„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI MIŚKÓW

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego
i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!
Składają Ciocie z grupy Miśki,

zdjęcia

 

SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2018

Jak co roku w okresie świątecznym wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty. Aby paczki oprócz swych zawartości były jeszcze piękniejsze, dzieci własnoręcznie je ozdobiły. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

zdjęcia

 

MAGICZNE ANDRZEJKI
grudzień 2018

Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W ten szczególny dzień dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską … i tą daleką... Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

zdjęcia

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” "Miśki" w ciągu całego tygodnia świętowały śpiewając misiowe piosenki, rozwiązując ciekawe zagadki tematyczne, poznały historię pluszowego misia poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. W piątek, na zakończenie każdy otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, obejrzeliśmy misiową bajkę edukacyjną oraz wykonaliśmy pracę plastyczną techniką origami.

zdjęcia

 

ZABAWA BADAWCZA - PORÓWNYWANIE ILOŚCI PŁYNU
listopad 2018

Ach, co to była za frajda! Mogliśmy pobawić się wodą,a przy okazji zdobyć nowe wiadomości. Poznaliśmy i nazywaliśmy trzy stany skupienia wody: ciecz, ciało stałe i gaz. Samodzielnie, za pomocą miarek różnej wielkości przelewaliśmy wodę licząc, ile takich samych miarek zmieści się w innych. Porównywaliśmy ilość płynu określając jego poziom i obserwowaliśmy zachowanie wody w zamkniętym pojemniku na skutek odwracania.

zdjęcia

 

WIZYTA SIOSTRY TYMKA
październik 2018

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas siostra Tymka -Amelka wraz z mamą. Było nam niezmiernie miło słuchać opowieści z serii "Gang Słodziaków " czytanych przez osobę niewiele starszą od nas jak również przez p. Karolewicz.  Składamy gorące podziękowania, a Amelce gratulujemy odwagi!

zdjęcia

 

ZABAWY Z LUPAMI
październik 2018

Nasz "kącik badawczy" został zaopatrzony w lupy, co zainspirowało dzieci do przeprowadzenia doświadczenia.  Przy użyciu szkła powiększającego zobaczyliśmy nerwy liści, igiełki skorupki kasztana oraz inne cechy, którymi charakteryzują się dary jesieni. Było to dla dzieci bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło w nich ogromne zainteresowanie przyrodą.

zdjęcia

 

WIZYTA P.MICHAŁKOWSKIEJ - MAMY ANTOSI
październik 2018

W ciągu całego roku szkolnego zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo oraz absolwentów przedszkola do wzięcia udziału w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i przeczytania dzieciom bajek. Serdecznie dziękujemy p. Michałkowskiej - mamie naszej Antosi za odwiedziny w przedszkolu, poświęcony czas, zaangażowanie i zapraszamy pozostałe chętne osoby.

zdjęcia

 

ZABAWA BADAWCZA - PIENISTY WULKAN
październik 2018

Nadszedł czas na kolejną zabawę badawczą, co bardzo ucieszyło przedszkolaków. Tym razem za pomocą plastikowych butelek, octu, barwników oraz sody oczyszczonej obserwowaliśmy jak powstaje pienisty wulkan. Dowiedzieliśmy się, że ocet w reakcji z sodą oczyszczoną powoduje powstanie gazu - dwutlenku węgla.

zdjęcia

 

SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL OWOCOWY
październik 2018

Owocowo - znaczy zdrowo! Miśki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Właśnie dlatego , w ramach realizacji zadania rocznego "Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem" dzieci wykonały pyszny koktajl owocowy. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a potem z apetytem kosztowały. pysznego koktajlu podczas drugiego śniadania. Zachęcamy rodziców do wspólnego wykonania koktajlu w domu i życzymy smacznego! :)

zdjęcia

 

DARY JESIENI
październik 2018

"Miśki" zgromadziły w swojej sali wiele darów jesieni: kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, dynie... Podczas zajęć uważnie przyglądaliśmy im się, a także opisywaliśmy ich  cechy, porównywaliśmy kształty, barwy.  Następnie wspólnie utworzyliśmy "Jesienny kącik", aby codziennie móc podziwiać jesienne skarby.

zdjęcia

 

SAŁATKA WARZYWNA
październik 2018

W ramach realizacji zadania rocznego przedszkola „ Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” Miśki wykonały sałatkę warzywną. Po założeniu fartuszków, starannym umyciu rąk oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły warzywa i mieszały składniki. Na koniec oczywiście miała miejsce grupowa degustacja. Sałatka nie tylko była smaczna, ale i zdrowa.

zdjęcia

 

ZABAWA BADAWCZA - POZNAJEMY BARWY PODSTAWOWE, POCHODNE ORAZ WŁAŚCIWOŚCI LODU
październik 2018

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu "Kącika badawczego" w sali. Teraz będziemy mogli poszerzać swoją wiedzę przeprowadzając proste doświadczenia i eksperymenty w przedszkolu. W pierwszym tygodniu października poznaliśmy barwy podstawowe i pochodne, samodzielnie mieszając kolory. Następnie na zasadzie łączenia tych samych barw, przeprowadziliśmy doświadczenie z kolorowymi kostkami lodu. Przy okazji określaliśmy również cechy lodu. Z ogromna niecierpliwością czekamy na kolejne zabawy badawcze!

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2018

Dnia 28 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji  chłopcy otrzymali od dziewczynek z grupy moc uścisków i życzeń oraz dżentelmeńskie krawaty :)  Dzień ten upłynął nam w atmosferze radości i życzliwości.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2018

21 września Miśki wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonywali zadanie. Zapełnione worki włożyliśmy do kosza.

zdjęcia

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."

Naszym milusińskim życzymy dużo radości, uśmiechu, wspaniałych przygód i samych słonecznych dni spędzonych w przedszkolu !!

zdjęcia

 

BEZPIECZNIE PRZECHODZIMY PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
wrzesień 2018

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Zdobyte wiadomości utrwaliliśmy podczas spaceru, na którym przechodziliśmy przez jezdnię samodzielnie oraz z sygnalizatorem świetlnym.

zdjęcia

 

WITAMY PO WAKACJACH
wrzesień 2018

Miśki z ogromną radością powitały przedszkole, Ciocie oraz nowych kolegów w grupie. Po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia, a przedmioty przypominające nam gorące, letnie dni ułożyliśmy w sali w naszym "Kąciku wakacyjnym" :)

zdjęcia

 

 Archiwum