„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINY MĄDRYCH SÓW

zdjęcia

 

PTASIA STOŁÓWKA
styczeń 2017

Codziennie rano, choć skrzypi mróz,
Na parapecie ptaszki są już,
Gołąbek szary cukrówką zwany
Oraz wróbelek jak malowany.

Siedzą cierpliwie czekając strawy,
Bo ich gospodarz jest tak łaskawy,
Że z pustym brzuszkiem nie da im spać,
Ostatnią gotów kruszynę dać.

Podczas zimowych zajęć rozmawiamy o potrzebach ptaszków oraz innych zwierząt w czasie mroźnych dni. Uważamy, że takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody oraz pobudzą zainteresowania ptakami. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać. Zachęcamy wszystkie dzieci do przynoszenia pokarmu dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół.

zdjęcia

 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA
grudzień 2017

20 grudnia odbyła się WIGILIA PRZEDSZKOLNA. Na początku obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego. Podczas tych występów odwiedził nas długo wyczekiwany Gwiazdor! Po spotkaniu z ważnym gościem, zjedliśmy w naszej sali uroczysty, wigilijny obiad. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Następnie dzieci otrzymały prezenty gwiazdkowe, które sprawiły im wiele radości.

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

W grudniu "Mądre Sowy" zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkanie wigilijne. Dzieci zaprezentowały przygotowane tańce, wiersze oraz piosenki o tematyce świątecznej.  Spotkanie uświetniła siostra Huberta- Małgosia, która grą na saksofonie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój . Po występach dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wykonały pracę plastyczną "Wesołe bałwanki". Uroczyste spotkanie, podczas którego panowała bardzo miła atmosfera, zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

zdjęcia

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
grudzień 2017

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy”

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. „Mądre Sowy” już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi oraz nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj, jak co roku, nie zawiódł  dzieci i przyszedł. Zadowolony z zachowania dzieci spacerował w ogrodzie przedszkolnym a po usłyszeniu piosenki, jaką dla Niego zaśpiewały, za drzwiami zostawił kalendarze adwentowe.

zdjęcia

 

ŚWIĄTECZNE DRZEWKO
grudzień 2017

Na początku grudnia w naszej sali pojawiła się choineczka, skromna, ponieważ bez kolorowych ozdób. Zadanie dzieci polegało na zawieszeniu przyniesionych z domu dekoracji. Na choince pojawiły się piękne aniołki, bombki, gwiazdki i inne ozdoby. Od tego momentu w sali "Mądrych Sów" można zobaczyć piękną kolorową choinkę, która wprowadza nas w świąteczny nastrój bożonarodzeniowy. Serdecznie dziękujemy rodzicom za podarowanie dla grupy dekoracji, które uczyniły naszą choineczkę  piękniejszą.

zdjęcia

 

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA
grudzień 2017

Grudzień jest bardzo wyjątkowym miesiącem. Dla naszych dzieci to przede wszystkim magiczny czas oczekiwania na Świętego Mikołaja i Gwiazdora. W naszej sali panowała świąteczna, bardzo miła atmosfera. Podczas jednego z zajęć "Mądre Sowy" uczyły się pakować świąteczne prezenty. Pomimo, iż zadanie nie było proste nasze przedszkolaki bardzo ładnie sobie z nim poradziły.

zdjęcia

 

JESIENNY KONCERT
listopad 2017

21 listopada "Mądre Sowy" wybrały się na "Jesienny koncert" do Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki rozwijały logiczne myślenie podczas rozwiązywania zagadek słownych i muzycznych, utrwalały nazwy instrumentów muzycznych, a następnie słuchały utworów zagranych przez uczniów szkoły. Dla dzieci była to bardzo ciekawa lekcja muzyki.

zdjęcia

 

ZAPALILIŚMY ZNICZE
październik 2017

Przed Świętem Zmarłych „Mądre Sowy” z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały znicze przyniesione z domu przed pomnikiem Karola Marcinkowskiego, aby uczcić pamięć ważnej postaci naszego regionu.

zdjęcia

 

SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA
październik 2017

"Mądre Sowy" z myślą o jarzynowych witaminkach postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Po kilku dniach zdobywania wiedzy na temat warzyw i ich walorów zdrowotnych przyszedł czas na działanie. Dzieci zaopatrzone w deseczki i nożyki przystąpiły do krojenia. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Przyrządzanie sałatki dało przedszkolakom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki dzieci nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze i urządziliśmy w sali prawdziwą ucztę! "Mądre Sowy" z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

zdjęcia

 

WYCIECZKI DO POBLISKICH PARKÓW
wrzesień 2017

Korzystając z pięknej słonecznej pogody we wrześniu wybraliśmy się do pobliskich parków. Przed wycieczkami omówiliśmy wspólnie zasady bezpiecznego zachowania się podczas przejścia parami oraz w parku. Po dotarciu na miejsce "Mądre Sowy" rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści,  zbierały liście, kasztany, żołędzie i inne dary jesieni. Największą radość sprawiła dzieciom obserwacja roślinności za pomocą lup.

zdjęcia

 

"WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE"
wrzesień 2017

W związku z realizacją tematu kompleksowego BEZPIECZNI NA ULICY "Mądre Sowy" wybrały się na skrzyżowanie dróg. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły zasady obowiązujące na ulicy- praktycznie uczyły się przechodzić przez przejście dla pieszych z sygnalizacją oraz bez.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Bardzo ważne jest również Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji dnia 29 września dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły im życzenia, szczerze ich uściskały i ucałowały. W naszej grupie ten szczególnym dzień przebiegł pod hasłem "JESTEŚMY DŻENTELMENAMI - JESTEŚMY SUPER CHŁOPAKAMI". Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

Tradycyjnie co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci "uzbrojone" w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały okolice przedszkola. "Mądre Sowy" bardzo zaangażowały się w tę akcję i bardzo dokładnie wykonały swoje zadanie.

zdjęcia

 

"KODEKS PRZEDSZKOLAKA"
wrzesień 2017

Na początku września opracowaliśmy Kodeks Przedszkolaka, który ma za zadanie wspierać i motywować dzieci do przestrzegania ustalonych norm i zasad postępowania oraz konsekwentnie je egzekwować. Poprzez kolejne dni pobytu dzieci w przedszkolu zasady te są utrwalane i pomagają "Mądrym Sowom" w ich prawidłowym rozwoju.

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2017

zdjęcia

 

 Archiwum