WSPOMNIENIA ANDRZEJKOWE
grudzień 2018

Lanie wosku jest jedną z obowiązkowych oraz najbardziej lubianych przez dzieci wróżb, dlatego też i w tym roku Tygryski wpatrywały się w swoje woskowe figurki zastanawiając się co będzie ich czekać w przyszłości...

UBIERANIE CHOINKI
grudzień 2018

Tuż przed wizytą św. Mikołaja w przedszkolu, dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Każdy przedszkolak wybrał bombkę i zawiesił na choince.

ANDRZEJKOWA FOTOBUDKA
grudzień 2018

Jedną z wielu atrakcji podczas przedszkolnych andrzejek była fotobudka. Dzieci chętnie i z radością ustawiały się w kolejce do zdjęć.

SPACER Z PARASOLKAMI
listopad 2018

Tygryski korzystając z jesiennej pogody wyruszyły na spacer. Udowodniły że żadna pogoda im nie straszna a na pewno nie obawiają się deszczu, kiedy trzymają w reku kolorowe parasolki.

LITERKOWY ZAWRÓT GŁOWY
listopad 2018

Ja chcę zwierzyć się z sekretu,
który dziś wyjawić czas-
kształty liter alfabetu,
musi poznać każdy z nas!

KUBUŚ PUCHATEK I JEGO PRZYJACIEL”
listopad 2018

Przedszkolaki miały okazję zamienić się na chwilkę w patrona naszego przedszkola oraz jego przyjaciela, co sprawiło im wiele radości.

WYJŚCIE ZE ZNICZAMI
listopad 2018

Przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej znajduje się pomnik upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników i to właśnie w tym roku i w tym miejscu, przedszkolacy zapalili swoje znicze.

WIZYTA PANI POLICJANTKI
listopad 2018

Jak co roku w naszym przedszkolu mieliśmy odwiedziny Pani Policjantki, która rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa. Dzieci mogły na pamiątkę tej wizyty złożyć na kartce odciski swych palców oraz wejść do policyjnego radiowozu.

WYJŚCIE DO MUZEUM
październik 2018

Tygryski w ramach projektu "Przedszkolaki działają patriotycznie", odwiedziły Muzeum w Gostyniu. Większość dzieci była pierwszy raz w takim miejscu, dlatego z zaciekawieniem słuchały pani oprowadzającej nas po budynku. Dla wielu było to nowe i ciekawe doświadczenie.

KOLOROWA MATEMATYKA
październik 2018

Brykające Tygryski chętnie podejmują się wszelkich działań, również i działań matematycznych. Przy pomocy kolorowych patyczków doskonaliły swoje umiejętności dodawania, odejmowania oraz rozwijały wyobraźnię układając różne obrazki.

WYJŚCIE DO PARKU
październik 2018

Tygryski korzystając z ostatnich bardzo ciepłych jesiennych dni, wybrały się do parku przy ul. Strzeleckiej. Dzieci zwróciły uwagę na zmiany jakie zaszły w przyrodzie jesienna porą, zbierały i oglądały liście, budowały posłanie dla jeżyka, a najwytrwalsi szukali wiewiórki...;)

OWOCOWE JEŻYKI
październik 2018

Dzieci z grupy Tygrysków realizując temat o owocach i warzywach, zamienili się w małych kucharzy. Z przyniesionych gruszek i winogron powstały przepiękne, a co najważniejsze zdrowe i wykonane samodzielnie przez przedszkolaki owocowe jeżyki.

WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE
wrzesień 2018

Tygryski realizując tygodniowy temat o bezpieczeństwie, udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić m.in zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię. Starały się również zapamiętać znaki które spotkały oraz zrozumiały, dlaczego noszą kamizelki odblaskowe. Dla wszystkich była to bardzo ważna lekcja.

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

Niedawno chłopcy i ci mali i też więksi, obchodzili swoje święto. Dlatego dziewczynki z grupy Tygrysków, przygotowały kolegom śliczne laurki, do których dołączyły życzenia oraz uściski. Ciocie z kolei, przygotowały coś słodkiego oraz pamiątkowe dyplomy. Naszym małym mężczyznom życzymy, aby byli zawsze uśmiechnięcie jak w tym wyjątkowym dla nich dniu!

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”
wrzesień 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję, podczas spaceru do pobliskiego parku.

WSPÓLNE CHWILE NA PLACU ZABAW”
wrzesień 2018

W ostatnich dniach lata korzystając z pięknej pogody, dzieci chętnie spędzały czas na placu zabaw. Oprócz świetnej zabawy każdy przedszkolak pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa.