„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

NIECH ŻYJE BAL !
luty 2018

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas… Każdy „Tygrysek” stał się kimś zupełnie innym. Pojawiły się: księżniczki, wróżki, policjanci… i wiele innych postaci, dlatego w pierwszej kolejności przebrane „Tygryski” miały możliwość pozowania do zdjęć.

zdjęcie

 

WYSTĘPY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
styczeń 2018

Tygryski” zaprezentowały seniorom z Klubu Seniora „Złota Jesień” oraz seniorom z Domu Dziennego Pobytu program artystyczny z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Występy dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami i pochwałami.

zdjęcie

 

ZIMOWE PRZYGODY ZWIERZĄT
styczeń 2018

Tygryski” bardzo lubią słuchać różnych opowiadań, dlatego odwiedziły nas dziewczyny z II klasy Gimnazjum z Ochotniczego Hufca Pracy i w ramach akcji Rady Młodzieży Hufca „Między pokoleniami” przeczytały dzieciom opowiadanie „Nowe futerko” z książki „Opowieści czarodziejskiego lasu” oraz kilka zimowych ciekawostek. Aby umilić czas naszym przedszkolakom przygotowały również dla nich kolorowanki przedstawiające zwierzątka zimą i wspólnie z nimi je pokolorowały. Było bardzo miło i sympatycznie.

zdjęcie

 

W POSZUKIWANIU INFORMACJI
styczeń 2018

W związku z realizacją tematu „Ostrożnie z urządzeniami elektrycznymi” wybraliśmy się jeszcze do biblioteki - miejsca, w którym zawsze znajdziemy informacje na interesujące nas tematy. Panie przygotowały wiele książek na temat energii elektrycznej, a Pani Ewa przeczytała naszym przedszkolakom kilka ciekawostek z nią związanych. Przy okazji „Tygryski” z wielkim zainteresowaniem poprzeglądały książki znajdujące się na półkach, a niektóre dzieci wypożyczyły sobie książki do domu. Panie zapraszały do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki, dlatego nie powiedziały "do widzenia", tylko "do zobaczenia".

zdjęcie

 

BEZPIECZNIE Z PRĄDEM
styczeń 2018

W jednym z tygodni stycznia „Tygryski” poszerzały wiedzę na temat prądu… Poznały korzyści, które dostarcza nam energia oraz zagrożenia związane z niewłaściwym jej użytkowaniem. Wykonały także lampki z wykorzystaniem kształtu literki L oraz w zespołach plakaty OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ. „Tygryskom”, więc prąd już nie straszny, bo wiedzą jak z niego korzystać, aby nie wyrządził krzywdy.

zdjęcie

 

WIGILIA PRZYSTROJONY BIAŁO STÓŁ…
grudzień 2017

20 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce uroczysta Wigilia-w każdym zakątku można było wyczuć świąteczną atmosferę. Po obejrzeniu Jasełek oraz wizycie Gwiazdora zasiedliśmy do obiadu wigilijnego. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Na koniec uroczystego spotkania „Tygryski” otrzymały prezenty, które zostawił dla nich Gwiazdor-radość była ogromna. Wspólne świętowanie było okazją do wprowadzenia w nastrój radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

zdjęcie

 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
grudzień 2017

13 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu. Na miejscu „Tygryski” zostały bardzo miło przywitane przez wychowawczynię klasy trzeciej-panią Alinkę. Podczas spotkania przedszkolaki poznały wygląd sali  i zasiadły w szkolnych ławkach, w których mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Dzieci dowiedziały się jakie pomieszczenia znajdują się w szkole oraz jak uczniowie spędzają czas w szkolnych murach. Na pożegnanie nasze „Tygryski” złożyły uczniom i paniom wierszykowe, świąteczne życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki-choineczki.

zdjęcie

 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI
grudzień 2017

Święta Bożego Narodzenia to piękne święta, na które z niecierpliwością czekają dzieci. Są to święta, którym towarzyszy niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to także okazja do wspólnego kolędowania - dlatego 12 grudnia „Tygryski” zaprosiły do przedszkola rodziców na koncert kolędowo-pastorałkowy, by wspólnie radować się z najbliższymi nadchodzącymi świętami. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy, pastorałki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

zdjęcie

 

NASZA CHOINECZKA
grudzień 2017

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego nasza sala nabrała świątecznego uroku, przede wszystkim dzięki pięknie przystrojonej przez nas choince.

zdjęcie

 

ANDRZEJKOWE CZARY MARY
listopad 2017

Andrzejki to magiczny dzień, w którym wróżby stanowią główną atrakcję.
W atmosferze zabawy „Tygryski” miały okazję poznać swoją przyszłość. Wróżby, impreza taneczna w sali „Mądrych Sów” oraz słodki poczęstunek sprawiły dzieciom wiele radości.

zdjęcie

 

MISIOWY DZIEŃ
listopad 2017

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie… 24 listopada pluszowe misie opanowały przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować.

zdjęcie

 

JESIENNY KONCERT
listopad 2017

21 listopada „Tygryski” udały się na jesienny koncert do Szkoły Muzycznej. Dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie szkoły, a następnie wysłuchali zagranych przez nich utworów. W tym dniu „Tygryskom” towarzyszyły niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

zdjęcie

 

TYGRYSKOWE PRACE PLASTYCZNE
listopad 2017

Tygryski” doskonalą sprawność manualną i rozwijają wyobraźnię  poprzez wykonywanie ciekawych prac różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki bardzo chętnie, aktywnie i z dużym zaangażowaniem wykonują przeróżne prace indywidualnie i zespołowo.

zdjęcie

 

ZAPALMY ZNICZE
październik 2017

Dzień przed Świętem Zmarłych „Tygryski” zapaliły przyniesione znicze przed pomnikiem Karola Marcinkowskiego, aby uczcić pamięć ważnej postaci Wielkopolski.

zdjęcie

 

W PARKU I W LESIE
październik 2017

W ostatnim czasie odwiedziliśmy dwa środowiska przyrodnicze: park i las. Nasze „Tygryski” z zainteresowaniem obserwowały otaczającą ich przyrodę.

zdjęcie

 

TWORZYMY GRAFICZNY KALENDARZ
październik 2017

W ostatnim czasie w naszej grupie poruszyliśmy tematykę rytmicznej organizacji czasu. „Tygryski” doskonaliły umiejętność posługiwania się nazwami i kolejnością występowania pór roku, miesięcy, dni tygodnia. Na zakończenie wspólnie stworzyliśmy graficzny kalendarz, który będzie idealnym „utrwalaczem” zdobytej wiedzy.

zdjęcie

 

KOMPOCIKI
październik 2017

W „owocowym tygodniu” nasze „Tygryski” podjęły się próby samodzielnego przygotowania kompotów z przyniesionych owoców: jabłek, gruszek i śliwek. Umyte, obrane i pokrojone owoce wylądowały w słoikach, zostały posypane cukrem, zalane wodą, a w kuchni zagotowane. Wyglądają smakowicie i na pewno też tak będą smakować.

zdjęcie

 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA” W BIBLIOTECE
wrzesień 2017

29 września zostaliśmy zaproszeni do biblioteki dziecięcej, gdzie zorganizowano „Dzień Głośnego Czytania”. Do akcji przyłączyli się członkowie Grupy Teatralnej „Kęs”, działającej przy GOK „Hutnik”. Młodzi aktorzy zaprezentowali utwory literatury dziecięcej. „Tygryski” lubią słuchać bajek, opowiadań, dlatego bardzo im się podobało.

zdjęcie

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy naszym chłopcom WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

zdjęcie

 

BEZPIECZNE PRZEJŚCIE PRZEZ JEZDNIĘ
wrzesień 2017

Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym postanowiliśmy zastosować w praktyce podczas wycieczki w pobliżu naszego przedszkola. Dla bezpieczeństwa „Tygryski” założyły także szarfy odblaskowe. Utrwalaliśmy zasady właściwego zachowania się na ulicy oraz bezpiecznego poruszania się na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez.

zdjęcie

 

TYGRYSKI „SPRZĄTAJĄ ŚWIAT”
wrzesień 2017

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. W dniu 15 września nasze „Tygryski” w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i w rękawiczkach ochronnych oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę, by na koniec zapełnione śmieciami worki wrzucić do kosza – tam, gdzie jest i zawsze powinno byc ich miejsce.

zdjęcie

 

TYGRYSKOWY KONTRAKT GRUPOWY
wrzesień 2017

Aby miło nam się żyło w przedszkolnej rodzinie opracowaliśmy nasz KONTRAKT GRUPOWY. Zasady zostały zaakceptowane przez wszystkie dzieci i przyjęte jako swoje. Podpisy złożone pod kontraktem zobowiązują przedszkolaków do przestrzegania zawartych w nim postanowień.

Od teraz każdy „Tygrysek” już wie, jak w przedszkolu, w grupie zachowywać się.

zdjęcie

 

ZNOWU RAZEM
wrzesień 2017

Po dwumiesięcznym wypoczynku znowu jesteśmy razem w naszym przedszkolu. Przed nami „Tygryskami” rok pełen zabaw i przygód. Najważniejsze by dobrze się bawiąc, jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności i doskonalić te już posiadane.

zdjęcie

 

Archiwum