„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI KANGURKÓW

zdjęcia

 

MIKOŁAJKI
grudzień 2018

Na czubku choinki gwiazda złota,
Niech zabłyśnie piękna, duża!
By Święty Mikołaj idąc,
Zobaczył ją aż z podwórka.

Zaświecimy lampek tuzin,
Niech choinka pięknie świeci,
Niech Święty Mikołaj widzi,
Że czekają grzeczne dzieci.

zdjęcia

 

MAGICZNE ANDRZEJKI
listopad 2018

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Kangurki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości :)

zdjęcia

 

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

Miękki i puchaty, mały lub duży. 25 listopada przypada święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – pluszowego misia.

Kangurki do przedszkola przyniosły swoje ulubione pluszaki, które wzięły udział we wspólnej zabawie. Misiowy tor przeszkód, spacer z misiami, misiowe zadania to tylko niektóre z nich. Gry i zabawy z misiami poprzedzone były przypomnieniem historii pluszowego misia. Dzieci wysłuchały książki o jednym z najbardziej znanych ulubieńców najmłodszych - Kubusiu Puchatku, która przeczytała mama Marcinka. Nie zabrakło odśpiewania wszystkim misiom „Sto lat” przez przedszkolaków oraz słodkiego „co-nie-co”.

zdjęcia

 

ZABAWY KLAMERKAMI
listopad 2018

W celu rozwijania sprawności manualnej „Kangurki” do zabawy wykorzystały przyniesione klamerki, które służyły do budowania ciekawych budowli. Powstawały z nich pieski, kotki, statki kosmiczne, samoloty, lornetki, węże, a nawet place zabaw. Gimnastyka- paluszków jest wspaniała.

zdjęcia

 

ZABAWY NA NOWYM PLACU ZABAW
październik 2018

„Kangurki” z wielką radością powitały nowy plac zabaw. Dzięki sprzętom, które znajdują się na placu dzieci uczą się koordynacji ruchów, wzmacniają mięśnie całego ciała, a ponadto przy wspólnej zabawie uczą się współpracy i kreatywności. 

zdjęcia

 

ZAPALMY ZNICZE
październik 2018

31 października „Kangurki” zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym  wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników.  W ten sposób dzieci wyraziły pamięć o zmarłych.

zdjęcia

 

WYCIECZKA NA STRAGAN WARZYWNO-OWOCOWY I WYKONANIE ZDROWYCH KANAPEK
październik 2018

W październiku Kangurki udały się na wycieczkę na pobliski stragan warzywno- owocowy. Dzieci rozpoznawały warzywa i owoce oraz prawidłowo je nazywały. Każdy przedszkolak wskazywał warzywa i owoce które najbardziej lubi J Na sam koniec kupiliśmy warzywa potrzebne do wykonania zdrowych kanapek.

zdjęcia

 

PREZENT DLA KUBUSIA PUCHATKA
październik 2018

14 października patron naszego przedszkola obchodził 92 urodziny. Z tej okazji Kangurki przygotowały dla Kubusia Puchatka piękny urodzinowy prezent czyli „słoiczek miodu”.

zdjęcia

 

PYSZNE WITAMINKI- ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ
październik 2018

W ramach realizacji zadania rocznego przedszkola „ Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” Kangurki wykonały sałatkę owocową. Po założeniu fartuszków, starannym umyciu rąk i owoców oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i mieszały składniki. Na koniec oczywiście miała miejsce grupowa degustacja. Sałatka nie tylko była smaczna, ale i zdrowa.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. W piątek chłopcy obchodzili swoje święto. Ciocie i koleżanki z grupy wręczyły chłopcom upominki, zaśpiewały dla nich tradycyjne 100 lat oraz złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

zdjęcia

 

WYCIECZKA NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
wrzesień 2018

Kangurki zdobytą wiedzę na zajęciach nt. bezpieczeństwa na drodze postanowiły zastosować w praktyce, podczas wycieczki na przejście dla pieszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy założyli kamizelki odblaskowe i obserwowali ruch uliczny oraz przechodzili przez przejście dla pieszych przestrzegając zasad ruchu drogowego.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2018

21 września Kangurki drugi raz wzięły udział z akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonywali zadanie. Zapełnione worki włożyliśmy do kosza.

zdjęcia

 

WITAMY PO WAKACJACH
wrzesień 2018

Kangurki wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii i chęci do działania. Średniaki zapoznały się z nową salą, szatnią, kącikami zainteresowań i oznaczeniami szafek. Wszystko bardzo im się spodobało ! Jak przedszkolaki spędzają czas i bawią się w przedszkolu, można zobaczyć na zdjęciach J

zdjęcia

 

 Archiwum