„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2017

20 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce uroczysta Wigilia. Po obejrzeniu Jasełek oraz wizycie Gwiazdora zasiedliśmy do obiadu wigilijnego. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Na koniec uroczystego spotkania "Maleństwa" otrzymały prezenty, które zostawił dla nich Gwiazdor-radość była ogromna.

zdjęcia

 

POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie najbliższych. Z tej okazji dzieci z grupy "Maleństwa" zaprosiły rodziców, na świąteczny występ, by wspólnie wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zaprezentowały wiersz oraz zimowo- świąteczne piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wraz z rodzicami ozdobiły pierniczki kolorowymi koralikami.

zdjęcia

 

UBIERANIE CHOINKI PRZEDSZKOLNEJ
grudzień 2017

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie.

zdjęcia

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ… CZAS WIĘC NA PIECZENIE PIERNIKÓW
grudzień 2017

Dzisiaj w naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.
13 grudnia dla Maleństw był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszego wujka Kucharza pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

zdjęcia

 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
listopad 2017

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek  30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Układaliśmy buty, przekuwaliśmy serce, czy losowaliśmy obrazki, które mówiły nam kim zostaniemy w przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Z powstałych figur, próbowaliśmy zobaczyć, co przyniesienie nam przyszłość. 

zdjęcia

 

PRACA PLASTYCZNA "JEŻYK"
październik 2017

Przy pomocy ziemniaków stworzyliśmy śliczne jeże. A może nawet całą jeżową rodzinkę!

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2017

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się<
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

Już tradycją stało się to, iż dzieci z naszego przedszkola aktywnie biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata". Maleństwa zaopatrzone w rękawiczki, z zaangażowaniem sprzątały okolice naszego przedszkola.

zdjęcia

 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2017

Pierwsze  dni w przedszkolu  przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W sali na dzieci czekały zabawki, pacynki, gry, maskotki. Dzieci wspólnie zwiedziły przedszkole, oglądały pomieszczenia, w których będą spędzać czas. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym pod czujnym okiem cioć .Ciocie prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Pierwsze dni  przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci spędziły je radośnie z uśmiechem na twarzach.

zdjęcia

 

KODEKS DOBREGO PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2017

Ważnym momentem we wskazaniu dzieciom właściwych postaw wobec siebie samych, jest stworzenie "Kodeksu Dobrego Przedszkolaka". Maleństwa  dowiedziały się  jakie zasady obowiązują w ich grupie. Posłużył im do tego Kodeks Przedszkolaka. Na dowód tego, że będą go przestrzegać, pod kodeksem umieściły odcisk swoich paluszków.

zdjęcia

 

 Archiwum