Kangurki

URODZINY KANGURKÓW

październik 2019

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Chłopaka” .

Naszym małym mężczyznom życzymy, aby byli zawsze uśmiechnięcie jak w tym wyjątkowym dla nich dniu!

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
wrzesień 2019

We wrześniu „Kangurki” przypomniały sobie zasady ruchu drogowego oraz obserwowały zachowania ludzi i kierowców podczas  wyjścia na  pobliskie skrzyżowanie.  Dzieci uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię i poznały wybrane znaki drogowe. Teraz już każdy „Kangurek” wie, jak zachować się na przejściu dla pieszych zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej.

GRY I ZABAWY Z WYKORZYSTANIEM „TABLICY INTERAKTYWNEJ”
wrzesień 2019

„Kangurki” w przedszkolu korzystają z osiągnięć najnowocześniejszych technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie „Tablicy interaktywnej”. „Tablica interaktywna” działa jak ogromny ekran dotykowy umożliwiający wyświetlenie całej zawartości komputera. Za pomocą specjalnych mazaków dzieci mogą pisać, rysować oraz zaznaczać. Korzystanie z tego urządzenia dostarczyło naszym przedszkolakom wiele radości.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Z tej okazji w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Były śpiewy, tańce, zabawy i co najważniejsze dużo śmiechu. Kangurki  tego dnia rozwiązały quiz wiedzy o naszym przedszkolu, bawiły się z balonami, a na zakończenie otrzymały medal „Super Przedszkolaka”, balonik z helem oraz słodki upominek. To był dzień pełen wrażeń !

wrzesień 2019

W piątek 20 września „Kangurki” przyłączyły się do międzynarodowej kampanii - „Sprzątanie świata”. Tego dnia dzieci wyposażone w rękawiczki jednorazowe oraz worki do segregacji odpadów, posprzątały pobliski teren nieopodal naszego przedszkola.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
wrzesień 2019

Dzieci z grupy „Kangurki” przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia ubrania dzieci były wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego wyjątkowego święta. Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, tworząc drzewo talentów.Wesołe zabawy z kropkami dostarczyły dzieciom wiele radości !

ZNOWU RAZEM!
wrzesień 2019

Po dwumiesięcznym wypoczynku znowu jesteśmy razem w naszym przedszkolu. Przed nami „Kangurkami” rok pełen zabaw i przygód. Najważniejsze by dobrze się bawiąc, jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności i doskonalić te już posiadane.