Słoneczka

URODZINKI GABRYSI I MARCELINY

16 września odbyły się kolejne urodziny, tym razem podwójne :-) w związku z tym Słoneczka z podwójną siłą odśpiewały "sto lat", złożyły życzenia Gabrysi i Marcelinie od których otrzymały podwójne słodkości i oczywiście wykonały dla sióstr prezent w postaci książeczek z kolorowankami

URODZINKI JĘDRZEJA

Jako pierwszy w grupie Słoneczek urodziny obchodził Jędrzej, który 13 września obchodził swoje 3 urodziny. Słoneczka zaśpiewały solenizantowi "100lat", a potem przyszedł czas na indywidualne życzenia a w zamian za nie słodki poczęstunek od Jędrzeja. Dzieci wykonały również dla solenizanta książeczkę z własnoręcznie wykonanymi kolorowankami:-)

DZIEŃ ZWIERZĄT
październik 2019

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.Wszystkie przedszkolaki słuchały książek o zwierzętach, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób ich chodzenia. Świetnie poradziły sobie z podziałem na zwierzęta wiejskie i dzikie, a na koniec każdy ozdobił maskę i odgrywał rolę zwierzaka:-)

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
październik 2019

..."Czerwone na górze,
zielone na dole,
to dla dzieci -
- podstawowe światła drogowe..."

W ramach tygodniowego tematu o bezpieczeństwie uczyliśmy się zasad prawidłowego poruszania się na przejściu dla pieszych i zwracania uwagi na kolor światła na sygnalizatorze. Mimo brzydkiej pogody - świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem w sali :-)

wrzesień 2019

Jak co roku 30 września obchodzimy święto wszystkich chłopaków:-) W tym szczególnym dniu traktujmy Ich wyjątkowo:-) chłopcy z grupy Słoneczek zaprezentowali nam się na dywanie jako Misterzy ;-) każdy z chłopaków sprawdził się jako piłkarz, koszykarz i "kierowca - rajdowca", który potrafi jeździć nawet ze zasłoniętymi oczami ;-)  po wszystkich zabawach dziewczynki rozdały każdemu koledze "Legitymację super chłopaka" i lizaka. Wdzięcznością były uśmiechy naszych małych mężczyzn:-)

wrzesień 2019

We wrześniu w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w którą również zaangażowało się nasze przedszkole, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Słoneczka zaopatrzone w rękawice i worki  wyruszyły żeby posprzątać przedszkolny plac zabaw. A na koniec radośnie bawiły się na wysprzątanym obiekcie:-)

wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka - to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, tego dnia również Słoneczka zostały zaproszone do wspólnej zabawy:-). najpierw wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk pt." Kot w butach", potem bawiliśmy się w sali: były zabawy z balonami, wyścigi między pachołkami i tańce przy muzyce. Po wykonaniu konkurencji dzieci otrzymały medale:-) Każdy przedszkolak dostał również balonik i lizak:-)

PIERWSZE SPACERY
wrzesień 2019

Już w pierwszych dnich pobytu w przedszkolu Słoneczka wyruszyły na spacery dookoła przedszkola. W sprawnym poruszaniu pomagał nam "wąż", ale trzeba przyznać,że maluszki radziły sobie doskonale :-)