PRZEDSZKOLAKI DZIAŁAJĄ PATRIOTYCZNIE

WYCIECZKA DO MUZEUM W GOSTYNIU

W ramach projektu „Przedszkolaki działają patriotycznie” dzieci z grupy „Hefalumpków” i „Tygrysków” uczestniczyły w ciekawej lekcji, która odbyła się w Muzeum w Gostyniu. Celem wycieczki było poznanie historii swojego regionu, przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, ekspozycja, wystawa, rozwijanie postawy patriotyzmy lokalnego oraz kształtowanie wypowiedzi na temat oglądanych eksponatów. Przedszkolakom najbardziej spodobały się narzędzia, którymi pracowali ludzie niegdyś w gospodarstwie.

DOROTA ZAWADZKA W PRZEDSZKOLU
listopad 2018

Dnia 7 listopada nasze przedszkole odwiedziła psycholog Pani Dorota Zawadzka. Dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w spotkaniu na temat bezpieczeństwa, emocji, oraz praw dziecka. Zdobyta wiedza na pewno przyda się naszym przedszkolakom.

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ
listopad 2018

W listopadzie w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z funkcjonariuszką z Komisariatu Policji w Gostyniu. Tematem spotkania było przybliżenie i usystematyzowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki utrwaliły zasady ruchu drogowego, zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzięki naszemu gościowi przedszkolaki wiedzą jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariuszka poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Na koniec spotkania dzieci obejrzały radiowóz oraz na pamiątkę złożyły odciski palcy.

JESIENNY KONCERT
październik 2018

W poniedziałkowy poranek 22.10.2018r. dzieci z grup „ Miśki”, „ Hefalumpki”, „ Mądre Sowy” i „Tygryski” zostały zaproszone na Jesienny Koncert. Przedszkolacy podziwiali uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Gostyniu grających na różnych instrumentach. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a koncert dostarczył dzieciom wiele miłych i pozytywnych wrażeń.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2018

W naszym Przedszkolu w dniach 11. oraz 12. października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od przedstawienia pod tytułem "Urodziny Kubusia Puchatka", które przygotowały dzieci ze starszych grup. Następnie pasowane dzieci zaprezentowały to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Był to pierwszy debiut przedszkolaków, który wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki z niespodzianką.

Był to na pewno niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń!

wrzesień 2018

20 września - to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków! Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka panowała u nas wyjątkowa atmosfera. Przedszkole ozdobiły balony oraz w każdej sali zagościły smakołyki. Ciocie przygotowały dla milusińskich wiele atrakcji. Były śpiewy, tańce, zabawy i co najważniejsze dużo śmiechu. Również z tej okazji przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „ Smok Stefan”. Historia o przyjaźni Smoka Stefana bardzo nam się podobała!

Naszym Przedszkolakom, raz jeszcze, życzymy wielu powodów do uśmiechu, pogody ducha oraz wspaniałej zabawy każdego dnia!