Przed Świętem Wszystkich Świętych przedszkolaki z grupy „Króliczki”  udały się pod pomnik z w celu zapalenia zniczy. Ten spacer na pewno pozostanie na długo w ich pamięci…

JESTEŚMY BEZPIECZNI
październik 2018

Dzieci z grupy „Króliczki” podczas zajęć poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Udały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie, gdzie w praktyce wykorzystały zdobytą wiedzę.

SAŁATKA OWOCOWA
październik 2018

W czwartek  18 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Króliczki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

"DZIEŃ CHŁOPAKA"
wrzesień 2018

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"
wrzesień 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego , dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

Króliczki stworzyły "Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu przypomniały sobie zasady obowiązujące w ich grupie. Na dowód zaakceptowania wszystkich zasad każdy przedszkolak podpisał kodeks poprzez odcisk rączki.