„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

"SPORTOWY PRZYJACIEL ZIEMI"
kwiecień 2018r.

22. kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek. Przedszkolaki odpowiadały bohaterom, jak należy dbać o Ziemię, a następnie poznały sportowe przygody czwórki przyjaciół. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało medal "Sportowego Przyjaciela Ziemi".

zdjęcia

 

"ZAMIESZANIE W KURNIKU"
marzec 2018r.

Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz wokalnego zaprezentowały się w przedstawieniu pod tytułem "Zamieszanie w kurniku". Publiczności bardzo się podobały występy, które zostały nagodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE PT. "DZIDZIA"
marzec 2018r.

Niedawno nasi milusińscy uczestniczyli w ciekawym spektaklu pt:"Dzidzia". Aktorzy z Teatru Lalek wprowadzili nas w wyjątkowy nastrój, a przy pomocy swych lalek, genialnie naśladowali postacie i zdarzenia z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym. Spektakl był przygotowany tak, aby najmłodsi przyswoili sobie pożyteczną wiedzę. Wszystkim bardzo się podobało, a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

zdjęcia

 

POWITANIE WIOSNY
marzec 2018r.

Tradycyjnie, 21 marca, jest Pierwszym Dniem Wiosny. Przedszkolaki z radością udały się w tym dniu na wiosenny przemarsz, podczas którego odbyło się symboliczne topienie marzanny. W ten sposób pożegnaliśmy zimę. Następnie obdarowaliśmy przechodniów słonecznymi życzeniami. Wszystkim życzymy samych pogodnych dni tej wiosny!

zdjęcia

 

W KRAINIE ZĘBOWYCH WRÓŻEK
marzec 2018

15 marca „Tygryski” oraz „Mądre Sowy” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 5 na bajkę muzyczną „W krainie Zębowych Wróżek” w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Julek- główny bohater bajki, który nie wierzy we Wróżki Zębuszki, przenosi się do pięknej Wróżkolandii, którą włada Eurina-królowa Zębowych Wróżek. To z jej wróżkami wędruje po tej magicznej krainie, poznaje zasady dbania o higienę jamy ustnej i tym samym zaczyna wierzyć w Zębowe Wróżki. Przedszkolakom i ciociom bardzo podobała się ta bajka. Teraz już nikt nie ma wątpliwości, że Wróżki Zębuszki istnieją naprawdę…

zdjęcia

 

BAL KARNAWAŁOWY
luty 2018r.

Czas karnawału to czas wspaniałych balów i zabaw. Tak też było u nas! Na przedszkolny bal karnawałowy wszyscy czekali z niecierpliwością. Wśród przybyłych gości pojawili się, między innymi: superbohaterzy, policjanci, różne zwierzęta, postaci z bajek, księżniczki i wiele innych. Wszyscy zaprezentowali swoje wspaniałe stroje oraz bawili się wyśmienicie. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Organiszczakowi, tacie Nikodema z grupy "Kangurki" za muzyczną oprawę naszego balu. Bal dostarczył nam wiele radości i niezapomnianej zabawy!

zdjęcia

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
styczeń 2018r.

21 stycznia Przedszkolaki zaprezentowały się na deskach Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" dla swoich Babć i Dziadków. Wszystkie grupy przygotowały wspaniałe programy artystyczne, na które składały się piosenki, wierszyki oraz układy taneczne. W ten sposób dzieci podziękowały Dziadkom na ich obecność, wsparcie oraz bezgraniczną miłość. Występy przedszkolaków wywołały wśród zgromadzonych gości radość, a także wzruszenie. Po części artystycznej dzieci wraz ze swoimi Dziadkami miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy Dziadkom za liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

zdjęcia

 

PRZEDSZKOLAKI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
styczeń 2018r.

13 stycznia, po raz kolejny, dzieci z kółka tanecznego oraz wokalnego swoimi wspaniałymi występami wsparły 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śpiewane przez dzieci piosenki oraz prezentowane układy choreograficzne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

JASEŁKA W DOMU SENIORA
styczeń 2018r.

10 stycznia dzieci z kółka teatralnego, wokalnego oraz tanecznego wystąpiły przed publicznością w Domu Seniora. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie świąteczne, które bardzo się podobało, a także wzruszyło Seniorów.

zdjęcia

 

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2017r.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z kółka teatralnego, wokalnego oraz tanecznego przygotowały przedstawienie świąteczne. Wszystkie dzieci zgromadziły się w auli Szkoły Muzycznej, by móc zobaczyć ten wspaniały i wzruszający występ. Po przedstawieniu dzieci wspólnie zaśpiewały świąteczną piosenkę, którą usłyszał Gwiazdor i dzięki temu nas odwiedził.  Każda grupa powiedziała świąteczne wierszyki, które bardzo spodobały się Gwiazdorowi. Obiecał, że prezenty, na które każdy zasłużył, Jego pomocnicy zostawili w przedszkolu. Po odwiedzinach wspaniałego gościa wróciliśmy do swoich sal na wigilijny obiad.

zdjęcia

 

SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2017r.

Po raz kolejny nasze Przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Dzięki takim akcjom, dzieci uczą się, jak ważne jest niesienie pomocy innym ludziom, znajdującym się w potrzebie. Wspólnie zebraliśmy wiele potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny. To dzięki Nam rodzina poczuła prawdziwą magię Świąt!

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, ICH RODZICOM ORAZ RODZINOM ZA ZAANGAŻOWANIE W POMAGANIE INNYM!

zdjęcia

 

BAL U MISIA USZATKA - z wizytą w żłobku
grudzień 2017r.

Dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego zaprezentowały swoje wspaniałe przedstawienia młodszym kolegom ze żłobka. Małej widowni również bardzo się podobał występ.

zdjęcia

 

WIZYTA W PIEKARNI
listopad 2017r.

W dniach 27.11.oraz 28.11.2017r. W ramach projektu "Integracja dookoła" , dzieci z grupy "Mądre Sowy" i "Tygryski" wybrały się do piekarni "R&P Ciążyńscy". Dzieci zaznajomiły się z pomieszczeniami i urządzeniami znajdującymi się w piekarni oraz dowiedziały się, na czym polega praca piekarza. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość przez chwilę wcielić się w rolę piekarzy, podczas zabawy z ciastem. Na koniec spotkania, czekał na nas poczęstunek, a mianowicie gorące rogale prosto z pieca oraz słodkie bezy.

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2017r.

W ostatni dzień listopada, w naszym przedszkolu, odbywały się zabawy andrzejkowe. O tradycji i magii wróżb opowiedziała nam Wróżka Julita, a w oddziałach przy ulicy Strzelckiej wróżka Monika. Poprzez zabawę, dzieci poznały tradycję obchodzenia Andrzejek. Między innymi: tańczyliśmy z miotłą- a poprzez jej dotknięcie spełnią się nasze marzenia.

zdjęcia

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2017r.

W dniu 25 listopada obchodzone jest święto ulubionego pluszaka wszystkich dzieci - Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzieci z kółka teatralnego, wokalnego oraz taneczengo przygotowały przedstawienie pt. "Bal Misia Uszatka". Dziękujemy artystom za piękny występ!

zdjęcia

 

ZAJĘCIA TANECZNE
listopad 2017r.

W ramach realizacji projektu "Integracja dookoła" dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach tanecznych. Pani Instruktor, specjalnie dla nas, przygotowała układ choreograficzny.

zdjęcia - Kangurki i Miśki

zdjęcia - Maleństwa i Hefalumpki

 

PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA
październik 2017r.

Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pod tytułem "Przygody Krasnala Pączka" w wykonaniu aktorów z Teatru "Kanon" z Krakowa. Krasnal Pączek bardzo lubił zajadać się ciasteczkami i cukierkami, lecz na gimnastykę nie miał ochoty. Jednak dzięki pomocy przedszkolaków oraz przyjaciół: Skromnisi i Felka, Krasnal Pączek zmienił swoje złe przyzwyczajenia. Polubił gimnastykę, a także zaczął się zdrowo odżywiać. Przedszkolaki doskonale wiedzę, że nie należy spożywać zbyt dużej ilości słodyczy oraz jak ważna jest aktywność ruchowa.

zdjęcia

 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU
październik 2017r.

Odbyły się już pierwsze treningi na Orliku w ramach realizacji projektu "Integracja dookoła". Jesienna pogoda oraz humor dopisały i świetnie się bawiliśmy. Najpierw mieliśmy rozgrzewkę, a następnie Pan Trener podzielł nas na drużyny i graliśmy w piłkę nożną. Padło mnóstwo goli, a atmosfera była naprawdę gorąca!

zdjęcia - Hefalumpki i Maleństwa

zdjęcia - Kangurki i Miśki

zdjęcia - Króliczki

zdjęcia - Tygryski i Mądre Sowy

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2017r.

W naszym Przedszkolu w dniach 11. oraz 12. października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od przedstawienia pod tytułem "Urodziny Kubusia Puchatka", które przygotowały dzieci ze starszych grup. Następnie pasowane dzieci zaprezentowały to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Były to pierwsze występy małych przedszkolaków, które wywołały uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Po części artystycznej dzieci zostały poproszone o złożenie uroczystego ślubowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki z niespodzianką.

zdjęcia

 

WIZYTA POLICJANTA
październik 2017r.

5 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Gostyniu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

zdjęcia

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2017r.

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji otrzymaliśmy dyplomy oraz małe upominki. Naszym Przedszkolakom, raz jeszcze, życzymy wielu powodów do uśmiechu, pogody ducha oraz wspaniałej zabawy każdego dnia!

zdjęcia

 

Archiwum