"SEGREGOWAĆ KAŻDY MOŻE" - WARSZTATY EDUKACYJNE
listopad 2018

Dnia 7 listopada 2018 r. dzieci z grupy „Mądre Sowy” odwiedziła pani Lucyna Dojcz – przedstawicielka firmy NETBOX, która opowiedziała dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać. Pani Lucyna rozpoczęła warsztaty od przeczytania dzieciom krótkiego opowiadania, podczas którego dzieci miały za zadanie zaśmiecić papierowe boisko, zgodnie z poleceniami w tekście. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki musiały posegregować dane śmieci do odpowiednich pojemników. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane słodkim co nieco oraz upominkami. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo.

Z WIZYTĄ W PIEKARNI
październik 2018

Dnia 18 października dzieci z grupy „Mądre Sowy” wybrały się na wycieczkę do piekarni państwa Ciążyńskich. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia „od środka”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza oraz poznały produkty potrzebne do wypieku pieczywa. Ogromne worki z mąką oraz maszyny wywarły na dzieciach wielkie wrażenie, ale największą atrakcją była zabawa w piekarzy, przy wielkim, wspólnym stole. Dzieci samodzielnie ugniatały ciasto, formowały, eksperymentowały i tworzyły własne wypieki. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane pysznościami w postaci ciepłych rogali i ciasteczek.

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

28 września obchodziliśmy w naszej grupie dzień chłopca. Z tej okazji chłopcy zostali obdarowani słodkim upominkiem a dziewczynki wręczyły im medale "super chłopaka". Wszystkim chłopcom życzymy szczęścia i dużo uśmiechu.

MĄDRE SOWY DBAJĄ O ŚRODOWISKO!
wrzesień 2018

W ramach akcji "Sprzątanie świata" grupa Mądrych sów zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci udała się na przedszkolny plac zabaw. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem posprzątały cały teren.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

7 września "Mądre sowy" wspólnie z ciocią stworzyły kodeks przedszkolaka, który zawiera zasady obowiązujące w naszej grupie tj.: jem kulturalnie, dbam o porządek w sali, pomagam innym, słucham uważnie, zachowuję się cicho, zgodnie bawię się z innymi, po zabawie sprzątam, dzielę się zabawkami, dbam o higienę. Przedszkolaki "podpisały" kodeks odciskiem paluszka potwierdzając przestrzeganie ustalonych zasad.

SAŁATKA WARZYWNA
wrzesień 2018

"Mądre Sowy" z myślą o jarzynowych witaminkach postanowiły wspólnie zrobić pyszną sałatkę warzywną. Po kilku dniach zdobywania wiedzy na temat warzyw i ich walorów zdrowotnych przyszedł czas na działanie. Dzieci zaopatrzone w deseczki i nożyki przystąpiły do krojenia. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Przyrządzanie sałatki dało przedszkolakom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki dzieci nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze i urządziliśmy w sali prawdziwą ucztę! "Mądre Sowy" z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.