła Pani Julita Jędryczka, która jest fryzjerką. Opowiedziała nam o swojej pracy oraz pokazała narzędzia, jakich używa na co dzień. Mogliśmy wszystko zobaczyć i dotknąć. Jednak najbardziej podobał nam się zabieg "farbowania". Było to bardzo ciekawe spotkanie. 

Wycieczka do zakładu krawieckiego
Wycieczka do zakładu krawieckiego
luty 2024

W lutym w ramach wewnatrzprzedszkolnego systemu doradztwa zawodowego Hefalumpki wybrały się do zakładu krawieckiego. Przemiło ugościła nas Pani Honorata Kubiak- Babcia Asi. Opowiedziała o zawodzie krawcowej, pokazała maszyny do szycia oraz wszelkie akcesoria, niezbędne w swojej pracy. Bardzo dziękujemy Pani Honoracie za ciepłe przyjęcie.

Dzień Kota
Dzień Kota
luty 2024

W lutym obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kota. Hefalumpki podczas zajęć uczyły się szacunku dla kotów oraz poznały sposoby prawidłowej opieki nad nimi.

Międzynarodowy Dzień LEGO
Międzynarodowy Dzień LEGO
styczeń 2024

30 stycznia Hefalumpki obchodziły Międzynarodowy Dzień LEGO. Dzieci poznały zestawy Steam Park. Podczas zajęć powstały niezwykłe budowle. Hefalumpki rozwijały kreatywność i wyobraźnię. Dzień LEGO okazał się świetną okazją do dobrej zabawy.

Poznajemy emocje
Poznajemy emocje
styczeń 2024

Podczas spotkania z Panią Jowitą Frąckowiak nasze Hefalumpki uczyły się rozpoznawać emocje. Poznaliśmy wspólnie podstawowe emocje, takie jak: radość, smutek, złość i zdziwienie. Dzieki ilustracjom i ciekawym zabawom poznaliśmy ich źródła oraz dowiedzieliśmy się jak sobie z nimi radzić.

Dziękujemy Pani pedagog za ciekawą lekcję o emocjach.

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
styczeń 2024

Kochana Babciu, Kochany Dziadku,
W dniu Waszego święta życzymy Wam, aby radość i pomyślność towarzyszyły Wam każdego dnia oraz abyście byli zdrowi i szczęśliwi.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
styczeń 2024
Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem
Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem
grudzień 2023

20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Od rana śpiewaliśmy poznane kolędy i pastorałki. Następnie w sali Mądrych Sów obejrzeliśmy przepiękne Jasełka w wykonaniu rodziców z kółka teatralnego. Po przedstawieniu odwiedził nas cały rok wyczekiwany gość- Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. W naszej sali czekały na nas prezenty. Następnie ciocie wyjaśniły nam znacznie świątecznych potraw, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do świątecznego obiadu. Był to dzień pełen miłych wrażeń.

Ubieramy choinkę
Ubieramy choinkę
grudzień 2023

Kultywując tradycje Świąt Bożego Narodzenia, Hefalumpki ubrały świąteczne drzewko. Dzieci wspólnie zawieszały ozdoby. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali zrobiło się świątecznie i wyjątkowo!

Doświadczenie "Czy śnieg jest czysty"?
Doświadczenie "Czy śnieg jest czysty"?
grudzień 2023

Hefalumpki bardzo lubią doświadczenia.Tym razem sprawdzały, czy śnieg jest czysty. Postawiły go na parapecie, żeby się roztopił. Dzieci roztopiony śnieg z dużym zainteresowaniem obserwowały za pomocą lup. Okazało się, że śnieg nie jest taki czysty na jaki wygląda. Przedszkolaki zrozumiały, że nie warto brać go do buzi, ze względu na zanieczyszczenie.

Mikołajki
Mikołajki
grudzień 2023

Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu nasze Hefalumpki przyszły do przedszkola w mikołajkowych czapeczkach. Już od rana zastanawiały się, czy Mikołaj odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty. Po obejrzeniu bajki pt. "Święta Śmieciarki" nadszedł czas na spotkanie z Mikołajem. Długo wyczekiwany gość przyniósł dzieciom słodki upominek.

Zabawy na śniegu
Zabawy na śniegu
grudzień 2023

Korzystając z uroków pogody Hefalumpki bawiły się na pokrytym śniegiem placu zabaw. Dzieci wraz z "Rudolfem" oddały się zimowemu szaleństwu: robiły „aniołki", lepiły dowolne kształty, rzucały śnieżkami oraz jeździły na sankach. Był to dzień pełen wrażeń.

Andrzejki
Andrzejki
listopad 2023

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach skocznych piosenek. Ciocia w roli Czarodziejki opowiedziała o zwyczajach andrzejkowych oraz wykonała wspólnie z dziećmi kilka wróżb m.in. "Zawody", "Buty", "Moja miłość". W tym przepełnionym magią dniu dzieci najbardziej zaciekawił eksperyment "Wulkan". Hefalumpki zjadły też smaczny słodki poczęstunek.

BEZPIECZNI NA DRODZE
BEZPIECZNI NA DRODZE
listopad 2023

Pod koniec listopada rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Wykorzystując ilustracje oraz przedszkolne pomoce dydaktyczne, uczyliśmy się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Wiemy, że gdy zapada zmrok należy nosić odblaski, by być widocznym dla kierowców. Pamiętamy, by przed przejściem dla pieszych zawsze się zatrzymywać i uważnie rozglądać, a następnie spokojnie przejść z dorosłym.

SamoDZIELNI !
SamoDZIELNI !
listopad 2023

Na początku listopada rozpoczęliśmy mycie ząbków. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Zębowej szkółki", później z ciociami utrwaliliśmy wiadomości zdobyte podczas warsztatów i ćwiczyliśmy na modelu zębów dentystycznych. Wkońcu z dumą przystąpiliśmy do samodzielnego mycia zębów!

SZKÓŁKA ZĘBOWA
SZKÓŁKA ZĘBOWA
październik 2023

O tym, że o zdrowie należy dbać, uczymy się już od najmłodszych lat. Jednym z elementów dbania o zdrowie jest higiena jamy ustnej. Dzieci wzięły udział w warsztatach stomatologicznych, podczas których uczyły się, jak prawidłowo myć zęby oraz jak o nie dbać, by były zdrowe. 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
KODEKS PRZEDSZKOLAKA
październik 2023

Nadszedł czas, by w naszej grupie wspólnie ustalić zasady zachowania i podpisać nasz grupowy kontrakt. "Hefalumpki" poznały, czym jest kodeks oraz omówiły, jak należy się zachowywać w przedszkolu, by wszyscy byli bezpieczni i mogli zdobywać wiedzę. POd naszym hefalumpkowym kodeksem dzieci podpisały się poprzez odcisk palca. 

ZVINNE ZAJĘCIA
ZVINNE ZAJĘCIA
październik 2023

Niedawno braliśmy udział w zajęciach ogólnorozwojowych prowadzonych przez Pana Łukasza Walczaka z Akdaemii Ruchu 'ZVINNA'. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych.

"W zdrowym ciele zdrowy duch!
Ćwiczy co dzień mały zuch.
Chociaż lat niewiele ma,
już o zdrowie swoje dba."

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
wrzesień 2023

Choć Dzień Chłopaka raz do roku wypada, 
gromada dziewczynek i cioć dziś życzenia składa:
Bądźcie zdrowi i zawsze szczęśliwi,
dla wszystkich bardzo życzliwi!

Przyjaciele ze Stumilowego Lasu
Przyjaciele ze Stumilowego Lasu
wrzesień 2023

20 września naszą grupę odwiedził Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Hefalumpki zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy piosenkach. Serdecznie dziękujemy cioci Beacie, Lenie, Marysi, Wojtkowi, Tymoteuszowi i Maciejowi z "Mądrych Sów" za przygotowanie miłej niespodzianki.

DZIEŃ JABŁKA
DZIEŃ JABŁKA
wrzesień 2023

Hefalumpki świętowały w przedszkolu Dzień Jabłka. Rozmawialiśmy o jabłkach- określaliśmy ich kolor, kształt i wielkość. Porównywaliśmy, gdzie jest więcej, a gdzie mniej jabłek. Wiemy, że jabłka mogą być słodkie lub kwaśne, ale wszystkie są bardzo zdrowe. Mówilismy, co może być jabłkowe- sok, mus, ciastko, a nawet lody! Największą atrakcją było przygotowanie soku jabłkowego, który następnie chętnie wypiliśmy . 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2023

Do grona naszych przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy "Hefalumpki". Pierwsze dni w przedszkolu minęły nam na wzajemnym poznawaniu się. Dzieci zapoznały się również z kącikami zabawek i chętnie z nich korzystają, a piękna wrześniowa pogoda sprzyja pobytom na świeżym powietrzu.