Przedszkolaki przyjaciółmi Seniorów

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola realizowały zadania pt. „Przedszkolaki przyjaciółmi Seniorów” w ramach projektu „Parasolka zaufania”. W związku z tym dzieci z dwóch młodszych grup wykonały kartki dla podopiecznych Domu Dziennego „Senior +” w Gostyniu. W kolejnych dwóch grupach nauczyciele prowadzący przeprowadzili krótkie wywiady z przedszkolakami na temat: „Kim jest Babcia i Dziadek?”. Z kolei dzieci z najstarszej grupy odegrały scenki nt. przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych. Podsumowaniem działań jest wywieszenie na balkonie budynku przedszkola baneru z napisem: „Przedszkolaki pozdrawiają i o Was seniorzy pamiętają”.

Efektem naszych działań jest zamieszone poniżej nagranie. Zapraszamy do obejrzenia.

Nasz Puchatek :)

„ ... bo układanie wierszy i piosenek to nie są rzeczy, które się łapie w powietrzu. To one Cię łapią i wszystko co można zrobić, to pójść tam gdzie one mogłyby Cię znaleźć ... „