URODZINKI KANGURKÓW

MIKOŁAJKI
grudzień 2018

Na czubku choinki gwiazda złota,
Niech zabłyśnie piękna, duża!
By Święty Mikołaj idąc,
Zobaczył ją aż z podwórka.

Zaświecimy lampek tuzin,
Niech choinka pięknie świeci,
Niech Święty Mikołaj widzi,
Że czekają grzeczne dzieci.

MAGICZNE ANDRZEJKI
listopad 2018

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Kangurki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości :)

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

Miękki i puchaty, mały lub duży. 25 listopada przypada święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – pluszowego misia.

Kangurki do przedszkola przyniosły swoje ulubione pluszaki, które wzięły udział we wspólnej zabawie. Misiowy tor przeszkód, spacer z misiami, misiowe zadania to tylko niektóre z nich. Gry i zabawy z misiami poprzedzone były przypomnieniem historii pluszowego misia. Dzieci wysłuchały książki o jednym z najbardziej znanych ulubieńców najmłodszych - Kubusiu Puchatku, która przeczytała mama Marcinka. Nie zabrakło odśpiewania wszystkim misiom „Sto lat” przez przedszkolaków oraz słodkiego „co-nie-co”.

ZABAWY KLAMERKAMI
listopad 2018

W celu rozwijania sprawności manualnej „Kangurki” do zabawy wykorzystały przyniesione klamerki, które służyły do budowania ciekawych budowli. Powstawały z nich pieski, kotki, statki kosmiczne, samoloty, lornetki, węże, a nawet place zabaw. Gimnastyka- paluszków jest wspaniała.

ZABAWY NA NOWYM PLACU ZABAW
październik 2018

„Kangurki” z wielką radością powitały nowy plac zabaw. Dzięki sprzętom, które znajdują się na placu dzieci uczą się koordynacji ruchów, wzmacniają mięśnie całego ciała, a ponadto przy wspólnej zabawie uczą się współpracy i kreatywności.

ZAPALMY ZNICZE
październik 2018

31 października „Kangurki” zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym  wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników.  W ten sposób dzieci wyraziły pamięć o zmarłych.

WYCIECZKA NA STRAGAN WARZYWNO-OWOCOWY I WYKONANIE ZDROWYCH KANAPEK
październik 2018

W październiku Kangurki udały się na wycieczkę na pobliski stragan warzywno- owocowy. Dzieci rozpoznawały warzywa i owoce oraz prawidłowo je nazywały. Każdy przedszkolak wskazywał warzywa i owoce które najbardziej lubi J Na sam koniec kupiliśmy warzywa potrzebne do wykonania zdrowych kanapek.

PREZENT DLA KUBUSIA PUCHATKA
październik 2018

14 października patron naszego przedszkola obchodził 92 urodziny. Z tej okazji Kangurki przygotowały dla Kubusia Puchatka piękny urodzinowy prezent czyli „słoiczek miodu”.

PYSZNE WITAMINKI- ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ
październik 2018

W ramach realizacji zadania rocznego przedszkola „ Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” Kangurki wykonały sałatkę owocową. Po założeniu fartuszków, starannym umyciu rąk i owoców oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i mieszały składniki. Na koniec oczywiście miała miejsce grupowa degustacja. Sałatka nie tylko była smaczna, ale i zdrowa.

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. W piątek chłopcy obchodzili swoje święto. Ciocie i koleżanki z grupy wręczyły chłopcom upominki, zaśpiewały dla nich tradycyjne 100 lat oraz złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

WYCIECZKA NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
wrzesień 2018

Kangurki zdobytą wiedzę na zajęciach nt. bezpieczeństwa na drodze postanowiły zastosować w praktyce, podczas wycieczki na przejście dla pieszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy założyli kamizelki odblaskowe i obserwowali ruch uliczny oraz przechodzili przez przejście dla pieszych przestrzegając zasad ruchu drogowego.

wrzesień 2018

21 września Kangurki drugi raz wzięły udział z akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonywali zadanie. Zapełnione worki włożyliśmy do kosza.

WITAMY PO WAKACJACH
wrzesień 2018

Kangurki wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii i chęci do działania. Średniaki zapoznały się z nową salą, szatnią, kącikami zainteresowań i oznaczeniami szafek. Wszystko bardzo im się spodobało ! Jak przedszkolaki spędzają czas i bawią się w przedszkolu, można zobaczyć na zdjęciach J