„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, a także absolwenci przedszkola odwiedzają naszą salę w celu przeczytania "Hefalumpkom" bajek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój cenny czas.

Spotkanie z mamą Wojtka (paździerrik 2018)

Spotkanie z mamą Majki (wrzesień 2018)

Spotkanie z mamą Lilki (wrzesień 2018)

 

WESOŁE ZABAWY Z LITERKAMI

zdjęcia

 

URODZINKI i IMIENINKI HEFALUMPKÓW

zdjęcia

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

"Dziś Dzień Pluszowego Misia,
Podziękować zatem czas
Podobnemu do pączusia,
Co pocieszy zawsze nas..."

zdjęcia

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

"Dziś Dzień Pluszowego Misia,
Podziękować zatem czas
Podobnemu do pączusia,
Co pocieszy zawsze nas..."

zdjęcia

 

PIECZEMY PYSZNE ROGALIKI
listopad 2018

W ramach Zadania z Rocznego Planu Pracy Przedszkola „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM” „Hefalumpki” przygotowały w listopadzie pyszne rogaliki. Wuja Jakub najpierw utrwalił z dziećmi zasady higieny oraz bezpieczeństwa podczas pieczenia, a następnie omówił składniki potrzebne do wykonania tych słodkości. Następnie przedszkolaki samodzielnie wałkowały ciasto, formułowały oraz chętnie lukrowały rogaliki. Z pomocą cioć z kuchni upiekliśmy przepyszne rogaliki. Zapach naszych wypieków zachęcał wszystkie ciocie do odwiedzenia naszej sali. Największa radość sprawiła dzieciom oczywiście degustacja rogalików.

zdjęcia

 

JESTEŚMY BARDZO SAMODZIELNI!
listopad 2018

Nasze „Hefalumpki” uczą się samodzielności, również przy stole. Podczas śniadania komponują kanapki z produktów, które im najbardziej smakują, natomiast podczas obiadu samodzielnie nalewają sobie zupę z waz. Samodzielność sprawia przedszkolakom wiele radości i zadowolenia. Z dumą oznajmiają, że taka zupka smakuje najlepiej.

zdjęcia

 

ZAPALENIE ZNICZY
październik 2018

Przed świętem Wszystkich Świętych „Hefalumpki” wybrały się przed budynek Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników. Celem wyjścia przedszkolaków było zapalenie zniczy i uczczenie pamięci zmarłych.

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO LASU
październik 2018

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody „Hefalumpki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki podczas spaceru po lesie poszukiwały śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały przyrodę wielozmysłowo: patrząc, wąchając, słuchając i dotykając. Z zaciekawieniem słuchały również odgłosów lasu oraz zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, mech, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, koniczynka itp. Dzieci utrwaliły także zasady prawidłowego zachowania w lesie oraz doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach wychowankowie bezpiecznie wrócili do Przedszkola.

zdjęcia

 

NAWET DESZCZYK NAM NIESTRASZNY- NAUKA SPACEROWANIA Z PARASOLKAMI
październik 2018

"Pada deszcz, pada deszcz,
pada deszcz na dworze.
Taki mokry, że już bardziej
mokry być nie może…"

Podczas październikowej deszczowej pogody wybraliśmy się na spacer z kolorowymi parasolkami. Nasze wyjście poprzedziła bardzo ważna rozmowa w sali, podczas której omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z parasoli oraz uczyliśmy się samodzielnie je rozkładać, składać i prawidłowo trzymać. Po rozmowie, z uśmiechem na twarzy wyszliśmy z przedszkola i powędrowaliśmy na jesienną przechadzkę. Z dumą przyznajemy, że żaden deszczyk nam niestraszny…

zdjęcia

 

"JESIEŃ FARBAMI MALOWANA"
październik 2018

Podczas zajęć plastycznych Hefalumpki mogły przedstawić wrażenia i doświadczenia z ostatniej wycieczki. Za pomocą farb plakatowych malowały park w jesiennej odsłonie, pamiętając o zastosowaniu odpowiednich barw.

zdjęcia

 

W POSZUKIWANIU OZNAK JESIENI- WYCIECZKA HEFALUMPKÓW DO PARKU
październik 2018

Hefalumpki wykorzystując październikową piękną pogodę i uroki jesieni udały się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła wielu wiadomości oraz niezapomnianych wrażeń. Wyjście poza teren przedszkola poprzedziła rozmowa ,,Zachowanie w parku”, podczas której dzieci dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Przedszkolaki nie zapomniały również o założeniu odblaskowych kamizelek oraz o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. W czasie pobytu w parku dzieci podziwiały jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa oraz z uwagą słuchały odgłosów przyrody. Rozmawiały o zwierzętach i ptakach żyjących w parku, a za pomocą lup przyglądały się przyrodzie: korze drzew i liściom. Hefalumpki zadowolone wróciły do przedszkola nie mogąc doczekać się kolejnej wycieczki…

zdjęcia

 

"JESIEŃ PIĘKNE DARY NIESIE"
październik 2018

"Idzie lasem pani jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę."

W październiku Hefalumpki rozmawiały nt. jarzębiny, a w ramach zajęć plastycznych wykonały piękne korale. Każdy z uwagą oraz niezwykłą ostrożnością nawlekał na nitkę czerwone owoce jarzębiny.

zdjęcia

 

"KĄCIK PRZYRODNICZO-BADAWCZY HEFALUMPKÓW"
październik 2018

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"

Konfucjusz

W celu rozwijania u dzieci zainteresowań badawczych utworzyliśmy w sali "Kącik przyrodniczo-badawczy". Zgromadziliśmy w nim różnego rodzaju przedmioty. Dzięki temu Hefalumpki mogą wielozmysłowo poznawać przyrodę, dotykając, smakując, wąchając, czy obserwując materiał przyrodniczy za pomocą lup.

zdjęcia

 

CO SŁYCHAĆ W STUMILOWYM LESIE?
październik 2018

"Kubuś Puchatek to miś malutki-
pomaga dzieciom przegonić smutki...."

zdjęcia

 

BABECZKI Z OWOCAMI I GALARETKĄ
październik 2018

W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM” przygotowywaliśmy pyszne babeczki z owocami i galaretką. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na skosztowanie własnoręcznie wykonanych pyszności. Była to prawdziwa słodka uczta... Mniam, mniam...

zdjęcia

 

W OCZEKIWANIU NA ZIMĘ ..... PRZYGOTOWANIE PRZETWORÓW
październik 2018

W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM” Hefalumpki postanowiły zrobić zapasy na zimę w postaci owocowych kompotów. Po degustacji przyniesionych z domu owoców, dzieci ubrane w fartuszki chętnie kroiły jabłka, śliwki i gruszki a następnie napełniały nimi przygotowane wcześniej słoiki. Dzięki uprzejmości cioć kucharek przetwory zostały ugotowane. Każde dziecko zabrało swój kompot do domu. To były wyjątkowo słodkie zajęcia.

zdjęcia

 

PRACA PLASTYCZNA "ZNAK DROGOWY"- ZAPOZNANIE Z NOWĄ TECHNIKĄ WYCIERANIE GUMKĄ
wrzesień 2018

zdjęcia

 

WYCIECZKA NA POBLISKIE SKRZYŻOWANIE
wrzesień 2018

We wrześniu „Hefalumpki” wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem zajęcia w terenie było przypomnienie zasad  ruchu drogowego oraz obserwacja zachowania pieszych i kierowców. Dzieci uczyły się również właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Teraz już każdy “Hefalumpek” wie, jak zachować się na przejściu dla pieszych zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY Z LITERKAMI
wrzesień 2018

Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Poprzez zabawę dzieci wiele się uczą, zdobywają nowe umiejętności, a także doskonalą te, już posiadane. W grupie "Hefalumpków" będziemy wykorzystywać ciekawe zabawy w celu rozwijania zainteresowań literami. Zachęcamy również Was- kochane dzieci i rodzice do przynoszenia różnorodnych przedmiotów, których nazwy rozpoczynają się na poznawaną literę. Wasze zaangażowanie z pewnością uatrakcyjni zajęcia i przyniesie oczekiwane efekty wśród dzieci.

zdjęcia

 

UDZIAŁ W AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
wrzesień 2018

21.09.2018r. "Hefalumpki" po raz kolejny wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Po krótkiej pogadance, dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyły z ciociami na porządkowanie terenu wokół przedszkola. Dzięki praktycznej lekcji o ochronie środowiska, przedszkolaki uczyły się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

zdjęcia

 

PLAKAT GRUPOWY "WSZYSTKIE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI" - POŁĄCZENIE RÓŻNYCH TECHNIK PLASTYCZNYCH
wrzesień 2018

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKAMI PRZEDSZKOLA
wrzesień 2018

20.09.2018 r. naszą grupę odwiedziły wspaniałe koleżanki, absolwentki przedszkola- Martynka i Kasia. Obecnie uczennice I klasy, uczęszczały z nami do przedszkola w zeszłym roku. Spotkanie ze starszymi koleżankami przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dziewczynki opowiadały o szkole oraz prezentowały swoje podręczniki i zeszyty. Dzięki pogadance z absolwentkami "Hefalumpki" mogły przekonać się że tornister jest dość ciężki.

Dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy naszym starszym koleżankom dalszych sukcesów w szkole.

zdjęcia

 

BEZTROSKIE ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
wrzesień 2018

"Ach! Plac zabaw, fajna sprawa!
Tam dopiero jest zabawa...!"

zdjęcia

 

WSPOMNIENIA Z WAKACJI NA ILUSTRACJACH
wrzesień 2018

„…Wakacje mają tysiące zalet…
I jedną wadę, niebłahą wcale:
kończą się cztery chwilki przed wrześniem,
a to jest dużo, duuużo za wcześnie…

zdjęcia

 

 Archiwum