„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI
styczeń 2018r.

Króliczki pamiętając w okresie zimowym o ptakach, zgromadziły w sali spore zapasy pożywienia właśnie dla tych skrzydlatych przyjaciół. W związku z tym, korzystając ze sprzyjającej aury dzieci, wybrały się na poszukiwanie karmników i rozwieszanie w pobliżu przedszkola pokarmu dla ptaków.

zdjęcia

 

WIGILIA „KRÓLICZKÓW”
grudzień 2017r.

20 grudnia w naszym przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Wszystko rozpoczęły Jasełka przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego. Podczas tych występów odwiedził nas niespodziewany gość… Był to Gwiazdor! Po tym emocjonującym spotkaniu udaliśmy się do naszej sali, by zjeść uroczysty, wigilijny obiad. Dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Na koniec dzieci otrzymały prezenty gwiazdkowe. Radości nie było końca!

 

POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017r.

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także jest to czas refleksji i spotkań rodzinnych. Z tej okazji grupa „KRÓLICZKI” postanowiła zaprosić swoich bliskich na świąteczny program artystyczny. Rodzice byli wzruszeni jak i zachwyceni występami swoich pociech. Następnie dzieci wraz z rodzicami wykonały ozdobę choinkową, która zapewne zajęła honorowe miejsce na ich świątecznym drzewku. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

zdjęcia

 

UBIERANIE CHOINKI
grudzień 2017r.

Ubieranie choinki – to moment , na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki.  „Króliczki” z zapałem przystąpiły do ozdabiania naszego drzewka. Zostało ono przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2017r.

30 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki. Uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach i tańcach w sali „Mądrych Sów”, a następnie udaliśmy się do naszej sali. Tam czekał na nas słodki poczęstunek. Poznaliśmy zwyczaje obchodzenia Andrzejek poprzez listy, które otrzymaliśmy od Czarownicy z Łysej Góry. Mieliśmy okazję troszeczkę powróżyć: laliśmy wosk, przebijaliśmy serduszko by poznać imię swojej przyszłej wybranki/ wybranka, a także losowaliśmy karteczki z przepowiedniami z magicznego pudełka. Podczas zabawy towarzyszyła nam bardzo miła atmosfera!

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
listopad 2017r.

Niedawno w przedszkolu gościliśmy braciszka Basi. Przeczytał on swoim młodszym kolegom i koleżankom ciekawą bajeczkę. Zachęcamy wszystkich chętnych do odwiedzania "Króliczków" z ciekawą literaturą.

zdjęcia

 

ŚWIĘTO ZMARŁYCH
październik 2017r.

Króliczki pamiętają o tych, którzy odeszli, dlatego udaliśmy się na Plac Karola Marcinkowskiego zostawiając tam zapalone znicze pod pomnikiem tego wybitnego lekarza.

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO PARKU
październik 2017r.

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody, Króliczki wybrały się na spacer do parku przy ul. Strzeleckiej. Dzieci były bardzo zadowolone, gdyż miały okazje pobiegać, nazbierać kolorowych liści a także odwiedzić kolegów i koleżanki z grupy: MIŚKI i KANGURKI.

zdjęcia

 

OWOCOWY JEŻYK
wrzesień 2017r.

Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Króliczki przyniosły do przedszkola owoce, które samodzielnie kroiły i nabijały na wykałaczki. A co z tego powstało? Kolorowy i smakowity jeżyk!

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2017r.

Niedawno chłopcy z grupy "Króliczków" obchodzili swoje święto. Ciocie oraz koleżanki złożyły chłopcom życzenia a także zaśpiewały dla nich tradycyjne 100 lat. Świętującym Króliczkom zostały wręczone dyplomy, kolorowanki oraz lizaczki. Mamy nadzieję, że upominki spodobały się chłopakom :)

zdjęcia

 

JESIENNY KĄCIK "KRÓLICZKÓW"
wrzesień 2017

Nadeszła jesień... a wraz z nią kasztany, żołędzie, dynie i inne wspaniałe dary tej pory roku. Króliczki spisały się na medal i dostarczyły do przedszkola różne "Dary Pani Jesieni", z których utworzyliśmy kącik przyrodniczy.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

Już tradycją stało się to, iż dzieci z naszego przedszkola aktywnie biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata". Króliczki zaopatrzone w rękawiczki, z zaangażowaniem sprzątały okolice naszego przedszkola.

Dzieci doskonale wiedzą jak istotne jest dbanie o przyrodę.

zdjęcia

 

CZAS START...
wrzesień 2017

Wakacji czas minął, dlatego przedszkolaki ostro zabrały się do pracy. Z dużym zapałem i świeżymi pomysłami jesteśmy gotowi do... odkrywania tego, co nieznane, poznawania tego, co nowe i utrwalania tego, co już wiemy.

zdjęcia

 

WITAMY PO PRZERWIE WAKACYJNEJ
wrzesień 2017

Po przerwie wakacyjnej, przedszkolaki wróciły pełne pozytywnej energii i chęci do działania. Postanowiliśmy w zdrowy sposób spożytkować owe pokłady energii - ćwicząc, gimnastykując się, a nawet masując i uciskając stopy. Sprawdziliśmy również, jak wygląda kwestia równowagi u nowych "Króliczków". Okazało się, że jak zawsze świetnie radzą sobie z wszystkimi napotkanymi wyzwaniami.

zdjęcia

 

 Archiwum