RAZEM SIĘ BAWIMY, RAZEM SIĘ UCZYMY …
grudzień 2018

Poprzez zabawę dzieci bardzo wiele się uczą, zdobywają nowe umiejętności i doskonalą te, które już posiadają. Maleństwa wykorzystują każdą chwilę do nauki i zabawy.

DZIEŃ WRÓŻB I MAGII - ANDRZEJKI
grudzień 2018

Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W ten szczególny dzień dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską … i tą daleką... Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

W dniu 23 listopada Maleństwa uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, różowe… A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, których głównym bohaterem był Miś . Dzieci z radością opowiadały o swoich ukochanych pluszowych przyjacielach.

Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwo pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

KOLOROWE PARASOLKI
listopad 2018

Parasolki rozłożone, nad głowami roztańczone.
Wciąż kołyszą się na wietrze, co im zagra dziś powietrze?
Kolorowe, purpurowe, żółto- białe i czerwone.
Tyle wzorów mają też ile barw w naturze jest.
Parasolka wielka rzecz,
 gdy deszcz pada   chcesz ją mieć.
Deszczyk pada kapu, kap, parasolko ty go złap.

Parasolki A. Karcz

Jesienią pogoda coraz mnie zachęca do spacerów, ale dobrze przygotowany przedszkolaka nie boi się deszczu. Nasze Maleństwa podczas zajęć poznawały wybrane zjawiska atmosferyczne, prowadziły obserwacje pogody oraz przygotowywały kolorowe parasolki.

WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
listopad 2018

W tym tygodniu spotkaliśmy się z „Panem Pianką”. Specjalista od pianek opowiedział nam na czym polega zabawa z piankami oraz co można z nich zrobić. Dzięki kolorowym piankom i odrobinie wody powstały cudowne dzieła stworzone samodzielne przez dzieci. Zabawa z piankami trwała długo i sprawiła przedszkolakom ogromna przyjemność.

GOSTYŃ – MOJA MAŁA OJCZYZNA
listopad 2018

Podczas ostatnich zajęć „Maleństwa” poruszały tematy związane z Polską oraz poznawały nasze miasto. Efektem zajęć były prace plastyczne przedstawiające mapę Polski w barwach narodowych i plakat z najważniejszymi miejscami, instytucjami Gostynia.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
listopad 2018

Dzieci z grupy „Maleństwa” podczas zajęć poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i rozmowach, które pozwoliły im utrwalić poznane zasady, kolorowały sygnalizator świetlny, tworzyły przejście dla pieszych z pasków papieru. Dzieci udały się również na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie, gdzie w praktyce wykorzystały zdobytą wiedzę.

WITAMINY HOP DO BRZUSZKA
październik 2018

Dzieci z grupy Maleństwa w ostatnim czasie realizowały tematy dotyczące owoców i warzyw. Maleństwa miały okazję poznać wybrane owoce i warzywa. W ramach podsumowania zajęć wykonały pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA!
wrzesień 2018

Bo Przedszkolak zawsze o porządek dba,
swoje prawa i obowiązki bardzo dobrze zna.

Maleństwa wraz z ciocią stworzyły "Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu poznały zasady obowiązujące w ich grupie. Na dowód zaakceptowania wszystkich zasad każdy przedszkolak podpisał kodeks poprzez odcisk kciuka.

wrzesień 2018

Ważna dzisiaj data, świętujemy Dzień Chłopaka.
Chłopcy w grupie Maleństw mieli powody do świętowania. Ciocie i koleżanki z grupy nie zapomniały o ich święcie. Każdy z naszych milusińskich otrzymał piękny, kolorowy krawat i słodką niespodziankę :)

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2018

Pierwsze dni spędzone w przedszkolu minęły dzielnym Maleństwom na wspaniałej zabawie. Dzieci nie tylko poznały nowe ciocie, kolegów i koleżanki, zwiedziły także przedszkole, spacerowały, malowały i zdobywały nowe doświadczenia. Poza tym miłą niespodzianką dla naszych Maleństw  była wizyta  niezwykłych gości ze Stumilowego Lasu, którzy zabawą i piosenką przywitali nowych kolegów i koleżanki w przedszkolu.