Miśki

URODZINKI

ZDJĘCIA

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET
marzec 2020


"Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
Że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
Zabawa i taniec
Piosenka z radia popłynie! "


Dzień kobiet w "Misiowej gromadce" upłynął w atmosferze radości :) Chłopcy z grupy, jak co roku okazali się prawdziwymi dżentelmenami rozdając nam kwiaty :) dyplomy "Super dziewczyny"  :) oraz małe słodkości :) Było to dla nas miłe zaskoczenie, które na pewno długo będziemy wspominać :)

TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
kwiecień 2020

Pierwszy tydzień marca był wyjątkowo radosny dla "Miśków" - każdego dnia można było przynieść ze sobą dowolną grę planszową lub karty :) W wolnych chwilach dzieci doskonaliły umiejętność pracy w grupie oraz kształtowały swoje umiejętności rywalizacji. To były miłe chwile... :) 

PLASTELINOWE ZABAWY Z LITERAMI
PLASTELINOWE ZABAWY Z LITERAMI
kwiecień 2020

Tym razem postanowiliśmy do zabawy z literami wykorzystać plastelinę :) Przy okazji wzmocniliśmy mięśnie dłoni i kształtowaliśmy małą motorykę :)

TYDZIEŃ HISZPAŃSKI
TYDZIEŃ HISZPAŃSKI
kwiecień 2020

Tradycyjnie, jak w każdym tygodniu krajów Unii Europejskiej, dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat nowego państwa- tym razem Hiszpanii. Przez cały tydzień poznawaliśmy tradycje, zwyczaje, kuchnię, symbole narodowe, kulturę i podstawowe zwroty grzecznościowe w języku hiszpańskim. Zakończeniem tygodnia był dzień podsumowania zdobytych wiadomości- dzieci przyszły ubrane w barwach narodowych kraju.Zorganizowaliśmy quiz o Hiszpanii, odwiedziła nas prawdziwa tancerka "flamenco", a także sami przygotowaliśmy hiszpańską przekąskę - "tapas ", które bardzo nam smakowało :)

Z BIBLIOTEKĄ NA TAK !
Z BIBLIOTEKĄ NA TAK !
marzec 2020

W ostatnim tygodniu lutego Miśki po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę.Tym razem panie bibliotekarki przygotowały dla nas krótkie wierszyki na temat Hiszpanii, która była tematem kompleksowym naszego tygodnia w przedszkolu. Po ich wysłuchaniu i omówieniu udaliśmy się do czytelni - miejsca prawdziwych skarbów literatury :) Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie :)

TYDZIEŃ BAJEK I BAŚNI - ZAPRASZAMY GOŚCI DO PRZEDSZKOLA
TYDZIEŃ BAJEK I BAŚNI - ZAPRASZAMY GOŚCI DO PRZEDSZKOLA
marzec 2020

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", korzystając z okazji tygodnia o tematyce bajek - Miśki zaprosiły do przedszkola swoich bliskich w celu rozbudzania zainteresowań czytelniczych. Serdecznie dziękujemy : Mamie Gabrysi oraz Antosi, a także starszym siostrom: Tymka, Artura i Kariny za zaangażowanie w życie grupy, poświęcony czas oraz słodkie niespodzianki dla przedszkolaków :)

BALE, BALE W KARNAWALE !
BALE, BALE W KARNAWALE !
luty 2020

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, natomiast bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni. "Miśki" również nie mogły doczekać się tego dnia, a zabawa na ostatnim przedszkolnym balu pozostanie na długo w ich pamięci.

ZABAWY Z LITERAMI - UKŁADAMY ROZSYPANKI SYLABOWE
ZABAWY Z LITERAMI - UKŁADAMY ROZSYPANKI SYLABOWE
luty 2020

Tym razem naszym zadaniem było ułożenie w grupach rozsypanki sylabowej i dopasowanie jej do odpowiedniego wyrazu. Rozwijamy w ten sposób percepcję wzrokową, podejmujemy próby łączenia i odczytywania sylab oraz wyrazów, a przy tym rozwijamy współpracę w grupach. Lubimy także układanie wyrazów z rozsypanki literowej do przedmiotów przynoszonych przez nas do "kącika liter" :).

ZABAWY Z LITERAMI
ZABAWY Z LITERAMI
styczeń 2020

Czas w przedszkolu mija szybko na super zabawie i nauce. Miśki bardzo dobrze znają litery alfabetu, a utrwalają je przez różnego rodzaju zabawę, każdego dnia w inny sposób :)

NAUKA GRY NA ORGANACH - WIZYTA MAMY MARYSI
NAUKA GRY NA ORGANACH - WIZYTA MAMY MARYSI
styczeń 2020

W tygodniu muzycznym odwiedziła nas mama Marysi. Pani Beata opowiedziała nam swoją historię nauki gry na instrumencie, a następnie zabawiliśmy się w "Jaka to melodia" - wysłuchując dźwięków instrumentu i zgadując tytuł melodii. Na koniec chętne osoby uczyły się zagrania krótkiego, ale wcale niełatwego w wykonaniu "Wlazł kotek na płotek".

Serdecznie dziękujemy pani Beacie za zaangażowanie i miłą wizytę!.
 

Z MUZYKĄ NA TAK! - TYDZIEŃ MUZYCZNY
Z MUZYKĄ NA TAK! - TYDZIEŃ MUZYCZNY
styczeń 2020

"Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja."

Dzieci przeniosły się do krainy muzyki - flet prosty, gitara, bębenek, cymbałki czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które mogły poznać .Rozpoznawały dźwięki, zapoznały się nutkami, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, tańczyły, wystukiwały rytmy, bawiły się w dyrygentów. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę,zapoznały się też z Metodą Kolorowych Dźwięków przy wykorzystaniu instrumentu klawiszowego, którego pokochały i zapewne użyją jeszcze nie raz!

ZIMOWA WIZYTA W BIBLIOTECE
ZIMOWA WIZYTA W BIBLIOTECE
styczeń 2020

Ze względu na sprzyjającą zimową aurę postanowiliśmy wyjść do Biblioteki :) Dzieci wyszukiwały literatury na temat muzyki , skorzystaliśmy też z czytelni - gdzie każdy z nas mógł zagłębić się w to, co najbardziej go interesuje. Panie bibliotekarki wytłumaczyły nam, jak należy założyć własne konto w Bibliotece. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni oraz z wypożyczonymi książkami.

SUCHOŚCIERALNA NAUKA PISANIA LITEREK I CYFEREK :)
SUCHOŚCIERALNA NAUKA PISANIA LITEREK I CYFEREK :)
styczeń 2020

W "Misiowej " sali pojawiła się super niespodzianka - suchościeralna tablica magnetyczna, którą dzieci pokochały od zaraz! Tablica jest dwustronna: posiada wzór z liniami oraz z kratką.  Dla naszych  starszaków będzie świetną pomocą w nauce, a zarazem okazją do zabawy :)

BAWIMY SIĘ I UCZYMY  Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ
BAWIMY SIĘ I UCZYMY Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ
styczeń 2020

"Miśki" uwielbiają  korzystać z tablicy interaktywnej, która jest pomocą do uatrakcyjnienia zajęć oraz formą zabawy:)  Tablica interaktywna służy nam do malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty, poznawania instrumentów muzycznych, tworzenia melodii, poznawania różnych kontynentów. To tylko niektóre z możliwości, jakie wykorzystujemy w przedszkolu wykorzystując tablicę interaktywną. Korzystanie z tego urządzenia za każdym razem dostarcza dzieciom wiele radości.

WIGILIA
WIGILIA
grudzień 2019

19 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce uroczysta Wigilia-w każdym zakątku można było wyczuć świąteczną atmosferę. Po obejrzeniu Jasełek oraz wizycie Gwiazdora zasiedliśmy do obiadu wigilijnego. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Wspólne świętowanie było okazją do wprowadzenia w nastrój radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

HEJ, KOLĘDA !
HEJ, KOLĘDA !
grudzień 2019

W dniu 11 grudnia "Miśki” zaprosiły do przedszkola rodziców na koncert kolędowo-pastorałkowy, by wspólnie radować się z najbliższymi nadchodzącymi świętami. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy, pastorałki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

MISIE UBIERAJĄ CHOINKĘ
MISIE UBIERAJĄ CHOINKĘ
grudzień 2019

"Bo najpiękniejsza będzie dziś choinka
w sali przedszkolaków
I najpiękniejsze będą prezenty
dla małych i starszaków.
Świecą srebrne gwiazdki w koło
i lampki mrugają.
Moc uścisków i radości
przedszkolakom dają"

NIESPODZIANKA OD ŚW. MIKOŁAJA
NIESPODZIANKA OD ŚW. MIKOŁAJA
grudzień 2019

"Święty Mikołaju, święty Mikołaju
dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie?
A święty Mikołaj, a święty Mikołaj
przez komin zawołał - śpieszę się!

Worek prezentów wielki mam,
dobrze marzenia wasze znam,
wiem, że czekacie cały rok,
więc wydłużałem krok!"

OZDABIAMY KARTON DLA SZLACHETNEJ PACZKI
OZDABIAMY KARTON DLA SZLACHETNEJ PACZKI
grudzień 2019

Kolejny już raz nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki Waszej dobroci - Kochani Rodzice, mogliśmy pomóc tym, którzy bardzo tego potrzebowali. Zebrane dary zostały zapakowane w kartony, a żeby paczka przekazana rodzinie sprawiła więcej radości, dzieci pięknie ją udekorowały.

ANDRZEJKOWE CZARY MAR
ANDRZEJKOWE CZARY MAR
grudzień 2019

Nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką... Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz wzmocnienia relacji w grupie.

"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"
"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"
listopad 2019

"Miśki” biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Celem projektu jest kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw dotyczących zdrowego żywienia oraz promowanie aktywności fizycznej. Przedszkolaki zrealizowały pierwszy etap jesienny, w ramach którego odbyły się zajęcia edukacyjne oraz działania promujące korzyści jedzenia warzyw i owoców. 

BON JOUR
BON JOUR
październik 2019

„Bon jour” (dzień dobry) - takim powitaniem rozpoczęliśmy ten tydzień i tak zaczęła się nasza podróż, podczas której poznaliśmy kulturę Francji. Dowiedzieliśmy się gdzie na mapie leży Francja, poznaliśmy jej barwy narodowe - flagę, osłuchaliśmy się też z hymnem kraju. Obejrzeliśmy zdjęcia wybranych budowli i zabytków Francji. Wznosiliśmy budowle konstrukcyjne wieży Eiffla i uzupełnialiśmy tematyczne kolorowanki. Serdecznie dziękujemy Mamie Antosi za wzbogacenie naszej biblioteczki tematycznej. Poznaliśmy także charakterystyczne potrawy kuchni francuskiej: pasztet z gęsi, żabie udka, ślimaki, sery, rogaliki, ciasto francuskie. Dowiedzieliśmy się, że Paryż to miasto mody i najsłynniejszych jej projektantów, a w sali urządziliśmy pokaz mody :) Ten magiczny czas podróży będziemy z pewnością długo wspominać.

Z CZERWONĄ JARZĘBINĄ MILE NAM MIJAŁ CZAS
Z CZERWONĄ JARZĘBINĄ MILE NAM MIJAŁ CZAS
październik 2019

"Miśki" doskonaliły małą motorykę nawlekając owoce jarzębiny na nitkę. Nasze mamy oraz siostry otrzymały piękne, jesienne korale oraz bransoletki. Mamy nadzieję, że się podobały, bo dzieci włożyły dużo starań w swoje prace, a zadanie wcale nie było łatwe :)

OPOWIADAMY SOBIE O DARACH JESIENI
OPOWIADAMY SOBIE O DARACH JESIENI
październik 2019


W „misiowej”  gromadce jesienny nastrój zapanował na dobre! Jest to bardzo wdzięczna i kolorowa pora roku, która przynosi nam wiele darów z sadu, ogrodu, parku, jak i lasu!! Była to także dla nas idealna okazja, aby bliżej przyjrzeć się darom. Starszaki opisywały zgromadzone skarby doskonaląc budowanie zdań i wypowiedzi, wyróżnianie głosek w wyrazach, dzielenie ich na sylaby. Podejmowały też próby łączenia sylab w wyraz oraz odczytywania ich. 
 

JESIENNE ZABAWY PLASTYCZNE
JESIENNE ZABAWY PLASTYCZNE
październik 2019

Starszaki doskonale wiedzą, że krajobraz za oknem to prawdziwa jesień. Na zajęciach plastycznych przedstawialiśmy drzewo jesienne. Nasza praca była etapowa - najpierw dokładnie kolorowaliśmy konar drzewa, a następnie za pomocą ziemniaka stemplowaliśmy jego liście. Efekt naszej pracy był niesamowity :) 

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2019

Dzień Chłopaka w grupie Miśków upłynął w atmosferze radości :) Chłopcy z grupy otrzymali od swoich koleżanek głośne życzenia, moc uścisków, dyplomy oraz słodkie przekąski :) 

NIEZWYKŁE SPOTKANIE W BIBLIOTECE
NIEZWYKŁE SPOTKANIE W BIBLIOTECE
październik 2019

Na początku października Panie z Biblioteki w Gostyniu zaprosiły dzieci z grupy Miśki na niezwykłe spotkanie - głośne czytanie wierszy polskich poetów w wykonaniu pracowników Biblioteki. Byliśmy zaskoczeni nie tylko przygotowaniem dla nas pięknej, wesołej literatury jak również ciekawych kostiumów. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2019

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”


Tego dnia na starszaków czekało wiele niespodzianek: wesołe tańce, poszukiwanie skarbu, do którego prowadziły ukryte w sali koperty z zadaniami, medale Super Przedszkolaka, teatrzyk "Kot w butach", a na koniec po powrocie ze spaceru na dywanie czekał na nas kosz pełen balonów wypełnionych helem! :) Był to dzień pełen emocji i wrażeń !

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2019

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki przyłączyły się do akcji, by posprzątać "naszą Ziemię" i z radością, uzbrojone w rękawiczki wyszły do ogrodu przedszkolnego :) 

WIZYTA PAŃ Z BIBLIOTEKI
WIZYTA PAŃ Z BIBLIOTEKI
wrzesień 2019

Starszaki "Miśki" wiedzą doskonale, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas poruszania się po mieście. Przez cały tydzień podczas zajęć i wspólnych spacerów utrwalały zasady prawidłowego przechodzenia przez ulice i poznawały znaki drogowe. Przypomnieliśmy sobie też główne numery alarmowe. Na zakończenie tygodnia mieliśmy zaplanowaną wizytę do Biblioteki, w celu wyszukiwania literatury dziecięcej o tematyce bezpieczeństwa. Pogoda jednak nie dopisała na wyjście przedszkolaków, a Panie bibliotekarki mile zaskoczyły nas swoją wizytą w przedszkolu :) Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, przedstawienie ciekawych pozycji literatury oraz wspólne podsumowanie najważniejszych treści z tematyki bezpieczeństwa w mieście :) 

MISIOWY KODEKS PRZEDSZKOLAKA :)
MISIOWY KODEKS PRZEDSZKOLAKA :)
wrzesień 2019

Na początku września dzieci z grupy „Miśki” poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego przedszkolaka. „Kodeks Przedszkolaka” ma za zadanie kształtować w dzieciach wzorce, normy i zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje prawa i obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji. Gdy każdy obrazek został omówiony nastąpił najważniejszy moment czyli potwierdzenie przyjęcia Kodeksu. Miejmy nadzieję, że będziemy stosować się do ustalonych zasad każdego dnia w przedszkolu :)